Personvern
×
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Se retningslinjer
Jeg forstår
Startside
Personside
Etterkommere av Otte Matssøn (Rømer)
Skriv ut
Logg inn
Generasjoner
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
(current)
Kompakt
Vertikalt
Bare Tekst
Generasjon Format
Tabeller
PDF
NB: Du må kanskje dra eller bla ned for å se hele treet.
Olav Ottesson (Rømer)
-Ca 1513
Olav Ottesson (Rømer)
D:
ca 1513
Margrete Nielsdatter Gyldenløve, godseier
Ca 1495-1550
Margrete Nielsdatter Gyldenløve, godseier
F:
ca 1495
Austrått, Ørlandet
D:
1550
Morlanda, Bohuslän, Norge
Jens Pallesen Splid Fasti
1500-1565
Jens Pallesen Splid Fasti
F:
1500
Danmark
D:
1565
Gundel Vincentdatter Lunge (Dyre)
Ove Vincentsen Lunge (Dyre)
Ca 1520-
Ove Vincentsen Lunge (Dyre)
F:
ca 1520
Helvig Vincentsdatter Lunge (Dyre)
Ca 1520-
Helvig Vincentsdatter Lunge (Dyre)
F:
ca 1520
Margrethe Vincentdatter Lunge (Dyre)
1525-1571
Margrethe Vincentdatter Lunge (Dyre)
F:
1525
Bergen, Vestland
D:
1571
Morlanda, Gøteborg, Sweden
Christian Danielsen Bildt till Vrem i Kville
Jöns Danielsen Bildt, till Kåröd
Knud Danielsen Bildt, til Morland
1631-1689
Knud Danielsen Bildt, til Morland
F:
1631
D:
1689
Daniel Knudsen Bildt
1602-1651
Daniel Knudsen Bildt
F:
12 Apr 1602
Morlanda, Baahuslen, Norge (nå del av Sverige)
D:
22 Jun 1651
Dorothea Jensdatter Bielke, godseier
1612-1674
Dorothea Jensdatter Bielke, godseier
F:
25 Nov 1612
Trondhjem
G:
5 Sep 1630
Elingård, Onsøy, Østfold, Norge
D:
24 Feb 1674
Morlanda, Bohuslän
Sidsel Børgesdatter Juel
Ca 1630-Ca 1706
Sidsel Børgesdatter Juel
F:
ca 1630
D:
ca 1706
Blanceflor Knudsdatter Bildt
1603-Ca 1661
Blanceflor Knudsdatter Bildt
F:
1603
D:
ca 1661
Børge Mogensen Juel
Ca 1595-1653
Børge Mogensen Juel
F:
ca 1595
D:
1653
Karen Axelsdatter Mowat
-1675
Karen Axelsdatter Mowat
D:
1675
Oslo
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
1628-1685
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
F:
18 Apr 1628
Odense Købstad
G:
Ca 1657
D:
23 Aug 1685
Kristiansand, Agder
Karen Knudsdatter Bildt
Ca 1603-1663
Karen Knudsdatter Bildt
F:
Ca 1603
G:
12 Jan 1663
Axel Andersen Mowat, til Hovland
1593-1661
Axel Andersen Mowat, til Hovland
F:
1593
G:
Ett 1622
D:
27 Jan 1661
Knud Danielsen Bildt
Ca 1555-1603
Knud Danielsen Bildt
F:
ca 1555
D:
1603
Sidsel Romelsdatter Brun
1565-1631
Sidsel Romelsdatter Brun
F:
1565
D:
tidligst 1631
Daniel Ottesen Bildt, til Hafslund
-1664
Daniel Ottesen Bildt, til Hafslund
D:
1664
Birgitte Bielke
1620-1674
Birgitte Bielke
F:
1620
D:
1674
Blanzeflor Ottesdatter Bildt
-1667
Blanzeflor Ottesdatter Bildt
D:
1667
Ingeborg Ottesdatter Bildt
-1625
Ingeborg Ottesdatter Bildt
D:
1625
Anne Ottesdatter Bildt af Næs, til Kambo
-1667
Anne Ottesdatter Bildt af Næs, til Kambo
D:
1667
Sigvard Gabrielsen Akeleye
1584-1659
Sigvard Gabrielsen Akeleye
F:
25 Mar 1584
Torkildstrup (Falster), ?Fyn, Danmark
G:
Ett 1647
D:
5 Aug 1659
Oslo
Abel Ottesen Bildt
-1625
Abel Ottesen Bildt
D:
1625
Knud Ottesen Bildt
-1611
Knud Ottesen Bildt
D:
1611
Jens Ottesen Bildt, til Hestrup
-1673
Jens Ottesen Bildt, til Hestrup
D:
1673
Otte Gerlofsen Nettelhorst
Mette Ottesdatter Bildt
1594-1675
Mette Ottesdatter Bildt
F:
1594
Lundestad, Berg, Østfold
D:
1675
Gerlof Nettelhorst
-1643
Gerlof Nettelhorst
D:
1643
Ous hovedgård, Halden, Østfold, Viken
Kirsten Ottesdatter Bildt
1597-1692
Kirsten Ottesdatter Bildt
F:
1597
D:
1692
Axel Georg Jørgen Friderichsen Budde
Ide Sophie Friederichsdatter Budde
Melchior Friederich Friederichsen Budde
-1725
Melchior Friederich Friederichsen Budde
G:
30 Jun 1725
Vincents Friederichsen Budde
1660-1729
Vincents Friederichsen Budde
F:
31 Des 1660
Halden
D:
13 Apr 1729
Østre oktogonkapell, Nidarosdomen, Trondheim
Armegaard Margrethe von Gabel
1677-1734
Armegaard Margrethe von Gabel
F:
10 Nov 1677
Pskov, Russland
G:
16 Apr 1718
D:
1734
Trondheim
Olava Sophie Lund
1800-1838
Olava Sophie Lund
F:
17 Sep 1800
Orkdal, Sør-Trøndelag
D:
12 Sep 1838
Fosen
Cort Paulus Holtermann
1792-1865
Cort Paulus Holtermann
F:
21 Okt 1792
Ørland, Trøndelag
G:
21 Nov 1822
Ørlandet
D:
28 Jan 1865
Balsnes, Ørland
Lensmann Johan Hansen Grøn Lund
1802-1858
Lensmann Johan Hansen Grøn Lund
F:
28 Okt 1802
Orkdal
D:
1 Mar 1858
Brekstad, Ørland
Margrethe Schjødt Mørk Parelius
1801-1870
Margrethe Schjødt Mørk Parelius
F:
16 Nov 1801
22/4, Hopsjø, Melandsjø, Hitra
G:
16 Nov 1827
Ørlandet
D:
18 Jun 1870
Trondheim
Martha Margrethe Lund
1804-1887
Martha Margrethe Lund
F:
24 Jun 1804
Orkdal, Sør-Trøndelag
D:
13 Jul 1887
22/4, Hopsjø, Melandsjø, Hitra
Nils Rosing Parelius
1803-1856
Nils Rosing Parelius
F:
8 Nov 1803
22/4, Hopsjø, Melandsjø, Hitra
G:
11 mai 1829
D:
9 Okt 1856
22/4, Hopsjø, Melandsjø, Hitra
Pauline Augustine Lund
1808-Før 1817
Pauline Augustine Lund
F:
30 Jul 1808
Ørland
D:
før 1817
Ane Cathrine Bygbal Gaarder
1780-1824
Ane Cathrine Bygbal Gaarder
F:
15 Feb 1780
Surnadal, Møre og Romsdal
D:
1824
Ørland
herr Hans Holst Lund, sogneprest
1761-1817
herr Hans Holst Lund, sogneprest
F:
1761
G:
5 Jul 1799
Surnadal
D:
6 Jul 1817
Ørland
Hanna Lund Holtermann
1818-
Hanna Lund Holtermann
F:
1818
Jørgine Margrete Hagerup Holtermann
1820-
Jørgine Margrete Hagerup Holtermann
F:
1820
Pouline Augusta Holtermann
1821-
Pouline Augusta Holtermann
F:
1821
Cato Bygbal Gaarder Holtermann
1824-Ca 1842
Cato Bygbal Gaarder Holtermann
F:
1824
D:
ca 1842
Knut Henrik Holtermann
1786-1857
Knut Henrik Holtermann
F:
1786
Austrått, Ørland, Trøndelag
G:
1818
D:
4 Jul 1857
Lade gård, Lade, Østbyen, Trondheim
Ole Gaarder, oberst
1732-1799
Ole Gaarder, oberst
F:
1732
D:
10 Mar 1799
Else Sophie Meldahl
1746-1821
Else Sophie Meldahl
F:
1746
G:
1770
D:
9 Aug 1821
Karen Sophie Budde
-1779
Karen Sophie Budde
D:
1779
Paul Olsen Gaarder, kaptein
1692-1745
Paul Olsen Gaarder, kaptein
F:
29 Des 1692
Gårder, Elverum, Hedmark
G:
24 Feb 1728
D:
21 Apr 1745
Sør-Nust, Odalen, Hedmark
Frederik Otto Friedrichsen Budde
1666-Før 1725
Frederik Otto Friedrichsen Budde
F:
1666
D:
før 30 Jun 1725
Anna Sophie Henriksdatter Juel
1669-Ett 1740
Anna Sophie Henriksdatter Juel
F:
16 Mai 1669
Lindbjerg, Jylland
G:
1709
D:
Ett 1740
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
1640-1667
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
F:
16 Sep 1640
D:
13 Jun 1667
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
1616-1679
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
F:
1616
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
G:
Før 1660
D:
28 Apr 1679
Thorsø, Viken
Vincents Ottesen Bildt
1606-1658
Vincents Ottesen Bildt
F:
31 Des 1606
D:
15 Mar 1658
Else Andersdatter Friis af Haraldskær
1611-1677
Else Andersdatter Friis af Haraldskær
F:
10 Jan 1611
G:
1637
D:
19 Jan 1677
Otte Danielsen Bildt
1570-Ca 1616
Otte Danielsen Bildt
F:
1570
D:
ca 1616
Inger Jespersdatter Vognsen af Hæstrup
1570-1617
Inger Jespersdatter Vognsen af Hæstrup
F:
1570
G:
Ja, ukjent dato
D:
1617
Hafslund hovedgård, Hafslund, Skjeberg, Østfold, Norge
Blanceflor Vincentsdatter Lunge (Dyre)
Ca 1525-1571
Blanceflor Vincentsdatter Lunge (Dyre)
F:
ca 1525
Bergen, Vestland
D:
1571
Morlanda, Bohuslän
Daniel Knudsen Bildt, til Abildsgaard & Næs
1521-1585
Daniel Knudsen Bildt, til Abildsgaard & Næs
F:
1521
D:
1585
Abelone Vincentsdatter Lunge (Dyre)
Ca 1526-Ca 1555
Abelone Vincentsdatter Lunge (Dyre)
F:
ca 1526
Lungegaard, Bergen
D:
ca 1555
Tomb, Råde, Østfold
Tønne Gautesson Galde, til Nygård, Tomb og Aaby
1515-1571
Tønne Gautesson Galde, til Nygård, Tomb og Aaby
F:
1515
G:
Ja, ukjent dato
D:
1571
Iver Vincenssen Lunge (Dyre)
Ca 1527-
Iver Vincenssen Lunge (Dyre)
F:
ca 1527
Lungegaard, Bergen
Anne Vincensdatter Lunge (Dyre)
Ca 1529-1562
Anne Vincensdatter Lunge (Dyre)
F:
ca 1529
Lungegaard, Bergen
D:
8 Jan 1562
Hatteberg (Rosendal), Kvinnherad
Kirsten Vincensdatter Lunge (Dyre)
Ca 1531-
Kirsten Vincensdatter Lunge (Dyre)
F:
ca 1531
Lungegaard, Bergen
Vincens Vincentsøn Lunge (Dyre)
Ca 1486-1536
Vincens Vincentsøn Lunge (Dyre)
F:
ca 1486
Danmark
G:
1523
D:
3 Jan 1536
Trondheim
Eline Nielsdatter Gyldenløve
Ca 1504-1532
Eline Nielsdatter Gyldenløve
F:
ca 1504
D:
1532
junker Nils Stensson Sture (Daljunkern)
1512-1528
junker Nils Stensson Sture (Daljunkern)
F:
1512
G:
15 Nov 1527
Nidaros Domkirke (Nidarosdomen), Trondheim
D:
1528
Helving Nielsdatter Lykke
Før 1530-1561
Helving Nielsdatter Lykke
F:
før 2 Jul 1530
D:
1561
Hvale, Norge
Jakob Corfitzsen Hardenberg
1518-1561
Jakob Corfitzsen Hardenberg
F:
etter 1518
G:
Ja, ukjent dato
D:
4 Nov 1561
Stavefjord (Staffurfjord), Norge
Niels Nielsen Lykke
Før 1532-1555
Niels Nielsen Lykke
F:
før 1532
D:
etter 1555
Lisbeth Mogensdatter Juel (luel)
-1555
Lisbeth Mogensdatter Juel (luel)
G:
Ja, ukjent dato
D:
etter 1555
Niels Joachimsen Lykke
Ca 1492-1535
Niels Joachimsen Lykke
F:
ca 1492
Danmark
G:
1528
D:
24 Des 1535
Steinvikholmen, Trøndelag
Johann Friderichsen Budde
-Ca 1685
Johann Friderichsen Budde
F:
Tøllisgaard, Töllist (Tølluste), Saaremaa (Ösel), Estland
D:
ca 1685
Tøllisgaard, Töllist (Tølluste), Saaremaa (Ösel), Estland
Axel Friderichsen Budde
Helle Friderichsdatter Budde
Ursulla Friderichsdatter Budde
Ellen Friderichsdatter Budde
Sophia Friderichsdatter Budde
Matthias Friderichsen Budde, oberstløytnant
1613-1679
Matthias Friderichsen Budde, oberstløytnant
F:
10 Nov 1613
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
D:
5 Jun 1679
Hindsels, Hvidbjerg, Refs Herred, Thisted, Danmark
Berthe Margrethe Enevoldsdatter Kaas
Regitze Sophie Ovesdatter Giedde
Regitze Sophie Ovesdatter Giedde
G:
ca 1650
Elisabeth Caspersdatter von Gersdorff
Elisabeth Caspersdatter von Gersdorff
G:
ca 1654
Axel Georg Jørgen Friderichsen Budde
Ide Sophie Friederichsdatter Budde
Melchior Friederich Friederichsen Budde
-1725
Melchior Friederich Friederichsen Budde
G:
30 Jun 1725
Vincents Friederichsen Budde
1660-1729
Vincents Friederichsen Budde
F:
31 Des 1660
Halden
D:
13 Apr 1729
Østre oktogonkapell, Nidarosdomen, Trondheim
Armegaard Margrethe von Gabel
1677-1734
Armegaard Margrethe von Gabel
F:
10 Nov 1677
Pskov, Russland
G:
16 Apr 1718
D:
1734
Trondheim
Olava Sophie Lund
1800-1838
Olava Sophie Lund
F:
17 Sep 1800
Orkdal, Sør-Trøndelag
D:
12 Sep 1838
Fosen
Cort Paulus Holtermann
1792-1865
Cort Paulus Holtermann
F:
21 Okt 1792
Ørland, Trøndelag
G:
21 Nov 1822
Ørlandet
D:
28 Jan 1865
Balsnes, Ørland
Lensmann Johan Hansen Grøn Lund
1802-1858
Lensmann Johan Hansen Grøn Lund
F:
28 Okt 1802
Orkdal
D:
1 Mar 1858
Brekstad, Ørland
Margrethe Schjødt Mørk Parelius
1801-1870
Margrethe Schjødt Mørk Parelius
F:
16 Nov 1801
22/4, Hopsjø, Melandsjø, Hitra
G:
16 Nov 1827
Ørlandet
D:
18 Jun 1870
Trondheim
Martha Margrethe Lund
1804-1887
Martha Margrethe Lund
F:
24 Jun 1804
Orkdal, Sør-Trøndelag
D:
13 Jul 1887
22/4, Hopsjø, Melandsjø, Hitra
Nils Rosing Parelius
1803-1856
Nils Rosing Parelius
F:
8 Nov 1803
22/4, Hopsjø, Melandsjø, Hitra
G:
11 mai 1829
D:
9 Okt 1856
22/4, Hopsjø, Melandsjø, Hitra
Pauline Augustine Lund
1808-Før 1817
Pauline Augustine Lund
F:
30 Jul 1808
Ørland
D:
før 1817
Ane Cathrine Bygbal Gaarder
1780-1824
Ane Cathrine Bygbal Gaarder
F:
15 Feb 1780
Surnadal, Møre og Romsdal
D:
1824
Ørland
herr Hans Holst Lund, sogneprest
1761-1817
herr Hans Holst Lund, sogneprest
F:
1761
G:
5 Jul 1799
Surnadal
D:
6 Jul 1817
Ørland
Hanna Lund Holtermann
1818-
Hanna Lund Holtermann
F:
1818
Jørgine Margrete Hagerup Holtermann
1820-
Jørgine Margrete Hagerup Holtermann
F:
1820
Pouline Augusta Holtermann
1821-
Pouline Augusta Holtermann
F:
1821
Cato Bygbal Gaarder Holtermann
1824-Ca 1842
Cato Bygbal Gaarder Holtermann
F:
1824
D:
ca 1842
Knut Henrik Holtermann
1786-1857
Knut Henrik Holtermann
F:
1786
Austrått, Ørland, Trøndelag
G:
1818
D:
4 Jul 1857
Lade gård, Lade, Østbyen, Trondheim
Ole Gaarder, oberst
1732-1799
Ole Gaarder, oberst
F:
1732
D:
10 Mar 1799
Else Sophie Meldahl
1746-1821
Else Sophie Meldahl
F:
1746
G:
1770
D:
9 Aug 1821
Karen Sophie Budde
-1779
Karen Sophie Budde
D:
1779
Paul Olsen Gaarder, kaptein
1692-1745
Paul Olsen Gaarder, kaptein
F:
29 Des 1692
Gårder, Elverum, Hedmark
G:
24 Feb 1728
D:
21 Apr 1745
Sør-Nust, Odalen, Hedmark
Frederik Otto Friedrichsen Budde
1666-Før 1725
Frederik Otto Friedrichsen Budde
F:
1666
D:
før 30 Jun 1725
Anna Sophie Henriksdatter Juel
1669-Ett 1740
Anna Sophie Henriksdatter Juel
F:
16 Mai 1669
Lindbjerg, Jylland
G:
1709
D:
Ett 1740
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
1616-1679
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
F:
1616
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
D:
28 Apr 1679
Thorsø, Viken
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
1640-1667
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
F:
16 Sep 1640
G:
Før 1660
D:
13 Jun 1667
Magdalene Sibylle Wibe
1645-1648
Magdalene Sibylle Wibe
F:
22 Jun 1645
København, Danmark
D:
12 Mar 1648
Oslo
Søren Paulsen Steen, hyttemester
1724-1775
Søren Paulsen Steen, hyttemester
F:
1724
Alvdal, Innlandet
D:
18 Aug 1775
Kirstina Avlesdatter Strømsløkken
1734-
Kirstina Avlesdatter Strømsløkken
F:
1734
Strømsløkken, Alvdal, Innlandet
G:
Ja, ukjent dato
Christian Paulsen Steen, mesterslakter
Ca 1728-1788
Christian Paulsen Steen, mesterslakter
F:
ca 1728
D:
1788
Trondheim
Fredrik Nielsen Bing, grosserer
1766-1853
Fredrik Nielsen Bing, grosserer
F:
1766
Trondheim
D:
19 Okt 1853
Trondheim
Martha Møller Paulsdatter Steen
1731-1806
Martha Møller Paulsdatter Steen
F:
1731
D:
14 Nov 1806
Trondheim
Niels Fredriksen Bing, kjøpmann
Ca 1730-1795
Niels Fredriksen Bing, kjøpmann
F:
ca 1730
Trondheim
G:
Ja, ukjent dato
D:
9 Aug 1795
Trondheim
Sophia Amalia Paulsdatter Steen
1733-1769
Sophia Amalia Paulsdatter Steen
F:
1733
Svorkmo, Orkdal, Orkland, Trondelag
D:
1769
Trondheim
Paul Sørensen Steen
1695-1740
Paul Sørensen Steen
F:
1695
Skaun, Trøndelag
D:
1740
Svorkmo, Orkdal, Orkland, Trondelag
Marit Christophersdatter Møller
1693-
Marit Christophersdatter Møller
F:
1693
Røros, Trøndelag
G:
Ja, ukjent dato
Christian Sørensen Steen
1698-1742
Christian Sørensen Steen
F:
1698
Orkdal, Orkland, Norge
D:
2 Jun 1742
Trondheim
Christen Sørensen Steen
Ca 1700-1742
Christen Sørensen Steen
F:
ca 1700
Orkdal, Orkland, Trøndelag
D:
2 Jun 1742
Trondheim
Anne Olsdatter
-Ja, ukjent dato
Anne Olsdatter
G:
Ja, ukjent dato
D:
Ja, ukjent dato
Helene Johanne Johansdatter Steen
1738-
Helene Johanne Johansdatter Steen
F:
1738
Stadsbygd
Johan Christian Johansen Steen
1744-
Johan Christian Johansen Steen
F:
1744
Horg, Støren (Melhus), Trøndelag
Sophie Amalie Johansdatter Wibe Steen
1747-1829
Sophie Amalie Johansdatter Wibe Steen
F:
1747
Melhus, Trøndelag
D:
6 Jan 1829
Jøssund, Ørlandet
Lars Ericsen Karmhuus
Ca 1752-
Lars Ericsen Karmhuus
F:
ca 1752
G:
Ja, ukjent dato
Karen Johansdatter Godsche Steen
Brun
Marie Johansdatter Godsche Steen
Arentz
Johan Johansen Steen Adserø
1768-1843
Johan Johansen Steen Adserø
F:
1768
Stokksund, Bjørnør (nå Åfjord)
D:
13 Mar 1843
Jøssund, Ørlandet
Randi (Ranni) Sebine Christiansdatter Steen (Holck)
1761-1861
Randi (Ranni) Sebine Christiansdatter Steen (Holck)
F:
22 Okt 1761
Folldal, Innlandet
G:
Ja, ukjent dato
D:
13 Okt 1861
Jøssund, Ørlandet
Søren Steen, vanninspektør
1772-1826
Søren Steen, vanninspektør
F:
1 Mar 1772
Jøssund, Åfjorden
D:
22 Feb 1826
Trondheim
Gjert Henrik Johansen Steen, handelsmann
1773-1818
Gjert Henrik Johansen Steen, handelsmann
A:
25 Apr 1773
Åfjord kirke, Åfjord
D:
Sep 1818
Levanger
Mette Sophie Teilmann Møller
1783-1818
Mette Sophie Teilmann Møller
F:
12 Aug 1783
G:
14 Nov 1805
Vår Frue kirke, Trondheim
D:
30 Mai 1818
Levanger
Maren Dorothea Johansdatter Steen Sandneset
1776-
Maren Dorothea Johansdatter Steen Sandneset
F:
1776
Sandneset, Jøssund, Ørlandet
Cicilie Lobes Johansdatter Steen
1779-
Cicilie Lobes Johansdatter Steen
F:
1779
Jøssund, Ørlandet
Johan Jensen Rånes
1745-1782
Johan Jensen Rånes
F:
1745
Rånes, Åfjord
G:
28 Aug 1767
Åfjord kirke, Åfjord
D:
10 Feb 1782
Jøssund, Ørlandet
Johan Sørensen Steen, kaptein
Ca 1702-1764
Johan Sørensen Steen, kaptein
F:
ca 1702
Orkland, Trøndelag
D:
21 Jun 1764
?Åfjord, Trøndelag
Maren Pedersdatter Steen (Godsche)
Ca 1715-1787
Maren Pedersdatter Steen (Godsche)
F:
Ca 1715
Sør-Trøndelag
D:
6 Jul 1787
Tiltrem, Jøssund (nå i Ørland)
Karen Sophia Sørensdatter Steen
1705-1786
Karen Sophia Sørensdatter Steen
F:
1705
Orkdal, Orkland, Trøndelag
D:
1786
Oslo
David Christensen Wolsted, landværnsløytnant
David Christensen Wolsted, landværnsløytnant
G:
Ja, ukjent dato
Sophie Amalie Christiansdatter Wibe
-1765
Sophie Amalie Christiansdatter Wibe
D:
1765
?Trøndelag
Søren Christensen Steen, premierløytnant
Ca 1666-1711
Søren Christensen Steen, premierløytnant
F:
ca 1666
Alvdal, Innlandet
G:
10 Sep 1693
Rennebu kirke
D:
1711
Uvåsen, Børsa, Skaun, Trøndelag, Norge
Anna Sophie Wibe
-Ja, ukjent dato
Anna Sophie Wibe
D:
Ja, ukjent dato
Hans Beyer, løytnant
Hans Beyer, løytnant
G:
26 Des 1717
Antoinette Wibe
-1742
Antoinette Wibe
D:
11 Nov 1742
Trondheim
Mortenus Hechman, løytnant
-1736
Mortenus Hechman, løytnant
G:
Ja, ukjent dato
D:
22 Mar 1736
Anne Christine Wibe
Peder Christiansen Wibe, løytnant
-1720
Peder Christiansen Wibe, løytnant
D:
2 Sep 1720
Pernille Andersdatter
Pernille Andersdatter
G:
Ja, ukjent dato
Johanna Aletha Wibe
1715-1721
Johanna Aletha Wibe
F:
Mai 1715
Slemmestad, Røyken, Buskerud
D:
Mai 1721
Joachim Christian Wibe, stiftsamtmand på Island
1749-1802
Joachim Christian Wibe, stiftsamtmand på Island
F:
1749
D:
1802
Johan Christian Wibe, major
1713-1764
Johan Christian Wibe, major
F:
23 Sep 1713
Lier, Buskerud, Viken, Norge
D:
11 Aug 1764
Anne Cathrine Pihl
1725-1773
Anne Cathrine Pihl
F:
18 Feb 1725
G:
8 Nov 1747
Gausdal, Oppland, Innlandet, Norge
D:
3 Jan 1773
Oline Johannesdatter Wibe
1718-1801
Oline Johannesdatter Wibe
F:
Jan 1718
Slemmestad, Røyken, Buskerud
D:
Apr 1801
Bragernes, Drammen, Buskerud
Svend Hansen Selboe
Svend Hansen Selboe
G:
3 Aug 1744
Traneby, Lier, Buskerud
Ingeborg Maria Wibe
1720-1806
Ingeborg Maria Wibe
F:
Sep 1720
Slemmestad, Røyken, Buskerud
D:
Apr 1806
Johanne Alette Wibe
1722-1792
Johanne Alette Wibe
F:
1722
Slemmestad, Røyken, Buskerud
D:
18 Jan 1792
Peter Sigvard Akeleye, kaptein til hest
1720-1764
Peter Sigvard Akeleye, kaptein til hest
F:
3 Mar 1720
Skiptvedt, Østfold, Viken, Norge
G:
4 Des 1747
Lier, Buskerud, Viken, Norge
D:
12 Mar 1764
Bjerke, Hedmark, Innlandet, Norge
Ulrica Wibe
1723-Ja, ukjent dato
Ulrica Wibe
F:
Jun 1723
Slemmestad, Røyken, Buskerud
D:
Ja, ukjent dato
Johan Christiansen Wibe, kaptein
1688-1726
Johan Christiansen Wibe, kaptein
F:
18 Jul 1688
Trondheim
D:
13 Nov 1726
Lier, Buskerud
Ellen Strømsøe
-1763
Ellen Strømsøe
G:
23 Nov 1712
Traneby, Lier, Buskerud
D:
13 Feb 1763
Rollag, Norge
Christian Pedersen Wibe, kaptein
1647-1697
Christian Pedersen Wibe, kaptein
F:
1647
Danmark
D:
24 Nov 1697
Skogn
Alette Pedersdatter
Alette Pedersdatter
G:
Ja, ukjent dato
Sophie Amalie Wibe
1651-1655
Sophie Amalie Wibe
F:
15 Mar 1651
København, Danmark
D:
3 Jan 1655
Gerdrup, Eggeslevmagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, Danmark
Anne Catherina Friderichsdatter Budde
1619-1665
Anne Catherina Friderichsdatter Budde
F:
8 Jan 1619
Tøllist, Saaremaa (dengang Øsel), Estland
D:
6 Aug 1665
København, Danmark
Peder Michelsen Wibe, lensherre
1596-1658
Peder Michelsen Wibe, lensherre
F:
1596
København, Danmark
G:
24 Okt 1641
København, Danmark
D:
7 Aug 1658
København, Danmark
Joachim Friderich Vind, baron
1634-1687
Joachim Friderich Vind, baron
F:
11 Mar 1634
G:
16 Des 1662
Sokkelund, København, Danmark
D:
3 Jun 1687
Trondheim
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
Ca 1624-1692
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
F:
ca 1624
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
D:
22 Jan 1692
Branstorp, Skjeberg, Norge
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
G:
Ja, ukjent dato
Reinholdt Frederich Mathiasen Budde
Mathias Jochumsøn Budde, kapteinløytnant
Ca 1655-1711
Mathias Jochumsøn Budde, kapteinløytnant
F:
ca 1655
Øsel (Estland) eller Danmark
D:
19 Nov 1711
Trondheim
Magdalene Olufsdatter
Ca 1665-1718
Magdalene Olufsdatter
F:
ca 1665
G:
3 Sep 1706
Vår Frue kirke, Trondheim
D:
e. 1718
Trondheim
Reinholdt Friderich Jochumsøn Budde
Ca 1655-1685
Reinholdt Friderich Jochumsøn Budde
F:
ca 1655
Øsel (Estland) eller Danmark
D:
30 Sep 1685
?Ryfylke
Anne Sabine Skaktavl
Anne Sophie Skaktavl
Christine Abel Skaktavl
Anne Elisabeth Skaktavl
Torbjørn Skaktavl
Jakob Ulrik Skaktavl
Ove Caspar Skaktavl
Inger Dorte Skaktavl
Jokum Fredrik Skaktavl
Dorothea Joachimsdatter Budde
1655-1696
Dorothea Joachimsdatter Budde
F:
ca. 1655
Sokkelund, København, Danmark
D:
1696
Enevold Torbensen Skaktavl
1627-1702
Enevold Torbensen Skaktavl
F:
27 Jul 1627
Nordvigaard, Stange, Hedmark
G:
1672
D:
28 Jan 1702
Nordvigaard, Stange, Hedmark
Anne Margrete Budde
Ca 1655-
Anne Margrete Budde
F:
ca 1655
?Danmark
Elsebe Arentsdatter von Kampen
Ca 1689-1717
Elsebe Arentsdatter von Kampen
F:
ca 1689
G:
15 Mai 1717
Tønsberg
Johan von Hagen
-1720
Johan von Hagen
G:
13 Sep 1712
G:
19 Des 1720
Tønsberg
Anne Cathrine Lauridsdatter Darjes
Ca 1716-
Anne Cathrine Lauridsdatter Darjes
F:
ca 1716
Bragernes, Drammen
Frederik von Schindel
Frederik von Schindel
G:
Ja, ukjent dato
Magdalene Lauridsdatter Darjes, til Fossesholm
1718-1769
Magdalene Lauridsdatter Darjes, til Fossesholm
F:
31 Mai 1718
Bragernes, Drammen, Viken, Norge
D:
13 Nov 1769
Fossesholm, Vestfossen, Øvre Eiker, Buskerud, Viken, Norge
Knud Thorsen Bergh
-1745
Knud Thorsen Bergh
D:
1745
Jørgen Gabrielsen von Cappelen, til Fossesholm
1715-1785
Jørgen Gabrielsen von Cappelen, til Fossesholm
F:
6 Jun 1715
Bragernes
G:
29 Jun 1746
Oslo
D:
14 Feb 1785
Fossesholm, Eiker
Fredrik Andreas Müller
1795-1878
Fredrik Andreas Müller
F:
7 Okt 1795
Raa, Norderhov, Buskerud
D:
11 Okt 1878
Drøbak, Akershus
Bolette Andrea Müller
1797-1838
Bolette Andrea Müller
F:
24 Mar 1797
Raa, Norderhov, Buskerud
D:
12 Okt 1838
Kragerø, Telemark
Conrad Müller
1802-1859
Conrad Müller
F:
2 Sep 1802
Raa, Norderhov, Buskerud
D:
16 Okt 1859
Oslo
Johan (Jan) Collett Müller
1750-1834
Johan (Jan) Collett Müller
F:
7 Jul 1750
D:
1834
Gården Raae (Rå), Norderhov, Ringerike.
Anne Holter Dorph
1763-1843
Anne Holter Dorph
F:
20 Okt 1763
G:
6 Nov 1791
Norderhov, Ringerike
D:
24 Apr 1843
Fredrik de Schouboe
Ett 1772-
Fredrik de Schouboe
F:
Ett 1772
Ulricha Antonette Magdalene de Schouboe
1773-
Ulricha Antonette Magdalene de Schouboe
F:
1773
Magdalene de Schouboe
1774-1816
Magdalene de Schouboe
F:
1774
Oslo
D:
1816
Oluf Borch de Schouboe
1779-1844
Oluf Borch de Schouboe
F:
5 Jun 1779
Bergen, Vestland
D:
21 Des 1844
Stockholm, Sverige
Ulrich Fredrik Anton de Schouboe
1782-1863
Ulrich Fredrik Anton de Schouboe
F:
5 Jun 1782
Bergen, Vestland
D:
1863
Oslo
Anne Magdalene Müller
1751-1785
Anne Magdalene Müller
A:
7 Aug 1751
Vestre Aker, Oslo
D:
13 Jun 1785
Bergen, Vestland
Christian de Schouboe, stiftamtmann
1735-1789
Christian de Schouboe, stiftamtmann
F:
10 Feb 1735
København, Danmark
G:
17 Aug 1772
Oslo
D:
24 Mar 1789
Bergen, Vestland
Fridrich Nicolay Knudtzon
1779-1823
Fridrich Nicolay Knudtzon
F:
24 Des 1779
Trondheim
D:
4 Apr 1823
Trondheim
Marie Sophie Lorck
1787-1875
Marie Sophie Lorck
F:
1787
G:
Ja, ukjent dato
D:
1875
Magdalena Boletta Knudtzon
1779-1803
Magdalena Boletta Knudtzon
F:
24 Des 1779
Trondheim
D:
11 Jul 1803
Trondheim
Lorentz Johannsen
1769-1837
Lorentz Johannsen
F:
14 Sep 1769
Glücksburg, Slesvig (nå Tyskland),
G:
28 Apr 1801
D:
27 Apr 1837
Trondheim
Chatarina Meincke Knudtzon
1781-1860
Chatarina Meincke Knudtzon
F:
11 Jun 1781
Trondheim
D:
26 Okt 1860
Le Havre, Nord-Normandie, Frankrike
Sara Marie Knudtzon
1782-1854
Sara Marie Knudtzon
F:
1 Jun 1782
Trondheim
D:
25 Okt 1854
Trondeim
Lorentz Johannsen
1769-1837
Lorentz Johannsen
F:
14 Sep 1769
Glücksburg, Slesvig (nå Tyskland),
G:
22 Jun 1804
D:
27 Apr 1837
Trondheim
Jorgen von Cappelen Knudtzon
1784-1854
Jorgen von Cappelen Knudtzon
F:
28 Apr 1784
Trondheim
D:
29 Jul 1854
Paris, Frankrike
Christian Knudtzon
1787-1870
Christian Knudtzon
F:
10 Sep 1787
Trondheim
D:
9 Jul 1870
Trondheim
Benedicte Catharina Margaretha Knudtzon
1792-1872
Benedicte Catharina Margaretha Knudtzon
F:
3 Nov 1792
Kristiansund, Møre og Romsdal
G:
13 Apr 1813
D:
27 Jan 1872
Trondheim
Broder Lysholm Knudtzon
1788-1864
Broder Lysholm Knudtzon
F:
5 Okt 1788
Trondheim
D:
20 Mar 1864
Trondheim
Hans Carl Knudtzon
1793-1821
Hans Carl Knudtzon
F:
7 Mar 1793
Trondhjem
D:
26 Jan 1821
Nantes, Frankrike
Karen Müller
1752-1818
Karen Müller
F:
7 Aug 1752
Kristiansand, Agder
D:
12 Mar 1818
Trondheim
Hans Carl Knudtzon
1751-1823
Hans Carl Knudtzon
F:
29 Jan 1751
Bredstedt, Nordfriesland, Schleswig-Holstein, Tyskland
G:
1 Jan 1779
Trondheim
D:
16 Des 1823
Trondheim
Mathias Fries Anthonsen Müller
1789-
Mathias Fries Anthonsen Müller
A:
1 Mar 1789
Vår Frue kirke, Trondheim
Bolletha Müller
1790-
Bolletha Müller
F:
27 Apr 1790
Trondheim
Friederich Müller
1794-
Friederich Müller
F:
19 Des 1794
Trondheim
Anthoni Friderich Müller, kaptein og kjøpmann
1755-1817
Anthoni Friderich Müller, kaptein og kjøpmann
A:
3 Feb 1755
Akershus slottskirke, Oslo
D:
1817
Trondheim
Beret Birgitha Christina Lorentzdatter Wulff
1757-
Beret Birgitha Christina Lorentzdatter Wulff
A:
31 Okt 1757
Vår Frue kirke, Trondheim
G:
12 Mai 1788
Vår Frue kirke, Trondheim
Frederichus (Christoph) Gustav Johan von Heiliger, krigskansellisekretær
1789-1821
Frederichus (Christoph) Gustav Johan von Heiliger, krigskansellisekretær
F:
28 Aug 1789
Fredrikstad, Østfold
D:
16 Des 1821
?Bergen, Hordaland
Anna Sophie Hjelte
1788-1837
Anna Sophie Hjelte
F:
16 Jul 1788
København, Danmark
D:
27 Jul 1837
Bergen, Vestland
Sara Marie Müller
1756-1827
Sara Marie Müller
A:
25 Jun 1756
Oslo
D:
18 Jan 1827
København, Danmark
Gottfried Johan von Heiliger
1740-1800
Gottfried Johan von Heiliger
F:
1740
Tyskland
G:
7 Aug 1782
Kongens Lyngby, Danmark
D:
9 Nov 1800
København, Danmark
Boletta Ingeborg Darjes
Ca 1719-1797
Boletta Ingeborg Darjes
F:
Ca 1719
Bragernes (Strømsø), Drammen, Viken, Norge
D:
21 Apr 1797
Trondheim
Friderich Christian Johan Anthoni Müller, major
1716-1786
Friderich Christian Johan Anthoni Müller, major
A:
27 Apr 1716
Bragernes, Drammen
G:
27 Nov 1748
Akershus slottskirke, Oslo
D:
30 Des 1786
Trondheim
Elisabeth Lauridsdatter Darjes
1721-1775
Elisabeth Lauridsdatter Darjes
F:
1721
Bragernes, Drammen
D:
1775
magister herr Søren Seerup Monrad, rektor
1729-1788
magister herr Søren Seerup Monrad, rektor
F:
20 Mai 1729
Avernakø, sør for Fyn, Danmark
G:
Ja, ukjent dato
D:
10 Okt 1788
Oslo
Peter Resen Darjes, propritær og sagbrukseier
1757-1820
Peter Resen Darjes, propritær og sagbrukseier
F:
28 Sep 1757
Modum, Buskerud
D:
8 Jun 1820
Mælum, Modum, Buskerud
Magdalene Darjes
1758-1796
Magdalene Darjes
F:
8 Des 1758
D:
23 Jun 1796
Jørgen von Cappelen Darjes, jurist
1764-
Jørgen von Cappelen Darjes, jurist
F:
7 Nov 1764
Otto Laurentii Lauridsen Darjes, sorenskriver
1723-1780
Otto Laurentii Lauridsen Darjes, sorenskriver
F:
Mai 1723
Bragernes, Drammen, Viken, Norge
D:
4 Des 1780
Modum, Norge
Karen Anthonisdatter Müller
1722-1791
Karen Anthonisdatter Müller
F:
14 Aug 1722
Oslo
D:
15 Jun 1791
Nykirke, Modum, Buskerud
Malene Arntsdatter von Kampen
1692-1786
Malene Arntsdatter von Kampen
F:
1692
D:
22 Okt 1786
Oslo
Laurs Ottesen af Hevring, handelsmann
-1730
Laurs Ottesen af Hevring, handelsmann
F:
Hevring Mølle, Hevring, Midtjylland, Danmark
G:
9 Okt 1714
Bragernes, Drammen
G:
19 Apr 1730
Strømsø, Drammen
Johan Henrick Darjes
Johan Henrick Darjes
G:
21 Feb 1731
Strømsø, Drammen
Elen Joachimsdatter Budde
Ca 1658-Ett 1694
Elen Joachimsdatter Budde
F:
ca 1658
Øsel (Estland) eller Danmark
D:
Ett 1694
Arent Michelsen von Kampen, godseier
Ca 1614-1693
Arent Michelsen von Kampen, godseier
F:
Ca 1614
G:
ca 1684
D:
Feb 1693
Bragernes, Drammen
Agnete Sofie Joachimsdatter Budde
1660-1678
Agnete Sofie Joachimsdatter Budde
F:
1660
Øsel (Estland) eller Danmark
D:
6 Sep 1678
Slotspladsen, København
Joachim Friderichsen Budde, kavaleriløytnant
1626-1670
Joachim Friderichsen Budde, kavaleriløytnant
F:
1626
Tøllisgaard, Töllist (Tølluste), Saaremaa (Ösel), Estland
D:
1 Nov 1670
Moss, Østfold, Viken
Agnethe von Horgen
-1676
Agnethe von Horgen
G:
1652
D:
etter 1676
Norge?
Karen Axelsdatter Urup
1588-1656
Karen Axelsdatter Urup
F:
14 Jan 1588
D:
1656
Friderich Mathiasen Budde
-1648
Friderich Mathiasen Budde
G:
Ca 1613
D:
1648
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
1589-1656
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
F:
1589
D:
1656
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
1590-1656
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
F:
etter 1590
D:
1656
Godslef Friderichsen Budde
-1642
Godslef Friderichsen Budde
D:
etter 1642
Axel Friderichsen Budde
1615-1649
Axel Friderichsen Budde
F:
1615
D:
22 Mar 1649
København, Danmark
Anne Helene Georgsdatter von Schultz
-1736
Anne Helene Georgsdatter von Schultz
F:
Værnes, Stjørdal, Nord-Trøndelag
D:
1736
Stjørdal, Nord-Trøndelag
Sophia Amalie von Schultz
1669-1703
Sophia Amalie von Schultz
F:
19 Mai 1669
D:
28 Jun 1703
Peter Pedersen Dreyer, generalvegmester
1675-1723
Peter Pedersen Dreyer, generalvegmester
F:
1675
Trondheim
G:
1703
D:
1723
Stjørdal, Trøndelag
Mathias von Schultz
Ca 1670-Ja, ukjent dato
Mathias von Schultz
F:
Ca 1670
D:
Ja, ukjent dato
Christian von Schultz
Ca 1675-
Christian von Schultz
F:
Ca 1675
Christopher Jørgen von Schultz
Ca 1725-
Christopher Jørgen von Schultz
F:
Ca 1725
Bodill Kristina von Schultz
1726-
Bodill Kristina von Schultz
F:
1726
Malena Sophia von Schultz
Ca 1727-
Malena Sophia von Schultz
F:
Ca 1727
Eva Maria von Schultz
Ca 1728-1789
Eva Maria von Schultz
F:
Ca 1728
D:
15 Des 1789
Maren Pauline Koch
1830-1917
Maren Pauline Koch
F:
1 Des 1830
Trondheim
D:
30 Okt 1917
Kristiansund, Møre og Romsdal
Johanna Petrine Gabrielsdatter Koch
1833-
Johanna Petrine Gabrielsdatter Koch
F:
18 Jan 1833
Trondheim
Anna Petrine Koch
1834-
Anna Petrine Koch
F:
7 Nov 1834
Trondheim
Søren Randmosen Næss, skomakermester
1842-
Søren Randmosen Næss, skomakermester
F:
2 Nov 1842
Næss i Grytten
G:
1867
Johan Peter Testmann Koch, styrmann
1836-1892
Johan Peter Testmann Koch, styrmann
F:
2 Okt 1836
Sula, Frøya
D:
16 Mai 1892
Kristiansund, Møre og Romsdal
Mine Jacobsdatter Klinge
1839-
Mine Jacobsdatter Klinge
F:
18 Mai 1839
Levanger
G:
23 Sep 1869
Nordmøre
Gesine Cathrine Gabrielsdatter Koch
1839-
Gesine Cathrine Gabrielsdatter Koch
F:
2 Jul 1839
Kristiansund, Møre og Romsdal
Gabriel Gabrielsen Koch
1843-1862
Gabriel Gabrielsen Koch
F:
1843
Kristiansund, Møre og Romsdal
D:
1862
Christine Cathrine Schultz
1800-1872
Christine Cathrine Schultz
F:
1800
D:
6 Nov 1872
Bud, Hustadvika, Møre og Romsdal
Gabriel Johansen Koch, skipper og seilmaker
1802-1877
Gabriel Johansen Koch, skipper og seilmaker
F:
8 Okt 1802
Sula, Frøya
G:
3 Jan 1830
Sula, Frøya
D:
4 Jun 1877
Kristiansund, Møre og Romsdal
Andreas Casper von Schultz, løytnant
Ca 1730-
Andreas Casper von Schultz, løytnant
F:
Ca 1730
Petternella Paulina Larsdatter Juul
Ca 1767-1829
Petternella Paulina Larsdatter Juul
F:
Ca 1767
Nærøysund, Trøndelag
G:
Ja, ukjent dato
D:
9 Feb 1829
Levanger
Johanna Katrine von Schultz
Ca 1730-1796
Johanna Katrine von Schultz
F:
Ca 1730
D:
30 Okt 1796
Carl Henrich von Schultz
1730-1807
Carl Henrich von Schultz
F:
18 Aug 1730
D:
16 Feb 1807
Jacob Matheson Johansen von Schultz
Ca 1733-
Jacob Matheson Johansen von Schultz
F:
Ca 1733
Johan Arnold von Schultz, oberst
1679-1753
Johan Arnold von Schultz, oberst
F:
1679
D:
19 Jan 1753
Verdal, Trøndelag
Johanne Catharine Langeland
1700-Ja, ukjent dato
Johanne Catharine Langeland
F:
1700
Veldre, Ringsaker, Hedmark
G:
Ja, ukjent dato
D:
Ja, ukjent dato
Anna Sophie Reinholtsdatter von Hoven
1646-1707
Anna Sophie Reinholtsdatter von Hoven
F:
20 Apr 1646
D:
6 Nov 1707
Værnes gård, Stjørdal, Trøndelag
Georg Christian von Schultz, general
1631-1715
Georg Christian von Schultz, general
F:
26 Aug 1631
Hochen, Braunsweig i Tyskland
G:
1665
D:
9 Apr 1715
Værnes hovedgård i Stjørdal, Trøndelag
Helle Friderichsdatter Budde
1617-1684
Helle Friderichsdatter Budde
F:
1617
D:
Jun 1684
Vestnes, Romsdal
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
1614-1682
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
F:
12 Feb 1614
Livland (Estland/Latvia)
D:
21 Mai 1682
Vestnes, Romsdal
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
Ca 1620-1654
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
F:
ca 1620
D:
1654
Christian Diderich von Zernichow, friherre, oberst, felttøymester
Friderich Jacobsen Tostrup, klokker (kapellan?)
1655 (ca 1664?)-Ca 1736
Friderich Jacobsen Tostrup, klokker (kapellan?)
F:
1655 (ca 1664?)
?Snåsa (e. ?Romsdal)
D:
ca 1736
Øyestad, Arendal, Aust-Agder
Alhed Nielsdatter Koch
Ja, ukjent dato-Ja, ukjent dato
Alhed Nielsdatter Koch
F:
Ja, ukjent dato
?Øyestad, Arendal, Aust-Agder
G:
10 Aug 1695
Øyestad, Arendal, Aust-Agder
D:
Ja, ukjent dato
Øyestad, Arendal, Aust-Agder
Christopher Jacobsen Tostrup, student (1676)
1655 (ca 1662?)-før 1687?
Christopher Jacobsen Tostrup, student (1676)
F:
1655 (ca 1662?)
?Snåsa e. ?Romsdal
D:
før 1687?
?Danmark
Marcus Jacobsen "Nøhring" (Tostrup), capitaine des armes (øverste underoffiser)
1651-1707
Marcus Jacobsen "Nøhring" (Tostrup), capitaine des armes (øverste underoffiser)
F:
1651
?Trondheim
D:
Ca. 1707
Gjemnes (ved Averøy), Nordmøre
NN
Hans Jacobsen Tostrup, premierløytnant
1659-1710
Hans Jacobsen Tostrup, premierløytnant
F:
1659
?Trondheim
D:
ca. 1710
Frisvoll, Eid, Grytten, Romsdal
Marta (Marit) Eriksdatter Løken
Ja, ukjent dato-Ja, ukjent dato
Marta (Marit) Eriksdatter Løken
F:
Ja, ukjent dato
Sunndal, Nordmøre
D:
Ja, ukjent dato
Frisvoll, Eid, Grytten, Romsdal
Eilerich Jacobsen Tostrup, tiendeinnkrever (?)
1659-1697
Eilerich Jacobsen Tostrup, tiendeinnkrever (?)
F:
Etter 1. Feb 1659
Meldal, Sør-Trøndelag
D:
Apr 1697
Klokkergården, Kjørsvik, Averøy, Nordmøre
Hr. Nicolai (Niels) Jacobsen Tostrup, res. kapellan Grip og Kvernes
1660-1719
Hr. Nicolai (Niels) Jacobsen Tostrup, res. kapellan Grip og Kvernes
F:
1660
Meldal, Sør-Trøndelag
D:
1719
Engvik, Bremsnes, Averøy, Nordmøre
Mette Susanne Eilersdatter Schøller
1671-Før 1703
Mette Susanne Eilersdatter Schøller
F:
11 Aug 1671
G:
1694
Meldal
D:
Før 1703
(?Andreas) Christian Nielssen Tostrup, ridefogd
Ja, ukjent dato-Ja, ukjent dato
(?Andreas) Christian Nielssen Tostrup, ridefogd
F:
Ja, ukjent dato
Nordmøre
D:
Ja, ukjent dato
?Sorø, Sjælland, Danmark
Sophie Christiansdatter Holberg
1674-1743
Sophie Christiansdatter Holberg
F:
8 Feb 1674
Bergen, Vestland
G:
Ca. 1703
D:
1743
Sten Hansen (Schaar) Glørstad
1814-1891
Sten Hansen (Schaar) Glørstad
F:
28 Jul 1814
Straum, Hitra
D:
5 Jul 1891
2/6, Gløstad, Hitra
Andrea Justine Olsdatter Strand
1817-1905
Andrea Justine Olsdatter Strand
F:
1816/17
Strand, Hitra
G:
14 Jan 1841
D:
13 Feb 1905
Hitra
Mille Rebekka Hansdatter
1816-1904
Mille Rebekka Hansdatter
F:
1816
Aunet, Straum, Hitra
D:
15 Okt 1904
Sveen, Melandsjø, Hitra
Rasmus Pedersen Dalsæg
1803-1879
Rasmus Pedersen Dalsæg
F:
1803
Dalsegg, Innset sogn, Kvikne, Hedmark
G:
6 Apr 1847
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
8 Sep 1879
Sveen, Melandsjø, Hitra
Gjertrud Hansdatter Svenes
1819-1865
Gjertrud Hansdatter Svenes
F:
26 Feb 1819
Svenes 9/1, Hitra
D:
1858-1865
Rindal, Møre og Romsdal
Angrim Tronsen Pedersli
1821-1882
Angrim Tronsen Pedersli
F:
13 Jul 1821
Bjørnsli, Rindal
G:
14 Jun 1846
Rindal
D:
14 Jan 1882
Pedersli, Rindal
Ragnhild Hansdatter
1821-1904
Ragnhild Hansdatter
F:
2 Des 1821
Svenes 9/1, Hitra
D:
8 Des 1904
22/6-9, Risnes, Meland, Hitra
Gjerløv Bernhoft Hansen
1820-1891
Gjerløv Bernhoft Hansen
F:
17 Mar 1820
Tykkskogen, Heggåsen, Dolmøya, Hitra
G:
2 Jan 1850
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
19 Apr 1891
Myra, Sveen, Hitra
Eric Hansen Dombu Udløk
1825-1914
Eric Hansen Dombu Udløk
F:
3 Sep 1825
Svenes 9/1, Hitra
D:
27 Aug 1914
Utløkk, Meldal, Orkland
Ragnhild Engelsdatter
Ca 1831-Før 1891
Ragnhild Engelsdatter
F:
Ca 1831
Meldal
G:
7 Nov 1861
Meldal kirke, Meldal
D:
før 1891
Meldal
Hans Hansen Tøften
1830-1873
Hans Hansen Tøften
F:
7 Apr 1830
Svenes 9/1, Hitra
D:
28 Mar 1873
Tøfta, Dolmøya, Hitra
Johanna Jonsdatter Tøften
1830-1909
Johanna Jonsdatter Tøften
F:
5 Aug 1830
Tøfta, Dolmøya, Hitra
G:
30 Jul 1857
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
2 Feb 1909
Morvika, Dolmøya, Hitra
Inger Johanna Hansdatter
1832-1834
Inger Johanna Hansdatter
F:
11 Aug 1832
Vollen, 6/1, Barmfjorden, Hitra
D:
2 Apr 1834
Straum, Hitra
Hans Rasmussen (Schaar) Svenes
1785-1832
Hans Rasmussen (Schaar) Svenes
F:
26 Des 1785
Dombu, Meldal
D:
5 Mar 1832
Svenes 9/1, Hitra
Ellen Stensdatter Strøm
1793-1844
Ellen Stensdatter Strøm
F:
17 Okt 1793
Straum, Hitra
G:
ca 1813
D:
8 Feb 1844
Hammerstad 5/1, Hitra
Rasmus Jakobsen Schaar Dombu
1745-Før 1793
Rasmus Jakobsen Schaar Dombu
F:
1745
D:
før 1793
Mille Hansdatter Espås (Voll)
1760-1845
Mille Hansdatter Espås (Voll)
A:
30 Mar 1760
Svorkmo, Orkdal
D:
27 Jan 1845
Meldal, Sør-Trøndelag
Dorethe (Daarit) Olsdatter Strøm (Aunet)
1805-
Dorethe (Daarit) Olsdatter Strøm (Aunet)
F:
1805
Straum, Hitra
Jakob Olsen Aune
1810-1810
Jakob Olsen Aune
F:
6 Mar 1810
Stadsvikaunet, Dolmøya, Hitra
G:
5 Aug 1810
Karen Olsdatter Stadsvikaune
1812-Ja, ukjent dato
Karen Olsdatter Stadsvikaune
F:
28 Feb 1812
Stadsvikaunet, Dolmøya, Hitra
D:
Ja, ukjent dato
Peder Olsen Asmundvåg
1800-1859
Peder Olsen Asmundvåg
F:
28 Sep 1800
29/6, Asmundvåg, Hitra
G:
19 Jul 1828
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
24 Nov 1859
Bruholmen, Dolmøya, Hitra
Serina Olsdatter Aune
1817-
Serina Olsdatter Aune
F:
8 Jul 1817
Stadsvikaunet, Dolmøya, Hitra
Andreas Pedersen Jektvik
1815-1888
Andreas Pedersen Jektvik
F:
12 Sep 1815
Jektvika, Dolmøya, Hitra
G:
4 Jan 1839
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
17 Sep 1888
Angelsnes, Dolmøya, Hitra
Jacob Olsen Forsnes
1820-1886
Jacob Olsen Forsnes
F:
8 Okt 1820
Stadsvikaunet, Dolmøya, Hitra
D:
18 Feb 1886
Forsnes, Hitra
Anna Estensdatter Forsnes
1822-1882
Anna Estensdatter Forsnes
F:
22 Jun 1822
Værøya , Forsnes, Hitra
G:
21 Jul 1853
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
12 Des 1882
Forsnes, Hitra
Gjertine/Gjertrud Sivertsdatter Strøm
1782-
Gjertine/Gjertrud Sivertsdatter Strøm
F:
1782
Meldal
Ole Jakobsen Eidsøy (Aunet)
1775-1830
Ole Jakobsen Eidsøy (Aunet)
F:
1775
Eidsøya, Barmfjorden, Hitra
G:
21 Okt 1803
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
24 Jul 1830
Stadsvikaunet, Dolmøya, Hitra
Maren Sivertsdatter Strøm
Ca 1785-1806
Maren Sivertsdatter Strøm
F:
Ca 1785
D:
1806
Straum, Hitra
Ole Olsen Groseth
1777-1842
Ole Olsen Groseth
F:
1777
Rindal, Møre og Romsdal
G:
1 Nov 1804
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
1842
Gurina Jacobsdatter Jægtvig
1806-1882
Gurina Jacobsdatter Jægtvig
F:
1806
D:
2 Jun 1882
Åvikholmen, Nord-Trøndelag
Tollev Olsen
1801-1887
Tollev Olsen
F:
26 Jul 1801
Åsøya, Kongensvollen, Snillfjord
D:
28 Mar 1887
87/7, Øvre Jektvik, Jektvika, Ansnes, Hitra
Hans Thomassen
Hans Thomassen
G:
17 Jul 1836
Åsen kirke, Nord-Trøndelag
Jakob Sivertsen Strøm
Ca 1787-Ja, ukjent dato
Jakob Sivertsen Strøm
F:
Ca 1787
D:
Ja, ukjent dato
Johanna Jakobsdatter Eidsøy
1784-1864
Johanna Jakobsdatter Eidsøy
F:
1784
Eidsøya, Barmfjorden, Hitra
D:
4 Aug 1864
87/7, Øvre Jektvik, Jektvika, Ansnes, Hitra
Doret Sivertsdatter Strøm
1804-
Doret Sivertsdatter Strøm
F:
1804
Nordigården 32/4, Straum, Hitra
Sivert Jakobsen (Schaar) Strøm
Ca 1750-1829
Sivert Jakobsen (Schaar) Strøm
F:
Ca 1750
Dombu, Meldal
D:
23 Sep 1829
Straum, Hitra
Dordi Thoresdatter Damli
1760-1806
Dordi Thoresdatter Damli
F:
1760
Meldal
G:
Ca 1780
D:
1806
Straum, Hitra
Jakob Jørgensen Schaar
1701-1742
Jakob Jørgensen Schaar
F:
1701
Meldal
D:
1742
Meldal
Dordi Rasmusd. (Oppigard) Løkken
1715-1794
Dordi Rasmusd. (Oppigard) Løkken
F:
1715
Meldal
D:
1794
Meldal
Gjertine/Gjertrud Sivertsdatter Strøm
1782-
Gjertine/Gjertrud Sivertsdatter Strøm
F:
1782
Meldal
Ole Jakobsen Eidsøy (Aunet)
1775-1830
Ole Jakobsen Eidsøy (Aunet)
F:
1775
Eidsøya, Barmfjorden, Hitra
G:
21 Okt 1803
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
24 Jul 1830
Stadsvikaunet, Dolmøya, Hitra
Maren Sivertsdatter Strøm
Ca 1785-1806
Maren Sivertsdatter Strøm
F:
Ca 1785
D:
1806
Straum, Hitra
Ole Olsen Groseth
1777-1842
Ole Olsen Groseth
F:
1777
Rindal, Møre og Romsdal
G:
1 Nov 1804
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
1842
Jakob Sivertsen Strøm
Ca 1787-Ja, ukjent dato
Jakob Sivertsen Strøm
F:
Ca 1787
D:
Ja, ukjent dato
Johanna Jakobsdatter Eidsøy
1784-1864
Johanna Jakobsdatter Eidsøy
F:
1784
Eidsøya, Barmfjorden, Hitra
D:
4 Aug 1864
87/7, Øvre Jektvik, Jektvika, Ansnes, Hitra
Doret Sivertsdatter Strøm
1804-
Doret Sivertsdatter Strøm
F:
1804
Nordigården 32/4, Straum, Hitra
Dordi Thoresdatter Damli
1760-1806
Dordi Thoresdatter Damli
F:
1760
Meldal
D:
1806
Straum, Hitra
Sivert Jakobsen (Schaar) Strøm
Ca 1750-1829
Sivert Jakobsen (Schaar) Strøm
F:
Ca 1750
Dombu, Meldal
G:
Ca 1780
D:
23 Sep 1829
Straum, Hitra
Maren
Thore Damlie
Inger Olsdatter Damli
1734-Ja, ukjent dato
Inger Olsdatter Damli
F:
1734
D:
Ja, ukjent dato
Mette Jørgensd. Schaar
Ca 1704-1785
Mette Jørgensd. Schaar
F:
ca 1704
Meldal
G:
1 Mai 1785
Meldal
Ole Olsen Damli
1697-
Ole Olsen Damli
F:
1697
Meldal
Inger Jacobsdatter Tostrup
1666-1745
Inger Jacobsdatter Tostrup
F:
1666
Meldal, Sør.Trøndelag
D:
1745
Meldal, Sør-Trøndelag
Jørgen Jørgensen Schaar
1671-1742
Jørgen Jørgensen Schaar
F:
1671
?Meldal
G:
24 Mar 1742
Meldal
Hr. Reinholdt Jacobsen Tostrup, sokneprest Rødøy
1669-1729
Hr. Reinholdt Jacobsen Tostrup, sokneprest Rødøy
F:
1669
Meldal, Sør-Trøndelag
D:
1729
Rødøy, Nordland
Birgitte Pedersdatter Strømer
Birgitte Pedersdatter Strømer
G:
ca 1701
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
Ca 1625-1693
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
F:
ca 1623/25
?Værløse, Furesø, Sjælland, Danmark
D:
22 Apr 1693
Meldal
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
ca. 1630?-1693
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
F:
ca. 1630?
?Skogn, Nord-Trøndelag
G:
1650?
?Trondheim
D:
Etter 1693
Kvam, Meldal, Sør-Trøndelag
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
Ca 1630-1675
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
F:
ca 1630
D:
1675
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
1627-1675
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
F:
Ca. 1627
Sønderjylland
D:
Etter 1675
Anne Axelsdatter Urup
1595-1674
Anne Axelsdatter Urup
F:
1595
Vapnø Slot, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
18 Feb 1674
Trondheim
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
1589-1650
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
F:
13 Feb 1589
Børglum Kloster, Hjørring, Nordjylland, Danmark
D:
Jun 1650
Trondheim
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
1596-1656
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
F:
ca. 1596
D:
1656
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
1592-Før 1624
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
F:
etter 1592
D:
før 6 Nov 1624
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
1630-1671
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
F:
1630
D:
4 mars 1671
Fredriksten festning, Halden, Østfold
Tønne Jacobsen Huitfeldt
1625-1677
Tønne Jacobsen Huitfeldt
F:
20 Nov 1625
Trondstad gård, Hurum, Buskerud
G:
1662
D:
12 Sep 1677
Fredriksten festning, Halden, Østfold
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
-1634
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
G:
25 Aug 1628
D:
1634
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
1601-1671
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
F:
13 Sep 1601
Vapnø, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
15 Mar 1671
København, Danmark
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
1612-1691
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
F:
23 Feb 1612
Klågerup (ved Malmö), Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
10 mai 1635
Skåne, Danmark (nå Sverige)
D:
19 Mar 1691
herr Axel Henrichsen Urup
1564-1601
herr Axel Henrichsen Urup
F:
19 Mai 1564
Akershus slott, Oslo
G:
21 Apr 1601
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
1566-1637
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
F:
14 Jul 1566
Helsingborg Slot, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
14 Jan 1588
Dybæk, Vemmenhøj, Malmøhus, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
2 Mai 1637
Henrich Erichsen Urup, til Vapnø, Ulen og Skjærsnes, lensherre Stavanger
Ca 1530-1567
Henrich Erichsen Urup, til Vapnø, Ulen og Skjærsnes, lensherre Stavanger
F:
ca 1530
D:
25 Jun 1567
Akershus slott, Oslo
Karen Iversdatter Baden (Jernskjegg)
1538-1587
Karen Iversdatter Baden (Jernskjegg)
F:
21 Apr 1538
Hovindsholm, Helgøya, Mjøsa, Norge
G:
1560
Tønsberg, Norge
D:
18 Nov 1587
Skjærsnes gård, Stokke, Vestfold
Anne Nielsdatter Gyldenløve
1505-1557
Anne Nielsdatter Gyldenløve
F:
1505
D:
1557
Sem kongsgård (senere Jarlsberg, Borre ved Tønsberg)
Erich Erichsen Urup, til Ulen
Ca 1505-1571
Erich Erichsen Urup, til Ulen
F:
Ca 1505
Allinge ved Vagnö (Vapnø) i Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
1523/24
D:
12 Feb 1571
Tønsberg, Norge
Tønne Jacobsen Huitfeldt
1625-1677
Tønne Jacobsen Huitfeldt
F:
20 Nov 1625
Trondstad gård, Hurum, Buskerud
D:
12 Sep 1677
Fredriksten festning, Halden, Østfold
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
1630-1671
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
F:
1630
G:
1662
D:
4 mars 1671
Fredriksten festning, Halden, Østfold
Sophie Amalie Rosenkrantz
1649-1711
Sophie Amalie Rosenkrantz
F:
1649
Tune, Østfold
G:
1673
D:
1711
Jacob Andersen Huitfeldt
Ca 1585-1632
Jacob Andersen Huitfeldt
F:
ca 1585
D:
1632
Elsebe Gabrielsdatter Akeleye
Ca 1595-
Elsebe Gabrielsdatter Akeleye
F:
ca 1595
Danmark
Margerthe Pedersdatter Litle
Anders Claussen Huitfeldt
Ca 1555-1620
Anders Claussen Huitfeldt
F:
ca 1555
Danmark
D:
1620
Hans Pederssøn Litle
Ca 1540-1602
Hans Pederssøn Litle
F:
ca 1540
D:
10 Nov 1602
Ingeborg Nielsdatter Gyldenløve
Ca 1507-1597
Ingeborg Nielsdatter Gyldenløve
F:
ca 1507
Austrått, Ørlandet
G:
1597
Fossesholm, Eiker
Peder Hanssøn Litle, til Foss
1496-1551
Peder Hanssøn Litle, til Foss
F:
1496
Esbønderup, Sjælland, Danmark
D:
15 Sep 1551
Fossesholm, Akershus
NN Nielsen Lykke
Ca 1533-Ca 1535
NN Nielsen Lykke
F:
ca 1533
D:
ca 1535
Lucie Nielsdatter Gyldenløve
1512-1555
Lucie Nielsdatter Gyldenløve
F:
etter 1512
D:
1555
Rovdefjorden (Søvdefjorden), Sunnmøre
Niels Joachimsen Lykke
Ca 1492-1535
Niels Joachimsen Lykke
F:
ca 1492
Danmark
D:
24 Des 1535
Steinvikholmen, Trøndelag
Gunild Jensdatter Bielke
-1555
Gunild Jensdatter Bielke
D:
1555
Vibeke Jensdatter Bielke
Lucie Jensdatter Bielke
Ca 1543-1566
Lucie Jensdatter Bielke
F:
Ca 1543
Austrått, Ørland, Trøndelag
D:
1566
Trondheim
Erik Andersen Hvittenstiern
1520-Før 1566
Erik Andersen Hvittenstiern
F:
1520
G:
Ja, ukjent dato
D:
Før 15 Feb 1566
Trondheim
herr Christian Bielke til Ous, admiral
1645-1694
herr Christian Bielke til Ous, admiral
F:
8 Feb 1645
Saxlund, Stange, Hedmark, Innlandet, Norge
D:
13 Jan 1694
København, Danmark
Jørgen Ottesen Bielke til Kærbygaard, major
Ca 1670-1724
Jørgen Ottesen Bielke til Kærbygaard, major
F:
ca 1670
D:
6 Feb 1724
Ide Dorothea Rosenkrantz
-1733
Ide Dorothea Rosenkrantz
G:
24 Sep 1697
Sahl Kirke, Houlbjerg, Viborg, Danmark
D:
2 Jun 1733
Otte Hansen Bielke til Saxlund, lensherre
Ett 1650-1711
Otte Hansen Bielke til Saxlund, lensherre
F:
Ett 1650
D:
1711
Beate Jørgensdatter Rosenkrantz
1648-1729
Beate Jørgensdatter Rosenkrantz
A:
15 Des 1648
G:
Ja, ukjent dato
G:
17 Jun 1729
Kasted Kirke, Hasle, Aarhus, Danmark
Hans Ottesen Bielke til Saxlund, oberstløytnant
-Ca 1663
Hans Ottesen Bielke til Saxlund, oberstløytnant
D:
ca 1663
Anne Olufsdatter Rytter
-Ett 1685
Anne Olufsdatter Rytter
G:
ca 1650
D:
Ett 1685
Otte Jensen Bielke, til Tøndel
Ca 1545-Ett 1604
Otte Jensen Bielke, til Tøndel
F:
Ca 1545
Austrått, Ørlandet, Trøndelag
D:
Ett 1604
?Lade, Trondheim?
Else Hansdatter Rød, til Lade
Ca 1570-1622
Else Hansdatter Rød, til Lade
F:
Ca ?1570
G:
Ja, ukjent dato
D:
22 Nov 1622
Lade, Østbyen, Trondheim
Karen Jensdatter Bielke, til Hatteberg
Ca 1545-Før 1618
Karen Jensdatter Bielke, til Hatteberg
F:
Ca 1545
Austrått, Ørland, Trøndelag
D:
Før 17 Feb 1618
Hatteberg, Norge
Bertel Lauridsen Hørby
Ca 1576-1641
Bertel Lauridsen Hørby
F:
Ca 1576
Vesterris, Bislev, Hornum, Aalborg
G:
Ja, ukjent dato
D:
1641
Sophie Amalie Rosenkrantz
1649-1711
Sophie Amalie Rosenkrantz
F:
1649
Tune, Østfold
D:
1711
Tønne Jacobsen Huitfeldt
1625-1677
Tønne Jacobsen Huitfeldt
F:
20 Nov 1625
Trondstad gård, Hurum, Buskerud
G:
1673
D:
12 Sep 1677
Fredriksten festning, Halden, Østfold
Axel Børgesen Rosenkrantz til Örup, oberstløytnant
1650-1712
Axel Børgesen Rosenkrantz til Örup, oberstløytnant
F:
1650
D:
1712
Elsebe Helvig Huitfeldt
1666-
Elsebe Helvig Huitfeldt
F:
1666
G:
1681
Maren Bielke, godseier
1610-1678
Maren Bielke, godseier
F:
1610
D:
1678
Tingvoll, Nordmøre
Børge Holgersen Rosenkrantz, til Örup
1603-1672
Børge Holgersen Rosenkrantz, til Örup
F:
1603
Trondheim
G:
1635
D:
1672
Tingvoll, Nordmøre
Jens Ottesen Skade
Mette Sophie Ottesdatter Skade
Sophie Bielke
Ca 1610-1691
Sophie Bielke
F:
Ca 1610
D:
1691
Otte Christoffersen Skade, til Kjærbygaard, Vallund & Tanderup
Otte Christoffersen Skade, til Kjærbygaard, Vallund & Tanderup
G:
Ja, ukjent dato
Hans Schrøder von Løwenhielm
Hans Schrøder von Løwenhielm
G:
Ja, ukjent dato
Ide Sophie Ovesdatter Bielke
Ove Bielke, rikskansler
1611-1674
Ove Bielke, rikskansler
F:
26 Okt 1611
Trondheim
G:
29 Mar 1674
Austrått, Ørland, Fosen
Maren Jensdatter Juel
1623-1644
Maren Jensdatter Juel
F:
23 Mai 1623
Oslo
G:
1642
D:
17 Apr 1644
Oslo
Maren Ovesdatter Bielke
Dorothea Bielke
Regitze Ovesdatter Giedde
1629-1657
Regitze Ovesdatter Giedde
F:
27 Sep 1629
Sem, Tønsberg
G:
1647
D:
1 Mar 1657
Bergen, Vestland
Hedvig Henrichsdatter Lindenow
1635-1678
Hedvig Henrichsdatter Lindenow
F:
1635
G:
29 Nov 1660
D:
1678
Christian Danielsen Bildt till Vrem i Kville
Jöns Danielsen Bildt, till Kåröd
Knud Danielsen Bildt, til Morland
1631-1689
Knud Danielsen Bildt, til Morland
F:
1631
D:
1689
Dorothea Jensdatter Bielke, godseier
1612-1674
Dorothea Jensdatter Bielke, godseier
F:
25 Nov 1612
Trondhjem
D:
24 Feb 1674
Morlanda, Bohuslän
Daniel Knudsen Bildt
1602-1651
Daniel Knudsen Bildt
F:
12 Apr 1602
Morlanda, Baahuslen, Norge (nå del av Sverige)
G:
5 Sep 1630
Elingård, Onsøy, Østfold, Norge
D:
22 Jun 1651
Gabriel Rosensköld
Gabriel Rosensköld
G:
før 11 Des 1666
Sophie Amalie Henriksdatter Bielke
Ca 1650-1703
Sophie Amalie Henriksdatter Bielke
F:
ca 1650
Elingaard, Norge
D:
16 Jun 1703
Jacob Gottfried Beckers gaard, Odense, Fyn
Hans Jørgensen Kaas (mur)
1640-1700
Hans Jørgensen Kaas (mur)
F:
ca. 1640
Damsbo på Fyn
G:
20 des 1649
København, Danmark
D:
19 Okt 1700
København, Danmark
Henrik Bielke, riksadmiral
1615-1683
Henrik Bielke, riksadmiral
F:
13 Jan 1615
Onsøy, Fredrikstad
D:
16 Mar 1683
København, Danmark
Edel Christoffersdatter Ulfeldt
1630-1676
Edel Christoffersdatter Ulfeldt
F:
1630
G:
20 Des 1649
D:
1676
Christian Bielke
1616-1642
Christian Bielke
F:
1616
D:
1642
Elisabeth Bielke
1616-1658
Elisabeth Bielke
F:
1616
D:
?1658
Chr. Fr. Gersdorff, generalmajor
Chr. Fr. Gersdorff, generalmajor
G:
Ja, ukjent dato
Birgitte Bielke
1620-1674
Birgitte Bielke
F:
1620
D:
1674
Daniel Ottesen Bildt, til Hafslund
-1664
Daniel Ottesen Bildt, til Hafslund
D:
1664
Jens Daniel von Offenberg
Fredrik von Offenberg, til Tøndel
Fredrik von Offenberg, til Tøndel
G:
Ja, ukjent dato
Sophie Amalie Jørgensdatter Bielke, til Birkendegd
Jørgen Bielke, stattholder
1621-1696
Jørgen Bielke, stattholder
F:
2 Jun 1621
Elingård, Østfold
D:
17 Jun 1696
Kalundborg, Danmark
Magdalene Sibylle Gersdorff
1643-1685
Magdalene Sibylle Gersdorff
F:
1643
G:
18 Jun 1661
D:
1685
Christian Frederik Von Marschalck, godseier og kavallerioffiser
1668-1738
Christian Frederik Von Marschalck, godseier og kavallerioffiser
F:
1668
Norge
D:
1738
Danmark
Margrethe Bielke, godseier
1622-1698
Margrethe Bielke, godseier
F:
24 Okt 1622
D:
11 Nov 1698
Johan Frederik Von Marschalck, rikskansler
1618-1679
Johan Frederik Von Marschalck, rikskansler
F:
26 Nov 1618
Bremervörde i Bremen, Tyskland
G:
19 Jul 1653
Københavns slott
D:
16 Mar 1679
Bergenhus slott, Bergen
Jens Ovesen Bielke, rikskansler
1580-1659
Jens Ovesen Bielke, rikskansler
F:
2 Jan 1580
Austrått, Ørlandet
D:
7 Nov 1659
Sande i Tune, Sarpsborg
Sophie Henrichsdatter Brockenhuus
1587-1656
Sophie Henrichsdatter Brockenhuus
F:
1587
G:
11 Feb 1610
D:
1656
Mads Pedersen Bagge, til Holmegård
Wibeche Beate Bagge, til Holmegaard
-1692
Wibeche Beate Bagge, til Holmegaard
G:
18 Jan 1692
Oslo
Margrethe Gerlofsdatter Nettelhorst
-Ca 1680
Margrethe Gerlofsdatter Nettelhorst
D:
Ca 1680
Berby Setegård, Idd, Østfold, Norge
Peder Madsen Bagge af Holmegaard
-1665
Peder Madsen Bagge af Holmegaard
G:
8 Mai 1652
Holmegaard, Tune, Østfold
D:
1665
Anne Cathrine Gerlofsdatter Nettelhorst
Christian Gerlofsen Nettelhorst
Ca 1620-1653
Christian Gerlofsen Nettelhorst
F:
Ca 1620
D:
1653
Riise Rasmusdatter Øen
1751-1751
Riise Rasmusdatter Øen
A:
24 Jun 1751
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
etter 24 Jun 1751
Øya, 12/1, Barmfjorden, Hitra
Riise Rasmusdatter Honnnes
1752-1765
Riise Rasmusdatter Honnnes
F:
1752
Honnes, Barmfjorden, Hitra
G:
11 Aug 1765
Sebina Rasmusdatter Håndnes
1753-Før 1757
Sebina Rasmusdatter Håndnes
A:
19 Aug 1753
D:
før 1757
Ove Rasmussen Øen
1754-
Ove Rasmussen Øen
F:
1754
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Sara Cathrina Gundersdatter
1784-1785
Sara Cathrina Gundersdatter
F:
1784
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
1785
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Lovisa (Luise) Gundersdatter Barman
1788-Ja, ukjent dato
Lovisa (Luise) Gundersdatter Barman
F:
1788
Vikan, 13/1, Barmfjorden, Hitra
D:
Ja, ukjent dato
Johan Hansen Sandåsen
1782-Ca 1822
Johan Hansen Sandåsen
F:
1782
Vikan, 13/1, Barmfjorden, Hitra
G:
1814
D:
Ca 1822
2/2-3(Sandåsen), Gløstad, Hitra
Benjamin Pedersen (Selvåg?)
Ca 1805-
Benjamin Pedersen (Selvåg?)
F:
Ca 1805
G:
28 Des 1835
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
Isak Gundersen Barman
Ca 1791-
Isak Gundersen Barman
F:
Ca 1791
Barman, Barmfjorden, Hitra
Sebina Rasmusdatter Håndnes
1757-Ca 1792
Sebina Rasmusdatter Håndnes
F:
1757
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
ca 1792
Vikan, 13/1, Barmfjorden, Hitra
Gunder Isaksen Vikan
1759-1830
Gunder Isaksen Vikan
F:
1759
Straum, Hitra
G:
3 Nov 1783
D:
1830
Gabriel Corneliussen Håndnes
1783-1784
Gabriel Corneliussen Håndnes
F:
1783
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
1784
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Cornelius Rasmussen Håndnes
1760-1819
Cornelius Rasmussen Håndnes
F:
1760
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
1819
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Anne Pedersdatter (Hallaren)
-Før 1788
Anne Pedersdatter (Hallaren)
G:
30 Jul 1783
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
Før 1788
Anne Mathea Corneliusdatter Håndnes
Ca 1791-1802
Anne Mathea Corneliusdatter Håndnes
F:
ca 1791
D:
1802
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Rasmus Hans Corneliussen Håndnes
1791-1849
Rasmus Hans Corneliussen Håndnes
F:
Sep 1791
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
31 Mai 1849
Balevåg, Vikan, Hitra
Malena Jakobsdatter
1753-
Malena Jakobsdatter
F:
1753
Ingeborg Anna Johannesdatter Vikan
Ingeborg Anna Johannesdatter Vikan
G:
1813
Cornelia Corneliusdatter Håndnes
1792-1792
Cornelia Corneliusdatter Håndnes
F:
1792
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
3 okt 1792
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Otte (Offe) Corneliussen Håndnes
1793-1795
Otte (Offe) Corneliussen Håndnes
F:
7 Okt 1793
Håndnes, Hitra
D:
9 Mar 1795
Håndnes, Hitra
Berit Marta Corneliusdatter Håndnes
1795-Ja, ukjent dato
Berit Marta Corneliusdatter Håndnes
F:
2 Jun 1795
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
Ja, ukjent dato
Matros Petter Von Haven
Matros Petter Von Haven
G:
nei
Ole (Riiber)?
Ole (Riiber)?
G:
ikke i 1822
Anne Cathrine Corneliusdatter Håndnes
1796-1796
Anne Cathrine Corneliusdatter Håndnes
F:
13 Okt 1796
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
24 Des 1796
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Andreas Corneliussen Håndnes
Ca 1798-1798
Andreas Corneliussen Håndnes
F:
ca 1798
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
1798
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Cornelia Corneliusdatter Håndnes
1800-1812
Cornelia Corneliusdatter Håndnes
F:
29 Aug 1800
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
1812
Øya, 12/1, Barmfjorden, Hitra
Johan Petter Corneliussen Håndnes
1802-1821
Johan Petter Corneliussen Håndnes
F:
12 Feb 1802
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
1821
Ane Corneliusdatter Håndnes
1803-Ja, ukjent dato
Ane Corneliusdatter Håndnes
F:
1803
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
Ja, ukjent dato
Offe Korneliussen Øen
1812-1873
Offe Korneliussen Øen
F:
8 Apr 1812
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
30 Aug 1873
Øya, 12/1, Barmfjorden, Hitra
Dorthea Danielsdatter Sørvik
1819-1904
Dorthea Danielsdatter Sørvik
F:
3 Okt 1819
Sørvika, Hasselvika, Rissa
G:
14 Jul 1842
D:
15 okt 1904
Bruholmen, Dolmøya, Hitra
Marta Hansdatter
Ca 1769-1819
Marta Hansdatter
F:
Ca 1769
G:
27 Des 1788
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
e. 1819
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Anne Catrina Rasmusdatter Håndnes
1763-1778
Anne Catrina Rasmusdatter Håndnes
F:
1763
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
1778
Ole Hansen Aunet
1792-Ja, ukjent dato
Ole Hansen Aunet
F:
1792
10/1, Aunet, Barmfjorden, Hitra
D:
Ja, ukjent dato
Cathrine Hansdatter Aune
1793-Ja, ukjent dato
Cathrine Hansdatter Aune
F:
12 Sep 1793
10/1, Aunet, Barmfjorden, Hitra
D:
Ja, ukjent dato
Ingebrigt Kristensen Jektvik
1796 (dp 3 April ?)-
Ingebrigt Kristensen Jektvik
F:
1796 (dp 3 April ?)
Bjørnsund, Møre og Romsdal
G:
9 Jul 1821
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
Elen Hansdatter Barman
Ca 1804-Ja, ukjent dato
Elen Hansdatter Barman
F:
Ca 1804
Barman, Barmfjorden, Hitra
D:
Ja, ukjent dato
Abraham Hansen (Knutshaug)
Ca 1793-Ja, ukjent dato
Abraham Hansen (Knutshaug)
F:
ca 1793
G:
11 Nov 1824
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
Ja, ukjent dato
Abraham Svendsen Rødberg Haranes
-1843
Abraham Svendsen Rødberg Haranes
D:
2 Apr 1843
Rødbergvika, Knarrlagsund, Hitra
Lovise Rasmusdatter Håndnes
1766-Ja, ukjent dato
Lovise Rasmusdatter Håndnes
F:
1766
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
Ja, ukjent dato
Hans Olsen Aunet
Ca 1766-1807
Hans Olsen Aunet
F:
Ca 1766
43/20, Olderøya, Bispøyan, Hitra
G:
24 Jul 1791
D:
1807
Isak Olsen Klokkergård
1790-1865
Isak Olsen Klokkergård
F:
1790
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
e. 1865
Martha Maria Knutsdatter Skredderøen
1793-
Martha Maria Knutsdatter Skredderøen
F:
29 Feb 1793
Skredderøya, Dolmøya, Hitra
G:
21 Jan 1830
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
Ovedie Rasmusdatter Honnes
1768-
Ovedie Rasmusdatter Honnes
A:
31 Jul 1768
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
Ole Isaksen Sveen
1768-1851
Ole Isaksen Sveen
A:
13 Mar 1768
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
G:
19 Sep 1790
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
24 Des 1851
Sveen, Hitra
Rasmus Carlsen Honnes
Ca 1720-1804
Rasmus Carlsen Honnes
F:
ca 1720
Øya, 12/1, Barmfjorden, Hitra
G:
20 Feb 1804
Dolm gravsted, Dolmøya, Hitra
Anne Catharina Jensdatter
1723-1783
Anne Catharina Jensdatter
F:
1723
G:
21 Jul 1748
D:
1783
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Malena Jacobsdatter Honnes
Ca 1753-Ja
Malena Jacobsdatter Honnes
F:
Ca 1753
Honnes, Barmfjorden, Hitra
G:
5 Jan 1786
D:
Ja
Christian Petersen Nesset
1752-1762
Christian Petersen Nesset
A:
31 Des 1752
Hitra
D:
1762
Nesset, Frøya
Ane Kirstina Petersdatter
1755-1785
Ane Kirstina Petersdatter
A:
13 Apr 1755
Hitra
D:
Etter 1785
Cornelia Petersdatter
1757-Før 1785
Cornelia Petersdatter
A:
13 Nov 1757
Hitra
D:
Før 1785
Nesset, Frøya
Riise Petersdatter
1759-1795
Riise Petersdatter
F:
1759
Nesset, Frøya
D:
14 Mar 1795
Lars Christensen Kleven
Lars Christensen Kleven
G:
28 Des 1786
Daaret Paulsdatter Beøy
1787-
Daaret Paulsdatter Beøy
A:
8 Jul 1787
Hitra
Lisbeth Maria Paulsdatter
1790-1790
Lisbeth Maria Paulsdatter
F:
1790
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
1790
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Paul Pedersen Beøy
1769-1801
Paul Pedersen Beøy
F:
1769
Nesset, Frøya
D:
28 Okt 1801
Beøya, Dolmøya, Hitra
Marta Eriksdatter
Ca 1767-
Marta Eriksdatter
F:
Ca 1767
G:
Ja, ukjent dato
Peter Carlsen Nesset Barman
1721-1785
Peter Carlsen Nesset Barman
F:
1721
Øya, 12/1, Barmfjorden, Hitra
G:
29 Mai 1785
Doreth Kristensdatter Selvåg
Ca 1735-1785
Doreth Kristensdatter Selvåg
F:
ca 1735
Selvågan, Ulvøya, Hitra
G:
22 Nov 1751
Fillan kirke, Fillan, Hitra
D:
Jun 1785
Selvågan, Ulvøya, Hitra
Peder Tollevsen Hestnes
1774-Ja, ukjent dato
Peder Tollevsen Hestnes
F:
1774
Hestnes, Hitra
D:
Ja, ukjent dato
Anders Tollevsen Asmundvåg
1779-
Anders Tollevsen Asmundvåg
F:
11 Apr 1779
Hestnes, Hitra
Kirsten Pedersdatter
Ca 1777 ?-
Kirsten Pedersdatter
F:
Ca 1777 ?
Beøya, Dolmøya, Hitra
G:
1803
Johanna Pedersdatter Småge
1808-
Johanna Pedersdatter Småge
F:
1808
24/7, Småge, Hitra
G:
13 Jun 1839
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
Tollev Tollevsen Asmundvåg
Ca 1782-1860
Tollev Tollevsen Asmundvåg
F:
Ca 1782
Hestnes, Hitra
D:
15 Feb 1860
Tunga, Forsnes, Hitra
Karen Pedersdatter Tungen
1786-Ja, ukjent dato
Karen Pedersdatter Tungen
F:
1786
Tunga, Forsnes, Hitra
G:
1809
D:
Ja, ukjent dato
Riise (Regitze) Andersdatter Hestnes
1753-
Riise (Regitze) Andersdatter Hestnes
A:
30 Sep 1753
Hitra
Tollev Pedersen Helgebostad
1746-Ca 1783
Tollev Pedersen Helgebostad
F:
1746
Helgbustadøya, Straumfjorden, Hitra
G:
24 Okt 1773
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
ca 1783
Hestnes, Hitra
Anders Tollevsen Asmundvåg
1779-
Anders Tollevsen Asmundvåg
F:
11 Apr 1779
Hestnes, Hitra
Kirsten Pedersdatter
Ca 1777 ?-
Kirsten Pedersdatter
F:
Ca 1777 ?
Beøya, Dolmøya, Hitra
G:
1803
Johanna Pedersdatter Småge
1808-
Johanna Pedersdatter Småge
F:
1808
24/7, Småge, Hitra
G:
13 Jun 1839
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
Markus Jensen Asmundvåg
1793-
Markus Jensen Asmundvåg
F:
1793
Myren, Dolmøya, Hitra
Martha Ingebrigtsdatter Dyrnes
1799-1866
Martha Ingebrigtsdatter Dyrnes
F:
1799
Kyrhaug, Smøla, Møre og Romsdal
G:
nei
D:
1866
Langskag, Smøla, Møre og Romsdal
Jens Hansen Asmundvåg
1754-1803
Jens Hansen Asmundvåg
F:
1754
29/4, Asmundvåg, Hitra
G:
4 Nov 1783
D:
1803
Asmundvåg, Hitra
Maria Olsdatter Hestnes
Ca 1782-
Maria Olsdatter Hestnes
F:
Ca 1782
Joen Rasmussen Bustvik
1779-
Joen Rasmussen Bustvik
A:
6 Jun 1779
Hitra
G:
Aug 1805
Hitra
Henrik Olsen Hestnes
Ca 1787-1865
Henrik Olsen Hestnes
F:
Ca 1787
Hestnes, Hitra
D:
f. 1865
Berit Andersdatter Asmundvåg
1778-Ca 1830
Berit Andersdatter Asmundvåg
F:
1778
29/2, Asmundvåg, Hitra
G:
1816
D:
ca 1830
Hestnes, Hitra
Ingeborg Johnsdatter
Ca 1789-
Ingeborg Johnsdatter
F:
Ca 1789
Meldal
G:
3 Jan 1832
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
Berit Olsdatter Hestnes
Ca 1792-Før 1865
Berit Olsdatter Hestnes
F:
Ca 1792
Hestnes, Hitra
D:
Før 1865
Anders Arntsen Asmundvåg
Ca 1789-1878
Anders Arntsen Asmundvåg
F:
ca 1789
Trolig Frøya
G:
14 Sep 1819
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
27 Mai 1878
Frøya
Ole Andersen Hestnes
Ca 1756-1822
Ole Andersen Hestnes
F:
ca 1756
Hestnes, Hitra
D:
14 Apr 1822
Hestnes, Hitra
Elen Sivertsdatter Helgebostad
1758-1804
Elen Sivertsdatter Helgebostad
F:
1758
Helgbustadøya, Straumfjorden, Hitra
G:
25 Okt 1780
G:
19 Jan 1804
Rasmus Carl Olsen Hestnes
1804-
Rasmus Carl Olsen Hestnes
F:
1804
Hestnes, Hitra
Elen Gjertine Olsdatter Asmundvåg
1806-1884
Elen Gjertine Olsdatter Asmundvåg
F:
25 Mar 1806
Asmundvåg, Hitra
D:
22 Nov 1884
Asmundvåg, Hitra
Ole Olsen Asmundvåg
1797-Ca 1847
Ole Olsen Asmundvåg
F:
1797
Asmundvåg, Hitra
G:
24 Jun 1826
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
ca 1847
Asmundvåg, Hitra
Jørgen Jørgensen Asmundvåg
1811-1869
Jørgen Jørgensen Asmundvåg
F:
16 Mar 1811
Frosta, Nord-Trøndelag
G:
13 Jan 1847
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
12 Jul 1869
Trondheim
Else Kirstina Olsdatter Hestnes
1807-1844
Else Kirstina Olsdatter Hestnes
F:
2 Nov 1807
Hestnes, Hitra
D:
5 Jun 1844
Tunga, Forsnes, Hitra
Peder Tollevsen Tungen
1810-1878
Peder Tollevsen Tungen
F:
15 Feb 1810
Tunga, Forsnes, Hitra
G:
1 Sep 1843
D:
27 Feb 1878
Tunga, Forsnes, Hitra
Andrea Olsdatter Hestnes
1813-1877
Andrea Olsdatter Hestnes
A:
2 Mai 1813
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
5 mai 1877
Heien, Frøya
Peder Tollevsen Tungen
1810-1878
Peder Tollevsen Tungen
F:
15 Feb 1810
Tunga, Forsnes, Hitra
G:
nei
D:
27 Feb 1878
Tunga, Forsnes, Hitra
Johansen Jensen Heien
1811-Ja, ukjent dato
Johansen Jensen Heien
F:
1811
Bustvika, Sør-Frøya
G:
15 Aug 1842
D:
Ja, ukjent dato
Marta Johanna Pedersdatter Tungen
1783-Før 1829
Marta Johanna Pedersdatter Tungen
F:
1783
Tunga, Forsnes, Hitra
G:
høsten 1804
D:
før 1829
Carl Andersen Hestnes
1761-1765
Carl Andersen Hestnes
A:
20 Mar 1761
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
G:
6 Jan 1765
Dolm gravsted, Dolmøya, Hitra
Maria Carlsdatter Hestnes (Øen)
Ca 1732-1803
Maria Carlsdatter Hestnes (Øen)
F:
ca 1732
D:
1803
Anders Olsen Hestnes
Ca 1719-1783
Anders Olsen Hestnes
F:
Ca 1719
G:
8 Okt 1752
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
1783
Ole Hansen Meland
-1794
Ole Hansen Meland
G:
7 Sep 1784
D:
28 Okt 1794
Lars Gerlofsen Øen
1752-Før 1762
Lars Gerlofsen Øen
A:
2 Jul 1752
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
før 1762
Cornelius Gerlofsen Øen
1753-
Cornelius Gerlofsen Øen
A:
26 Aug 1753
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
Beret Kirstina Corneliusdatter
1806-Ja, ukjent dato
Beret Kirstina Corneliusdatter
A:
19 Okt 1806
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
Ja, ukjent dato
Lars Nicolaisen Berg
Ca 1805-1876
Lars Nicolaisen Berg
F:
ca 1805
Strinda, Trondheim
G:
28 Des 1832
Strinda kirke, Moholt, Trondheim
D:
5 Nov 1876
Trondheim
Cornelia Corneliusdatter Øen
1811-1812
Cornelia Corneliusdatter Øen
F:
8 Jul 1811
Øya, Dolmøya, Hitra
G:
4 Okt 1812
Dolm gravsted, Dolmøya, Hitra
Gjerlov/Gjerlöv Corneliuson
1816-1899
Gjerlov/Gjerlöv Corneliuson
F:
8 Mar 1816
Øya, Dolmøya, Hitra
D:
10 Jun 1899
Walsh County, North Dakota, USA
Ingeborg Rasmusdatter
Ca 1817-
Ingeborg Rasmusdatter
F:
ca 1817
Holbekk, Børsa
G:
26 Des 1854
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
Kristine Israelsdatter
1833-1920
Kristine Israelsdatter
F:
27 Mai 1833
71/ Skjærbusdalen, Fjellværsøya, Hitra
G:
7 Feb 1858
Fillan kirke, Fillan, Hitra
D:
17 Jan 1920
Minnesota, USA
Cornelius Gjerlofsen Øen
1756-1818
Cornelius Gjerlofsen Øen
A:
29 Aug 1756
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
10 Jun 1818
Øya, 12/1, Barmfjorden, Hitra
Karen Pedersdatter
Beret Korneliusdatter Øien
1779-som barn
Beret Korneliusdatter Øien
F:
1779
Øya, Dolmøya, Hitra
D:
som barn
Lisbeth Sophia Korneliusdatter Øien
1781-1842
Lisbeth Sophia Korneliusdatter Øien
F:
1781
Øya, Dolmøya, Hitra
D:
9 Feb 1842
Fredagsvik, Nord-Frøya
Cornelius Steensen Rabben
1769-1804
Cornelius Steensen Rabben
A:
12 Feb 1769
Hitra
G:
28 Sep 1801
Hitra
D:
1804
Omkom på sjøen
Jens Jensen Kraft
Ca 1781-1841
Jens Jensen Kraft
F:
Ca 1781
Trondheim
G:
Apr 1805
D:
14 Apr 1841
Fredagsvik, Nord-Frøya
Beret Maria Jensdatter Lindberg Selvåg
1757-1803
Beret Maria Jensdatter Lindberg Selvåg
F:
1757
Selvågan, Ulvøya, Hitra
G:
27 Sep 1778
Fillan kirke, Fillan, Hitra
D:
1803
Øya, 12/1, Barmfjorden, Hitra
Lars Gerlofsen Øen
1762-
Lars Gerlofsen Øen
A:
14 Feb 1762
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
Gerlof Carlsen Øen
1733-1778
Gerlof Carlsen Øen
F:
?1733
Øya, 12/1, Barmfjorden, Hitra
G:
1 Feb 1778
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
Berit Larsdatter
Ca 1722-Ca 1791
Berit Larsdatter
F:
ca 1722
G:
24 Okt 1750
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
ca 1791
Rasmus Steensen
1761-1762
Rasmus Steensen
A:
17 Mai 1761
Sletta kirke, Nord-Frøya
D:
1762
Johannes Hansen Uttian
1780-
Johannes Hansen Uttian
A:
8 Okt 1780
Hitra
Hans Steensen Rabben (Uttian)
1763-1786
Hans Steensen Rabben (Uttian)
A:
27 Nov 1763
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
1786
Rabben, Frøya
Maria Nielsdatter
Ellen Marie Hansdatter
1784-
Ellen Marie Hansdatter
A:
10 Okt 1784
Hitra
Margrethe Amundsdatter Bekken
1759-
Margrethe Amundsdatter Bekken
F:
1759
G:
19 Jul 1784
Hitra prestegjeld
Tollev Steensen
1766-
Tollev Steensen
A:
29 Jun 1766
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
NN Croneliusdatter
1791-1791
NN Croneliusdatter
F:
1791
Rabben, Frøya
G:
22 Apr 1791
Hitra
NN Corneliusdatter
1792-1792
NN Corneliusdatter
F:
1792
Rabben, Frøya
G:
3 Jul 1792
Hitra
NN Corneliussen
1795-1795
NN Corneliussen
F:
1795
Rabben, Frøya
G:
7 Nov 1795
Hitra
Cornelius Steensen Rabben
1769-1804
Cornelius Steensen Rabben
A:
12 Feb 1769
Hitra
D:
1804
Omkom på sjøen
Kirsten Olsdatter
-1800
Kirsten Olsdatter
G:
24 Okt 1790
Hitra
D:
1800
NN Corneliusdatter
-1803
NN Corneliusdatter
F:
Rabben, Frøya
D:
1803
Rabben, Frøya
Lisbeth Sophia Korneliusdatter Øien
1781-1842
Lisbeth Sophia Korneliusdatter Øien
F:
1781
Øya, Dolmøya, Hitra
G:
28 Sep 1801
Hitra
D:
9 Feb 1842
Fredagsvik, Nord-Frøya
Maren Marie Christoffersdatter Rabben
1794-1885
Maren Marie Christoffersdatter Rabben
F:
27 Des 1794
Rabben, Frøya
D:
26 Sep 1885
Thomas Angells hus, Trondheim
Johan Christopher Ræder, kjøpmann
1792-1857
Johan Christopher Ræder, kjøpmann
F:
20 Feb 1792
Hallaren (Storhallaren), Frøya
G:
19 Mai 1826
Fillan kirke, Fillan, Hitra
D:
13 Jul 1857
Irina Christophersdatter
1797-1801
Irina Christophersdatter
F:
9 Jan 1797
D:
antatt før 1801
Ole Christophersen
1799-1838
Ole Christophersen
F:
12 Apr 1799
Rabben Frøya
D:
28 Sep 1838
Marit Olsdatter
1806-1880
Marit Olsdatter
F:
6 Feb 1806
Smedbakken, Stadsbygd
G:
21 Jul 1830
D:
16 Des 1880
Frøya
Stina Christophersdatter Rabben
1801-1887
Stina Christophersdatter Rabben
F:
13 Apr 1801
Rabben, Frøya
D:
3 Okt 1887
Ervika, Frøya
Gunder Gundersen Ervik
1791-1853
Gunder Gundersen Ervik
F:
1791
Ervika (lno. 248, gnr. 27, bnr. 5), Frøya
G:
25 Okt 1821
Sletta kirke, Nord-Frøya
D:
25 Jul 1853
Ervika (lno. 248a, gnr. 27, bnr. 5), Frøya
Tollev Christophersen
1803-
Tollev Christophersen
F:
15 Mar 1803
Hanna Christophersdatter
1806-1811
Hanna Christophersdatter
F:
1806
D:
1811
Cornelia Christoffersdatter Rabben
1809-1887
Cornelia Christoffersdatter Rabben
F:
6 Nov 1809
Rabben, Frøya
D:
21 Jul 1887
Ole Petter Olsen Smedbakken
1809-
Ole Petter Olsen Smedbakken
F:
20 Aug 1809
Smedbakken, Stadsbygd
G:
23 Okt 1832
Christian Christophersen
1811-1811
Christian Christophersen
F:
7 Jun 1811
Rabben, Frøya
D:
28 Sep 1811
Frøya
Hans Christophersen
1813-
Hans Christophersen
F:
1813
Rabben, Frøya
Stense (Christense) Steensdatter Rabben
1773-1834
Stense (Christense) Steensdatter Rabben
A:
5 Sep 1773
Sletta kirke, Nord-Frøya
D:
5 Jun 1834
Rabben, Frøya
Christoffer Olsen Rabben (Ytre Håvik)
1761-1838
Christoffer Olsen Rabben (Ytre Håvik)
A:
29 Mar 1761
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
G:
27 Sep 1792
Hitra prestegjeld
D:
13 Aug 1838
Rabben, Frøya
Beata Carlsdatter Rabben (Øen)
1736-1801
Beata Carlsdatter Rabben (Øen)
A:
15 Jan 1736
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
etter 1801
Steen Rasmussen Rabben (Uttian)
Ca 1733-1799
Steen Rasmussen Rabben (Uttian)
F:
Ca 1733
?Hitra
G:
27 Okt 1756
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
12 Okt 1799
Rabben, Frøya
Regitze/Riise Rasmusdatter Høyer
Ca 1690-1750
Regitze/Riise Rasmusdatter Høyer
F:
Ca 1690
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
1750
Øya, 12/1, Barmfjorden, Hitra
Carl Nielsen Øen, gårdmann
Ca 1685-Ett 1762
Carl Nielsen Øen, gårdmann
F:
Ca 1685
?Øya, Barmfjorden, Hitra
G:
Ca 1720
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
Ett 1762
Øya, 12/1, Barmfjorden, Hitra
Beata Rasmusdatter
1757-Ja, ukjent dato
Beata Rasmusdatter
F:
1757
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
Ja, ukjent dato
Rasmus Rasmussen Håndnes
1758-som barn
Rasmus Rasmussen Håndnes
F:
1758
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
som barn
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Ole Rasmussen Håndnes
1761-Før 1763
Ole Rasmussen Håndnes
F:
1761
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
Før 1763
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Ole Rasmussen Honnesset
1763-1805
Ole Rasmussen Honnesset
F:
1763
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
1805
omkom på sjøen
Gjertrud Eriksdatter
Ca 1741-1801
Gjertrud Eriksdatter
F:
ca 1741
D:
Etter 1801
Ildri Sivertsdatter Øverdal
1778-1836
Ildri Sivertsdatter Øverdal
F:
1778
Møkkelgard, Rindalen
G:
Apr 1804
Hitra prestegjeld
D:
14 Jun 1836
Beøya, Dolmøya, Hitra
Peder Rasmussen Balevåg
1766-1766
Peder Rasmussen Balevåg
F:
1766
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
1766
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Peder Rasmussen Håndnes
1767-Ja, ukjent dato
Peder Rasmussen Håndnes
F:
1767
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
Ja, ukjent dato
Mille Rasmusdatter Håndnes
1770-1771
Mille Rasmusdatter Håndnes
F:
1770
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
1771
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Serina Rasmusdatter
1798-Ja, ukjent dato
Serina Rasmusdatter
F:
4 Sep 1798
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
Ja, ukjent dato
Milde Kjerstine Rasmusdatter Balevåg
1802-1881
Milde Kjerstine Rasmusdatter Balevåg
F:
28 Apr 1802
Balevåg, Vikan, Hitra
D:
11 Feb 1881
77/00, Grøtvika, Reksa, Fjellværsøya, Hitra
Rasmus Simonsen Einvik
1810-Ja
Rasmus Simonsen Einvik
F:
10 Mar 1810
78/5 Einvika, Fjellvær, Fjellværsøya, Hitra
G:
26 Des 1837
D:
Ja
Rasmus Rasmussen Håndnes
1773-f. 1809?
Rasmus Rasmussen Håndnes
F:
1773
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
f. 1809?
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Christiana Pedersdatter Norddolm
Ca 1772-1804
Christiana Pedersdatter Norddolm
F:
ca 1772
Norddolm, Dolmøya, Hitra
G:
9 Aug 1798
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
G:
7 Okt 1804
Dolm gravsted, Dolmøya, Hitra
Kristianna Rasmusdatter Håndnes
1806-
Kristianna Rasmusdatter Håndnes
F:
1806
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Jens Thoresen Eide
Ca 1794-
Jens Thoresen Eide
F:
Ca 1794
89/, Eid, Hitra
G:
26 Okt 1834
Rasmus Rasmussen Håndnes
1809-1814
Rasmus Rasmussen Håndnes
F:
11 Feb 1809
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
1814
Beret Jonsdatter
Ca 1779-
Beret Jonsdatter
F:
Ca 1779
Orkdal
G:
Ca August 1805
Rasmus Olsen Håndnes
Ca 1729-1785
Rasmus Olsen Håndnes
F:
ca 1729
D:
1785
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Siri Pedersdatter (Håndnes)
Ca 1727-1797
Siri Pedersdatter (Håndnes)
F:
Ca 1727
G:
25 Nov 1756
D:
28 Mar 1797
Håndnes, Hitra
Martha Olesdatter Honnes
1739-
Martha Olesdatter Honnes
A:
21 Jun 1739
Hitra
Mille Johanna Rasmusdatter Høyer
Ca 1700-1765
Mille Johanna Rasmusdatter Høyer
F:
Ca 1700
Hitra
G:
23 Jun 1765
Dolm gravsted, Dolmøya, Hitra
Ole Einersen Honnes
-1756
Ole Einersen Honnes
D:
1756
Ole Toresen Ekrem Asmundvåg
1696-1765
Ole Toresen Ekrem Asmundvåg
A:
9 Aug 1696
Tingvoll kirke
G:
9 Des 1759
G:
24 Feb 1765
Dolm gravsted, Dolmøya, Hitra
Beata Gerlofsdatter Nettelhorst
1675-1742
Beata Gerlofsdatter Nettelhorst
F:
1675
?Honnes, Barmfjorden, Hitra?
D:
1742
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Rasmus Pedersen Høyer, lensmann
Ca 1672-1707
Rasmus Pedersen Høyer, lensmann
F:
Ca 1672
G:
Ja, ukjent dato
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
1707
Gløstad, Barmfjorden, Hitra
Helle Gundersen Honnes (Hammarvika)
Ca 1685-1729
Helle Gundersen Honnes (Hammarvika)
F:
Ca 1685
Hammarvika, Frøya
G:
Ca 1712
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
1729
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Hans Gerlofsen Nettelhorst, kjøpmann
Ca 1670-Før 1699
Hans Gerlofsen Nettelhorst, kjøpmann
F:
Ca 1670
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
Før 23 Jan 1699
Hitra prestegjeld
Salome Margareta Ovesdatter Nettelhorst
1705-1755
Salome Margareta Ovesdatter Nettelhorst
F:
30 Sep 1705
Trondheim
D:
1755
Esten Marcussen Vang, skoginspektør
1704-1784
Esten Marcussen Vang, skoginspektør
F:
1704
Oppdal eller Nordvangen i Vingelen
G:
Ja, ukjent dato
D:
1784
Aalen, Trøndelag
herr Peder Krogh Ovesen, sogneprest
1706-1779
herr Peder Krogh Ovesen, sogneprest
F:
24 Des 1706
Trondheim
D:
29 Okt 1779
Verdal, Trøndelag
Sophie Jacobsdatter Hersleb
1715-1756
Sophie Jacobsdatter Hersleb
F:
1 Mar 1715
Stod, Steinkjer, Trøndelag
G:
3 Mar 1739
Stod, Steinkjer
D:
31 Mar 1756
Verdal, Trøndelag
Anne Sophie Ovesdatter Nettelhorst
1708-1779
Anne Sophie Ovesdatter Nettelhorst
F:
30 Apr 1708
Trondheim
D:
29 Okt 1779
Mille Beata Ovesdatter Nettelhorst
1709-1710
Mille Beata Ovesdatter Nettelhorst
F:
23 Nov 1709
Trondheim
D:
1710
Trondheim
Jørgen Fredrik Ovesen Nettelhorst
1711-Ja, ukjent dato
Jørgen Fredrik Ovesen Nettelhorst
F:
8 Aug 1711
Trondheim
D:
Ja, ukjent dato
Ove Gerlof Nettelhorst Meyer, lagmann og forfatter
1744-1790
Ove Gerlof Nettelhorst Meyer, lagmann og forfatter
F:
1744
Halden, Viken
D:
4 Nov 1790
Oslo
herr Edvard Meyer Ovesen, sogneprest
1713-1760
herr Edvard Meyer Ovesen, sogneprest
F:
1713
Trondheim
D:
1760
Hvaler, Viken
Helene
Helene
G:
Ja, ukjent dato
Mille Beate Ovesdatter Nettelhorst
Ca 1715-Ja, ukjent dato
Mille Beate Ovesdatter Nettelhorst
F:
Ca 1715
Trondheim
D:
Ja, ukjent dato
Ove Gerlofsen Nettelhorst, handelsborger
Før 1675-1736
Ove Gerlofsen Nettelhorst, handelsborger
F:
Før 1675
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
11 Mai 1736
Trondheim
Salome Pedersdatter Meyer
Ca 1683-1754
Salome Pedersdatter Meyer
F:
ca 1683
Alstahaug, Nordland
G:
1704
D:
30 Jul 1754
Trondheim
Gerlof Jørgensen Parelius
Ca 1700-
Gerlof Jørgensen Parelius
F:
ca 1700
Valan, Dolmsundet, Hitra
Marit Jørgensdatter Parelius
Ca 1702-1750
Marit Jørgensdatter Parelius
F:
Ca 1702
Valan, Dolmsundet, Hitra
D:
1750
Nordvalen, Dolmsundet, Hitra
Povel Ellingsen Holst, borger på Nordvalen
1701-1750
Povel Ellingsen Holst, borger på Nordvalen
F:
1701
Nordvalen, Dolmsundet, Hitra
G:
Ja, ukjent dato
D:
1750
Nordvalen, Dolmsundet, Hitra
Inger Elena Hansdatter Parelius
1744-
Inger Elena Hansdatter Parelius
A:
15 Mar 1744
Hitra prestegjeld
Hans Jørgensen Parelius
Ca 1704-1750
Hans Jørgensen Parelius
F:
Ca 1704
Valan, Dolmsundet, Hitra
D:
Mar 1750
Hitra prestegjeld
Karen Pedersdatter Marcelius
Ca 1710-1750
Karen Pedersdatter Marcelius
F:
Ca 1710
Veidholmen, Smøla, Nordmøre
G:
Ja, ukjent dato
D:
1750
Valan, Dolmsundet, Hitra
Fredrik Nicolai Christiansen Schjelderup
1756-
Fredrik Nicolai Christiansen Schjelderup
F:
1756
Kristiansund, Møre og Romsdal
Niels Christiansen Schjelderup
1765-
Niels Christiansen Schjelderup
F:
1765
Bergen, Vestland
Sara Johanne Dreyer
Ca 1725-1772
Sara Johanne Dreyer
F:
ca 1725
Trondheim
D:
1772
Kristiansund, Møre og Romsdal
Christian Friis Nielsen Schjelderup
1735-1805
Christian Friis Nielsen Schjelderup
F:
1735
Valderøya, Giske, Møre og Romsdal
G:
1757
Kristiansund, Møre og Romsdal
D:
3 Sep 1805
Kristiansund, Møre og Romsdal
Peter Albert Dreyer
1762-
Peter Albert Dreyer
F:
1762
Fredrik Christian Dreyer
1765-1828
Fredrik Christian Dreyer
F:
1765
Trondheim
D:
14 Sep 1828
Kragerø, Telemark
Ingeborg Nilsdatter
Ingeborg Nilsdatter
G:
26 Jan 1775
Vår Frue kirke, Trondheim
Maria Signe Cathrine Lund
1777-1844
Maria Signe Cathrine Lund
F:
1777
G:
30 des 1791
Farsund, Vest-Agder
D:
1844
Ellen Parelius Dreyer
1767-1835
Ellen Parelius Dreyer
F:
4 des 1767
Trondheim
D:
26 des 1835
Trondheim
Rasmus von Tønder
Rasmus von Tønder
G:
18 Mar 1790
Vår Frue kirke, Trondheim
Mathias Bing Dreyer
1771-1817
Mathias Bing Dreyer
F:
1771
Trondheim
D:
13 des 1817
Trondheim
Rasmus Parelius Dreyer
1773-1779
Rasmus Parelius Dreyer
F:
1773
Trondheim
D:
f. 1779
Trondheim
Sara Bing Dreyer
1774-1839
Sara Bing Dreyer
F:
2 Sep 1774
Trondheim
D:
18 febr 1839
Time på Jæren, Rogaland
Simon Balch
1768-
Simon Balch
F:
1768
G:
14 Aug 1795
Vår Frue kirke, Trondheim
Karen Bing Dreyer
1777-1865
Karen Bing Dreyer
F:
12 Sep 1777
Trondheim
D:
1865
Farsund, Vest-Agder
Lars Mortensen Sundt
1762-1850
Lars Mortensen Sundt
F:
9 Jun 1762
Egersund, Rogaland
G:
1795
Farsund, Vest-Agder
D:
4 mai 1850
Farsund, Vest-Agder
Rasmus Parelius Dreyer
1779-1819
Rasmus Parelius Dreyer
F:
1779
Trondheim
D:
1819
Ytterøy, Nord-Trøndelag
Maria Elisabeth Muller
Ca 1798-
Maria Elisabeth Muller
F:
ca 1798
G:
22 Okt 1813
Verdal, Nord-Trøndelag
Peter Albrecht Dreyer
1730-1783
Peter Albrecht Dreyer
F:
1730
Trondheim
D:
1783
Kattegat
Andrea Margrethe Madsdatter Bing
1736-
Andrea Margrethe Madsdatter Bing
F:
1736
Trondheim
G:
3 Jun 1761
Trondheim
Martha Henrikke Dreyer
Ca 1731-
Martha Henrikke Dreyer
F:
ca 1731
Trondheim
Ellen Christine Dreyer
1734-1813
Ellen Christine Dreyer
F:
1734
Trondheim
D:
1813
Edøy, Smøla, Møre og Romsdal
Mille Ovedia Dreyer
Ca 1736-
Mille Ovedia Dreyer
F:
ca 1736
Trondheim
Anna Margrethe Parelius Dreyer
Ca 1738-
Anna Margrethe Parelius Dreyer
F:
ca 1738
Trondheim
Elen Christine Jørgensdatter Parelius
1706-1738
Elen Christine Jørgensdatter Parelius
F:
1706
Hitra
D:
1 Sep 1738
Trondheim
Fredrik Christian Dreyer
1704-1741
Fredrik Christian Dreyer
F:
1704
Trondheim
D:
7 Sep 1741
Trondheim
Elen Gerlofsdatter Nettelhorst
Ca 1677-1706
Elen Gerlofsdatter Nettelhorst
F:
Ca 1677
Honnes, Barmfjorden, Hitra
D:
1706
Valen, Hitra
Jørgen Clausen Parelius, kjøpmann og proprietær
1675-1734
Jørgen Clausen Parelius, kjøpmann og proprietær
F:
1675
Heim
G:
Ca 1698
D:
24 Mai 1734
Trondheim
Gerlof Ovesen Nettelhorst
Ca 1642-1698
Gerlof Ovesen Nettelhorst
F:
Ca 1642
D:
1698
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Mille Hansdatter Bernhoft
Ca 1635-Ca 1710
Mille Hansdatter Bernhoft
F:
ca 1635
Hitra
G:
Ja, ukjent dato
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
ca 1710
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Ove Gerlofsen Nettelhorst
Ca 1620-Før 1649
Ove Gerlofsen Nettelhorst
F:
Ca 1620
Herregården Ous, Halden, Østfold
D:
Før 29 Jun 1649
?Halden
?Elen
Hans Gerlofsen Nettelhorst
Ca 1620-1649
Hans Gerlofsen Nettelhorst
F:
Ca 1620
Idd, Østfold
D:
1649
Berby, Idd, Østfold
Viveke Ovesdatter Bielke
Ca 1590-1634
Viveke Ovesdatter Bielke
F:
ca 1590
Austrått, Ørlandet
D:
etter 1634
Gerlof Nettelhorst
-1643
Gerlof Nettelhorst
G:
Ca 1614
D:
1643
Ous hovedgård, Halden, Østfold, Viken
Ove (Åge) Jensen Bielke, til Austråt
1552-1603
Ove (Åge) Jensen Bielke, til Austråt
F:
1552
Austrått, Ørland, Trøndelag
D:
1603
Bjugnfjorden, Sørlandet, Trøndelag
Margrethe Clausdatter Thott
Ca 1550-1640
Margrethe Clausdatter Thott
F:
ca 1550
G:
26 Apr 1579
D:
etter 1640
Maren Jensdatter Bielke
1555-Ett 1589
Maren Jensdatter Bielke
F:
?1555
Austrått, Ørland, Trøndelag
D:
Ett 1589
?Viken
Mogens Vernessøn Svale, lensherre
1530-1581
Mogens Vernessøn Svale, lensherre
F:
1530
G:
Ja, ukjent dato
D:
1581
Jens Tillufssøn Bielke
1510-1559
Jens Tillufssøn Bielke
F:
1510
G:
Før 1541
D:
14 Okt 1559
København, Danmark
fru Ingerd Ottesdatter (Rømer), godseier og lensstyrer
Ca 1475-1555
fru Ingerd Ottesdatter (Rømer), godseier og lensstyrer
F:
Ca 1475
Sigerstad, Fredrikstad, Østfold, Viken
D:
1555
Rovdefjorden, Sunnmøre
Hr. Niels Henrichsøn (Gyldenløve), rikshovmester
Ca 1458-1523
Hr. Niels Henrichsøn (Gyldenløve), rikshovmester
F:
Ca 1458
G:
22 Sep 1494
Bergen, Vestland
D:
Des 1523
Bergen, Vestland
Foreldre
Mads Jacobsson (Rømer)
Før 1424-Før 1456
Gro Alvsdatter Bolt
Ca 1401-78
Otte Matssøn (Rømer)
1430-Før 1512
Otte Matssøn (Rømer)
F:
ca. 1430
D:
før 25 Apr 1512
fru Ingeborg Lydersdatter (van Bergen), til Austrått
Ca 1450-1512
fru Ingeborg Lydersdatter (van Bergen), til Austrått
F:
ca 1450
D:
1512