Personvern
×
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Se retningslinjer
Jeg forstår
Startside
Personside
Etterkommere av Edel Pedersdatter Saltensee
Skriv ut
Logg inn
Generasjoner
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
(current)
Kompakt
Vertikalt
Bare Tekst
Generasjon Format
Tabeller
PDF
NB: Du må kanskje dra eller bla ned for å se hele treet.
Rigsmarsk Peder Christiernsen Skram
Ellen Krag af Jylland
Lisbet Nielsdatter Kaas (sparre)
Niels Mogensen Kaas (sparre)
Kirsten Mogensdatter Kaas (sparre)
Jørgen Kaas (mur)
Anna Maria de Wetter
Wenzel Rothkirch Kaas (mur)
Gertrud de Créqui dit la Roche
Hartvig Ifversen Kaas (mur)
Sophia Wenzelsdatter Rothkirch
Sophia Mogensdatter Krag af Jylland
Iver Hermansen Kaas (mur)
Ingeborg Ericksdatter Kaas (sparre)
Mogens Nielsen Krag af Jylland
Erik Mogensen Kaas (sparre)
Ellen Mogensdatter Juel
Mogens Nielsen Kaas (sparre)
Mette Godskesdatter Friis af Vadskærgaard
Jens Nielsen Kaas (sparre)
Niels Nielsen Kaas (sparre)
Abel Pedersdatter Høeg (Banner)
Sofie Nielsdatter Kaas (sparre)
Jørgen Kaas (mur)
Anna Maria de Wetter
Conrad Kaas (mur)
Ahasverus Kaas (mur), kapteinløytnant
Anna Birgitta Scheen
Hartvig Kaas (mur), oberstløytnant
Maria Hansdatter Mangor
Sophie Dorethe Kaas (mur)
Friderich Kaas (mur), godsforpakter
Malene Sibylla de Rodriguetz
Christian Wilhelm Kaas (mur)
Wenzel Rothkirch Kaas (mur)
Gertrud de Créqui dit la Roche
Hartvig Ifversen Kaas (mur)
Sophia Wenzelsdatter Rothkirch
Iver Hermansen Kaas (mur)
Sophia Mogensdatter Krag af Jylland
Stalder Hermansen Kaas (mur)
Regitze Clausdatter Bille
Birte Nielsdatter Kaas (sparre)
Herman Erichsen Kaas (mur)
Niels Nielsen Kaas (sparre)
Maren Iversdatter Dyre
Anne Hermansdatter Flemming
Christen Nielsen Kaas (sparre)
Wenzel Rothkirch Kaas (mur)
Gertrud de Créqui dit la Roche
Sophia Wenzelsdatter Rothkirch
Hartvig Ifversen Kaas (mur)
Kirsten Fredriksdatter Reedtz
Wenzel Rothkirck, generalmarskal
Peder Reedtz
Frederik Pedersen Reedtz
Birgitte Steensdatter Brahe
Karen Jørgensdatter Rostrup
Peder Reedtz
Jørgen Lauridsen Rostrup, til Sjelleskovgård
Margrethe Andersdatter Skeel
Ellen Nielsdatter Kaas (sparre)
Laurids Hansen Rostrup, til Sjelleskovsgaard
Jens Nielsen Kaas (sparre)
Ellen (Else) Pedersdatter Skram
Niels Jensen Kaas (sparre)
Willum Gerlofsen Nettelhorst, til Hoel
Evert Gerlofsen Nettelhorst
Anne Catrine Sigvardsdatter Akeleye
Vibeke Sigvardsdatter Akeleye
Johan Urne
Sofie Akeleye
Jochim Groth
Christian Frederik Groth (Groodt)
Gabriel (Sigvard) Egediussen Groth, kroholder
Susanna Larsdatter Engen
Maren Pedersdatter
Øllegaard Gabrielsdatter Akeleye
Egedius Groth (Groodt)
Sigvard Jørgen Akeleye, major
Ingeborg Jensdatter Lund
Peter Sigvard Akeleye, kaptein til hest
Johanne Alette Wibe
Anne Dorothea Kofoed
Gabriel Sigvardsen Akeleye, til Kambo
Barbara Maria Rockling
Else Sigvardsdatter Akeleye
Øllegaard Gerlofsdatter Nettelhorst
Sigvard Gabrielsen Akeleye
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
Frederich von Paselich
Olive Gerlofsdatter Nettelhorst
Knud von Paselich
Anna Catharina Johansdatter Due (Taube)
Gerlof Nettelhorst
Olive Pedersdatter Skram
Johann Ottesen Taube Due, lensherre
Peder Christiernsen Skram
Elsebet Tygesdatter Krabbe
Christiern Pedersen Skram
Anne Knudsdatter Reventlow
Anne Nielsdatter Banner
Christiern Eriksen Skram
Kirsten Jespersdatter Raasted
Jens Eriksen Skram
Erik Pedersen Skram
Lage Pedersen Skram
Ivar Pedersen Skram
Jon Pedersen Skram
Nicolaus Pedersen Bramdroph Skram
Tyge Ottesen Brahe
Kirsten Fredriksdatter Reedtz
Wenzel Rothkirck, generalmarskal
Peder Reedtz
Birgitte Steensdatter Brahe
Frederik Pedersen Reedtz
Steen Ottesen Brahe
Kirsten Hansdatter Holck
Axel Ottesen Brahe
Jørgen Ottesen Brahe, til Tostrup og Gundestrup
Ingeborg Nielsdatter Parsberg, til Gundestrup
Knud Ottesen Brahe
Margrethe Eriksdatter Lange til Engelsholm
Tage Ottesen Thott til Eriksholm
Sophie Ottesdatter Brahe
Otte Andersen Thott
Erik Nielsen Munk Lange
Beate Clausdatter Bille
Otte Tygesen Brahe
Lisbet Jensdatter Ulfstand
Claus Steensen Bille, til Allinde
Margrethe Arvidsdatter Trolle
Jens Holgersen Ulfstand
Beata Ivarsdatter Thott, til Lillø og Knabstrup
Arvid Birgarsson Trolle, til Bergqvara
Margrethe Poulsdatter Laxmand, til Knabstrup,
Ivar Axelsson Thott
Elisabeth Eriksdatter Krummedige
Poul Pedersen Laxmand
Agneta Eriksdatter Krummedige
Sten Turesson (Bielke av Åkerö), til Hörby
Hartvig Erichssøn Krummedige
Katarina Markvardsdatter Buck
Peder Eskesen Bille, til Svanholm
Sophie Henrichsdatter Krummedige
Eske Pedersen Bille
Henrik Hartvigsen Krummedige
Anne Jørgensdatter Rud
Karen Andersdatter Hak
Anne Henrichsdatter
Erik Segebodsen Krummedige
Beata von Thienen
Johann Friderichsen Budde
Axel Friderichsen Budde
Helle Friderichsdatter Budde
Ursulla Friderichsdatter Budde
Ellen Friderichsdatter Budde
Sophia Friderichsdatter Budde
Matthias Friderichsen Budde, oberstløytnant
Berthe Margrethe Enevoldsdatter Kaas
Regitze Sophie Ovesdatter Giedde
Elisabeth Caspersdatter von Gersdorff
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
Anne Catherina Friderichsdatter Budde
Peder Michelsen Wibe, lensherre
Joachim Friderich Vind, baron
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
Joachim Friderichsen Budde, kavaleriløytnant
Agnethe von Horgen
Karen Axelsdatter Urup
Friderich Mathiasen Budde
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
Godslef Friderichsen Budde
Axel Friderichsen Budde
Helle Friderichsdatter Budde
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
Christian Diderich von Zernichow, friherre, oberst, felttøymester
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
Anne Axelsdatter Urup
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
Tønne Jacobsen Huitfeldt
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
herr Axel Henrichsen Urup
Johan Jacobsen Beck
Jochum Jacobsen Beck, til Gladsaxe
Anne Jacobsdatter Beck, til Vapnö
Christian Joachimsen von Bülow av Wedendorf, til Engelstad og Smistrup, lensmann Laugholm (Laholm, Halmstad), rittmester (kaptein)
Jacob Lavesen Beck, til Gladsaxe, admiral
Mathias von der Recke, til Neuenburg, Talsen og Cabillen, hoffmester hos hertug von Kettler av Kurland
Kirsten Ludvigsdatter Munk
Christian IV Frederiksen, konge af Danmark-Norge
Ellen Jørgensdatter Marsvin
greve Ludvig Ludvigsen Munk, til Nørlund Slot
Karen Enevoldsdatter Kruse, til Svendstrup
Oluf Christoffersen Parsberg, til Jernit og Palstrup, ridder, riksråd, lensherre Bergenhus, Trondheim, Båhus, Skanderborg og Vestervig, stor eiendomsbesitter
Else Jørgensdatter Marsvin, til Aastrup og Stenalt
Enevold Tygesen Kruse, til Hjermeslevgaard, Ryumgaard, Svendstrup, Kabbel og Stenalt, rentemester, riksråd, riksstattholder Norge, norsk øverstkommanderende, lensherre Akershus og Tranekjær
Karen Ottesdatter Gyldenstierne, til Aunsbjerg og Vraagaard
Jørgen Pedersen Marsvin, riksråd & lensherre
Otte Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
fru Helvig Mogensdatter Gøye
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
Karen Axelsdatter Mowat
Maximilian Holgersen Rosenkrantz
Holger Fredriksen Rosenkrantz
Justina Ursula Maximiliansdatter van der Lauwick
Frederik Holgersen Rosenkrantz
Rigborg Lauridsdatter Brockenhuus
Karen Christophersdatter Gyldenstierne
Holger Ottesen Rosenkrantz
Christopher Henriksen Gyldenstierne
Anne Tønnesdatter Parsberg
Karen Bentsdatter Bille
Henrik Knudsen (d.y.) Gyldenstierne
Sidsel Jacobsdatter Grubbe
Oberst Johan Diderich von Wetterberg (Wettberg)
Jacob Knudsen Grubbe, til Røgle og Aggersvold, kaptein / rittmester
Hilleborg Clausdatter Daa
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
Sidsel Hansdatter Sparre (Skåne)
Knud Jakobsen Grubbe, til Røgle
Hans Knudsen Sparre (Skåne), til Klågerup
Dorothea von Ahlefeldt
Anne Andersdatter Bille
Lensmann, proviantmester Knud Henriksen Sparre (Skåne), til Klågerup
Ridder, riksråd, lensmann Anders Bentsen Bille, til Søholm
Pernille Olsdatter Krognos
Ermegård Eggertsdatter Frille, til Sandholt
Bent Torbensen Bille, til Egede-Søholm
Anne Iversdatter Jul av Sønderjylland
Eggert Christiernsen Frille, til Sandholt, riksråd
Iver Pedersen Jul
Berte Timmesdatter Limbek
Mette Segebodsdatter Krummedige
Peder Iversen Jul, til Hjemdrup
Cecilie Pedersdatter Skram til Rundtofte
Segebod Johansen Krummedige
Edel Pedersdatter Saltensee
Peder Jacobsen Skram