Personvern
×
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Se retningslinjer
Jeg forstår
Startside
Personside
Etterkommere av Agnes Sigurdsdatter af Sudreimr, Giske og Bjarkøy
Skriv ut
Logg inn
Generasjoner
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
(current)
Kompakt
Vertikalt
Bare Tekst
Generasjon Format
Tabeller
PDF
NB: Du må kanskje dra eller bla ned for å se hele treet.
Magnus Jonsson (Stjerne) til Sudreim
Jøns Knutson (Tre Rosor)
Ragnfrid Knutsdatter (Tre Rosor)
Katarina Knutsdatter (Tre Rosor)
Carl Knudsson (Tre Rosor) til Giske
Erik Knutsson (Tre Rosor)
Gørvel Fadersdatter Sparre, til Giske
Peder Nilsson Grip
Truid Gregersen Ulfstand
Lauge Axelssen Brahe
Bodil Knutsdatter (Tre Rosor)
Fader Nilsson Sparre
Knut Alvsson (Tre Rosor)
Görvel Erichsdatter Gyldenstierne
Mette Iversdatter Dyre
Karine Alvsdatter (Tre Rosor)
Odd Alvsson (Tre Rosor)
herr Alv Knutson (Tre Rosor)
husfrue Magnild Oddsdatter av Grefsheim
Agnes Alvsdatter Bolt
Knut Jønsson (Tre Rosor)
Jacob Matssøn (Rømer)
Gjertrud Madsdatter (Rømer)
Olav Ottesson (Rømer)
Margrete Nielsdatter Gyldenløve, godseier
Jens Pallesen Splid Fasti
Gundel Vincentdatter Lunge (Dyre)
Ove Vincentsen Lunge (Dyre)
Helvig Vincentsdatter Lunge (Dyre)
Margrethe Vincentdatter Lunge (Dyre)
Christian Danielsen Bildt till Vrem i Kville
Jöns Danielsen Bildt, till Kåröd
Knud Danielsen Bildt, til Morland
Daniel Knudsen Bildt
Dorothea Jensdatter Bielke, godseier
Sidsel Børgesdatter Juel
Blanceflor Knudsdatter Bildt
Børge Mogensen Juel
Karen Axelsdatter Mowat
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
Karen Knudsdatter Bildt
Axel Andersen Mowat, til Hovland
Knud Danielsen Bildt
Sidsel Romelsdatter Brun
Daniel Ottesen Bildt, til Hafslund
Birgitte Bielke
Blanzeflor Ottesdatter Bildt
Ingeborg Ottesdatter Bildt
Anne Ottesdatter Bildt af Næs, til Kambo
Sigvard Gabrielsen Akeleye
Abel Ottesen Bildt
Knud Ottesen Bildt
Jens Ottesen Bildt, til Hestrup
Otte Gerlofsen Nettelhorst
Mette Ottesdatter Bildt
Gerlof Nettelhorst
Kirsten Ottesdatter Bildt
Axel Georg Jørgen Friderichsen Budde
Ide Sophie Friederichsdatter Budde
Melchior Friederich Friederichsen Budde
Vincents Friederichsen Budde
Armegaard Margrethe von Gabel
Karen Sophie Budde
Paul Olsen Gaarder, kaptein
Frederik Otto Friedrichsen Budde
Anna Sophie Henriksdatter Juel
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
Vincents Ottesen Bildt
Else Andersdatter Friis af Haraldskær
Otte Danielsen Bildt
Inger Jespersdatter Vognsen af Hæstrup
Blanceflor Vincentsdatter Lunge (Dyre)
Daniel Knudsen Bildt, til Abildsgaard & Næs
Abelone Vincentsdatter Lunge (Dyre)
Tønne Gautesson Galde, til Nygård, Tomb og Aaby
Iver Vincenssen Lunge (Dyre)
Anne Vincensdatter Lunge (Dyre)
Kirsten Vincensdatter Lunge (Dyre)
Vincens Vincentsøn Lunge (Dyre)
Eline Nielsdatter Gyldenløve
junker Nils Stensson Sture (Daljunkern)
Helving Nielsdatter Lykke
Jakob Corfitzsen Hardenberg
Niels Nielsen Lykke
Lisbeth Mogensdatter Juel (luel)
Niels Joachimsen Lykke
Johann Friderichsen Budde
Axel Friderichsen Budde
Helle Friderichsdatter Budde
Ursulla Friderichsdatter Budde
Ellen Friderichsdatter Budde
Sophia Friderichsdatter Budde
Matthias Friderichsen Budde, oberstløytnant
Berthe Margrethe Enevoldsdatter Kaas
Regitze Sophie Ovesdatter Giedde
Elisabeth Caspersdatter von Gersdorff
Axel Georg Jørgen Friderichsen Budde
Ide Sophie Friederichsdatter Budde
Melchior Friederich Friederichsen Budde
Vincents Friederichsen Budde
Armegaard Margrethe von Gabel
Karen Sophie Budde
Paul Olsen Gaarder, kaptein
Frederik Otto Friedrichsen Budde
Anna Sophie Henriksdatter Juel
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
Magdalene Sibylle Wibe
Sophie Amalie Christiansdatter Wibe
Søren Christensen Steen, premierløytnant
Anna Sophie Wibe
Hans Beyer, løytnant
Antoinette Wibe
Mortenus Hechman, løytnant
Anne Christine Wibe
Peder Christiansen Wibe, løytnant
Pernille Andersdatter
Johan Christiansen Wibe, kaptein
Ellen Strømsøe
Christian Pedersen Wibe, kaptein
Alette Pedersdatter
Sophie Amalie Wibe
Anne Catherina Friderichsdatter Budde
Peder Michelsen Wibe, lensherre
Joachim Friderich Vind, baron
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
Reinholdt Frederich Mathiasen Budde
Mathias Jochumsøn Budde, kapteinløytnant
Magdalene Olufsdatter
Reinholdt Friderich Jochumsøn Budde
Anne Sabine Skaktavl
Anne Sophie Skaktavl
Christine Abel Skaktavl
Anne Elisabeth Skaktavl
Torbjørn Skaktavl
Jakob Ulrik Skaktavl
Ove Caspar Skaktavl
Inger Dorte Skaktavl
Jokum Fredrik Skaktavl
Dorothea Joachimsdatter Budde
Enevold Torbensen Skaktavl
Anne Margrete Budde
Elsebe Arentsdatter von Kampen
Johan von Hagen
Malene Arntsdatter von Kampen
Laurs Ottesen af Hevring, handelsmann
Johan Henrick Darjes
Elen Joachimsdatter Budde
Arent Michelsen von Kampen, godseier
Agnete Sofie Joachimsdatter Budde
Joachim Friderichsen Budde, kavaleriløytnant
Agnethe von Horgen
Karen Axelsdatter Urup
Friderich Mathiasen Budde
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
Godslef Friderichsen Budde
Axel Friderichsen Budde
Anne Helene Georgsdatter von Schultz
Sophia Amalie von Schultz
Peter Pedersen Dreyer, generalvegmester
Mathias von Schultz
Christian von Schultz
Johan Arnold von Schultz, oberst
Johanne Catharine Langeland
Anna Sophie Reinholtsdatter von Hoven
Georg Christian von Schultz, general
Helle Friderichsdatter Budde
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
Christian Diderich von Zernichow, friherre, oberst, felttøymester
Friderich Jacobsen Tostrup, klokker (kapellan?)
Alhed Nielsdatter Koch
Christopher Jacobsen Tostrup, student (1676)
Marcus Jacobsen "Nøhring" (Tostrup), capitaine des armes (øverste underoffiser)
NN
Hans Jacobsen Tostrup, premierløytnant
Marta (Marit) Eriksdatter Løken
Eilerich Jacobsen Tostrup, tiendeinnkrever (?)
Hr. Nicolai (Niels) Jacobsen Tostrup, res. kapellan Grip og Kvernes
Mette Susanne Eilersdatter Schøller
(?Andreas) Christian Nielssen Tostrup, ridefogd
Sophie Christiansdatter Holberg
Jakob Jørgensen Schaar
Dordi Rasmusd. (Oppigard) Løkken
Mette Jørgensd. Schaar
Ole Olsen Damli
Inger Jacobsdatter Tostrup
Jørgen Jørgensen Schaar
Hr. Reinholdt Jacobsen Tostrup, sokneprest Rødøy
Birgitte Pedersdatter Strømer
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
Anne Axelsdatter Urup
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
Tønne Jacobsen Huitfeldt
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
herr Axel Henrichsen Urup
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
Henrich Erichsen Urup, til Vapnø, Ulen og Skjærsnes, lensherre Stavanger
Karen Iversdatter Baden (Jernskjegg)
Anne Nielsdatter Gyldenløve
Erich Erichsen Urup, til Ulen
Tønne Jacobsen Huitfeldt
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
Sophie Amalie Rosenkrantz
Jacob Andersen Huitfeldt
Elsebe Gabrielsdatter Akeleye
Margerthe Pedersdatter Litle
Anders Claussen Huitfeldt
Hans Pederssøn Litle
Ingeborg Nielsdatter Gyldenløve
Peder Hanssøn Litle, til Foss
NN Nielsen Lykke
Lucie Nielsdatter Gyldenløve
Niels Joachimsen Lykke
Gunild Jensdatter Bielke
Vibeke Jensdatter Bielke
Lucie Jensdatter Bielke
Erik Andersen Hvittenstiern
herr Christian Bielke til Ous, admiral
Jørgen Ottesen Bielke til Kærbygaard, major
Ide Dorothea Rosenkrantz
Otte Hansen Bielke til Saxlund, lensherre
Beate Jørgensdatter Rosenkrantz
Hans Ottesen Bielke til Saxlund, oberstløytnant
Anne Olufsdatter Rytter
Otte Jensen Bielke, til Tøndel
Else Hansdatter Rød, til Lade
Karen Jensdatter Bielke, til Hatteberg
Bertel Lauridsen Hørby
Sophie Amalie Rosenkrantz
Tønne Jacobsen Huitfeldt
Axel Børgesen Rosenkrantz til Örup, oberstløytnant
Elsebe Helvig Huitfeldt
Maren Bielke, godseier
Børge Holgersen Rosenkrantz, til Örup
Jens Ottesen Skade
Mette Sophie Ottesdatter Skade
Sophie Bielke
Otte Christoffersen Skade, til Kjærbygaard, Vallund & Tanderup
Hans Schrøder von Løwenhielm
Ide Sophie Ovesdatter Bielke
Ove Bielke, rikskansler
Maren Jensdatter Juel
Maren Ovesdatter Bielke
Dorothea Bielke
Regitze Ovesdatter Giedde
Hedvig Henrichsdatter Lindenow
Christian Danielsen Bildt till Vrem i Kville
Jöns Danielsen Bildt, till Kåröd
Knud Danielsen Bildt, til Morland
Dorothea Jensdatter Bielke, godseier
Daniel Knudsen Bildt
Gabriel Rosensköld
Sophie Amalie Henriksdatter Bielke
Hans Jørgensen Kaas (mur)
Henrik Bielke, riksadmiral
Edel Christoffersdatter Ulfeldt
Christian Bielke
Elisabeth Bielke
Chr. Fr. Gersdorff, generalmajor
Birgitte Bielke
Daniel Ottesen Bildt, til Hafslund
Jens Daniel von Offenberg
Fredrik von Offenberg, til Tøndel
Sophie Amalie Jørgensdatter Bielke, til Birkendegd
Jørgen Bielke, stattholder
Magdalene Sibylle Gersdorff
Christian Frederik Von Marschalck, godseier og kavallerioffiser
Margrethe Bielke, godseier
Johan Frederik Von Marschalck, rikskansler
Jens Ovesen Bielke, rikskansler
Sophie Henrichsdatter Brockenhuus
Mads Pedersen Bagge, til Holmegård
Wibeche Beate Bagge, til Holmegaard
Margrethe Gerlofsdatter Nettelhorst
Peder Madsen Bagge af Holmegaard
Anne Cathrine Gerlofsdatter Nettelhorst
Christian Gerlofsen Nettelhorst
Regitze/Riise Rasmusdatter Høyer
Carl Nielsen Øen, gårdmann
Mille Johanna Rasmusdatter Høyer
Ole Einersen Honnes
Ole Toresen Ekrem Asmundvåg
Beata Gerlofsdatter Nettelhorst
Rasmus Pedersen Høyer, lensmann
Helle Gundersen Honnes (Hammarvika)
Hans Gerlofsen Nettelhorst, kjøpmann
Salome Margareta Ovesdatter Nettelhorst
Esten Marcussen Vang, skoginspektør
herr Peder Krogh Ovesen, sogneprest
Sophie Jacobsdatter Hersleb
Anne Sophie Ovesdatter Nettelhorst
Mille Beata Ovesdatter Nettelhorst
Jørgen Fredrik Ovesen Nettelhorst
herr Edvard Meyer Ovesen, sogneprest
Helene
Mille Beate Ovesdatter Nettelhorst
Ove Gerlofsen Nettelhorst, handelsborger
Salome Pedersdatter Meyer
Gerlof Jørgensen Parelius
Marit Jørgensdatter Parelius
Povel Ellingsen Holst, borger på Nordvalen
Hans Jørgensen Parelius
Karen Pedersdatter Marcelius
Elen Christine Jørgensdatter Parelius
Fredrik Christian Dreyer
Elen Gerlofsdatter Nettelhorst
Jørgen Clausen Parelius, kjøpmann og proprietær
Gerlof Ovesen Nettelhorst
Mille Hansdatter Bernhoft
Ove Gerlofsen Nettelhorst
?Elen
Hans Gerlofsen Nettelhorst
Viveke Ovesdatter Bielke
Gerlof Nettelhorst
Ove (Åge) Jensen Bielke, til Austråt
Margrethe Clausdatter Thott
Maren Jensdatter Bielke
Mogens Vernessøn Svale, lensherre
Jens Tillufssøn Bielke
fru Ingerd Ottesdatter (Rømer), godseier og lensstyrer
Hr. Niels Henrichsøn (Gyldenløve), rikshovmester
Otte Matssøn (Rømer)
fru Ingeborg Lydersdatter (van Bergen), til Austrått
Gro Alvsdatter Bolt
Mads Jacobsson (Rømer)
Katarina Jonsdatter til Sudreim
Alv Haraldsson Bolt
Hans Sigurdsson Stjerne, til Giske
Ingeborg Ågesdatter Thott
Drottsete Sigurd Jonsson (Stjerne) til Sudreim & Giske
Filippa av Neugarten og Everstein
Holger Ottesen Rosenkrantz
Mette Mouridsdatter Krognos
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
Karen Axelsdatter Mowat
Maximilian Holgersen Rosenkrantz
Holger Fredriksen Rosenkrantz
Justina Ursula Maximiliansdatter van der Lauwick
Frederik Holgersen Rosenkrantz
Rigborg Lauridsdatter Brockenhuus
Karen Christophersdatter Gyldenstierne
Margrethe Ottesdatter Rosenkrantz
Jacob Erichsen Rosenkrantz
Erik Ottesen Rosenkrantz
Helvig Jakobsdatter Hardenberg
Anne Ottesdatter Rosenkrantz
Jørgen Ottesen Bielke til Kærbygaard, major
Ide Dorothea Rosenkrantz
Beate Jørgensdatter Rosenkrantz
Otte Hansen Bielke til Saxlund, lensherre
Jørgen Holgersen Rosenkrantz
Christence Jensdatter Juel
Holger (den lærde) Rosenkrantz
Sophie Ottesdatter Brahe
Jørgen Ottesen Rosenkrantz
Dorthe Gundesdatter Lange
Otte Ottesen Rosenkrantz
Ide Mogensdatter Gøye, til Skærvad,
Otte Holgersen Rosenkrantz
Margrethe Ganz
Magdalena Bosdatter Flemming
Holger Erichsen Rosenkrantz
fru Sigrid Erlendsdatter (Losna)
Bo Flemming, til Nesøya
fru Ingerd Erlendsdatter (Losna)
Olav Guttormsson
Arald Gautesson Kane
fru Gudrun Olavsdatter til Nesøya
Erlend Eindridesson af Losna
Jon Svalesson Smør
Ingeborg Jonsdatter til Sudreim
Olav Håkonsson til Nesøya
Foreldre
Sigurd Havtoresson til Sudreim
Ingebjørg Erlingsdatter til Giske og Bjarkøy
Agnes Sigurdsdatter af Sudreimr, Giske og Bjarkøy
Jon Marteinsson til Sudreim