Personvern
×
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Se retningslinjer
Jeg forstår
Startside
Personside
Etterkommere av marsk Peder Pedersen Vendelbo, til Korup
Skriv ut
Logg inn
Generasjoner
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
(current)
Kompakt
Vertikalt
Bare Tekst
Generasjon Format
Tabeller
PDF
NB: Du må kanskje dra eller bla ned for å se hele treet.
Niels Eriksen Gyldenstierne
Mette Jensdatter Banner
Anders Eriksen (Gyldenstierne)
Peder Eriksen Gyldenstierne till Nybo
Dorthe Godslefsdatter Budde, til Rødslet og Voldstrup
Iver Friis av Haraldskær, til Ørbækgaard og Oxholm, kannik
Godslef Friderichsen Budde
Axel Friderichsen Budde
Helle Friderichsdatter Budde
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
Christian Diderich von Zernichow, friherre, oberst, felttøymester
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
Anne Axelsdatter Urup
Sidsel Bjørnsdatter Bjørn, til Gunderupgaard og Strandbygaard
Godslef Henningsen Budde, til Rødslet og Gunderup(gaard)
Bjørn Andersen Bjørn, til Stenalt
Karen Henriksdatter Friis af Hesselager
Anne Gjordsdatter Drefeld (Trefeld)
Anders Bjørnsen Bjørn, til Stenalt
Kirsten Eriksdatter Banner
Gjord Nielsen Drefeld, til Gersnæs, Ingelstad og Vinstrup, høvedsmann, lensmann Hindsgavl
Erik Andersen Banner, til Asdal
Karine Steensdatter (Gøye)
Kirstine Eriksdatter Gyldenstierne
Anders Nielsen Banner, til Vinstrup og Asdal
junker Nils Stensson Sture (Daljunkern)
Eline Nielsdatter Gyldenløve
Kristina Nielsdatter Gyldenstierne
Sten Svantesson Sture
Nils Eriksson Gyldenstierne
Sigrid Eskilsdotter (Banér)
Carl Knudsson (Tre Rosor) til Giske
Erik Knutsson (Tre Rosor)
Gørvel Fadersdatter Sparre, til Giske
Peder Nilsson Grip
Truid Gregersen Ulfstand
Lauge Axelssen Brahe
Bodil Knutsdatter (Tre Rosor)
Fader Nilsson Sparre
Görvel Erichsdatter Gyldenstierne
Knut Alvsson (Tre Rosor)
Erik Eriksen (Gyldenstierne)
Kristina Karlsdotter (Bonde)
Erik Nielsen (Gyldenstierne)
Gørvel Andersdatter Lunge
Erik Eriksen Løvenbalk
Mette Lauridsdatter Ulfeldt
Ellen Pedersdatter Løvenbalk
Peder Eriksen Løvenbalk
Tale Eriksdatter Rotfeld
Karen Pedersdatter Gyldenstierne
Erik Jensen Løvenbalk, til Aunsbjerg
Peder Nielsen Gyldenstierne
Anne Jepsdatter Lange (tre Roser)
NN Nielsen Lykke
Niels Joachimsen Lykke
Lucie Nielsdatter Gyldenløve
Helving Nielsdatter Lykke
Jakob Corfitzsen Hardenberg
Niels Nielsen Lykke
Lisbeth Mogensdatter Juel (luel)
Eline Nielsdatter Gyldenløve
Maren Pedersdatter Bille
Joachim Nielsen Lykke, til Østrup
biskop Ove Pedersen Bille
Knud Pedersen Bille
Mogens Pedersen Bille
Hilleborg Clausdatter Daa
Jacob Knudsen Grubbe, til Røgle og Aggersvold, kaptein / rittmester
Claus Olsen Daa, til Ravnstrup, riksadmiral
Ingeborg Waldemarsdatter Parsberg
Ole Claussen Daa, til Ravnstrup
Dorthe Henriksdatter Friis af Hesselager
Hilleborg Lauridsdatter Tinhuus (Skinkel)
Lensmann, landsdommer Claus Olsen Daa, til Raunstrup og Holmegaard
Hilleborg Pedersdatter Bille
Hr. Laurids Mortensen Tinhuus (Skinkel), til Egeskov
Peder Eskesen Bille, til Svanholm
Eske Pedersen Bille
Sophie Henrichsdatter Krummedige
Anna Knudsdatter Gyldenstierne
Ridder Peder Torbernsen Bille, til Svanholm (og Kærsgaard)
Johann Friderichsen Budde
Axel Friderichsen Budde
Helle Friderichsdatter Budde
Ursulla Friderichsdatter Budde
Ellen Friderichsdatter Budde
Sophia Friderichsdatter Budde
Matthias Friderichsen Budde, oberstløytnant
Berthe Margrethe Enevoldsdatter Kaas
Regitze Sophie Ovesdatter Giedde
Elisabeth Caspersdatter von Gersdorff
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
Anne Catherina Friderichsdatter Budde
Peder Michelsen Wibe, lensherre
Joachim Friderich Vind, baron
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
Joachim Friderichsen Budde, kavaleriløytnant
Agnethe von Horgen
Karen Axelsdatter Urup
Friderich Mathiasen Budde
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
Godslef Friderichsen Budde
Axel Friderichsen Budde
Helle Friderichsdatter Budde
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
Christian Diderich von Zernichow, friherre, oberst, felttøymester
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
Anne Axelsdatter Urup
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
Tønne Jacobsen Huitfeldt
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
herr Axel Henrichsen Urup
Johan Jacobsen Beck
Jochum Jacobsen Beck, til Gladsaxe
Anne Jacobsdatter Beck, til Vapnö
Christian Joachimsen von Bülow av Wedendorf, til Engelstad og Smistrup, lensmann Laugholm (Laholm, Halmstad), rittmester (kaptein)
Jacob Lavesen Beck, til Gladsaxe, admiral
Mathias von der Recke, til Neuenburg, Talsen og Cabillen, hoffmester hos hertug von Kettler av Kurland
Kirsten Ludvigsdatter Munk
Christian IV Frederiksen, konge af Danmark-Norge
Ellen Jørgensdatter Marsvin
greve Ludvig Ludvigsen Munk, til Nørlund Slot
Karen Enevoldsdatter Kruse, til Svendstrup
Oluf Christoffersen Parsberg, til Jernit og Palstrup, ridder, riksråd, lensherre Bergenhus, Trondheim, Båhus, Skanderborg og Vestervig, stor eiendomsbesitter
Else Jørgensdatter Marsvin, til Aastrup og Stenalt
Enevold Tygesen Kruse, til Hjermeslevgaard, Ryumgaard, Svendstrup, Kabbel og Stenalt, rentemester, riksråd, riksstattholder Norge, norsk øverstkommanderende, lensherre Akershus og Tranekjær
Karen Ottesdatter Gyldenstierne, til Aunsbjerg og Vraagaard
Jørgen Pedersen Marsvin, riksråd & lensherre
Otte Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
fru Helvig Mogensdatter Gøye
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
Karen Axelsdatter Mowat
Maximilian Holgersen Rosenkrantz
Holger Fredriksen Rosenkrantz
Justina Ursula Maximiliansdatter van der Lauwick
Frederik Holgersen Rosenkrantz
Rigborg Lauridsdatter Brockenhuus
Karen Christophersdatter Gyldenstierne
Holger Ottesen Rosenkrantz
Christopher Henriksen Gyldenstierne
Anne Tønnesdatter Parsberg
Henrik Knudsen (d.y.) Gyldenstierne
Karen Bentsdatter Bille
Dansk tronkandidat Knud Henriksen Gyldenstierne
Hilleborg Ottesdatter Skinkel (Søblade)
Sophie Mogensdatter Gøye
Albert Mogensen Gøye
Birgitte Mogensdatter Gøye
Hr. Mogens Eskildsen Gøye, ridder, riksråd, rikshovmester, stattholder
Mette Albrechtsdatter Bydelsbak
Karen Axelsdatter Urup
Friderich Mathiasen Budde
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
Anne Axelsdatter Urup
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
herr Axel Henrichsen Urup
Johan Jacobsen Beck
Jochum Jacobsen Beck, til Gladsaxe
Anne Jacobsdatter Beck, til Vapnö
Christian Joachimsen von Bülow av Wedendorf, til Engelstad og Smistrup, lensmann Laugholm (Laholm, Halmstad), rittmester (kaptein)
Jacob Lavesen Beck, til Gladsaxe, admiral
Mathias von der Recke, til Neuenburg, Talsen og Cabillen, hoffmester hos hertug von Kettler av Kurland
Kirsten Ludvigsdatter Munk
Christian IV Frederiksen, konge af Danmark-Norge
Ellen Jørgensdatter Marsvin
greve Ludvig Ludvigsen Munk, til Nørlund Slot
Karen Enevoldsdatter Kruse, til Svendstrup
Oluf Christoffersen Parsberg, til Jernit og Palstrup, ridder, riksråd, lensherre Bergenhus, Trondheim, Båhus, Skanderborg og Vestervig, stor eiendomsbesitter
Else Jørgensdatter Marsvin, til Aastrup og Stenalt
Enevold Tygesen Kruse, til Hjermeslevgaard, Ryumgaard, Svendstrup, Kabbel og Stenalt, rentemester, riksråd, riksstattholder Norge, norsk øverstkommanderende, lensherre Akershus og Tranekjær
Karen Ottesdatter Gyldenstierne, til Aunsbjerg og Vraagaard
Jørgen Pedersen Marsvin, riksråd & lensherre
fru Helvig Mogensdatter Gøye
Otte Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
Margrethe Clausdatter Sture, til Gammelgaard
Mette Eriksdatter Rosenkrantz, til Skærsø
Eskild Mogensen Gøye
Maren Bielke, godseier
Børge Holgersen Rosenkrantz, til Örup
Sophie Bielke
Otte Christoffersen Skade, til Kjærbygaard, Vallund & Tanderup
Hans Schrøder von Løwenhielm
Ove Bielke, rikskansler
Maren Jensdatter Juel
Regitze Ovesdatter Giedde
Hedvig Henrichsdatter Lindenow
Dorothea Jensdatter Bielke, godseier
Daniel Knudsen Bildt
Gabriel Rosensköld
Henrik Bielke, riksadmiral
Edel Christoffersdatter Ulfeldt
Christian Bielke
Elisabeth Bielke
Chr. Fr. Gersdorff, generalmajor
Birgitte Bielke
Daniel Ottesen Bildt, til Hafslund
Fredrik von Offenberg, til Tøndel
Jørgen Bielke, stattholder
Magdalene Sibylle Gersdorff
Margrethe Bielke, godseier
Johan Frederik Von Marschalck, rikskansler
Jens Ovesen Bielke, rikskansler
Sophie Henrichsdatter Brockenhuus
Margrethe Gerlofsdatter Nettelhorst
Peder Madsen Bagge af Holmegaard
Anne Cathrine Gerlofsdatter Nettelhorst
Christian Gerlofsen Nettelhorst
Ove Gerlofsen Nettelhorst
?Elen
Hans Gerlofsen Nettelhorst
Viveke Ovesdatter Bielke
Gerlof Nettelhorst
Margrethe Clausdatter Thott
Ove (Åge) Jensen Bielke, til Austråt
Viveke Tygesdatter Krabbe, af Østergaard.
Claus Clausen Thott
Magdalene Tygesdatter Krabbe af Østergaard
Otte Kruse
Sidsel Tygesdatter Krabbe af Østergaard
Otte Lauridsen Lunov, til Rekkergaard
Hans Tygensen Krabbe af Østergaard
Christence Nielsdatter Juul
Tyge Eriksen Krabbe af Østergaard
Ingeborg Mogensdatter Juel
Erik Tygesen Krabbe af Østergaard
Margrethe Andersdatter Reventlow, af Fyn
Mogens Krabbe, til Vegholm
Willum Gerlofsen Nettelhorst, til Hoel
Evert Gerlofsen Nettelhorst
Øllegaard Gerlofsdatter Nettelhorst
Sigvard Gabrielsen Akeleye
Olive Gerlofsdatter Nettelhorst
Knud von Paselich
Anna Catharina Johansdatter Due (Taube)
Gerlof Nettelhorst
Olive Pedersdatter Skram
Johann Ottesen Taube Due, lensherre
Elsebet Tygesdatter Krabbe
Peder Christiernsen Skram
Anne Nielsdatter Rosenkrantz
Tyge Mogensen Krabbe
Niels Erichsen Rosenkrantz
Birgitte Olufsdatter d.y. Thott
Peder Eskesen Bille, til Svanholm
Sophie Henrichsdatter Krummedige
Eske Pedersen Bille
Anne Jørgensdatter Rud
Henrik Hartvigsen Krummedige
Tyge Ottesen Brahe
Kirsten Fredriksdatter Reedtz
Wenzel Rothkirck, generalmarskal
Peder Reedtz
Birgitte Steensdatter Brahe
Frederik Pedersen Reedtz
Steen Ottesen Brahe
Kirsten Hansdatter Holck
Axel Ottesen Brahe
Jørgen Ottesen Brahe, til Tostrup og Gundestrup
Ingeborg Nielsdatter Parsberg, til Gundestrup
Knud Ottesen Brahe
Margrethe Eriksdatter Lange til Engelsholm
Tage Ottesen Thott til Eriksholm
Sophie Ottesdatter Brahe
Otte Andersen Thott
Erik Nielsen Munk Lange
Otte Tygesen Brahe
Beate Clausdatter Bille
Sophie Jørgensdatter Rud
Tyge Axelson Brahe
Kirstine Eriksdatter Rosenkrantz
Jørgen Mikkelsen Rud, til Vedby
Holger Ottesen Rosenkrantz
Mette Mouridsdatter Krognos
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
Karen Axelsdatter Mowat
Maximilian Holgersen Rosenkrantz
Holger Fredriksen Rosenkrantz
Justina Ursula Maximiliansdatter van der Lauwick
Frederik Holgersen Rosenkrantz
Rigborg Lauridsdatter Brockenhuus
Karen Christophersdatter Gyldenstierne
Margrethe Ottesdatter Rosenkrantz
Jacob Erichsen Rosenkrantz
Erik Ottesen Rosenkrantz
Helvig Jakobsdatter Hardenberg
Anne Ottesdatter Rosenkrantz
Beate Jørgensdatter Rosenkrantz
Otte Hansen Bielke til Saxlund, lensherre
Jørgen Holgersen Rosenkrantz
Christence Jensdatter Juel
Holger (den lærde) Rosenkrantz
Sophie Ottesdatter Brahe
Jørgen Ottesen Rosenkrantz
Dorthe Gundesdatter Lange
Otte Ottesen Rosenkrantz
Ide Mogensdatter Gøye, til Skærvad,
Otte Holgersen Rosenkrantz
Margrethe Ganz
Holger Erichsen Rosenkrantz
Magdalena Bosdatter Flemming
Sophie Henriksdatter Gyldenstierne, til Boller
Erik Ottesen Rosenkrantz, til Bjørnholm
Gamle Henrik Knudsen Gyldenstierne
Anne Mogensdatter Munk (Bjelke), til Boller
Knud Nielsen Gyldenstierne, til Bostrup
Anne Christensdatter Vendelbo
Niels Erikssen (Gyldenstierne) den höge
Christina af Aagaard
Cecilie Eriksdatter (Gyldenstierne)
Cecilia Pedersdotter Vendelbo
marsk. Erik Nielssen (Gyldenstierne)
Jens Pedersen Vendelbo
NN Nielsen Lykke
Niels Joachimsen Lykke
Lucie Nielsdatter Gyldenløve
Helving Nielsdatter Lykke
Jakob Corfitzsen Hardenberg
Niels Nielsen Lykke
Lisbeth Mogensdatter Juel (luel)
Eline Nielsdatter Gyldenløve
Maren Pedersdatter Bille
Joachim Nielsen Lykke, til Østrup
biskop Ove Pedersen Bille
Knud Pedersen Bille
Mogens Pedersen Bille
Sidsel Jacobsdatter Grubbe
Oberst Johan Diderich von Wetterberg (Wettberg)
Hilleborg Clausdatter Daa
Jacob Knudsen Grubbe, til Røgle og Aggersvold, kaptein / rittmester
Claus Olsen Daa, til Ravnstrup, riksadmiral
Ingeborg Waldemarsdatter Parsberg
Ole Claussen Daa, til Ravnstrup
Dorthe Henriksdatter Friis af Hesselager
Hilleborg Lauridsdatter Tinhuus (Skinkel)
Lensmann, landsdommer Claus Olsen Daa, til Raunstrup og Holmegaard
Hilleborg Pedersdatter Bille
Hr. Laurids Mortensen Tinhuus (Skinkel), til Egeskov
Peder Eskesen Bille, til Svanholm
Eske Pedersen Bille
Sophie Henrichsdatter Krummedige
Anna Knudsdatter Gyldenstierne
Ridder Peder Torbernsen Bille, til Svanholm (og Kærsgaard)
Johann Friderichsen Budde
Axel Friderichsen Budde
Helle Friderichsdatter Budde
Ursulla Friderichsdatter Budde
Ellen Friderichsdatter Budde
Sophia Friderichsdatter Budde
Matthias Friderichsen Budde, oberstløytnant
Berthe Margrethe Enevoldsdatter Kaas
Regitze Sophie Ovesdatter Giedde
Elisabeth Caspersdatter von Gersdorff
Axel Georg Jørgen Friderichsen Budde
Ide Sophie Friederichsdatter Budde
Melchior Friederich Friederichsen Budde
Vincents Friederichsen Budde
Armegaard Margrethe von Gabel
Frederik Otto Friedrichsen Budde
Anna Sophie Henriksdatter Juel
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
Magdalene Sibylle Wibe
Christian Pedersen Wibe, kaptein
Alette Pedersdatter
Sophie Amalie Wibe
Anne Catherina Friderichsdatter Budde
Peder Michelsen Wibe, lensherre
Joachim Friderich Vind, baron
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
Mathias Jochumsøn Budde, kapteinløytnant
Magdalene Olufsdatter
Reinholdt Friderich Jochumsøn Budde
Dorothea Joachimsdatter Budde
Enevold Torbensen Skaktavl
Anne Margrete Budde
Elen Joachimsdatter Budde
Arent Michelsen von Kampen, godseier
Agnete Sofie Joachimsdatter Budde
Joachim Friderichsen Budde, kavaleriløytnant
Agnethe von Horgen
Karen Axelsdatter Urup
Friderich Mathiasen Budde
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
Godslef Friderichsen Budde
Axel Friderichsen Budde
Anna Sophie Reinholtsdatter von Hoven
Georg Christian von Schultz, general
Helle Friderichsdatter Budde
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
Christian Diderich von Zernichow, friherre, oberst, felttøymester
Friderich Jacobsen Tostrup, klokker (kapellan?)
Alhed Nielsdatter Koch
Christopher Jacobsen Tostrup, student (1676)
Marcus Jacobsen "Nøhring" (Tostrup), capitaine des armes (øverste underoffiser)
NN
Hans Jacobsen Tostrup, premierløytnant
Marta (Marit) Eriksdatter Løken
Eilerich Jacobsen Tostrup, tiendeinnkrever (?)
Hr. Nicolai (Niels) Jacobsen Tostrup, res. kapellan Grip og Kvernes
Mette Susanne Eilersdatter Schøller
Sophie Christiansdatter Holberg
Inger Jacobsdatter Tostrup
Jørgen Jørgensen Schaar
Hr. Reinholdt Jacobsen Tostrup, sokneprest Rødøy
Birgitte Pedersdatter Strømer
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
Anne Axelsdatter Urup
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
Tønne Jacobsen Huitfeldt
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
herr Axel Henrichsen Urup
Johan Jacobsen Beck
Jochum Jacobsen Beck, til Gladsaxe
Anne Jacobsdatter Beck, til Vapnö
Christian Joachimsen von Bülow av Wedendorf, til Engelstad og Smistrup, lensmann Laugholm (Laholm, Halmstad), rittmester (kaptein)
Jacob Lavesen Beck, til Gladsaxe, admiral
Mathias von der Recke, til Neuenburg, Talsen og Cabillen, hoffmester hos hertug von Kettler av Kurland
Kirsten Ludvigsdatter Munk
Christian IV Frederiksen, konge af Danmark-Norge
Ellen Jørgensdatter Marsvin
greve Ludvig Ludvigsen Munk, til Nørlund Slot
Karen Enevoldsdatter Kruse, til Svendstrup
Oluf Christoffersen Parsberg, til Jernit og Palstrup, ridder, riksråd, lensherre Bergenhus, Trondheim, Båhus, Skanderborg og Vestervig, stor eiendomsbesitter
Else Jørgensdatter Marsvin, til Aastrup og Stenalt
Enevold Tygesen Kruse, til Hjermeslevgaard, Ryumgaard, Svendstrup, Kabbel og Stenalt, rentemester, riksråd, riksstattholder Norge, norsk øverstkommanderende, lensherre Akershus og Tranekjær
Karen Ottesdatter Gyldenstierne, til Aunsbjerg og Vraagaard
Jørgen Pedersen Marsvin, riksråd & lensherre
Otte Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
fru Helvig Mogensdatter Gøye
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
Karen Axelsdatter Mowat
Maximilian Holgersen Rosenkrantz
Holger Fredriksen Rosenkrantz
Justina Ursula Maximiliansdatter van der Lauwick
Frederik Holgersen Rosenkrantz
Rigborg Lauridsdatter Brockenhuus
Karen Christophersdatter Gyldenstierne
Holger Ottesen Rosenkrantz
Christopher Henriksen Gyldenstierne
Anne Tønnesdatter Parsberg
Henrik Knudsen (d.y.) Gyldenstierne
Karen Bentsdatter Bille
Dansk tronkandidat Knud Henriksen Gyldenstierne
Hilleborg Ottesdatter Skinkel (Søblade)
Sophie Mogensdatter Gøye
Albert Mogensen Gøye
Birgitte Mogensdatter Gøye
Hr. Mogens Eskildsen Gøye, ridder, riksråd, rikshovmester, stattholder
Mette Albrechtsdatter Bydelsbak
Johann Friderichsen Budde
Axel Friderichsen Budde
Helle Friderichsdatter Budde
Ursulla Friderichsdatter Budde
Ellen Friderichsdatter Budde
Sophia Friderichsdatter Budde
Matthias Friderichsen Budde, oberstløytnant
Berthe Margrethe Enevoldsdatter Kaas
Regitze Sophie Ovesdatter Giedde
Elisabeth Caspersdatter von Gersdorff
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
Anne Catherina Friderichsdatter Budde
Peder Michelsen Wibe, lensherre
Joachim Friderich Vind, baron
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
Joachim Friderichsen Budde, kavaleriløytnant
Agnethe von Horgen
Karen Axelsdatter Urup
Friderich Mathiasen Budde
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
Godslef Friderichsen Budde
Axel Friderichsen Budde
Helle Friderichsdatter Budde
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
Christian Diderich von Zernichow, friherre, oberst, felttøymester
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
Anne Axelsdatter Urup
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
Tønne Jacobsen Huitfeldt
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
herr Axel Henrichsen Urup
Johan Jacobsen Beck
Jochum Jacobsen Beck, til Gladsaxe
Anne Jacobsdatter Beck, til Vapnö
Christian Joachimsen von Bülow av Wedendorf, til Engelstad og Smistrup, lensmann Laugholm (Laholm, Halmstad), rittmester (kaptein)
Jacob Lavesen Beck, til Gladsaxe, admiral
Mathias von der Recke, til Neuenburg, Talsen og Cabillen, hoffmester hos hertug von Kettler av Kurland
Kirsten Ludvigsdatter Munk
Christian IV Frederiksen, konge af Danmark-Norge
Ellen Jørgensdatter Marsvin
greve Ludvig Ludvigsen Munk, til Nørlund Slot
Karen Enevoldsdatter Kruse, til Svendstrup
Oluf Christoffersen Parsberg, til Jernit og Palstrup, ridder, riksråd, lensherre Bergenhus, Trondheim, Båhus, Skanderborg og Vestervig, stor eiendomsbesitter
Else Jørgensdatter Marsvin, til Aastrup og Stenalt
Enevold Tygesen Kruse, til Hjermeslevgaard, Ryumgaard, Svendstrup, Kabbel og Stenalt, rentemester, riksråd, riksstattholder Norge, norsk øverstkommanderende, lensherre Akershus og Tranekjær
Karen Ottesdatter Gyldenstierne, til Aunsbjerg og Vraagaard
Jørgen Pedersen Marsvin, riksråd & lensherre
fru Helvig Mogensdatter Gøye
Otte Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
Margrethe Clausdatter Sture, til Gammelgaard
Mette Eriksdatter Rosenkrantz, til Skærsø
Eskild Mogensen Gøye
Sophie Amalie Rosenkrantz
Tønne Jacobsen Huitfeldt
Axel Børgesen Rosenkrantz til Örup, oberstløytnant
Elsebe Helvig Huitfeldt
Maren Bielke, godseier
Børge Holgersen Rosenkrantz, til Örup
Jens Ottesen Skade
Mette Sophie Ottesdatter Skade
Sophie Bielke
Otte Christoffersen Skade, til Kjærbygaard, Vallund & Tanderup
Hans Schrøder von Løwenhielm
Ide Sophie Ovesdatter Bielke
Ove Bielke, rikskansler
Maren Jensdatter Juel
Maren Ovesdatter Bielke
Dorothea Bielke
Regitze Ovesdatter Giedde
Hedvig Henrichsdatter Lindenow
Christian Danielsen Bildt till Vrem i Kville
Jöns Danielsen Bildt, till Kåröd
Knud Danielsen Bildt, til Morland
Dorothea Jensdatter Bielke, godseier
Daniel Knudsen Bildt
Gabriel Rosensköld
Sophie Amalie Henriksdatter Bielke
Hans Jørgensen Kaas (mur)
Henrik Bielke, riksadmiral
Edel Christoffersdatter Ulfeldt
Christian Bielke
Elisabeth Bielke
Chr. Fr. Gersdorff, generalmajor
Birgitte Bielke
Daniel Ottesen Bildt, til Hafslund
Jens Daniel von Offenberg
Fredrik von Offenberg, til Tøndel
Sophie Amalie Jørgensdatter Bielke, til Birkendegd
Jørgen Bielke, stattholder
Magdalene Sibylle Gersdorff
Christian Frederik Von Marschalck, godseier og kavallerioffiser
Margrethe Bielke, godseier
Johan Frederik Von Marschalck, rikskansler
Jens Ovesen Bielke, rikskansler
Sophie Henrichsdatter Brockenhuus
Mads Pedersen Bagge, til Holmegård
Wibeche Beate Bagge, til Holmegaard
Margrethe Gerlofsdatter Nettelhorst
Peder Madsen Bagge af Holmegaard
Anne Cathrine Gerlofsdatter Nettelhorst
Christian Gerlofsen Nettelhorst
Gerlof Ovesen Nettelhorst
Mille Hansdatter Bernhoft
Ove Gerlofsen Nettelhorst
?Elen
Hans Gerlofsen Nettelhorst
Viveke Ovesdatter Bielke
Gerlof Nettelhorst
Margrethe Clausdatter Thott
Ove (Åge) Jensen Bielke, til Austråt
Viveke Tygesdatter Krabbe, af Østergaard.
Claus Clausen Thott
Magdalene Tygesdatter Krabbe af Østergaard
Otte Kruse
Sidsel Tygesdatter Krabbe af Østergaard
Otte Lauridsen Lunov, til Rekkergaard
Hans Tygensen Krabbe af Østergaard
Christence Nielsdatter Juul
Tyge Eriksen Krabbe af Østergaard
Ingeborg Mogensdatter Juel
Erik Tygesen Krabbe af Østergaard
Margrethe Andersdatter Reventlow, af Fyn
Mogens Krabbe, til Vegholm
Willum Gerlofsen Nettelhorst, til Hoel
Evert Gerlofsen Nettelhorst
Anne Catrine Sigvardsdatter Akeleye
Vibeke Sigvardsdatter Akeleye
Johan Urne
Gabriel Sigvardsen Akeleye, til Kambo
Barbara Maria Rockling
Else Sigvardsdatter Akeleye
Øllegaard Gerlofsdatter Nettelhorst
Sigvard Gabrielsen Akeleye
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
Frederich von Paselich
Olive Gerlofsdatter Nettelhorst
Knud von Paselich
Anna Catharina Johansdatter Due (Taube)
Gerlof Nettelhorst
Olive Pedersdatter Skram
Johann Ottesen Taube Due, lensherre
Elsebet Tygesdatter Krabbe
Peder Christiernsen Skram
Anne Nielsdatter Rosenkrantz
Tyge Mogensen Krabbe
Niels Erichsen Rosenkrantz
Birgitte Olufsdatter d.y. Thott
Peder Eskesen Bille, til Svanholm
Sophie Henrichsdatter Krummedige
Eske Pedersen Bille
Anne Jørgensdatter Rud
Henrik Hartvigsen Krummedige
Tyge Ottesen Brahe
Sophia Wenzelsdatter Rothkirch
Hartvig Ifversen Kaas (mur)
Kirsten Fredriksdatter Reedtz
Wenzel Rothkirck, generalmarskal
Peder Reedtz
Birgitte Steensdatter Brahe
Frederik Pedersen Reedtz
Steen Ottesen Brahe
Kirsten Hansdatter Holck
Axel Ottesen Brahe
Jørgen Ottesen Brahe, til Tostrup og Gundestrup
Ingeborg Nielsdatter Parsberg, til Gundestrup
Knud Ottesen Brahe
Margrethe Eriksdatter Lange til Engelsholm
Tage Ottesen Thott til Eriksholm
Sophie Ottesdatter Brahe
Otte Andersen Thott
Erik Nielsen Munk Lange
Otte Tygesen Brahe
Beate Clausdatter Bille
Sophie Jørgensdatter Rud
Tyge Axelson Brahe
Kirstine Eriksdatter Rosenkrantz
Jørgen Mikkelsen Rud, til Vedby
Holger Ottesen Rosenkrantz
Mette Mouridsdatter Krognos
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
Karen Axelsdatter Mowat
Maximilian Holgersen Rosenkrantz
Holger Fredriksen Rosenkrantz
Justina Ursula Maximiliansdatter van der Lauwick
Frederik Holgersen Rosenkrantz
Rigborg Lauridsdatter Brockenhuus
Karen Christophersdatter Gyldenstierne
Margrethe Ottesdatter Rosenkrantz
Jacob Erichsen Rosenkrantz
Erik Ottesen Rosenkrantz
Helvig Jakobsdatter Hardenberg
Anne Ottesdatter Rosenkrantz
Jørgen Ottesen Bielke til Kærbygaard, major
Ide Dorothea Rosenkrantz
Beate Jørgensdatter Rosenkrantz
Otte Hansen Bielke til Saxlund, lensherre
Jørgen Holgersen Rosenkrantz
Christence Jensdatter Juel
Holger (den lærde) Rosenkrantz
Sophie Ottesdatter Brahe
Jørgen Ottesen Rosenkrantz
Dorthe Gundesdatter Lange
Otte Ottesen Rosenkrantz
Ide Mogensdatter Gøye, til Skærvad,
Otte Holgersen Rosenkrantz
Margrethe Ganz
Holger Erichsen Rosenkrantz
Magdalena Bosdatter Flemming
Sophie Henriksdatter Gyldenstierne, til Boller
Erik Ottesen Rosenkrantz, til Bjørnholm
Gamle Henrik Knudsen Gyldenstierne
Anne Mogensdatter Munk (Bjelke), til Boller
Anne Christensdatter Vendelbo
Knud Nielsen Gyldenstierne, til Bostrup
Mikkel Due, til Torp
N.N. Bondesdatter Due, til Torp
Grevinne Johanne Andersdatter Panter (Sappi), af Asdal
Bonde Due, til Torp
Henrik Jørgensen Lykke
Hilleborg Clausdatter Daa
Jacob Knudsen Grubbe, til Røgle og Aggersvold, kaptein / rittmester
Ingeborg Waldemarsdatter Parsberg
Claus Olsen Daa, til Ravnstrup, riksadmiral
Ide Jørgensdatter Lykke
Waldemar Vernersen Parsberg, til Jernit, lensmann Ribberhus
Beate Aagesdatter Brahe
Jørgen Pedersen Lykke, til Hverringe og Overgaard, riksråd, lensherre Skanderborg
Johanne Henriksdatter Sparre (Skåne)
Ridder Aage Axelsen Brahe, til Tostrup
Riksråd, høvedsmann Henrik Aagesen Sparre (Skåne), til Klogerup
Kirsten Knudsdatter Has
Mette Nielsdatter Banner
Aage Tullesen Sparre (Skåne), til Hageløs
Dorthe Godslefsdatter Budde, til Rødslet og Voldstrup
Iver Friis av Haraldskær, til Ørbækgaard og Oxholm, kannik
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
Anne Axelsdatter Urup
Sidsel Bjørnsdatter Bjørn, til Gunderupgaard og Strandbygaard
Godslef Henningsen Budde, til Rødslet og Gunderup(gaard)
Bjørn Andersen Bjørn, til Stenalt
Karen Henriksdatter Friis af Hesselager
Anne Gjordsdatter Drefeld (Trefeld)
Anders Bjørnsen Bjørn, til Stenalt
Kirsten Eriksdatter Banner
Gjord Nielsen Drefeld, til Gersnæs, Ingelstad og Vinstrup, høvedsmann, lensmann Hindsgavl
Erik Andersen Banner, til Asdal
Karine Steensdatter (Gøye)
Anders Nielsen Banner, til Vinstrup og Asdal
Kirstine Eriksdatter Gyldenstierne
Henrik Jørgensen Lykke
Ingeborg Waldemarsdatter Parsberg
Claus Olsen Daa, til Ravnstrup, riksadmiral
Ide Jørgensdatter Lykke
Waldemar Vernersen Parsberg, til Jernit, lensmann Ribberhus
Jørgen Pedersen Lykke, til Hverringe og Overgaard, riksråd, lensherre Skanderborg
Beate Aagesdatter Brahe
Peder Hansen Lykke, til Nørlund og Fannerup (Hverringe og Havnø), riksråd, lensherre Varberg
Kirstine Pedersdatter Høeg (Banner)
Ellen (Eline) Jensdatter Munk (Vinranke)
Hans Pedersen Lykke, til Hverringe og Rugaard
Anna Jensdatter Seefeld
Jens Madsen Munk (Vinranke), til Visborg
Birthe (Birgithe) Nielsdatter Banner
Fogd, lensmann Jens Mortensen Seefeld, til Refsnæs
Lisbet Nielsdatter Kaas (sparre)
Niels Mogensen Kaas (sparre)
Kirsten Mogensdatter Kaas (sparre)
Sophia Mogensdatter Krag af Jylland
Iver Hermansen Kaas (mur)
Ingeborg Ericksdatter Kaas (sparre)
Mogens Nielsen Krag af Jylland
Erik Mogensen Kaas (sparre)
Ellen Mogensdatter Juel
Mogens Nielsen Kaas (sparre)
Mette Godskesdatter Friis af Vadskærgaard
Jens Nielsen Kaas (sparre)
Niels Nielsen Kaas (sparre)
Abel Pedersdatter Høeg (Banner)
Sofie Nielsdatter Kaas (sparre)
Jørgen Kaas (mur)
Anna Maria de Wetter
Hartvig Ifversen Kaas (mur)
Sophia Wenzelsdatter Rothkirch
Iver Hermansen Kaas (mur)
Sophia Mogensdatter Krag af Jylland
Stalder Hermansen Kaas (mur)
Regitze Clausdatter Bille
Birte Nielsdatter Kaas (sparre)
Herman Erichsen Kaas (mur)
Niels Nielsen Kaas (sparre)
Maren Iversdatter Dyre
Anne Hermansdatter Flemming
Christen Nielsen Kaas (sparre)
Kirsten Fredriksdatter Reedtz
Wenzel Rothkirck, generalmarskal
Peder Reedtz
Frederik Pedersen Reedtz
Birgitte Steensdatter Brahe
Karen Jørgensdatter Rostrup
Peder Reedtz
Jørgen Lauridsen Rostrup, til Sjelleskovgård
Margrethe Andersdatter Skeel
Ellen Nielsdatter Kaas (sparre)
Laurids Hansen Rostrup, til Sjelleskovsgaard
Jens Nielsen Kaas (sparre)
Ellen (Else) Pedersdatter Skram
Niels Jensen Kaas (sparre)
Willum Gerlofsen Nettelhorst, til Hoel
Evert Gerlofsen Nettelhorst
Anne Catrine Sigvardsdatter Akeleye
Vibeke Sigvardsdatter Akeleye
Johan Urne
Gabriel Sigvardsen Akeleye, til Kambo
Barbara Maria Rockling
Else Sigvardsdatter Akeleye
Øllegaard Gerlofsdatter Nettelhorst
Sigvard Gabrielsen Akeleye
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
Frederich von Paselich
Olive Gerlofsdatter Nettelhorst
Knud von Paselich
Anna Catharina Johansdatter Due (Taube)
Gerlof Nettelhorst
Olive Pedersdatter Skram
Johann Ottesen Taube Due, lensherre
Peder Christiernsen Skram
Elsebet Tygesdatter Krabbe
Christiern Pedersen Skram
Anne Knudsdatter Reventlow
Anne Nielsdatter Banner
Rigsmarsk Peder Christiernsen Skram
Dorthe Godslefsdatter Budde, til Rødslet og Voldstrup
Iver Friis av Haraldskær, til Ørbækgaard og Oxholm, kannik
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
Anne Axelsdatter Urup
Sidsel Bjørnsdatter Bjørn, til Gunderupgaard og Strandbygaard
Godslef Henningsen Budde, til Rødslet og Gunderup(gaard)
Bjørn Andersen Bjørn, til Stenalt
Karen Henriksdatter Friis af Hesselager
Anders Bjørnsen Bjørn, til Stenalt
Anne Gjordsdatter Drefeld (Trefeld)
Anne Henriksdatter Friis af Haraldskær
Lensmann Bjørn Andersen Bjørn, til Stenalt
Maren Bielke, godseier
Børge Holgersen Rosenkrantz, til Örup
Sophie Bielke
Otte Christoffersen Skade, til Kjærbygaard, Vallund & Tanderup
Hans Schrøder von Løwenhielm
Ove Bielke, rikskansler
Maren Jensdatter Juel
Regitze Ovesdatter Giedde
Hedvig Henrichsdatter Lindenow
Dorothea Jensdatter Bielke, godseier
Daniel Knudsen Bildt
Gabriel Rosensköld
Henrik Bielke, riksadmiral
Edel Christoffersdatter Ulfeldt
Christian Bielke
Elisabeth Bielke
Chr. Fr. Gersdorff, generalmajor
Birgitte Bielke
Daniel Ottesen Bildt, til Hafslund
Fredrik von Offenberg, til Tøndel
Jørgen Bielke, stattholder
Magdalene Sibylle Gersdorff
Margrethe Bielke, godseier
Johan Frederik Von Marschalck, rikskansler
Sophie Henrichsdatter Brockenhuus
Jens Ovesen Bielke, rikskansler
Dorte Nielsdatter Juel
Henrik Eilersøn Brockenhuus
Christence Ovesdatter Lunge (Dyre)
Niels Enevoldsen Juel, til Aabjerg og Kjeldgaard
Ove Vincentsen Lunge (Dyre)
Anne Olufsdatter Lunge, til Odden
Henrik Jørgensen Friis af Haraldskær
Kirsten Fredriksdatter Reedtz
Wenzel Rothkirck, generalmarskal
Peder Reedtz
Birgitte Steensdatter Brahe
Frederik Pedersen Reedtz
Kirsten Hansdatter Holck
Steen Ottesen Brahe
Margrethe Nielsdatter Rotfeld
Hans Manderupsen Holck
Niels Jensen Rotfeld, til Bratskov
Anne Nielsdatter Høeg (Banner)
Christence Olufsdatter Lunge
Jens Nielsen Rotfeld
Karen Nielsdatter Banner
Oluf Olufsen Lunge, til Odden
Hr. Niels Eriksen Banner, til Vinstrup og Asdal
Ide Lydersdatter Holck, til Støvring
Anders Nielsen Panter, til Asdal og Knivholt
Else Christiansdatter Vendelbo
Lyder Johannessen Holck, til Støvringgaard Kloster
Kristian (Christiern) Pedersen Vendelbo
Ellen Nielsdatter (Bugge)
NN Pedersdatter Vendelbo
Niels Eriksen Saltensee af Linde
Foreldre
Peder Saxesen (Vendelbo)
Sophie Andersdatter Hvide
marsk Peder Pedersen Vendelbo, til Korup
Arine (?Saltensee af Linde)