Personvern
×
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Se retningslinjer
Jeg forstår
Startside
Personside
Etterkommere av Johan Gotschalcksen Brockenhuus, til Volderslevgaard
Skriv ut
Logg inn
Generasjoner
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
(current)
Kompakt
Vertikalt
Bare Tekst
Generasjon Format
Tabeller
PDF
NB: Du må kanskje dra eller bla ned for å se hele treet.
Dorthe Godslefsdatter Budde, til Rødslet og Voldstrup
-1638
Dorthe Godslefsdatter Budde, til Rødslet og Voldstrup
D:
etter 1638
Iver Friis av Haraldskær, til Ørbækgaard og Oxholm, kannik
1574-1623
Iver Friis av Haraldskær, til Ørbækgaard og Oxholm, kannik
F:
Ca. 1574
D:
17 Jun 1623
Godslef Friderichsen Budde
-1642
Godslef Friderichsen Budde
D:
etter 1642
Axel Friderichsen Budde
1615-1649
Axel Friderichsen Budde
F:
1615
D:
22 Mar 1649
København, Danmark
Anne Helene Georgsdatter von Schultz
-1736
Anne Helene Georgsdatter von Schultz
F:
Værnes, Stjørdal, Nord-Trøndelag
D:
1736
Stjørdal, Nord-Trøndelag
Sophia Amalie von Schultz
1669-1703
Sophia Amalie von Schultz
F:
19 Mai 1669
D:
28 Jun 1703
Peter Pedersen Dreyer, generalvegmester
1675-1723
Peter Pedersen Dreyer, generalvegmester
F:
1675
Trondheim
G:
1703
D:
1723
Stjørdal, Trøndelag
Mathias von Schultz
Ca 1670-Ja, ukjent dato
Mathias von Schultz
F:
Ca 1670
D:
Ja, ukjent dato
Christian von Schultz
Ca 1675-
Christian von Schultz
F:
Ca 1675
Christopher Jørgen von Schultz
Ca 1725-
Christopher Jørgen von Schultz
F:
Ca 1725
Bodill Kristina von Schultz
1726-
Bodill Kristina von Schultz
F:
1726
Malena Sophia von Schultz
Ca 1727-
Malena Sophia von Schultz
F:
Ca 1727
Eva Maria von Schultz
Ca 1728-1789
Eva Maria von Schultz
F:
Ca 1728
D:
15 Des 1789
Maren Pauline Koch
1830-1917
Maren Pauline Koch
F:
1 Des 1830
Trondheim
D:
30 Okt 1917
Kristiansund, Møre og Romsdal
Johanna Petrine Gabrielsdatter Koch
1833-
Johanna Petrine Gabrielsdatter Koch
F:
18 Jan 1833
Trondheim
Anna Petrine Koch
1834-
Anna Petrine Koch
F:
7 Nov 1834
Trondheim
Søren Randmosen Næss, skomakermester
1842-
Søren Randmosen Næss, skomakermester
F:
2 Nov 1842
Næss i Grytten
G:
1867
Johan Peter Testmann Koch, styrmann
1836-1892
Johan Peter Testmann Koch, styrmann
F:
2 Okt 1836
Sula, Frøya
D:
16 Mai 1892
Kristiansund, Møre og Romsdal
Mine Jacobsdatter Klinge
1839-
Mine Jacobsdatter Klinge
F:
18 Mai 1839
Levanger
G:
23 Sep 1869
Nordmøre
Gesine Cathrine Gabrielsdatter Koch
1839-
Gesine Cathrine Gabrielsdatter Koch
F:
2 Jul 1839
Kristiansund, Møre og Romsdal
Gabriel Gabrielsen Koch
1843-1862
Gabriel Gabrielsen Koch
F:
1843
Kristiansund, Møre og Romsdal
D:
1862
Christine Cathrine Schultz
1800-1872
Christine Cathrine Schultz
F:
1800
D:
6 Nov 1872
Bud, Hustadvika, Møre og Romsdal
Gabriel Johansen Koch, skipper og seilmaker
1802-1877
Gabriel Johansen Koch, skipper og seilmaker
F:
8 Okt 1802
Sula, Frøya
G:
3 Jan 1830
Sula, Frøya
D:
4 Jun 1877
Kristiansund, Møre og Romsdal
Andreas Casper von Schultz, løytnant
Ca 1730-
Andreas Casper von Schultz, løytnant
F:
Ca 1730
Petternella Paulina Larsdatter Juul
Ca 1767-1829
Petternella Paulina Larsdatter Juul
F:
Ca 1767
Nærøysund, Trøndelag
G:
Ja, ukjent dato
D:
9 Feb 1829
Levanger
Johanna Katrine von Schultz
Ca 1730-1796
Johanna Katrine von Schultz
F:
Ca 1730
D:
30 Okt 1796
Carl Henrich von Schultz
1730-1807
Carl Henrich von Schultz
F:
18 Aug 1730
D:
16 Feb 1807
Jacob Matheson Johansen von Schultz
Ca 1733-
Jacob Matheson Johansen von Schultz
F:
Ca 1733
Johan Arnold von Schultz, oberst
1679-1753
Johan Arnold von Schultz, oberst
F:
1679
D:
19 Jan 1753
Verdal, Trøndelag
Johanne Catharine Langeland
1700-Ja, ukjent dato
Johanne Catharine Langeland
F:
1700
Veldre, Ringsaker, Hedmark
G:
Ja, ukjent dato
D:
Ja, ukjent dato
Anna Sophie Reinholtsdatter von Hoven
1646-1707
Anna Sophie Reinholtsdatter von Hoven
F:
20 Apr 1646
D:
6 Nov 1707
Værnes gård, Stjørdal, Trøndelag
Georg Christian von Schultz, general
1631-1715
Georg Christian von Schultz, general
F:
26 Aug 1631
Hochen, Braunsweig i Tyskland
G:
1665
D:
9 Apr 1715
Værnes hovedgård i Stjørdal, Trøndelag
Helle Friderichsdatter Budde
1617-1684
Helle Friderichsdatter Budde
F:
1617
D:
Jun 1684
Vestnes, Romsdal
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
1614-1682
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
F:
12 Feb 1614
Livland (Estland/Latvia)
D:
21 Mai 1682
Vestnes, Romsdal
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
Ca 1620-1654
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
F:
ca 1620
D:
1654
Christian Diderich von Zernichow, friherre, oberst, felttøymester
Friderich Jacobsen Tostrup, klokker (kapellan?)
1655 (ca 1664?)-Ca 1736
Friderich Jacobsen Tostrup, klokker (kapellan?)
F:
1655 (ca 1664?)
?Snåsa (e. ?Romsdal)
D:
ca 1736
Øyestad, Arendal, Aust-Agder
Alhed Nielsdatter Koch
Ja, ukjent dato-Ja, ukjent dato
Alhed Nielsdatter Koch
F:
Ja, ukjent dato
?Øyestad, Arendal, Aust-Agder
G:
10 Aug 1695
Øyestad, Arendal, Aust-Agder
D:
Ja, ukjent dato
Øyestad, Arendal, Aust-Agder
Christopher Jacobsen Tostrup, student (1676)
1655 (ca 1662?)-før 1687?
Christopher Jacobsen Tostrup, student (1676)
F:
1655 (ca 1662?)
?Snåsa e. ?Romsdal
D:
før 1687?
?Danmark
Marcus Jacobsen "Nøhring" (Tostrup), capitaine des armes (øverste underoffiser)
1651-1707
Marcus Jacobsen "Nøhring" (Tostrup), capitaine des armes (øverste underoffiser)
F:
1651
?Trondheim
D:
Ca. 1707
Gjemnes (ved Averøy), Nordmøre
NN
Hans Jacobsen Tostrup, premierløytnant
1659-1710
Hans Jacobsen Tostrup, premierløytnant
F:
1659
?Trondheim
D:
ca. 1710
Frisvoll, Eid, Grytten, Romsdal
Marta (Marit) Eriksdatter Løken
Ja, ukjent dato-Ja, ukjent dato
Marta (Marit) Eriksdatter Løken
F:
Ja, ukjent dato
Sunndal, Nordmøre
D:
Ja, ukjent dato
Frisvoll, Eid, Grytten, Romsdal
Eilerich Jacobsen Tostrup, tiendeinnkrever (?)
1659-1697
Eilerich Jacobsen Tostrup, tiendeinnkrever (?)
F:
Etter 1. Feb 1659
Meldal, Sør-Trøndelag
D:
Apr 1697
Klokkergården, Kjørsvik, Averøy, Nordmøre
Hr. Nicolai (Niels) Jacobsen Tostrup, res. kapellan Grip og Kvernes
1660-1719
Hr. Nicolai (Niels) Jacobsen Tostrup, res. kapellan Grip og Kvernes
F:
1660
Meldal, Sør-Trøndelag
D:
1719
Engvik, Bremsnes, Averøy, Nordmøre
Mette Susanne Eilersdatter Schøller
1671-Før 1703
Mette Susanne Eilersdatter Schøller
F:
11 Aug 1671
G:
1694
Meldal
D:
Før 1703
(?Andreas) Christian Nielssen Tostrup, ridefogd
Ja, ukjent dato-Ja, ukjent dato
(?Andreas) Christian Nielssen Tostrup, ridefogd
F:
Ja, ukjent dato
Nordmøre
D:
Ja, ukjent dato
?Sorø, Sjælland, Danmark
Sophie Christiansdatter Holberg
1674-1743
Sophie Christiansdatter Holberg
F:
8 Feb 1674
Bergen, Vestland
G:
Ca. 1703
D:
1743
Sten Hansen (Schaar) Glørstad
1814-1891
Sten Hansen (Schaar) Glørstad
F:
28 Jul 1814
Straum, Hitra
D:
5 Jul 1891
2/6, Gløstad, Hitra
Andrea Justine Olsdatter Strand
1817-1905
Andrea Justine Olsdatter Strand
F:
1816/17
Strand, Hitra
G:
14 Jan 1841
D:
13 Feb 1905
Hitra
Mille Rebekka Hansdatter
1816-1904
Mille Rebekka Hansdatter
F:
1816
Aunet, Straum, Hitra
D:
15 Okt 1904
Sveen, Melandsjø, Hitra
Rasmus Pedersen Dalsæg
1803-1879
Rasmus Pedersen Dalsæg
F:
1803
Dalsegg, Innset sogn, Kvikne, Hedmark
G:
6 Apr 1847
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
8 Sep 1879
Sveen, Melandsjø, Hitra
Gjertrud Hansdatter Svenes
1819-1865
Gjertrud Hansdatter Svenes
F:
26 Feb 1819
Svenes 9/1, Hitra
D:
1858-1865
Rindal, Møre og Romsdal
Angrim Tronsen Pedersli
1821-1882
Angrim Tronsen Pedersli
F:
13 Jul 1821
Bjørnsli, Rindal
G:
14 Jun 1846
Rindal
D:
14 Jan 1882
Pedersli, Rindal
Ragnhild Hansdatter
1821-1904
Ragnhild Hansdatter
F:
2 Des 1821
Svenes 9/1, Hitra
D:
8 Des 1904
22/6-9, Risnes, Meland, Hitra
Gjerløv Bernhoft Hansen
1820-1891
Gjerløv Bernhoft Hansen
F:
17 Mar 1820
Tykkskogen, Heggåsen, Dolmøya, Hitra
G:
2 Jan 1850
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
19 Apr 1891
Myra, Sveen, Hitra
Eric Hansen Dombu Udløk
1825-1914
Eric Hansen Dombu Udløk
F:
3 Sep 1825
Svenes 9/1, Hitra
D:
27 Aug 1914
Utløkk, Meldal, Orkland
Ragnhild Engelsdatter
Ca 1831-Før 1891
Ragnhild Engelsdatter
F:
Ca 1831
Meldal
G:
7 Nov 1861
Meldal kirke, Meldal
D:
før 1891
Meldal
Hans Hansen Tøften
1830-1873
Hans Hansen Tøften
F:
7 Apr 1830
Svenes 9/1, Hitra
D:
28 Mar 1873
Tøfta, Dolmøya, Hitra
Johanna Jonsdatter Tøften
1830-1909
Johanna Jonsdatter Tøften
F:
5 Aug 1830
Tøfta, Dolmøya, Hitra
G:
30 Jul 1857
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
2 Feb 1909
Morvika, Dolmøya, Hitra
Inger Johanna Hansdatter
1832-1834
Inger Johanna Hansdatter
F:
11 Aug 1832
Vollen, 6/1, Barmfjorden, Hitra
D:
2 Apr 1834
Straum, Hitra
Hans Rasmussen (Schaar) Svenes
1785-1832
Hans Rasmussen (Schaar) Svenes
F:
26 Des 1785
Dombu, Meldal
D:
5 Mar 1832
Svenes 9/1, Hitra
Ellen Stensdatter Strøm
1793-1844
Ellen Stensdatter Strøm
F:
17 Okt 1793
Straum, Hitra
G:
ca 1813
D:
8 Feb 1844
Hammerstad 5/1, Hitra
Rasmus Jakobsen Schaar Dombu
1745-Før 1793
Rasmus Jakobsen Schaar Dombu
F:
1745
D:
før 1793
Mille Hansdatter Espås (Voll)
1760-1845
Mille Hansdatter Espås (Voll)
A:
30 Mar 1760
Svorkmo, Orkdal
D:
27 Jan 1845
Meldal, Sør-Trøndelag
Dorethe (Daarit) Olsdatter Strøm (Aunet)
1805-
Dorethe (Daarit) Olsdatter Strøm (Aunet)
F:
1805
Straum, Hitra
Jakob Olsen Aune
1810-1810
Jakob Olsen Aune
F:
6 Mar 1810
Stadsvikaunet, Dolmøya, Hitra
G:
5 Aug 1810
Karen Olsdatter Stadsvikaune
1812-Ja, ukjent dato
Karen Olsdatter Stadsvikaune
F:
28 Feb 1812
Stadsvikaunet, Dolmøya, Hitra
D:
Ja, ukjent dato
Peder Olsen Asmundvåg
1800-1859
Peder Olsen Asmundvåg
F:
28 Sep 1800
29/6, Asmundvåg, Hitra
G:
19 Jul 1828
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
24 Nov 1859
Bruholmen, Dolmøya, Hitra
Serina Olsdatter Aune
1817-
Serina Olsdatter Aune
F:
8 Jul 1817
Stadsvikaunet, Dolmøya, Hitra
Andreas Pedersen Jektvik
1815-1888
Andreas Pedersen Jektvik
F:
12 Sep 1815
Jektvika, Dolmøya, Hitra
G:
4 Jan 1839
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
17 Sep 1888
Angelsnes, Dolmøya, Hitra
Jacob Olsen Forsnes
1820-1886
Jacob Olsen Forsnes
F:
8 Okt 1820
Stadsvikaunet, Dolmøya, Hitra
D:
18 Feb 1886
Forsnes, Hitra
Anna Estensdatter Forsnes
1822-1882
Anna Estensdatter Forsnes
F:
22 Jun 1822
Værøya , Forsnes, Hitra
G:
21 Jul 1853
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
12 Des 1882
Forsnes, Hitra
Gjertine/Gjertrud Sivertsdatter Strøm
1782-
Gjertine/Gjertrud Sivertsdatter Strøm
F:
1782
Meldal
Ole Jakobsen Eidsøy (Aunet)
1775-1830
Ole Jakobsen Eidsøy (Aunet)
F:
1775
Eidsøya, Barmfjorden, Hitra
G:
21 Okt 1803
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
24 Jul 1830
Stadsvikaunet, Dolmøya, Hitra
Maren Sivertsdatter Strøm
Ca 1785-1806
Maren Sivertsdatter Strøm
F:
Ca 1785
D:
1806
Straum, Hitra
Ole Olsen Groseth
1777-1842
Ole Olsen Groseth
F:
1777
Rindal, Møre og Romsdal
G:
1 Nov 1804
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
1842
Gurina Jacobsdatter Jægtvig
1806-1882
Gurina Jacobsdatter Jægtvig
F:
1806
D:
2 Jun 1882
Åvikholmen, Nord-Trøndelag
Tollev Olsen
1801-1887
Tollev Olsen
F:
26 Jul 1801
Åsøya, Kongensvollen, Snillfjord
D:
28 Mar 1887
87/7, Øvre Jektvik, Jektvika, Ansnes, Hitra
Hans Thomassen
Hans Thomassen
G:
17 Jul 1836
Åsen kirke, Nord-Trøndelag
Jakob Sivertsen Strøm
Ca 1787-Ja, ukjent dato
Jakob Sivertsen Strøm
F:
Ca 1787
D:
Ja, ukjent dato
Johanna Jakobsdatter Eidsøy
1784-1864
Johanna Jakobsdatter Eidsøy
F:
1784
Eidsøya, Barmfjorden, Hitra
D:
4 Aug 1864
87/7, Øvre Jektvik, Jektvika, Ansnes, Hitra
Doret Sivertsdatter Strøm
1804-
Doret Sivertsdatter Strøm
F:
1804
Nordigården 32/4, Straum, Hitra
Sivert Jakobsen (Schaar) Strøm
Ca 1750-1829
Sivert Jakobsen (Schaar) Strøm
F:
Ca 1750
Dombu, Meldal
D:
23 Sep 1829
Straum, Hitra
Dordi Thoresdatter Damli
1760-1806
Dordi Thoresdatter Damli
F:
1760
Meldal
G:
Ca 1780
D:
1806
Straum, Hitra
Jakob Jørgensen Schaar
1701-1742
Jakob Jørgensen Schaar
F:
1701
Meldal
D:
1742
Meldal
Dordi Rasmusd. (Oppigard) Løkken
1715-1794
Dordi Rasmusd. (Oppigard) Løkken
F:
1715
Meldal
D:
1794
Meldal
Gjertine/Gjertrud Sivertsdatter Strøm
1782-
Gjertine/Gjertrud Sivertsdatter Strøm
F:
1782
Meldal
Ole Jakobsen Eidsøy (Aunet)
1775-1830
Ole Jakobsen Eidsøy (Aunet)
F:
1775
Eidsøya, Barmfjorden, Hitra
G:
21 Okt 1803
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
24 Jul 1830
Stadsvikaunet, Dolmøya, Hitra
Maren Sivertsdatter Strøm
Ca 1785-1806
Maren Sivertsdatter Strøm
F:
Ca 1785
D:
1806
Straum, Hitra
Ole Olsen Groseth
1777-1842
Ole Olsen Groseth
F:
1777
Rindal, Møre og Romsdal
G:
1 Nov 1804
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
1842
Jakob Sivertsen Strøm
Ca 1787-Ja, ukjent dato
Jakob Sivertsen Strøm
F:
Ca 1787
D:
Ja, ukjent dato
Johanna Jakobsdatter Eidsøy
1784-1864
Johanna Jakobsdatter Eidsøy
F:
1784
Eidsøya, Barmfjorden, Hitra
D:
4 Aug 1864
87/7, Øvre Jektvik, Jektvika, Ansnes, Hitra
Doret Sivertsdatter Strøm
1804-
Doret Sivertsdatter Strøm
F:
1804
Nordigården 32/4, Straum, Hitra
Dordi Thoresdatter Damli
1760-1806
Dordi Thoresdatter Damli
F:
1760
Meldal
D:
1806
Straum, Hitra
Sivert Jakobsen (Schaar) Strøm
Ca 1750-1829
Sivert Jakobsen (Schaar) Strøm
F:
Ca 1750
Dombu, Meldal
G:
Ca 1780
D:
23 Sep 1829
Straum, Hitra
Maren
Thore Damlie
Inger Olsdatter Damli
1734-Ja, ukjent dato
Inger Olsdatter Damli
F:
1734
D:
Ja, ukjent dato
Mette Jørgensd. Schaar
Ca 1704-1785
Mette Jørgensd. Schaar
F:
ca 1704
Meldal
G:
1 Mai 1785
Meldal
Ole Olsen Damli
1697-
Ole Olsen Damli
F:
1697
Meldal
Inger Jacobsdatter Tostrup
1666-1745
Inger Jacobsdatter Tostrup
F:
1666
Meldal, Sør.Trøndelag
D:
1745
Meldal, Sør-Trøndelag
Jørgen Jørgensen Schaar
1671-1742
Jørgen Jørgensen Schaar
F:
1671
?Meldal
G:
24 Mar 1742
Meldal
Hr. Reinholdt Jacobsen Tostrup, sokneprest Rødøy
1669-1729
Hr. Reinholdt Jacobsen Tostrup, sokneprest Rødøy
F:
1669
Meldal, Sør-Trøndelag
D:
1729
Rødøy, Nordland
Birgitte Pedersdatter Strømer
Birgitte Pedersdatter Strømer
G:
ca 1701
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
Ca 1625-1693
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
F:
ca 1623/25
?Værløse, Furesø, Sjælland, Danmark
D:
22 Apr 1693
Meldal
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
ca. 1630?-1693
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
F:
ca. 1630?
?Skogn, Nord-Trøndelag
G:
1650?
?Trondheim
D:
Etter 1693
Kvam, Meldal, Sør-Trøndelag
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
Ca 1630-1675
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
F:
ca 1630
D:
1675
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
1627-1675
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
F:
Ca. 1627
Sønderjylland
D:
Etter 1675
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
1589-1650
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
F:
13 Feb 1589
Børglum Kloster, Hjørring, Nordjylland, Danmark
D:
Jun 1650
Trondheim
Anne Axelsdatter Urup
1595-1674
Anne Axelsdatter Urup
F:
1595
Vapnø Slot, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
18 Feb 1674
Trondheim
Sidsel Bjørnsdatter Bjørn, til Gunderupgaard og Strandbygaard
1568-1619
Sidsel Bjørnsdatter Bjørn, til Gunderupgaard og Strandbygaard
F:
30 Mar 1568
Stenalt Gods, Ørsted (ved Randers), Østjylland
D:
3 Feb 1619
?Nordjylland
Godslef Henningsen Budde, til Rødslet og Gunderup(gaard)
1550-1622
Godslef Henningsen Budde, til Rødslet og Gunderup(gaard)
F:
1550
Mecklenburg, Mecklenburg-Vorpommern, Tyskland
G:
25 Feb 1588 (1585?)
Haderslevhus Slot (Hansborg), Haderslev, østre Sønderjylland
D:
1622
Børglum Kloster, Hjørring, Nordjylland
Karen Henriksdatter Friis af Hesselager
1541-1601
Karen Henriksdatter Friis af Hesselager
F:
21 Des 1541
Ørbæklunde Gods, Ørbæk, Vindinge, Svendborg, Fyn
D:
3 Jun 1601
Aalborg Købstad, Nørrejylland
Bjørn Andersen Bjørn, til Stenalt
1532-1583
Bjørn Andersen Bjørn, til Stenalt
F:
10 Jul 1532
D:
15 Okt 1583
Bjørnsholm, Vitskøl Kloster, Ranum, Nørrejylland
Johan Frederik Frølich
1740-1799
Johan Frederik Frølich
F:
3 Jun 1740
Tønsberg, Vestfold
D:
10 Mar 1799
København, Danmark
Hilleborg Christine Frølich
1741-1818
Hilleborg Christine Frølich
F:
23 Jun 1741
Fredrikstad, Østfold
D:
8 Mar 1818
Trondheim
Nicoline Cathrine Frølich
1742-1832
Nicoline Cathrine Frølich
F:
28 Sep 1742
Fredrikstad, Østfold
D:
1832
Johan Diderich Frølich
1717-1773
Johan Diderich Frølich
F:
1717
D:
10 Mar 1773
Trondheim
Sophie Elisabeth Brun
1749-Ja, ukjent dato
Sophie Elisabeth Brun
F:
31 Mar 1749
D:
Ja, ukjent dato
Elen Frølich
Johan Diderich Frølich
Elen Frølich
Johan Ditrich Frølich
1790-1843
Johan Ditrich Frølich
F:
10 des 1790
Orkdal
D:
25 Feb 1843
Nicolina Friderika Ferdinandina Frølich
1793-1869
Nicolina Friderika Ferdinandina Frølich
F:
5 Jul 1793
Orkdal
D:
1869
Trondheim
Jens Lemvig Lyster Frølich
1795-1862
Jens Lemvig Lyster Frølich
F:
31 Mar 1795
Orkdal
D:
15 mai 1862
Fredrikshald, Østfold
Daniel Christian Frølich Nilsen Strøm
1824-1909
Daniel Christian Frølich Nilsen Strøm
F:
15 Feb 1824
121/1, Aunøya, Sandstad, Hitra
D:
6 Sep 1909
Kvalen, Gjøssøy, Kvenvær, Hitra
Jonetta Jonasdatter Sætheraunet
1829-1915
Jonetta Jonasdatter Sætheraunet
F:
26 Des 1829
120/001/1 Sæteraunet, Strand, Hestvika, Hitra
D:
6 Feb 1915
120/015 Vollan (Grøtten), Strand, Hestvika, Hitra
Sara Maria Nilsdatter Strøm
1826-Ja, ukjent dato
Sara Maria Nilsdatter Strøm
F:
26 Jan 1826
121/1, Aunøya, Sandstad, Hitra
D:
Ja, ukjent dato
?Thomas Angells stuer, Trondheim
Didrik Nikolai Rønning Kristiansen
1846-
Didrik Nikolai Rønning Kristiansen
F:
1846
Lurøy, Nordland
G:
11 Jun 1871
Lurøy kirke, Lurøy, Nordland
Anna Ingeborg Jørgine Sofie Nilsdatter Strøm
1828-1904
Anna Ingeborg Jørgine Sofie Nilsdatter Strøm
F:
23 Apr 1828
121/1, Aunøya, Sandstad, Hitra
D:
1904
Gangstøa, Straumøya, Kvenvær
Jens Bengtsen Gangstø
1814-1899
Jens Bengtsen Gangstø
F:
14 Des 1814
Dolm, Dolmøya, Hitra
G:
25 Okt 1852
Hitra
D:
Apr 1899
Gangstøa, Straumøya, Kvenvær
Erik Wilhelm Nilsen Strøm
1830-1832
Erik Wilhelm Nilsen Strøm
F:
4 Nov 1830
121/1, Aunøya, Sandstad, Hitra
D:
1832
121/1, Aunøya, Sandstad, Hitra
Erik Wilhelm Nilsen Strøm
1832-1896
Erik Wilhelm Nilsen Strøm
F:
18 Feb 1832
121/1, Aunøya, Sandstad, Hitra
D:
18 Sep 1896
Taftøya, Heim, Hemne
Jørgine Marie Ovesdatter Grøntvedt
1851-1910
Jørgine Marie Ovesdatter Grøntvedt
F:
15 Jun 1851
Ørland
G:
2 Nov 1874
Fillan kirke, Fillan, Hitra
D:
Etter 1910
Heim
Anna Johanna Brun Frølich
1799-1866
Anna Johanna Brun Frølich
F:
1799
Orkdal/Levanger
D:
1866
Trondheim
Nils Just Danielsen Strøm
1768-1833
Nils Just Danielsen Strøm
F:
1768
121/1, Aunøya, Sandstad, Hitra
G:
Ja, ukjent dato
D:
1833
121/1, Aunøya, Sandstad, Hitra
Hansine Georgia Christine Lund
1835-1876
Hansine Georgia Christine Lund
F:
7 Aug 1835
123, Vestre Jøsnøya, Jøsnøya, Hitra
D:
18 Aug 1876
Skåren, Skårøya, Kvenvær
Morten Christoffersen Lossius
1804-1863
Morten Christoffersen Lossius
F:
2 Mar 1804
Prøvestein, Holla, Hemne
G:
15 Jul 1857
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
4 Nov 1863
50/2, Gjøssøya, Kvenvær, Hitra
Ole Sørensen Skåren
1835-1892
Ole Sørensen Skåren
F:
29 Sep 1835
Skåren, Skårøya, Kvenvær
G:
15 Jul 1867
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
11 Sep 1892
Skårøya, Kvenvær, Hitra
Hanna Petra Pedersdatter Lund
1837-1924
Hanna Petra Pedersdatter Lund
F:
29 Mar 1837
123, Vestre Jøsnøya, Jøsnøya, Hitra
D:
21 Nov 1924
Skåren, Skårøya, Kvenvær
Ole Sørensen Skåren
1835-1892
Ole Sørensen Skåren
F:
29 Sep 1835
Skåren, Skårøya, Kvenvær
G:
10 Jul 1880
Kvenvær kirke, Kvenvær, Hitra
D:
11 Sep 1892
Skårøya, Kvenvær, Hitra
Nikoline Pedersdatter Atke Lund
1840-1925
Nikoline Pedersdatter Atke Lund
F:
16 Mar 1840
123, Vestre Jøsnøya, Jøsnøya, Hitra
D:
1925
Balsnes 127/1, Balsnes, Hitra
Ole August Stensen Strøm
1837-1907
Ole August Stensen Strøm
F:
5 Aug 1837
Kalklov 100/1, Kalklov, Fillfjorden, Hitra
G:
11 Jul 1867
Fillan kirke, Fillan, Hitra
D:
4 Jul 1907
Balsnes 127/1, Balsnes, Hitra
Laura Johanne Atke Lund
1843-1930
Laura Johanne Atke Lund
F:
17 Aug 1843
123, Vestre Jøsnøya, Jøsnøya, Hitra
D:
14 Nov 1930
Lamøya, Bispøyan, Hitra
Anders Johannesen Lamø
1831-1898
Anders Johannesen Lamø
F:
39 okt 1831
Håvik, Straumfjorden, Hitra
G:
22 Jul 1874
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
23 des 1898
Lamøya, Bispøyan, Hitra
Jens Peder Atke Lund
Ca 1803-1855
Jens Peder Atke Lund
F:
ca 1803
123, Vestre Jøsnøya, Jøsnøya, Hitra
G:
20 Mai 1835
Fillan kirke, Fillan, Hitra
D:
23 Mai 1855
123, Vestre Jøsnøya, Jøsnøya, Hitra
Ulrich Christian Frølich
1756-1833
Ulrich Christian Frølich
F:
1756
Kongsvinger
D:
6 Nov 1833
Levanger
Dorothea Marie Lemvig Lyster
1768-1842
Dorothea Marie Lemvig Lyster
F:
26 Jun 1768
Melhus
G:
3 Des 1789
Bakke kirke, Møllenberg, Trondheim
D:
21 Jan 1842
Levanger
Bodil Magdalena Nyrop
1716-Ja, ukjent dato
Bodil Magdalena Nyrop
F:
1716
D:
Ja, ukjent dato
Stie Tonsberg de Schøller von Krogh
1763-1814
Stie Tonsberg de Schøller von Krogh
F:
6 Sep 1763
Trondheim
D:
19 Nov 1814
Odense, Danmark
Christina Margrethe Juel
1764-1803
Christina Margrethe Juel
F:
14 mai 1764
Bregninge, Sunds herred, Danmark
G:
ja
D:
29 Mar 1803
Kiel, Tyskland
Elisabeth Schøller
1744-1763
Elisabeth Schøller
F:
1744
Trondheim
D:
1763
Georg Fredrik von Krogh
1732-1818
Georg Fredrik von Krogh
F:
1732
Trondheim
G:
11 Des 1760
Trondheim
D:
1818
Cesilie Christine Frølich, g. Schøller
1720-1786
Cesilie Christine Frølich, g. Schøller
F:
1720
Teie gård, Tønsberg
D:
19 Apr 1786
København, Danmark
Stie Tønsberg Schøller
1700-1769
Stie Tønsberg Schøller
F:
22 Aug 1700
G:
1742
D:
13 mai 1769
Hilleborg Johansdatter von Wetterberg
1684-1771
Hilleborg Johansdatter von Wetterberg
F:
1684
D:
1771
Johan Fredrik Frølich
1681-1757
Johan Fredrik Frølich
F:
1681
Christiania
D:
12 Des 1757
Trondheim
Sidsel Jacobsdatter Grubbe
1648-1716
Sidsel Jacobsdatter Grubbe
F:
6 Apr 1648
Rögle, Ângelholm, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
2 mai 1716
Østrupgaard Gods, Østrup, Lunde, Odense, Fyn
Oberst Johan Diderich von Wetterberg (Wettberg)
-1695
Oberst Johan Diderich von Wetterberg (Wettberg)
D:
1695
Østrup, Nordfyn, Danmark
Hilleborg Clausdatter Daa
1618-1662
Hilleborg Clausdatter Daa
F:
21 Des 1618
Trondheim
D:
7 Feb 1662
Espe
Jacob Knudsen Grubbe, til Røgle og Aggersvold, kaptein / rittmester
1610-1687
Jacob Knudsen Grubbe, til Røgle og Aggersvold, kaptein / rittmester
F:
21 mai 1610
Rôgle, Ângelholm, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
1636
D:
28 Apr 1687
Aggersvold Gods, Hjembæk, Tuse, Holbæk, Sjælland
Claus Olsen Daa, til Ravnstrup, riksadmiral
1579-1640
Claus Olsen Daa, til Ravnstrup, riksadmiral
F:
1579
D:
1640
Ingeborg Waldemarsdatter Parsberg
1593-1641
Ingeborg Waldemarsdatter Parsberg
F:
1593
Lerkenfeldt Gods, Vesterbølle, Bonderup, Rinds, Viborg, Nørrejylland
D:
10 Apr 1641
Fraugdegaard, Aasum, Odense, Fyn
Dorthe Henriksdatter Friis af Hesselager
1543-1618
Dorthe Henriksdatter Friis af Hesselager
F:
1543
D:
1618
Ole Claussen Daa, til Ravnstrup
1547-1600
Ole Claussen Daa, til Ravnstrup
F:
9 Nov 1547
Ravnstrup Gods, Herlufsmagle, Tybjerg, Præstø, Sjælland
D:
21 Jan 1600
Tjele, Sønderlyng, Viborg, Nørrejylland
Henrik Jespersen Friis af Hesselager, lensmann
1496-1571
Henrik Jespersen Friis af Hesselager, lensmann
F:
1496
Lundbygård, Svenborg, Fyn
D:
9 Mar 1571
Ørbeklunde, Ørbek, Fyn
Margrethe Nielsdatter Bild
1508-1571
Margrethe Nielsdatter Bild
F:
1508
D:
16 mai 1571
Ørbeklunde Gods, Ørbek, Vindinge, Svendborg, Fyn
Anne Johansdatter Brockenhuus
1470-1511
Anne Johansdatter Brockenhuus
F:
Ca. 1470
Volderslevgaard, Højby, Aasum, Odense, Fyn
D:
Etter 1511
Lundbygaard, Landet, Sunds, Svendborg, Fyn
Jesper Friis af Hesselager, til Lundbygaard
Ja, ukjent dato-1505
Jesper Friis af Hesselager, til Lundbygaard
F:
Ja, ukjent dato
Lundbygaard, Landet, Sunds, Svendborg, Fyn
D:
Etter 23 Apr 1505
Foreldre
Gotschalck Nielsen Brockenhuus
-1405
Anne von Ahlefeldt
Ja, ukjent dato-Ja, ukjent dato
Johan Gotschalcksen Brockenhuus, til Volderslevgaard
1410-1463 (e. etter 1466)
Johan Gotschalcksen Brockenhuus, til Volderslevgaard
F:
1410
D:
1463 (e. etter 1466)
Volderslevgaard, Højby, Aasum, Odense, Fyn
Birthe Clausdatter von Rantzau, til Aagaard