Personvern
×
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Se retningslinjer
Jeg forstår
Startside
Personside
Etterkommere av Jon Ivarsson Raud av Sudreimr, baron
Skriv ut
Logg inn
Generasjoner
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
(current)
Kompakt
Vertikalt
Bare Tekst
Generasjon Format
Tabeller
PDF
NB: Du må kanskje dra eller bla ned for å se hele treet.
Ivar Jonsson til Sudreim
-1309
Ivar Jonsson til Sudreim
D:
1309
Sverige
Tore Tinghatt Jonsson til Sudreim
-1310
Tore Tinghatt Jonsson til Sudreim
D:
1310
Ragnhild Jonsdatter av Sudreimr
Ragndid Jonsdatter av Sudreimr
Peter Ulfsson Roos af Ervalla
Birgitta Ulfsdotter Roos af Ervalla
Katarina Ulfsdotter Roos af Ervalla
Ulv Jonsson Roos af Ervalla
-1415
Ulv Jonsson Roos af Ervalla
D:
1415
Märta
Märta
G:
Ja, ukjent dato
Birgitte Iversdatter (Jernskjegg Baden)
1536-1566
Birgitte Iversdatter (Jernskjegg Baden)
F:
1536
D:
1566
Johann Friderichsen Budde
-Ca 1685
Johann Friderichsen Budde
F:
Tøllisgaard, Töllist (Tølluste), Saaremaa (Ösel), Estland
D:
ca 1685
Tøllisgaard, Töllist (Tølluste), Saaremaa (Ösel), Estland
Axel Friderichsen Budde
Helle Friderichsdatter Budde
Ursulla Friderichsdatter Budde
Ellen Friderichsdatter Budde
Sophia Friderichsdatter Budde
Matthias Friderichsen Budde, oberstløytnant
1613-1679
Matthias Friderichsen Budde, oberstløytnant
F:
10 Nov 1613
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
D:
5 Jun 1679
Hindsels, Hvidbjerg, Refs Herred, Thisted, Danmark
Berthe Margrethe Enevoldsdatter Kaas
Regitze Sophie Ovesdatter Giedde
Regitze Sophie Ovesdatter Giedde
G:
ca 1650
Elisabeth Caspersdatter von Gersdorff
Elisabeth Caspersdatter von Gersdorff
G:
ca 1654
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
1616-1679
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
F:
1616
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
D:
28 Apr 1679
Thorsø, Viken
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
1640-1667
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
F:
16 Sep 1640
G:
Før 1660
D:
13 Jun 1667
Anne Catherina Friderichsdatter Budde
1619-1665
Anne Catherina Friderichsdatter Budde
F:
8 Jan 1619
Tøllist, Saaremaa (dengang Øsel), Estland
D:
6 Aug 1665
København, Danmark
Peder Michelsen Wibe, lensherre
1596-1658
Peder Michelsen Wibe, lensherre
F:
1596
København, Danmark
G:
24 Okt 1641
København, Danmark
D:
7 Aug 1658
København, Danmark
Joachim Friderich Vind, baron
1634-1687
Joachim Friderich Vind, baron
F:
11 Mar 1634
G:
16 Des 1662
Sokkelund, København, Danmark
D:
3 Jun 1687
Trondheim
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
Ca 1624-1692
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
F:
ca 1624
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
D:
22 Jan 1692
Branstorp, Skjeberg, Norge
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
G:
Ja, ukjent dato
Joachim Friderichsen Budde, kavaleriløytnant
1626-1670
Joachim Friderichsen Budde, kavaleriløytnant
F:
1626
Tøllisgaard, Töllist (Tølluste), Saaremaa (Ösel), Estland
D:
1 Nov 1670
Moss, Østfold, Viken
Agnethe von Horgen
-1676
Agnethe von Horgen
G:
1652
D:
etter 1676
Norge?
Karen Axelsdatter Urup
1588-1656
Karen Axelsdatter Urup
F:
14 Jan 1588
D:
1656
Friderich Mathiasen Budde
-1648
Friderich Mathiasen Budde
G:
Ca 1613
D:
1648
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
1589-1656
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
F:
1589
D:
1656
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
1590-1656
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
F:
etter 1590
D:
1656
Godslef Friderichsen Budde
-1642
Godslef Friderichsen Budde
D:
etter 1642
Axel Friderichsen Budde
1615-1649
Axel Friderichsen Budde
F:
1615
D:
22 Mar 1649
København, Danmark
Helle Friderichsdatter Budde
1617-1684
Helle Friderichsdatter Budde
F:
1617
D:
Jun 1684
Vestnes, Romsdal
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
1614-1682
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
F:
12 Feb 1614
Livland (Estland/Latvia)
D:
21 Mai 1682
Vestnes, Romsdal
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
Ca 1620-1654
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
F:
ca 1620
D:
1654
Christian Diderich von Zernichow, friherre, oberst, felttøymester
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
Ca 1625-1693
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
F:
ca 1623/25
?Værløse, Furesø, Sjælland, Danmark
D:
22 Apr 1693
Meldal
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
ca. 1630?-1693
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
F:
ca. 1630?
?Skogn, Nord-Trøndelag
G:
1650?
?Trondheim
D:
Etter 1693
Kvam, Meldal, Sør-Trøndelag
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
Ca 1630-1675
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
F:
ca 1630
D:
1675
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
1627-1675
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
F:
Ca. 1627
Sønderjylland
D:
Etter 1675
Anne Axelsdatter Urup
1595-1674
Anne Axelsdatter Urup
F:
1595
Vapnø Slot, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
18 Feb 1674
Trondheim
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
1589-1650
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
F:
13 Feb 1589
Børglum Kloster, Hjørring, Nordjylland, Danmark
D:
Jun 1650
Trondheim
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
1596-1656
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
F:
ca. 1596
D:
1656
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
1592-Før 1624
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
F:
etter 1592
D:
før 6 Nov 1624
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
1630-1671
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
F:
1630
D:
4 mars 1671
Fredriksten festning, Halden, Østfold
Tønne Jacobsen Huitfeldt
1625-1677
Tønne Jacobsen Huitfeldt
F:
20 Nov 1625
Trondstad gård, Hurum, Buskerud
G:
1662
D:
12 Sep 1677
Fredriksten festning, Halden, Østfold
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
-1634
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
G:
25 Aug 1628
D:
1634
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
1601-1671
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
F:
13 Sep 1601
Vapnø, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
15 Mar 1671
København, Danmark
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
1612-1691
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
F:
23 Feb 1612
Klågerup (ved Malmö), Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
10 mai 1635
Skåne, Danmark (nå Sverige)
D:
19 Mar 1691
herr Axel Henrichsen Urup
1564-1601
herr Axel Henrichsen Urup
F:
19 Mai 1564
Akershus slott, Oslo
G:
21 Apr 1601
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
1566-1637
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
F:
14 Jul 1566
Helsingborg Slot, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
14 Jan 1588
Dybæk, Vemmenhøj, Malmøhus, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
2 Mai 1637
Karen Iversdatter Baden (Jernskjegg)
1538-1587
Karen Iversdatter Baden (Jernskjegg)
F:
21 Apr 1538
Hovindsholm, Helgøya, Mjøsa, Norge
D:
18 Nov 1587
Skjærsnes gård, Stokke, Vestfold
Henrich Erichsen Urup, til Vapnø, Ulen og Skjærsnes, lensherre Stavanger
Ca 1530-1567
Henrich Erichsen Urup, til Vapnø, Ulen og Skjærsnes, lensherre Stavanger
F:
ca 1530
G:
1560
Tønsberg, Norge
D:
25 Jun 1567
Akershus slott, Oslo
Ulvhilde Iversdatter (Jernskjegg Baden)
1542-1614
Ulvhilde Iversdatter (Jernskjegg Baden)
F:
1542
D:
1614
Peder Madsen Bagge af Holmegaard
-1665
Peder Madsen Bagge af Holmegaard
D:
1665
Margrethe Gerlofsdatter Nettelhorst
-Ca 1680
Margrethe Gerlofsdatter Nettelhorst
G:
8 Mai 1652
Holmegaard, Tune, Østfold
D:
Ca 1680
Berby Setegård, Idd, Østfold, Norge
Birgitte Knudsdatter Wunkesen
1591-Før 1642
Birgitte Knudsdatter Wunkesen
F:
etter 1591
D:
før 1642
Mads Pedersen Bagge, af Holmegaard
-1639
Mads Pedersen Bagge, af Holmegaard
G:
Ja, ukjent dato
D:
1639
Karen Prosdatter Hørby
-Før 1642
Karen Prosdatter Hørby
D:
før 1642
Knud Knudsen Wunkesen, til Mosbjerggaard
-1630
Knud Knudsen Wunkesen, til Mosbjerggaard
G:
22 Aug 1591
Skien, Telemark
D:
etter 20 Des 1630
Kristine Iversdatter (Jernskjegg Baden)
1545-1604
Kristine Iversdatter (Jernskjegg Baden)
F:
1545
D:
1604
Pros Lauridsen Hørby
-1596
Pros Lauridsen Hørby
G:
Ja, ukjent dato
D:
11 Jan 1596
Oluf Iversen (Jernskjegg Baden)
1546-1565
Oluf Iversen (Jernskjegg Baden)
F:
1546
D:
1565
Jacob Iversen (Jernskjegg Baden)
1548-Før 1565
Jacob Iversen (Jernskjegg Baden)
F:
1548
D:
før 1565
Volquart Volquartsen Riisbrich
Zilla Volqvartsdatter Riisbrich
Ca 1642-1726
Zilla Volqvartsdatter Riisbrich
F:
ca 1642
G:
19 Okt 1726
Bergen, Vestland
Mette Volquartsdatter Riisbrich
1645-1709
Mette Volquartsdatter Riisbrich
F:
ca. 1645
D:
11 Jan 1709
Michel Tønnessøn
Michel Tønnessøn
G:
Ja, ukjent dato
Ahasverus de Créqui dit la Roche, oberstløytnant
Ca 1617-1678
Ahasverus de Créqui dit la Roche, oberstløytnant
F:
Ca 1617
Den Haag, Nederland
G:
ca 1669
Norge
D:
15 Jan 1678
Marstrand, Bohuslen
Karen Johanne Nielsdatter Lem
1616-Ca 1663
Karen Johanne Nielsdatter Lem
F:
1616
Yttersø, Sandefjord (Brunla, Larvik), Vestfold
D:
ca 1663
Bergen, Vestland
Volquart Brodersen Riisbrich
Ca 1600-1660
Volquart Brodersen Riisbrich
F:
ca 1600
Risbrich (Slesvik-Holstein)
G:
1639
D:
16 Des 1660
Bergen, Vestland
Ingeborg Pedersdatter Lem
-1695
Ingeborg Pedersdatter Lem
D:
1695
Hans Claussen
-1702
Hans Claussen
D:
1702
Willum Hermansøn Garmann
1645-1669
Willum Hermansøn Garmann
F:
18 Apr 1645
G:
17 Mar 1669
Bergen, Vestland
D:
24 Sep 1669
Lister
Nils Pedersen Lem
1646-1693
Nils Pedersen Lem
F:
1646
Bergen, Vestland
D:
1693
Bremsnes, Averøya, MR
Barbara Pedersdatter Hiorth
Barbara Pedersdatter Hiorth
G:
ca 1675
Karen Pedersdatter Lem
1647-1695
Karen Pedersdatter Lem
F:
1647
Bergen, Vestland
D:
1695
Bergen, Vestland
Christian Nilssøn Holberg
Ca 1625-1686
Christian Nilssøn Holberg
F:
ca 1625
(?Skogn, Nord-Trøndelag)
G:
ca 1667
D:
1686
Bergen, Vestland
Peder Pedersen Lem
Ca 1650-Ca 1703
Peder Pedersen Lem
F:
ca 1650
D:
ca 1703
Bergen, Vestland
Catharina de Créqui dit la Roche
1654-Ja, ukjent dato
Catharina de Créqui dit la Roche
A:
1 Jan 1654
's Gravenzande, Nederland
G:
ca 1683
D:
Ja, ukjent dato
Maren Marie Helene Pedersdatter Lem
1655-1693
Maren Marie Helene Pedersdatter Lem
F:
1655
Fana, Bergen, Hordaland
D:
1693
Bremsnes, Averøya, MR
Hans Hansen Lillienskiold
Hans Hansen Lillienskiold
G:
Ja, ukjent dato
Ludvig Pedersen Lem
1656-1686
Ludvig Pedersen Lem
F:
1656
Bergen, Vestland
D:
1686
Gjertrud Arnoldsdatter de Fine
Gjertrud Arnoldsdatter de Fine
G:
Ja, ukjent dato
Abel Pedersdatter Lem
1657-1695
Abel Pedersdatter Lem
F:
1657
Bergen, Vestland
D:
5 Jan 1695
Niels Rasmussen Lindegaard
Niels Rasmussen Lindegaard
G:
Ja, ukjent dato
magister herr Peder Nielsen Lem, sogneprest
1617-1663
magister herr Peder Nielsen Lem, sogneprest
F:
10 Aug 1617
Yttersø, Hedrum (Larvik) Sandefjord, Vestfold
D:
1663
Bergen, Vestland
Abel Ludvigsdatter Munthe
1628-1676
Abel Ludvigsdatter Munthe
F:
25 Feb 1628
Borrby, Malmöhus, Sverige
G:
1646
D:
1676
Bergen, Vestland
Christopher Christopherssøn Lem
Ja, ukjent dato-Ja, ukjent dato
Christopher Christopherssøn Lem
F:
Ja, ukjent dato
D:
Ja, ukjent dato
Sogneprest Anders Christophersen Lem
Ca 1649-1723
Sogneprest Anders Christophersen Lem
F:
Ca 1649
Bergen, Vestland
D:
23 Sep 1723
Grytten, Rauma, Møre og Romsdal
Ingeborg Ludvigsdatter Munthe
1649-1692
Ingeborg Ludvigsdatter Munthe
F:
1649
Bergen, Vestland
D:
1692
Grytten (Rauma), Møre og Romsdal
Karen Pedersdatter Juul
Ca 1660-1736
Karen Pedersdatter Juul
F:
Ca 1660
Verdal, Trøndelag
G:
Ja, ukjent dato
D:
12 Aug 1736
Brevik, Grytten, Møre og Romsdal
herr Christoffer Nielssøn Lem, sogneprest
Ca 1620-1660
herr Christoffer Nielssøn Lem, sogneprest
F:
Ca 1620
Larvik, Vestfold
D:
1660
Avaldsnes, Karmøy, Rogaland, Norge
Iver Nielssen Lem, foged
1620-1660
Iver Nielssen Lem, foged
F:
10 Aug 1620
Larvik, Vestfold
D:
1660
Avaldsnes, Karmøy, Rogaland
Anna Hansdatter
Anna Hansdatter
G:
Ja, ukjent dato
Emmerense Nielsdatter Lem
Ca 1623-
Emmerense Nielsdatter Lem
F:
ca 1623
Mette Pedersdatter (Jernskjegg Baden)
1585-1647
Mette Pedersdatter (Jernskjegg Baden)
F:
ca. 1585
D:
1647
Yttersø, Sandefjord
Niels Pedersen Lem
Ca 1580-1638
Niels Pedersen Lem
F:
ca 1580
?Ghent, East Flanders, Flanders, Belgium
G:
1616
D:
1638
Huseby, Tjølling (?Larvik), Vestfold
Emerentze Pedersdatter (Jernskjegg Baden), til Fritzø
1587-1639
Emerentze Pedersdatter (Jernskjegg Baden), til Fritzø
F:
11 Aug 1587
D:
1639
Hans (Pallesen) van Mehlen
-1609
Hans (Pallesen) van Mehlen
G:
1603
D:
1609
Claus Eilersen Brockenhuus
Ca 1574-1646
Claus Eilersen Brockenhuus
F:
ca 1574
G:
20 Mar 1611
D:
1646
Iver Pedersen (Jernskjegg Baden), til Fritzø
1593-1615
Iver Pedersen (Jernskjegg Baden), til Fritzø
F:
3 Aug 1593
D:
1615
Rostock
Peder Iversen (Jernskjegg Baden), til Fritzø
1551-1616
Peder Iversen (Jernskjegg Baden), til Fritzø
F:
22 Jan 1551
Fritzøe, Larvik, Norge
D:
4 Okt 1616
Fritzøe, Larvik, Norge (eller Stange, Hedemark)
Margrethe Joachimsdatter (Breide)
Ca 1563-1617
Margrethe Joachimsdatter (Breide)
F:
ca 1563
Varsgaard, Hejls, Kolding, Danmark
G:
25 Okt 1579
D:
2 Jan 1617
Stange, Hedmark, Norway
Karen Olavsdatter Galde
-1565
Karen Olavsdatter Galde
D:
12 Apr 1565
Iver Jensen Baden (Jernskjegg), til Fritsø
-1570
Iver Jensen Baden (Jernskjegg), til Fritsø
G:
8 Jul 1534
Thom, Smaalenene, Norge (Tomb, Råde, Østfold)
D:
19 Feb 1570
Fruerstuen, Fritzøe Stenhus, Fritzøe (Fresje), Larvik, Norge
Daniel Svensen Galde til Holleby
-1580
Daniel Svensen Galde til Holleby
D:
1580
Olav Svenson Galde til Tomb
-1622
Olav Svenson Galde til Tomb
D:
1622
Sven Olavson Galde til Tomb
-Ca 1580
Sven Olavson Galde til Tomb
D:
ca 1580
Ulfhild Henriksdatter Friis, af Holmegård
Ca 1480-Ja, ukjent dato
Ulfhild Henriksdatter Friis, af Holmegård
F:
ca 1480
D:
Ja, ukjent dato
Olav Svendsson Galde, til Tomb og Hovindsholm
Ca 1480-1531
Olav Svendsson Galde, til Tomb og Hovindsholm
F:
ca 1480
D:
1531
hustru Karen Catharina Engelbretsdatter
1450-1514
hustru Karen Catharina Engelbretsdatter
F:
ca. 1450
Tune (Sarpsborg), Østfold, Norge
D:
12 Mar 1514
Agder
Henrik (Elefsson) Friis, til Holma
Ca 1460-1494
Henrik (Elefsson) Friis, til Holma
F:
ca 1460
Holmegård, Bohuslen
G:
Ja, ukjent dato
D:
22 Mar 1494
Ulfhild Brynjulfsdottir Roos af Hjelmsäter
1418-Ja, ukjent dato
Ulfhild Brynjulfsdottir Roos af Hjelmsäter
F:
1418
D:
Ja, ukjent dato
Engelbret Staffensson (Ribbing-Krumme) af Holdeby
1400-1459
Engelbret Staffensson (Ribbing-Krumme) af Holdeby
F:
1400
D:
etter 1459
Holleby, Tune, Østfold
Brynjulf Jonssøn Roos af Hjelmsäter
-Før 1422
Brynjulf Jonssøn Roos af Hjelmsäter
D:
før 7 Mar 1422
Riseberga Kloster
Ingeborg Bentsdotter
Cecilia Jonsdatter Roos
-Ca 1411
Cecilia Jonsdatter Roos
D:
ca 1411
Ulf Holmgeirsson
1396-
Ulf Holmgeirsson
F:
1396
Håkon Jonsson Roos
Ca 1345-1391
Håkon Jonsson Roos
F:
ca 1345
D:
1391
Margrethe Eilefsdatter af Naustdal
-Ca 1425
Margrethe Eilefsdatter af Naustdal
F:
Naustdal, Sunnfjord
G:
Ja, ukjent dato
D:
ca 1425
Jon Havtoresson Roos, til Huseby og Borregård
Ca 1312-Ca 1387
Jon Havtoresson Roos, til Huseby og Borregård
F:
ca 1312
D:
ca 1387
fru Birgitta Knudsdatter
Ca 1315-Før 1395
fru Birgitta Knudsdatter
F:
ca 1315
Vestergötland, Sverige
D:
før 1395
Huseby, Onsøy, Østfold, Norge
Ingeborg Håkonsdatter til Sudreim
-Før 1407
Ingeborg Håkonsdatter til Sudreim
D:
før 1407
Håkon Sigurdsson til Sudreim
-1407
Håkon Sigurdsson til Sudreim
D:
1407
Sigrid Erlendsdatter
Sigrid Erlendsdatter
G:
Ja, ukjent dato
Magnus Jonsson (Stjerne) til Sudreim
-Før 1409
Magnus Jonsson (Stjerne) til Sudreim
D:
før 1409
Jøns Knutson (Tre Rosor)
Ragnfrid Knutsdatter (Tre Rosor)
Katarina Knutsdatter (Tre Rosor)
Carl Knudsson (Tre Rosor) til Giske
-1520
Carl Knudsson (Tre Rosor) til Giske
D:
1520
Stockholm, Sverige
Erik Knutsson (Tre Rosor)
-1520
Erik Knutsson (Tre Rosor)
D:
1520
Stockholm, Sverige
Gørvel Fadersdatter Sparre, til Giske
Ca 1515-1605
Gørvel Fadersdatter Sparre, til Giske
F:
ca 1515
Hjulsta gods i Södermanland, Sverige
D:
20 Apr 1605
Börringekloster, Skåne
Peder Nilsson Grip
1507-1533
Peder Nilsson Grip
F:
1507
G:
1532
D:
26 Sep 1533
Truid Gregersen Ulfstand
1487-1545
Truid Gregersen Ulfstand
F:
1487
G:
1534
D:
1545
Lauge Axelssen Brahe
Ca 1500-1567
Lauge Axelssen Brahe
F:
ca 1500
G:
Etter 22 Okt 1546 og før 11 Jul 1547
D:
5 Mar 1567
Bodil Knutsdatter (Tre Rosor)
-Ca 1520
Bodil Knutsdatter (Tre Rosor)
D:
ca 1520
Fader Nilsson Sparre
-Ca 1520
Fader Nilsson Sparre
G:
etter 1509
D:
ca 1520
Knut Alvsson (Tre Rosor)
-1502
Knut Alvsson (Tre Rosor)
D:
18 Aug 1502
Oslo
Görvel Erichsdatter Gyldenstierne
-Ca 1495
Görvel Erichsdatter Gyldenstierne
G:
1488
D:
ca 1495
Mette Iversdatter Dyre
Ca 1460-Ca 1525
Mette Iversdatter Dyre
F:
ca 1460
G:
ca 1496
D:
ca 1525
Karine Alvsdatter (Tre Rosor)
-1536
Karine Alvsdatter (Tre Rosor)
D:
1536
Odd Alvsson (Tre Rosor)
1460-1497
Odd Alvsson (Tre Rosor)
F:
1460
Grefsheim på Nes (nå Ringsaker), Hedmark
D:
1497
Akershus festning
herr Alv Knutson (Tre Rosor)
Ca 1420-1496
herr Alv Knutson (Tre Rosor)
F:
ca 1420
D:
1496
husfrue Magnild Oddsdatter av Grefsheim
Ca 1425-1499
husfrue Magnild Oddsdatter av Grefsheim
F:
ca 1425
D:
1499
Grefsheim herregård på Nes
Agnes Alvsdatter Bolt
Knut Jønsson (Tre Rosor)
Jacob Matssøn (Rømer)
Gjertrud Madsdatter (Rømer)
Olav Ottesson (Rømer)
-Ca 1513
Olav Ottesson (Rømer)
D:
ca 1513
Margrete Nielsdatter Gyldenløve, godseier
Ca 1495-1550
Margrete Nielsdatter Gyldenløve, godseier
F:
ca 1495
Austrått, Ørlandet
D:
1550
Morlanda, Bohuslän, Norge
Jens Pallesen Splid Fasti
1500-1565
Jens Pallesen Splid Fasti
F:
1500
Danmark
D:
1565
Gundel Vincentdatter Lunge (Dyre)
Ove Vincentsen Lunge (Dyre)
Ca 1520-
Ove Vincentsen Lunge (Dyre)
F:
ca 1520
Helvig Vincentsdatter Lunge (Dyre)
Ca 1520-
Helvig Vincentsdatter Lunge (Dyre)
F:
ca 1520
Margrethe Vincentdatter Lunge (Dyre)
1525-1571
Margrethe Vincentdatter Lunge (Dyre)
F:
1525
Bergen, Vestland
D:
1571
Morlanda, Gøteborg, Sweden
Daniel Knudsen Bildt
1602-1651
Daniel Knudsen Bildt
F:
12 Apr 1602
Morlanda, Baahuslen, Norge (nå del av Sverige)
D:
22 Jun 1651
Dorothea Jensdatter Bielke, godseier
1612-1674
Dorothea Jensdatter Bielke, godseier
F:
25 Nov 1612
Trondhjem
G:
5 Sep 1630
Elingård, Onsøy, Østfold, Norge
D:
24 Feb 1674
Morlanda, Bohuslän
Blanceflor Knudsdatter Bildt
1603-Ca 1661
Blanceflor Knudsdatter Bildt
F:
1603
D:
ca 1661
Børge Mogensen Juel
Ca 1595-1653
Børge Mogensen Juel
F:
ca 1595
D:
1653
Karen Knudsdatter Bildt
Ca 1603-1663
Karen Knudsdatter Bildt
F:
Ca 1603
G:
12 Jan 1663
Axel Andersen Mowat, til Hovland
1593-1661
Axel Andersen Mowat, til Hovland
F:
1593
G:
Ett 1622
D:
27 Jan 1661
Knud Danielsen Bildt
Ca 1555-1603
Knud Danielsen Bildt
F:
ca 1555
D:
1603
Sidsel Romelsdatter Brun
1565-1631
Sidsel Romelsdatter Brun
F:
1565
D:
tidligst 1631
Daniel Ottesen Bildt, til Hafslund
-1664
Daniel Ottesen Bildt, til Hafslund
D:
1664
Birgitte Bielke
1620-1674
Birgitte Bielke
F:
1620
D:
1674
Blanzeflor Ottesdatter Bildt
-1667
Blanzeflor Ottesdatter Bildt
D:
1667
Ingeborg Ottesdatter Bildt
-1625
Ingeborg Ottesdatter Bildt
D:
1625
Anne Ottesdatter Bildt af Næs, til Kambo
-1667
Anne Ottesdatter Bildt af Næs, til Kambo
D:
1667
Sigvard Gabrielsen Akeleye
1584-1659
Sigvard Gabrielsen Akeleye
F:
25 Mar 1584
Torkildstrup (Falster), ?Fyn, Danmark
G:
Ett 1647
D:
5 Aug 1659
Oslo
Abel Ottesen Bildt
-1625
Abel Ottesen Bildt
D:
1625
Knud Ottesen Bildt
-1611
Knud Ottesen Bildt
D:
1611
Jens Ottesen Bildt, til Hestrup
-1673
Jens Ottesen Bildt, til Hestrup
D:
1673
Mette Ottesdatter Bildt
1594-1675
Mette Ottesdatter Bildt
F:
1594
Lundestad, Berg, Østfold
D:
1675
Gerlof Nettelhorst
-1643
Gerlof Nettelhorst
D:
1643
Ous hovedgård, Halden, Østfold, Viken
Kirsten Ottesdatter Bildt
1597-1692
Kirsten Ottesdatter Bildt
F:
1597
D:
1692
Vincents Ottesen Bildt
1606-1658
Vincents Ottesen Bildt
F:
31 Des 1606
D:
15 Mar 1658
Else Andersdatter Friis af Haraldskær
1611-1677
Else Andersdatter Friis af Haraldskær
F:
10 Jan 1611
G:
1637
D:
19 Jan 1677
Otte Danielsen Bildt
1570-Ca 1616
Otte Danielsen Bildt
F:
1570
D:
ca 1616
Inger Jespersdatter Vognsen af Hæstrup
1570-1617
Inger Jespersdatter Vognsen af Hæstrup
F:
1570
G:
Ja, ukjent dato
D:
1617
Hafslund hovedgård, Hafslund, Skjeberg, Østfold, Norge
Blanceflor Vincentsdatter Lunge (Dyre)
Ca 1525-1571
Blanceflor Vincentsdatter Lunge (Dyre)
F:
ca 1525
Bergen, Vestland
D:
1571
Morlanda, Bohuslän
Daniel Knudsen Bildt, til Abildsgaard & Næs
1521-1585
Daniel Knudsen Bildt, til Abildsgaard & Næs
F:
1521
D:
1585
Abelone Vincentsdatter Lunge (Dyre)
Ca 1526-Ca 1555
Abelone Vincentsdatter Lunge (Dyre)
F:
ca 1526
Lungegaard, Bergen
D:
ca 1555
Tomb, Råde, Østfold
Tønne Gautesson Galde, til Nygård, Tomb og Aaby
1515-1571
Tønne Gautesson Galde, til Nygård, Tomb og Aaby
F:
1515
G:
Ja, ukjent dato
D:
1571
Iver Vincenssen Lunge (Dyre)
Ca 1527-
Iver Vincenssen Lunge (Dyre)
F:
ca 1527
Lungegaard, Bergen
Anne Vincensdatter Lunge (Dyre)
Ca 1529-1562
Anne Vincensdatter Lunge (Dyre)
F:
ca 1529
Lungegaard, Bergen
D:
8 Jan 1562
Hatteberg (Rosendal), Kvinnherad
Kirsten Vincensdatter Lunge (Dyre)
Ca 1531-
Kirsten Vincensdatter Lunge (Dyre)
F:
ca 1531
Lungegaard, Bergen
Vincens Vincentsøn Lunge (Dyre)
Ca 1486-1536
Vincens Vincentsøn Lunge (Dyre)
F:
ca 1486
Danmark
G:
1523
D:
3 Jan 1536
Trondheim
Eline Nielsdatter Gyldenløve
Ca 1504-1532
Eline Nielsdatter Gyldenløve
F:
ca 1504
D:
1532
junker Nils Stensson Sture (Daljunkern)
1512-1528
junker Nils Stensson Sture (Daljunkern)
F:
1512
G:
15 Nov 1527
Nidaros Domkirke (Nidarosdomen), Trondheim
D:
1528
Helving Nielsdatter Lykke
Før 1530-1561
Helving Nielsdatter Lykke
F:
før 2 Jul 1530
D:
1561
Hvale, Norge
Jakob Corfitzsen Hardenberg
1518-1561
Jakob Corfitzsen Hardenberg
F:
etter 1518
G:
Ja, ukjent dato
D:
4 Nov 1561
Stavefjord (Staffurfjord), Norge
Niels Nielsen Lykke
Før 1532-1555
Niels Nielsen Lykke
F:
før 1532
D:
etter 1555
Lisbeth Mogensdatter Juel (luel)
-1555
Lisbeth Mogensdatter Juel (luel)
G:
Ja, ukjent dato
D:
etter 1555
Niels Joachimsen Lykke
Ca 1492-1535
Niels Joachimsen Lykke
F:
ca 1492
Danmark
G:
1528
D:
24 Des 1535
Steinvikholmen, Trøndelag
Karen Axelsdatter Urup
1588-1656
Karen Axelsdatter Urup
F:
14 Jan 1588
D:
1656
Friderich Mathiasen Budde
-1648
Friderich Mathiasen Budde
G:
Ca 1613
D:
1648
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
1589-1656
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
F:
1589
D:
1656
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
1590-1656
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
F:
etter 1590
D:
1656
Anne Axelsdatter Urup
1595-1674
Anne Axelsdatter Urup
F:
1595
Vapnø Slot, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
18 Feb 1674
Trondheim
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
1589-1650
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
F:
13 Feb 1589
Børglum Kloster, Hjørring, Nordjylland, Danmark
D:
Jun 1650
Trondheim
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
1596-1656
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
F:
ca. 1596
D:
1656
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
1592-Før 1624
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
F:
etter 1592
D:
før 6 Nov 1624
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
-1634
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
G:
25 Aug 1628
D:
1634
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
1601-1671
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
F:
13 Sep 1601
Vapnø, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
15 Mar 1671
København, Danmark
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
1612-1691
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
F:
23 Feb 1612
Klågerup (ved Malmö), Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
10 mai 1635
Skåne, Danmark (nå Sverige)
D:
19 Mar 1691
herr Axel Henrichsen Urup
1564-1601
herr Axel Henrichsen Urup
F:
19 Mai 1564
Akershus slott, Oslo
G:
21 Apr 1601
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
1566-1637
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
F:
14 Jul 1566
Helsingborg Slot, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
14 Jan 1588
Dybæk, Vemmenhøj, Malmøhus, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
2 Mai 1637
Henrich Erichsen Urup, til Vapnø, Ulen og Skjærsnes, lensherre Stavanger
Ca 1530-1567
Henrich Erichsen Urup, til Vapnø, Ulen og Skjærsnes, lensherre Stavanger
F:
ca 1530
D:
25 Jun 1567
Akershus slott, Oslo
Karen Iversdatter Baden (Jernskjegg)
1538-1587
Karen Iversdatter Baden (Jernskjegg)
F:
21 Apr 1538
Hovindsholm, Helgøya, Mjøsa, Norge
G:
1560
Tønsberg, Norge
D:
18 Nov 1587
Skjærsnes gård, Stokke, Vestfold
Anne Nielsdatter Gyldenløve
1505-1557
Anne Nielsdatter Gyldenløve
F:
1505
D:
1557
Sem kongsgård (senere Jarlsberg, Borre ved Tønsberg)
Erich Erichsen Urup, til Ulen
Ca 1505-1571
Erich Erichsen Urup, til Ulen
F:
Ca 1505
Allinge ved Vagnö (Vapnø) i Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
1523/24
D:
12 Feb 1571
Tønsberg, Norge
Tønne Jacobsen Huitfeldt
1625-1677
Tønne Jacobsen Huitfeldt
F:
20 Nov 1625
Trondstad gård, Hurum, Buskerud
D:
12 Sep 1677
Fredriksten festning, Halden, Østfold
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
1630-1671
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
F:
1630
G:
1662
D:
4 mars 1671
Fredriksten festning, Halden, Østfold
Sophie Amalie Rosenkrantz
1649-1711
Sophie Amalie Rosenkrantz
F:
1649
Tune, Østfold
G:
1673
D:
1711
Jacob Andersen Huitfeldt
Ca 1585-1632
Jacob Andersen Huitfeldt
F:
ca 1585
D:
1632
Elsebe Gabrielsdatter Akeleye
Ca 1595-
Elsebe Gabrielsdatter Akeleye
F:
ca 1595
Danmark
Margerthe Pedersdatter Litle
Anders Claussen Huitfeldt
Ca 1555-1620
Anders Claussen Huitfeldt
F:
ca 1555
Danmark
D:
1620
Hans Pederssøn Litle
Ca 1540-1602
Hans Pederssøn Litle
F:
ca 1540
D:
10 Nov 1602
Ingeborg Nielsdatter Gyldenløve
Ca 1507-1597
Ingeborg Nielsdatter Gyldenløve
F:
ca 1507
Austrått, Ørlandet
G:
1597
Fossesholm, Eiker
Peder Hanssøn Litle, til Foss
1496-1551
Peder Hanssøn Litle, til Foss
F:
1496
Esbønderup, Sjælland, Danmark
D:
15 Sep 1551
Fossesholm, Akershus
NN Nielsen Lykke
Ca 1533-Ca 1535
NN Nielsen Lykke
F:
ca 1533
D:
ca 1535
Lucie Nielsdatter Gyldenløve
1512-1555
Lucie Nielsdatter Gyldenløve
F:
etter 1512
D:
1555
Rovdefjorden (Søvdefjorden), Sunnmøre
Niels Joachimsen Lykke
Ca 1492-1535
Niels Joachimsen Lykke
F:
ca 1492
Danmark
D:
24 Des 1535
Steinvikholmen, Trøndelag
Gunild Jensdatter Bielke
-1555
Gunild Jensdatter Bielke
D:
1555
Vibeke Jensdatter Bielke
Lucie Jensdatter Bielke
Ca 1543-1566
Lucie Jensdatter Bielke
F:
Ca 1543
Austrått, Ørland, Trøndelag
D:
1566
Trondheim
Erik Andersen Hvittenstiern
1520-Før 1566
Erik Andersen Hvittenstiern
F:
1520
G:
Ja, ukjent dato
D:
Før 15 Feb 1566
Trondheim
herr Christian Bielke til Ous, admiral
1645-1694
herr Christian Bielke til Ous, admiral
F:
8 Feb 1645
Saxlund, Stange, Hedmark, Innlandet, Norge
D:
13 Jan 1694
København, Danmark
Otte Hansen Bielke til Saxlund, lensherre
Ett 1650-1711
Otte Hansen Bielke til Saxlund, lensherre
F:
Ett 1650
D:
1711
Beate Jørgensdatter Rosenkrantz
1648-1729
Beate Jørgensdatter Rosenkrantz
A:
15 Des 1648
G:
Ja, ukjent dato
G:
17 Jun 1729
Kasted Kirke, Hasle, Aarhus, Danmark
Hans Ottesen Bielke til Saxlund, oberstløytnant
-Ca 1663
Hans Ottesen Bielke til Saxlund, oberstløytnant
D:
ca 1663
Anne Olufsdatter Rytter
-Ett 1685
Anne Olufsdatter Rytter
G:
ca 1650
D:
Ett 1685
Otte Jensen Bielke, til Tøndel
Ca 1545-Ett 1604
Otte Jensen Bielke, til Tøndel
F:
Ca 1545
Austrått, Ørlandet, Trøndelag
D:
Ett 1604
?Lade, Trondheim?
Else Hansdatter Rød, til Lade
Ca 1570-1622
Else Hansdatter Rød, til Lade
F:
Ca ?1570
G:
Ja, ukjent dato
D:
22 Nov 1622
Lade, Østbyen, Trondheim
Karen Jensdatter Bielke, til Hatteberg
Ca 1545-Før 1618
Karen Jensdatter Bielke, til Hatteberg
F:
Ca 1545
Austrått, Ørland, Trøndelag
D:
Før 17 Feb 1618
Hatteberg, Norge
Bertel Lauridsen Hørby
Ca 1576-1641
Bertel Lauridsen Hørby
F:
Ca 1576
Vesterris, Bislev, Hornum, Aalborg
G:
Ja, ukjent dato
D:
1641
Maren Bielke, godseier
1610-1678
Maren Bielke, godseier
F:
1610
D:
1678
Tingvoll, Nordmøre
Børge Holgersen Rosenkrantz, til Örup
1603-1672
Børge Holgersen Rosenkrantz, til Örup
F:
1603
Trondheim
G:
1635
D:
1672
Tingvoll, Nordmøre
Sophie Bielke
Ca 1610-1691
Sophie Bielke
F:
Ca 1610
D:
1691
Otte Christoffersen Skade, til Kjærbygaard, Vallund & Tanderup
Otte Christoffersen Skade, til Kjærbygaard, Vallund & Tanderup
G:
Ja, ukjent dato
Hans Schrøder von Løwenhielm
Hans Schrøder von Løwenhielm
G:
Ja, ukjent dato
Ove Bielke, rikskansler
1611-1674
Ove Bielke, rikskansler
F:
26 Okt 1611
Trondheim
G:
29 Mar 1674
Austrått, Ørland, Fosen
Maren Jensdatter Juel
1623-1644
Maren Jensdatter Juel
F:
23 Mai 1623
Oslo
G:
1642
D:
17 Apr 1644
Oslo
Regitze Ovesdatter Giedde
1629-1657
Regitze Ovesdatter Giedde
F:
27 Sep 1629
Sem, Tønsberg
G:
1647
D:
1 Mar 1657
Bergen, Vestland
Hedvig Henrichsdatter Lindenow
1635-1678
Hedvig Henrichsdatter Lindenow
F:
1635
G:
29 Nov 1660
D:
1678
Dorothea Jensdatter Bielke, godseier
1612-1674
Dorothea Jensdatter Bielke, godseier
F:
25 Nov 1612
Trondhjem
D:
24 Feb 1674
Morlanda, Bohuslän
Daniel Knudsen Bildt
1602-1651
Daniel Knudsen Bildt
F:
12 Apr 1602
Morlanda, Baahuslen, Norge (nå del av Sverige)
G:
5 Sep 1630
Elingård, Onsøy, Østfold, Norge
D:
22 Jun 1651
Gabriel Rosensköld
Gabriel Rosensköld
G:
før 11 Des 1666
Henrik Bielke, riksadmiral
1615-1683
Henrik Bielke, riksadmiral
F:
13 Jan 1615
Onsøy, Fredrikstad
D:
16 Mar 1683
København, Danmark
Edel Christoffersdatter Ulfeldt
1630-1676
Edel Christoffersdatter Ulfeldt
F:
1630
G:
20 Des 1649
D:
1676
Christian Bielke
1616-1642
Christian Bielke
F:
1616
D:
1642
Elisabeth Bielke
1616-1658
Elisabeth Bielke
F:
1616
D:
?1658
Chr. Fr. Gersdorff, generalmajor
Chr. Fr. Gersdorff, generalmajor
G:
Ja, ukjent dato
Birgitte Bielke
1620-1674
Birgitte Bielke
F:
1620
D:
1674
Daniel Ottesen Bildt, til Hafslund
-1664
Daniel Ottesen Bildt, til Hafslund
D:
1664
Fredrik von Offenberg, til Tøndel
Fredrik von Offenberg, til Tøndel
G:
Ja, ukjent dato
Jørgen Bielke, stattholder
1621-1696
Jørgen Bielke, stattholder
F:
2 Jun 1621
Elingård, Østfold
D:
17 Jun 1696
Kalundborg, Danmark
Magdalene Sibylle Gersdorff
1643-1685
Magdalene Sibylle Gersdorff
F:
1643
G:
18 Jun 1661
D:
1685
Margrethe Bielke, godseier
1622-1698
Margrethe Bielke, godseier
F:
24 Okt 1622
D:
11 Nov 1698
Johan Frederik Von Marschalck, rikskansler
1618-1679
Johan Frederik Von Marschalck, rikskansler
F:
26 Nov 1618
Bremervörde i Bremen, Tyskland
G:
19 Jul 1653
Københavns slott
D:
16 Mar 1679
Bergenhus slott, Bergen
Jens Ovesen Bielke, rikskansler
1580-1659
Jens Ovesen Bielke, rikskansler
F:
2 Jan 1580
Austrått, Ørlandet
D:
7 Nov 1659
Sande i Tune, Sarpsborg
Sophie Henrichsdatter Brockenhuus
1587-1656
Sophie Henrichsdatter Brockenhuus
F:
1587
G:
11 Feb 1610
D:
1656
Margrethe Gerlofsdatter Nettelhorst
-Ca 1680
Margrethe Gerlofsdatter Nettelhorst
D:
Ca 1680
Berby Setegård, Idd, Østfold, Norge
Peder Madsen Bagge af Holmegaard
-1665
Peder Madsen Bagge af Holmegaard
G:
8 Mai 1652
Holmegaard, Tune, Østfold
D:
1665
Anne Cathrine Gerlofsdatter Nettelhorst
Christian Gerlofsen Nettelhorst
Ca 1620-1653
Christian Gerlofsen Nettelhorst
F:
Ca 1620
D:
1653
Ove Gerlofsen Nettelhorst
Ca 1620-Før 1649
Ove Gerlofsen Nettelhorst
F:
Ca 1620
Herregården Ous, Halden, Østfold
D:
Før 29 Jun 1649
?Halden
?Elen
Hans Gerlofsen Nettelhorst
Ca 1620-1649
Hans Gerlofsen Nettelhorst
F:
Ca 1620
Idd, Østfold
D:
1649
Berby, Idd, Østfold
Viveke Ovesdatter Bielke
Ca 1590-1634
Viveke Ovesdatter Bielke
F:
ca 1590
Austrått, Ørlandet
D:
etter 1634
Gerlof Nettelhorst
-1643
Gerlof Nettelhorst
G:
Ca 1614
D:
1643
Ous hovedgård, Halden, Østfold, Viken
Ove (Åge) Jensen Bielke, til Austråt
1552-1603
Ove (Åge) Jensen Bielke, til Austråt
F:
1552
Austrått, Ørland, Trøndelag
D:
1603
Bjugnfjorden, Sørlandet, Trøndelag
Margrethe Clausdatter Thott
Ca 1550-1640
Margrethe Clausdatter Thott
F:
ca 1550
G:
26 Apr 1579
D:
etter 1640
Maren Jensdatter Bielke
1555-Ett 1589
Maren Jensdatter Bielke
F:
?1555
Austrått, Ørland, Trøndelag
D:
Ett 1589
?Viken
Mogens Vernessøn Svale, lensherre
1530-1581
Mogens Vernessøn Svale, lensherre
F:
1530
G:
Ja, ukjent dato
D:
1581
Jens Tillufssøn Bielke
1510-1559
Jens Tillufssøn Bielke
F:
1510
G:
Før 1541
D:
14 Okt 1559
København, Danmark
fru Ingerd Ottesdatter (Rømer), godseier og lensstyrer
Ca 1475-1555
fru Ingerd Ottesdatter (Rømer), godseier og lensstyrer
F:
Ca 1475
Sigerstad, Fredrikstad, Østfold, Viken
D:
1555
Rovdefjorden, Sunnmøre
Hr. Niels Henrichsøn (Gyldenløve), rikshovmester
Ca 1458-1523
Hr. Niels Henrichsøn (Gyldenløve), rikshovmester
F:
Ca 1458
G:
22 Sep 1494
Bergen, Vestland
D:
Des 1523
Bergen, Vestland
Otte Matssøn (Rømer)
1430-Før 1512
Otte Matssøn (Rømer)
F:
ca. 1430
D:
før 25 Apr 1512
fru Ingeborg Lydersdatter (van Bergen), til Austrått
Ca 1450-1512
fru Ingeborg Lydersdatter (van Bergen), til Austrått
F:
ca 1450
D:
1512
Gro Alvsdatter Bolt
Ca 1401-78
Gro Alvsdatter Bolt
F:
ca 1401
Sandbu, Fredrikstad, Norge
D:
etter 1472-78
Mads Jacobsson (Rømer)
Før 1424-Før 1456
Mads Jacobsson (Rømer)
F:
før 1424
D:
før 31 Mar 1456
Sigerstad, Østfold
Katarina Jonsdatter til Sudreim
Ca 1378-1450
Katarina Jonsdatter til Sudreim
F:
ca 1378
Sørum, Gjerdrum, Akershus
D:
etter 1450
Tronstad, Hurum, Buskerud
Alv Haraldsson Bolt
1336-1412
Alv Haraldsson Bolt
F:
1336
Tronstad, Hurum, Buskerud
D:
13 Mar 1412
Vadstena, Östergötland, Sverige
Hans Sigurdsson Stjerne, til Giske
-1466
Hans Sigurdsson Stjerne, til Giske
D:
1466
Ingeborg Ågesdatter Thott
-1507
Ingeborg Ågesdatter Thott
G:
1464 (forlovet)
D:
1507
Drottsete Sigurd Jonsson (Stjerne) til Sudreim & Giske
Ca 1390-1452
Drottsete Sigurd Jonsson (Stjerne) til Sudreim & Giske
F:
ca 1390
D:
12 Des 1452
Filippa av Neugarten og Everstein
1419-Ca 1476
Filippa av Neugarten og Everstein
F:
1419
G:
ca 1435
D:
ca 1476
Holger Ottesen Rosenkrantz
1517-1575
Holger Ottesen Rosenkrantz
F:
1517
Tørning, Gram, Haderslev
D:
4 Mar 1575
Boller Gods, Vejle
Mette Mouridsdatter Krognos
-1558
Mette Mouridsdatter Krognos
G:
1549
D:
26 Sep 1558
Holger Fredriksen Rosenkrantz
1599-1634
Holger Fredriksen Rosenkrantz
F:
24 Jul 1599
Lindved, Stenløse, Odense
D:
1634
Venlo, Limburg, Nederland
Justina Ursula Maximiliansdatter van der Lauwick
Frederik Holgersen Rosenkrantz
1571-1602
Frederik Holgersen Rosenkrantz
F:
1571
Skanderborg Slot
D:
18 Aug 1602
Veselí nad Moravou (Wessely), Czech Republic
Rigborg Lauridsdatter Brockenhuus
1579-1641
Rigborg Lauridsdatter Brockenhuus
F:
3 Jul 1579
Nyborg Slot, Vindinge, Svendborg
D:
16 Sep 1641
Karen Christophersdatter Gyldenstierne
1544-1613
Karen Christophersdatter Gyldenstierne
F:
18 Jul 1544
Wedellsborg Slot (Iversnæs), Odense
G:
25 Apr 1568
G:
20 Apr 1613
Horsens Kirke, Nim, Skanderborg
Margrethe Ottesdatter Rosenkrantz
1518-1592
Margrethe Ottesdatter Rosenkrantz
F:
1518
D:
etter 1592
Wittenberg - Lutherstadt, Sachsen-Anhalt, Tyskland
Jacob Erichsen Rosenkrantz
1567-1616
Jacob Erichsen Rosenkrantz
F:
1567
Bergenhus, Bergen, Vestland
D:
1616
Bergen, Vestland
Erik Ottesen Rosenkrantz
1520-1575
Erik Ottesen Rosenkrantz
F:
1520
Tørning, Gram, Haderslev
D:
8 Nov 1575
Arreskov Slot, Svendborg
Helvig Jakobsdatter Hardenberg
1540-1599
Helvig Jakobsdatter Hardenberg
F:
1540
G:
Ja, ukjent dato
D:
1599
Anne Ottesdatter Rosenkrantz
1522-1589
Anne Ottesdatter Rosenkrantz
F:
2 Feb 1522
Tørning, Gram, Haderslev
D:
27 Okt 1589
Torbenfeldt Gods, Mørkøv, Frydendal, Holbæk
Jørgen Holgersen Rosenkrantz
1607-1675
Jørgen Holgersen Rosenkrantz
F:
11 Jul 1607
Rosenholm Slot, Hornslet, Øster Lisbjerg, Randers, Danmark
D:
8 Jan 1675
Sorø Købstad, Alsted, Sorø, Danmark
Christence Jensdatter Juel
1612-1680
Christence Jensdatter Juel
F:
26 Aug 1612
København, Danmark
G:
12 Aug 1637
Kjeldgaard, Salling, Nørre, Viborg, Danmark
D:
11 Nov 1680
Sorø Købstad, Alsted, Sorø, Danmark
Holger (den lærde) Rosenkrantz
1574-1642
Holger (den lærde) Rosenkrantz
F:
14 Des 1574
Kalø Slot, Bregnet, Øster Lisbjerg, Randers, Danmark
D:
28 Okt 1642
København, Danmark
Sophie Ottesdatter Brahe
1578-1646
Sophie Ottesdatter Brahe
F:
11 Mai 1578
Elvedgaard Herregård, Veflinge, Skovby, Odense, Danmark
G:
13 Aug 1598
Malmö, Skåne, Sverige
D:
21 Des 1646
København, Danmark
Jørgen Ottesen Rosenkrantz
1523-1596
Jørgen Ottesen Rosenkrantz
F:
14 Mai 1523
Tørning, Gram, Haderslev
D:
9 Apr 1596
Rosenholm Slot, Randers
Dorthe Gundesdatter Lange
Dorthe Gundesdatter Lange
G:
5 Feb 1559
Høneborg, Taulov, Elbo, Vejle, Danmark
Otte Ottesen Rosenkrantz
1524-1557
Otte Ottesen Rosenkrantz
F:
etter 1524
D:
27 Sep 1557
Næsbyholm Slot, Præstø
Ide Mogensdatter Gøye, til Skærvad,
-1563
Ide Mogensdatter Gøye, til Skærvad,
G:
ca 1550
D:
Feb 1563
Næsbyholm Slot, Præstø
Otte Holgersen Rosenkrantz
Ca 1488-1525
Otte Holgersen Rosenkrantz
F:
ca 1488
D:
6 Okt 1525
Lübeck, Schleswig-Holstein
Margrethe Ganz
-1525
Margrethe Ganz
D:
29 Sep 1525
Lübeck
Magdalena Bosdatter Flemming
Ca 1460-1491
Magdalena Bosdatter Flemming
F:
ca 1460
D:
1491
Krogholm slott, Ystad, Sverige
Holger Erichsen Rosenkrantz
1464-1496
Holger Erichsen Rosenkrantz
F:
1464
Turstrup, Renders, Danmark
D:
1496
Boller, Danmark
fru Sigrid Erlendsdatter (Losna)
Ca 1435-1501
fru Sigrid Erlendsdatter (Losna)
F:
ca 1435
Nesøya
D:
etter 1501
Bo Flemming, til Nesøya
Ca 1430-1491
Bo Flemming, til Nesøya
F:
ca 1430
D:
etter 1491
fru Ingerd Erlendsdatter (Losna)
Ca 1440-1526
fru Ingerd Erlendsdatter (Losna)
F:
ca 1440
D:
1526
Bergen, Vestland
Olav Guttormsson
-Før 1485
Olav Guttormsson
D:
før Sep 1485
Arald Gautesson Kane
Ca 1460-Før 1497
Arald Gautesson Kane
F:
ca 1460
G:
før Sep 1490
D:
før 15 Apr 1497
på tinget i Borgund
fru Gudrun Olavsdatter til Nesøya
Ca 1415-1472
fru Gudrun Olavsdatter til Nesøya
F:
ca 1415
D:
etter 1472
Erlend Eindridesson af Losna
Ca 1400-1450
Erlend Eindridesson af Losna
F:
ca 1400
D:
etter 1450
Jon Svalesson Smør
Ca 1420-Før 1483
Jon Svalesson Smør
F:
ca 1420
D:
Før Sep 1483
Jersøy ved Tønsberg
Ingeborg Jonsdatter til Sudreim
Ca 1390-
Ingeborg Jonsdatter til Sudreim
F:
ca 1390
Olav Håkonsson til Nesøya
-1458
Olav Håkonsson til Nesøya
D:
1458
Nesøya
Agnes Sigurdsdatter af Sudreimr, Giske og Bjarkøy
1350-
Agnes Sigurdsdatter af Sudreimr, Giske og Bjarkøy
F:
1350
Sudreim (Sørum)
Jon Marteinsson til Sudreim
1350-1393
Jon Marteinsson til Sudreim
F:
1350
Östergötland, Sverige
D:
1393
Roma, Lazio, Italia
Sigurd Havtoresson til Sudreim
Ca 1315-1390
Sigurd Havtoresson til Sudreim
F:
ca 1315
Noreg
D:
1390
Ingebjørg Erlingsdatter til Giske og Bjarkøy
Før 1338-Ett 1370
Ingebjørg Erlingsdatter til Giske og Bjarkøy
F:
Før 1338
G:
etter 29 Sep 1342
D:
Ett 15 Aug 1370
Havtore Jonssøn av Sudreimr
Ca 1275-1320
Havtore Jonssøn av Sudreimr
F:
ca 1275
D:
1320
Agnes Håkonsdatter
Ca 1291-1319
Agnes Håkonsdatter
F:
ca 1291
G:
ca 1308
Oslo
D:
5 Aug 1319
Foreldre
Ivar av Skedjuhov
-(ca 1240)
NN Alvsdatter av Tornberg
(ca 1220)-
Jon Ivarsson Raud av Sudreimr, baron
Ca 1245-Ca 1312
Jon Ivarsson Raud av Sudreimr, baron
F:
ca 1245
D:
ca 1312
NN Toresdatter (Tinghatt)
NN Toresdatter (Tinghatt)
G:
Ja, ukjent dato