Personvern
×
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Se retningslinjer
Jeg forstår
Startside
Personside
Etterkommere av Peder Jacobsen Skram
Skriv ut
Logg inn
Generasjoner
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
(current)
Kompakt
Vertikalt
Bare Tekst
Generasjon Format
Tabeller
PDF
NB: Du må kanskje dra eller bla ned for å se hele treet.
Rigsmarsk Peder Christiernsen Skram
Ca 1400-Før 1473
Rigsmarsk Peder Christiernsen Skram
F:
ca 1400
D:
før 1473
Urup
Ellen Krag af Jylland
Ellen Krag af Jylland
G:
Ja, ukjent dato
Lisbet Nielsdatter Kaas (sparre)
Niels Mogensen Kaas (sparre)
-Før 1584
Niels Mogensen Kaas (sparre)
D:
før 1584
Kirsten Mogensdatter Kaas (sparre)
Før 1527-
Kirsten Mogensdatter Kaas (sparre)
F:
før 1527
Jørgen Kaas (mur)
1617-1700
Jørgen Kaas (mur)
F:
1617
Ulstrup, Hundborg, Thisted amt
G:
Jan 1700
Anna Maria de Wetter
-1660
Anna Maria de Wetter
F:
Nederland
G:
ca 1643
Geldern
D:
etter 1660
Wenzel Rothkirch Kaas (mur)
1669-1746
Wenzel Rothkirch Kaas (mur)
F:
1669
Ulstrup eller Faddersbøl, Hundborg herred
D:
15 Apr 1746
Korsør, Slagelse herred, Sorø amt
Gertrud de Créqui dit la Roche
1675-Ca 1748
Gertrud de Créqui dit la Roche
F:
ca. 1675
Stavanger, Norge
G:
10 Mar 1693
Stavanger
D:
ca 1748
Danmark
Hartvig Ifversen Kaas (mur)
1635-1704
Hartvig Ifversen Kaas (mur)
F:
1635
Ulstrup, Hundborg, Thisted
D:
28 Mai 1704
Sophia Wenzelsdatter Rothkirch
1644-Før 1719
Sophia Wenzelsdatter Rothkirch
F:
Mar 1644
G:
1668
D:
før 20 Jan 1719
Faddersbøl, Hundborg herred, Thisted amt
Sophia Mogensdatter Krag af Jylland
Ca 1596-1648
Sophia Mogensdatter Krag af Jylland
F:
ca 1596
Glomstrup, Hvidbjerg, Thisted
D:
14 Okt 1648
Ulstrup, Hundborg
Iver Hermansen Kaas (mur)
1586-1662
Iver Hermansen Kaas (mur)
F:
1586
G:
1616
Viborg, Danmark
D:
19 Jul 1662
Ingeborg Ericksdatter Kaas (sparre)
Ca 1565-1622
Ingeborg Ericksdatter Kaas (sparre)
F:
ca 1565
D:
1 Mar 1622
Mogens Nielsen Krag af Jylland
1544-1622
Mogens Nielsen Krag af Jylland
F:
1544
G:
etter 1583
D:
18 Feb 1622
Glomstrup
Erik Mogensen Kaas (sparre)
Før 1527-Før 1625
Erik Mogensen Kaas (sparre)
F:
før 1527
D:
før 1625
Ellen Mogensdatter Juel
Ellen Mogensdatter Juel
G:
Ja, ukjent dato
Mogens Nielsen Kaas (sparre)
-1565
Mogens Nielsen Kaas (sparre)
D:
etter 24 Jul 1565
Mette Godskesdatter Friis af Vadskærgaard
Ca 1470-Før 1527
Mette Godskesdatter Friis af Vadskærgaard
F:
ca 1470
G:
1515
D:
før 1527
Jens Nielsen Kaas (sparre)
-Før 1537
Jens Nielsen Kaas (sparre)
D:
før 1537
Niels Nielsen Kaas (sparre)
-Før 1515
Niels Nielsen Kaas (sparre)
D:
før 4 Sep 1515
Ørndrup Gods, Vester Hornum, Aalborg
Abel Pedersdatter Høeg (Banner)
1455-1505
Abel Pedersdatter Høeg (Banner)
F:
1455
G:
Ja, ukjent dato
D:
1505
Ørndrup Gods, Vester Hornum, Aalborg
Sofie Nielsdatter Kaas (sparre)
1507-1564
Sofie Nielsdatter Kaas (sparre)
F:
etter 1507
D:
etter 7 Aug 1564
Jørgen Kaas (mur)
1617-1700
Jørgen Kaas (mur)
F:
1617
Ulstrup, Hundborg, Thisted amt
G:
Jan 1700
Anna Maria de Wetter
-1660
Anna Maria de Wetter
F:
Nederland
G:
ca 1643
Geldern
D:
etter 1660
Conrad Kaas (mur)
Ahasverus Kaas (mur), kapteinløytnant
1693-1744
Ahasverus Kaas (mur), kapteinløytnant
A:
15 Nov 1693
Domkirken Frue, Stavanger
D:
5 Mar 1744
Camelegaden, København.
Anna Birgitta Scheen
1696-1765
Anna Birgitta Scheen
F:
1696
?Danmark
G:
21 Jan 1718
Korsør Skt. Povl, Slagelse herred, Sorø amt
D:
17 Mai 1765
Dokken, København
Hartvig Kaas (mur), oberstløytnant
1695-1759
Hartvig Kaas (mur), oberstløytnant
A:
24 Feb 1695
Frue Domkirke, Stavanger, Rogaland, Norge
D:
21 Apr 1759
Kjørnes, Sogndal
Maria Hansdatter Mangor
1689-1749
Maria Hansdatter Mangor
F:
Jan 1689
Sogndal
G:
ca 1720
Stedje kirke, Sogndal
G:
8 Jun 1749
Stedje, Sogndal
Sophie Dorethe Kaas (mur)
1699-
Sophie Dorethe Kaas (mur)
A:
20 Apr 1699
Domkirken Frue, Stavanger
Friderich Kaas (mur), godsforpakter
1702-1748
Friderich Kaas (mur), godsforpakter
F:
01 Des 1702
Mariager sogn, Onsild herred, Randers
D:
20 Apr 1748
Skodborghus, Vejen sogn, Malt herred, Ribe
Malene Sibylla de Rodriguetz
1704-1753
Malene Sibylla de Rodriguetz
F:
1 Mar 1704
Nakskov
G:
27 Apr 1733
Maribo
D:
28 des 1753
Faarup
Christian Wilhelm Kaas (mur)
1707-
Christian Wilhelm Kaas (mur)
A:
28 Apr 1707
Holmen kirke, København
Wenzel Rothkirch Kaas (mur)
1669-1746
Wenzel Rothkirch Kaas (mur)
F:
1669
Ulstrup eller Faddersbøl, Hundborg herred
D:
15 Apr 1746
Korsør, Slagelse herred, Sorø amt
Gertrud de Créqui dit la Roche
1675-Ca 1748
Gertrud de Créqui dit la Roche
F:
ca. 1675
Stavanger, Norge
G:
10 Mar 1693
Stavanger
D:
ca 1748
Danmark
Hartvig Ifversen Kaas (mur)
1635-1704
Hartvig Ifversen Kaas (mur)
F:
1635
Ulstrup, Hundborg, Thisted
D:
28 Mai 1704
Sophia Wenzelsdatter Rothkirch
1644-Før 1719
Sophia Wenzelsdatter Rothkirch
F:
Mar 1644
G:
1668
D:
før 20 Jan 1719
Faddersbøl, Hundborg herred, Thisted amt
Iver Hermansen Kaas (mur)
1586-1662
Iver Hermansen Kaas (mur)
F:
1586
D:
19 Jul 1662
Sophia Mogensdatter Krag af Jylland
Ca 1596-1648
Sophia Mogensdatter Krag af Jylland
F:
ca 1596
Glomstrup, Hvidbjerg, Thisted
G:
1616
Viborg, Danmark
D:
14 Okt 1648
Ulstrup, Hundborg
Stalder Hermansen Kaas (mur)
1587-1656
Stalder Hermansen Kaas (mur)
F:
28 Sep 1587
G:
1 Feb 1656
Regitze Clausdatter Bille
1609-1672
Regitze Clausdatter Bille
F:
18 Des 1609
Vandaas
G:
1636
D:
13 Apr 1672
Faddersbøl
Birte Nielsdatter Kaas (sparre)
Ca 1546-1613
Birte Nielsdatter Kaas (sparre)
F:
ca 1546
Olby, Ringkøbing
D:
etter 1613
Herman Erichsen Kaas (mur)
Ca 1545-Før 1614
Herman Erichsen Kaas (mur)
F:
ca 1545
Gelskov, Hillerslev sogn, Sallinge herred
G:
Ja, ukjent dato
D:
før Feb 1614
Skovgaard, Tapdrup sogn, Nørlyng herred
Niels Nielsen Kaas (sparre)
Ca 1510-1582
Niels Nielsen Kaas (sparre)
F:
ca 1510
D:
Etter 1582
Maren Iversdatter Dyre
Ca 1500-
Maren Iversdatter Dyre
F:
ca 1500
Sø, Morsø, Thisted
G:
1535
Ringkøbing
Anne Hermansdatter Flemming
Anne Hermansdatter Flemming
G:
Ja, ukjent dato
Christen Nielsen Kaas (sparre)
-1496
Christen Nielsen Kaas (sparre)
D:
eft. 1496
Wenzel Rothkirch Kaas (mur)
1669-1746
Wenzel Rothkirch Kaas (mur)
F:
1669
Ulstrup eller Faddersbøl, Hundborg herred
D:
15 Apr 1746
Korsør, Slagelse herred, Sorø amt
Gertrud de Créqui dit la Roche
1675-Ca 1748
Gertrud de Créqui dit la Roche
F:
ca. 1675
Stavanger, Norge
G:
10 Mar 1693
Stavanger
D:
ca 1748
Danmark
Sophia Wenzelsdatter Rothkirch
1644-Før 1719
Sophia Wenzelsdatter Rothkirch
F:
Mar 1644
D:
før 20 Jan 1719
Faddersbøl, Hundborg herred, Thisted amt
Hartvig Ifversen Kaas (mur)
1635-1704
Hartvig Ifversen Kaas (mur)
F:
1635
Ulstrup, Hundborg, Thisted
G:
1668
D:
28 Mai 1704
Kirsten Fredriksdatter Reedtz
1610-1646
Kirsten Fredriksdatter Reedtz
F:
26 Sep 1610
Tygestrup, Danmark
D:
30 Aug 1646
Slot, Antvorskov, Slagelse, Sjælland, Danmark
Wenzel Rothkirck, generalmarskal
1597-1655
Wenzel Rothkirck, generalmarskal
F:
24 Jun 1597
Jäschkendorf i Schlesien
G:
23 Jun 1633
København, Danmark
D:
5 Mar 1655
Antvorskov, Slagelse, Sjælland, Danmark
Peder Reedtz
1614-1674
Peder Reedtz
F:
17 Nov 1614
Tygestrup
D:
10 Jul 1674
København, Danmark
Frederik Pedersen Reedtz
1586-1659
Frederik Pedersen Reedtz
F:
1586
Antvorskov, Slagelse, Sjælland, Danmark
D:
8 Jun 1659
København, Danmark
Birgitte Steensdatter Brahe
1591-1627
Birgitte Steensdatter Brahe
F:
1591
G:
9 Jul 1609
København, Danmark
D:
1627
Karen Jørgensdatter Rostrup
-1636
Karen Jørgensdatter Rostrup
D:
1636
Saltø i Sjælland
Peder Reedtz
1531-1607
Peder Reedtz
F:
1531
Schulzendorf, Mark Brandenburg
G:
25 Feb 1582
København, Danmark
D:
21 Sep 1607
Tygestrup
Jørgen Lauridsen Rostrup, til Sjelleskovgård
Ca 1510-Før 1563
Jørgen Lauridsen Rostrup, til Sjelleskovgård
F:
ca 1510
Jylland
D:
før 6 Nov 1563
Viborg Købstad
Margrethe Andersdatter Skeel
-1568
Margrethe Andersdatter Skeel
G:
Ja, ukjent dato
D:
etter 1568
Wedelslund (Sjelleskovgaard), Aarhus
Ellen Nielsdatter Kaas (sparre)
-Før 1518
Ellen Nielsdatter Kaas (sparre)
D:
før 1518
Laurids Hansen Rostrup, til Sjelleskovsgaard
-Før 1518
Laurids Hansen Rostrup, til Sjelleskovsgaard
G:
Ja, ukjent dato
D:
før 1518
Jylland
Jens Nielsen Kaas (sparre)
1449-1519
Jens Nielsen Kaas (sparre)
F:
eft. 1449
Kaas, Lihme, Rødding, Viborg
D:
1519
Taarupgaard, Taarup, Viborg
Ellen (Else) Pedersdatter Skram
-Før 1459
Ellen (Else) Pedersdatter Skram
D:
før 1459
Niels Jensen Kaas (sparre)
1420-1471
Niels Jensen Kaas (sparre)
F:
ca. 1420
Kaas, Lihme, Rødding, Viborg
G:
1449
D:
etter 1471
Kaas, Lihme, Rødding, Viborg
Willum Gerlofsen Nettelhorst, til Hoel
-Ett 1655
Willum Gerlofsen Nettelhorst, til Hoel
D:
Ett 1655
Evert Gerlofsen Nettelhorst
-Ett 1649
Evert Gerlofsen Nettelhorst
D:
Ett 29 Apr 1649
Anne Catrine Sigvardsdatter Akeleye
Vibeke Sigvardsdatter Akeleye
-1682
Vibeke Sigvardsdatter Akeleye
D:
1682
Johan Urne
Johan Urne
G:
Ja, ukjent dato
Sofie Akeleye
Jochim Groth
-Før 1748
Jochim Groth
D:
før 1748
Christian Frederik Groth (Groodt)
Ca 1691-
Christian Frederik Groth (Groodt)
F:
ca 1691
Gabriel (Sigvard) Egediussen Groth, kroholder
1692-1770
Gabriel (Sigvard) Egediussen Groth, kroholder
F:
1692
D:
1770
Fannrem
Susanna Larsdatter Engen
1692-1746
Susanna Larsdatter Engen
F:
1692
D:
1746
Fannrem
Maren Pedersdatter
1707-1774
Maren Pedersdatter
F:
1707
Skaun
G:
Ja, ukjent dato
D:
1774
Øllegaard Gabrielsdatter Akeleye
1660-
Øllegaard Gabrielsdatter Akeleye
F:
?1660
Kambo, Moss
Egedius Groth (Groodt)
ca 1642?-
Egedius Groth (Groodt)
F:
ca 1642?
Groth, Moss
G:
Ja, ukjent dato
Sigvard Jørgen Akeleye, major
1672-1733
Sigvard Jørgen Akeleye, major
F:
1672
Rygge, Ostfold, Viken
D:
1733
Ingeborg Jensdatter Lund
1671-1717
Ingeborg Jensdatter Lund
F:
1671
D:
29 Okt 1717
Peter Sigvard Akeleye, kaptein til hest
1720-1764
Peter Sigvard Akeleye, kaptein til hest
F:
3 Mar 1720
Skiptvedt, Østfold, Viken, Norge
D:
12 Mar 1764
Bjerke, Hedmark, Innlandet, Norge
Johanne Alette Wibe
1722-1792
Johanne Alette Wibe
F:
1722
Slemmestad, Røyken, Buskerud
G:
4 Des 1747
Lier, Buskerud, Viken, Norge
D:
18 Jan 1792
Anne Dorothea Kofoed
1696-1754
Anne Dorothea Kofoed
F:
1696
D:
1754
Gabriel Sigvardsen Akeleye, til Kambo
Ca 1638-1677
Gabriel Sigvardsen Akeleye, til Kambo
F:
ca 1638
D:
9 Feb 1677
Kambo (Rygge), Østfold, Norge
Barbara Maria Rockling
1636-1716
Barbara Maria Rockling
F:
1636
G:
Ja, ukjent dato
G:
18 Nov 1716
Skibstedt
Else Sigvardsdatter Akeleye
1638-1666
Else Sigvardsdatter Akeleye
F:
26 Apr 1638
Vernø kloster, Norge
D:
19 Mar 1666
Nandrup, Danmark
Øllegaard Gerlofsdatter Nettelhorst
-1647
Øllegaard Gerlofsdatter Nettelhorst
D:
1647
Sigvard Gabrielsen Akeleye
1584-1659
Sigvard Gabrielsen Akeleye
F:
25 Mar 1584
Torkildstrup (Falster), ?Fyn, Danmark
G:
Ca 1637
D:
5 Aug 1659
Oslo
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
Ca 1624-1692
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
F:
ca 1624
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
G:
Ja, ukjent dato
D:
22 Jan 1692
Branstorp, Skjeberg, Norge
Frederich von Paselich
1645-1698
Frederich von Paselich
F:
1645
Rønnebæksholm, Næstved, Danmark
D:
4 Mar 1698
Sarpsborg, Østfold
Olive Gerlofsdatter Nettelhorst
Knud von Paselich
-1670
Knud von Paselich
G:
Ja, ukjent dato
D:
1670
Anna Catharina Johansdatter Due (Taube)
-Før 1614
Anna Catharina Johansdatter Due (Taube)
D:
før 1614
Gerlof Nettelhorst
-1643
Gerlof Nettelhorst
G:
Ca 1606
D:
1643
Ous hovedgård, Halden, Østfold, Viken
Olive Pedersdatter Skram
-1602
Olive Pedersdatter Skram
D:
1602
Johann Ottesen Taube Due, lensherre
1535-Før 1612
Johann Ottesen Taube Due, lensherre
F:
1535
G:
25 Feb 1582
København slott
D:
Før 1612
Peder Christiernsen Skram
1503-1581
Peder Christiernsen Skram
F:
Jul 1503
Urup
D:
11 Jul 1581
Urup, Østbirk Sogn, Horsens
Elsebet Tygesdatter Krabbe
1514-1578
Elsebet Tygesdatter Krabbe
F:
12 Apr 1514
Helsingborg Slott
D:
8 Mar 1578
Laholm Slott
Christiern Pedersen Skram
-1519
Christiern Pedersen Skram
D:
etter 24 Mar 1519
Anne Knudsdatter Reventlow
-1505
Anne Knudsdatter Reventlow
G:
Ja, ukjent dato
D:
etter 1505
Anne Nielsdatter Banner
1424-1473
Anne Nielsdatter Banner
F:
etter 1424
G:
Ja, ukjent dato
D:
etter 1473
Christiern Eriksen Skram
-1411
Christiern Eriksen Skram
D:
etter 1411
Kirsten Jespersdatter Raasted
-1388
Kirsten Jespersdatter Raasted
G:
Ja, ukjent dato
D:
etter 1388
Jens Eriksen Skram
-1425
Jens Eriksen Skram
D:
etter 1425
Erik Pedersen Skram
-1371
Erik Pedersen Skram
D:
etter 1371
Lage Pedersen Skram
Ivar Pedersen Skram
Jon Pedersen Skram
Nicolaus Pedersen Bramdroph Skram
-Før 1376
Nicolaus Pedersen Bramdroph Skram
D:
før 1376
Tyge Ottesen Brahe
1546-1601
Tyge Ottesen Brahe
F:
14 Des 1546
Knudstrup
D:
24 Okt 1601
Praha, Kongeriket Böhmen (dagens Tsjekkia)
Kirsten Fredriksdatter Reedtz
1610-1646
Kirsten Fredriksdatter Reedtz
F:
26 Sep 1610
Tygestrup, Danmark
D:
30 Aug 1646
Slot, Antvorskov, Slagelse, Sjælland, Danmark
Wenzel Rothkirck, generalmarskal
1597-1655
Wenzel Rothkirck, generalmarskal
F:
24 Jun 1597
Jäschkendorf i Schlesien
G:
23 Jun 1633
København, Danmark
D:
5 Mar 1655
Antvorskov, Slagelse, Sjælland, Danmark
Peder Reedtz
1614-1674
Peder Reedtz
F:
17 Nov 1614
Tygestrup
D:
10 Jul 1674
København, Danmark
Birgitte Steensdatter Brahe
1591-1627
Birgitte Steensdatter Brahe
F:
1591
D:
1627
Frederik Pedersen Reedtz
1586-1659
Frederik Pedersen Reedtz
F:
1586
Antvorskov, Slagelse, Sjælland, Danmark
G:
9 Jul 1609
København, Danmark
D:
8 Jun 1659
København, Danmark
Steen Ottesen Brahe
1547-1620
Steen Ottesen Brahe
F:
21 Des 1547
Gladsaxe, Skåne
D:
11 Apr 1620
Kalundborg slott
Kirsten Hansdatter Holck
1558-1599
Kirsten Hansdatter Holck
F:
10 Apr 1558
Barritskov, Barrit sogn, Bjerre herred, Vejle amt
G:
1590
D:
10 Feb 1599
Kalundborg slott
Axel Ottesen Brahe
1550-1616
Axel Ottesen Brahe
F:
28. Mai 1550
Knudstrup, Skåne
D:
14 Aug 1616
Jørgen Ottesen Brahe, til Tostrup og Gundestrup
1554-1601
Jørgen Ottesen Brahe, til Tostrup og Gundestrup
F:
19 Feb 1554
Knudstrup i Skåne
D:
4 Feb 1601
Gundestrup i Skåne
Ingeborg Nielsdatter Parsberg, til Gundestrup
Ingeborg Nielsdatter Parsberg, til Gundestrup
G:
1580
Knud Ottesen Brahe
1555-1615
Knud Ottesen Brahe
F:
24 Aug 1555
Aalborghus
D:
3 Feb 1615
Margrethe Eriksdatter Lange til Engelsholm
Margrethe Eriksdatter Lange til Engelsholm
G:
før 1584
Tage Ottesen Thott til Eriksholm
1580-1658
Tage Ottesen Thott til Eriksholm
F:
27 Mai 1580
D:
Feb 1658
Sophie Ottesdatter Brahe
Ca 1558-1643
Sophie Ottesdatter Brahe
F:
ca 1558
Knutstorp, Skåne
D:
1643
Helsingør
Otte Andersen Thott
Otte Andersen Thott
G:
Ja, ukjent dato
Erik Nielsen Munk Lange
1553-1613
Erik Nielsen Munk Lange
F:
27 Mai 1553
Engelsholm, Nørup
D:
1613
Prag
Beate Clausdatter Bille
1526-1605
Beate Clausdatter Bille
F:
29 Apr 1526
Skarholt
D:
18 Okt 1605
Lundegaard
Otte Tygesen Brahe
1518-1571
Otte Tygesen Brahe
F:
02 Okt 1518
Tostrup Slot
G:
23 Nov 1544
Knudstrup, Onsø herred, Skåne
D:
09 Mai 1571
Helsingborg slott
Lisbet Jensdatter Ulfstand
-1540
Lisbet Jensdatter Ulfstand
D:
5 Apr 1540
Båhus
Claus Steensen Bille, til Allinde
1490-1558
Claus Steensen Bille, til Allinde
F:
1490
G:
1524
D:
1558
Margrethe Arvidsdatter Trolle
1475-1522
Margrethe Arvidsdatter Trolle
F:
1475
D:
1522
Jens Holgersen Ulfstand
-1523
Jens Holgersen Ulfstand
G:
Ja, ukjent dato
D:
1523
Beata Ivarsdatter Thott, til Lillø og Knabstrup
-1487
Beata Ivarsdatter Thott, til Lillø og Knabstrup
D:
4 Des 1487
Effrid, Tröjd, Skåne, Sverige
Arvid Birgarsson Trolle, til Bergqvara
1424-Ca 1505
Arvid Birgarsson Trolle, til Bergqvara
F:
etter 1424
G:
22 Sep 1466
Nyköping, Sverige
D:
ca 20 Feb 1505
Lillö Slott (Lillø), Gers, Skåne
Margrethe Poulsdatter Laxmand, til Knabstrup,
-1467
Margrethe Poulsdatter Laxmand, til Knabstrup,
D:
etter 1467
Ivar Axelsson Thott
Ivar Axelsson Thott
G:
Ja, ukjent dato
Elisabeth Eriksdatter Krummedige
Poul Pedersen Laxmand
-1439
Poul Pedersen Laxmand
G:
Ja, ukjent dato
D:
etter 1439
Agneta Eriksdatter Krummedige
Sten Turesson (Bielke av Åkerö), til Hörby
1380-1431
Sten Turesson (Bielke av Åkerö), til Hörby
F:
ca. 1380
G:
1429
D:
1431
Hartvig Erichssøn Krummedige
Ca 1400-1476
Hartvig Erichssøn Krummedige
F:
ca 1400
Sønderjylland
D:
1476
Akershus festning
Katarina Markvardsdatter Buck
Katarina Markvardsdatter Buck
G:
Ja, ukjent dato
Peder Eskesen Bille, til Svanholm
Sophie Henrichsdatter Krummedige
Ca 1500-1539
Sophie Henrichsdatter Krummedige
F:
ca 1500
Norge
D:
Mai 1539
Danmark
Eske Pedersen Bille
Ca 1480-1552
Eske Pedersen Bille
F:
ca 1480
Danmark
G:
ca 1517
D:
11 Feb 1552
København, Danmark
Henrik Hartvigsen Krummedige
Ca 1465-1530
Henrik Hartvigsen Krummedige
F:
ca 1465
Norge
D:
1 Apr 1530
Anne Jørgensdatter Rud
-Før 1533
Anne Jørgensdatter Rud
D:
før 10 Mar 1533
Mogenstrup, Skåne
Karen Andersdatter Hak
1423-
Karen Andersdatter Hak
F:
etter 1423
Anne Henrichsdatter
Anne Henrichsdatter
G:
Ja, ukjent dato
Erik Segebodsen Krummedige
-1439
Erik Segebodsen Krummedige
D:
14 Sep 1439
Beata von Thienen
1360-
Beata von Thienen
F:
1360
G:
Ja, ukjent dato
Johann Friderichsen Budde
-Ca 1685
Johann Friderichsen Budde
F:
Tøllisgaard, Töllist (Tølluste), Saaremaa (Ösel), Estland
D:
ca 1685
Tøllisgaard, Töllist (Tølluste), Saaremaa (Ösel), Estland
Axel Friderichsen Budde
Helle Friderichsdatter Budde
Ursulla Friderichsdatter Budde
Ellen Friderichsdatter Budde
Sophia Friderichsdatter Budde
Matthias Friderichsen Budde, oberstløytnant
1613-1679
Matthias Friderichsen Budde, oberstløytnant
F:
10 Nov 1613
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
D:
5 Jun 1679
Hindsels, Hvidbjerg, Refs Herred, Thisted, Danmark
Berthe Margrethe Enevoldsdatter Kaas
Regitze Sophie Ovesdatter Giedde
Regitze Sophie Ovesdatter Giedde
G:
ca 1650
Elisabeth Caspersdatter von Gersdorff
Elisabeth Caspersdatter von Gersdorff
G:
ca 1654
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
1616-1679
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
F:
1616
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
D:
28 Apr 1679
Thorsø, Viken
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
1640-1667
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
F:
16 Sep 1640
G:
Før 1660
D:
13 Jun 1667
Anne Catherina Friderichsdatter Budde
1619-1665
Anne Catherina Friderichsdatter Budde
F:
8 Jan 1619
Tøllist, Saaremaa (dengang Øsel), Estland
D:
6 Aug 1665
København, Danmark
Peder Michelsen Wibe, lensherre
1596-1658
Peder Michelsen Wibe, lensherre
F:
1596
København, Danmark
G:
24 Okt 1641
København, Danmark
D:
7 Aug 1658
København, Danmark
Joachim Friderich Vind, baron
1634-1687
Joachim Friderich Vind, baron
F:
11 Mar 1634
G:
16 Des 1662
Sokkelund, København, Danmark
D:
3 Jun 1687
Trondheim
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
Ca 1624-1692
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
F:
ca 1624
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
D:
22 Jan 1692
Branstorp, Skjeberg, Norge
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
G:
Ja, ukjent dato
Joachim Friderichsen Budde, kavaleriløytnant
1626-1670
Joachim Friderichsen Budde, kavaleriløytnant
F:
1626
Tøllisgaard, Töllist (Tølluste), Saaremaa (Ösel), Estland
D:
1 Nov 1670
Moss, Østfold, Viken
Agnethe von Horgen
-1676
Agnethe von Horgen
G:
1652
D:
etter 1676
Norge?
Karen Axelsdatter Urup
1588-1656
Karen Axelsdatter Urup
F:
14 Jan 1588
D:
1656
Friderich Mathiasen Budde
-1648
Friderich Mathiasen Budde
G:
Ca 1613
D:
1648
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
1589-1656
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
F:
1589
D:
1656
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
1590-1656
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
F:
etter 1590
D:
1656
Godslef Friderichsen Budde
-1642
Godslef Friderichsen Budde
D:
etter 1642
Axel Friderichsen Budde
1615-1649
Axel Friderichsen Budde
F:
1615
D:
22 Mar 1649
København, Danmark
Helle Friderichsdatter Budde
1617-1684
Helle Friderichsdatter Budde
F:
1617
D:
Jun 1684
Vestnes, Romsdal
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
1614-1682
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
F:
12 Feb 1614
Livland (Estland/Latvia)
D:
21 Mai 1682
Vestnes, Romsdal
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
Ca 1620-1654
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
F:
ca 1620
D:
1654
Christian Diderich von Zernichow, friherre, oberst, felttøymester
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
Ca 1625-1693
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
F:
ca 1623/25
?Værløse, Furesø, Sjælland, Danmark
D:
22 Apr 1693
Meldal
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
ca. 1630?-1693
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
F:
ca. 1630?
?Skogn, Nord-Trøndelag
G:
1650?
?Trondheim
D:
Etter 1693
Kvam, Meldal, Sør-Trøndelag
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
Ca 1630-1675
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
F:
ca 1630
D:
1675
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
1627-1675
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
F:
Ca. 1627
Sønderjylland
D:
Etter 1675
Anne Axelsdatter Urup
1595-1674
Anne Axelsdatter Urup
F:
1595
Vapnø Slot, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
18 Feb 1674
Trondheim
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
1589-1650
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
F:
13 Feb 1589
Børglum Kloster, Hjørring, Nordjylland, Danmark
D:
Jun 1650
Trondheim
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
1596-1656
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
F:
ca. 1596
D:
1656
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
1592-Før 1624
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
F:
etter 1592
D:
før 6 Nov 1624
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
1630-1671
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
F:
1630
D:
4 mars 1671
Fredriksten festning, Halden, Østfold
Tønne Jacobsen Huitfeldt
1625-1677
Tønne Jacobsen Huitfeldt
F:
20 Nov 1625
Trondstad gård, Hurum, Buskerud
G:
1662
D:
12 Sep 1677
Fredriksten festning, Halden, Østfold
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
-1634
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
G:
25 Aug 1628
D:
1634
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
1601-1671
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
F:
13 Sep 1601
Vapnø, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
15 Mar 1671
København, Danmark
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
1612-1691
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
F:
23 Feb 1612
Klågerup (ved Malmö), Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
10 mai 1635
Skåne, Danmark (nå Sverige)
D:
19 Mar 1691
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
1566-1637
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
F:
14 Jul 1566
Helsingborg Slot, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
2 Mai 1637
herr Axel Henrichsen Urup
1564-1601
herr Axel Henrichsen Urup
F:
19 Mai 1564
Akershus slott, Oslo
G:
14 Jan 1588
Dybæk, Vemmenhøj, Malmøhus, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
21 Apr 1601
Johan Jacobsen Beck
1603-Ja, ukjent dato
Johan Jacobsen Beck
F:
etter 1603
D:
Ja, ukjent dato
Jochum Jacobsen Beck, til Gladsaxe
1604-1682
Jochum Jacobsen Beck, til Gladsaxe
F:
ca. 1604
D:
etter 5 mai 1682
Andrarum, Skåne, Sverige
Anne Jacobsdatter Beck, til Vapnö
1607-1664
Anne Jacobsdatter Beck, til Vapnö
F:
1 Nov 1607
Varberg, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
etter 1664
Engelstad, Ystad, Skåne, Sverige
Christian Joachimsen von Bülow av Wedendorf, til Engelstad og Smistrup, lensmann Laugholm (Laholm, Halmstad), rittmester (kaptein)
1607-1643
Christian Joachimsen von Bülow av Wedendorf, til Engelstad og Smistrup, lensmann Laugholm (Laholm, Halmstad), rittmester (kaptein)
F:
13 des 1607
Frederiksborg, Hillerød, Sjælland, Danmark
G:
25 Aug 1633
København, Danmark
D:
16 Sep 1643
Ingelstad, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
Jacob Lavesen Beck, til Gladsaxe, admiral
Før 1563-Før 1622
Jacob Lavesen Beck, til Gladsaxe, admiral
F:
før 24 Jul 1563
G:
28 Feb 1603
Varberg, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
før 22 Mar 1622
Mathias von der Recke, til Neuenburg, Talsen og Cabillen, hoffmester hos hertug von Kettler av Kurland
1565-1638
Mathias von der Recke, til Neuenburg, Talsen og Cabillen, hoffmester hos hertug von Kettler av Kurland
F:
1565
G:
1625
D:
1638
Kirsten Ludvigsdatter Munk
1598-1658
Kirsten Ludvigsdatter Munk
F:
6 Jul 1598
D:
19 Apr 1658
Christian IV Frederiksen, konge af Danmark-Norge
1577-1648
Christian IV Frederiksen, konge af Danmark-Norge
F:
12 Apr 1577
Frederiksborg slott, Danmark
G:
1615
D:
28 Feb 1648
Rosenborg Slot, København
Ellen Jørgensdatter Marsvin
1572-1649
Ellen Jørgensdatter Marsvin
F:
1 Feb 1572
Landskrona slott, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
11 Nov 1649
Holckenhavn slot (tidl. Ellensborg, før det Ulfeldtsholm)
greve Ludvig Ludvigsen Munk, til Nørlund Slot
1537-1602
greve Ludvig Ludvigsen Munk, til Nørlund Slot
F:
1537
Vejle
G:
ca 1589
D:
8 Apr 1602
Fyn
Karen Enevoldsdatter Kruse, til Svendstrup
1600-1661
Karen Enevoldsdatter Kruse, til Svendstrup
F:
16 Mar 1600
D:
28 Jun 1661
Oluf Christoffersen Parsberg, til Jernit og Palstrup, ridder, riksråd, lensherre Bergenhus, Trondheim, Båhus, Skanderborg og Vestervig, stor eiendomsbesitter
1589-1661
Oluf Christoffersen Parsberg, til Jernit og Palstrup, ridder, riksråd, lensherre Bergenhus, Trondheim, Båhus, Skanderborg og Vestervig, stor eiendomsbesitter
F:
1589
G:
16 Jun 1522
København, Danmark
D:
19 Jul 1661
Else Jørgensdatter Marsvin, til Aastrup og Stenalt
1575-1628
Else Jørgensdatter Marsvin, til Aastrup og Stenalt
F:
5 Jun 1575
København, Danmark
D:
22 Jan 1628
Stenalt Gods, Ørsted, Rougsø, Østjylland
Enevold Tygesen Kruse, til Hjermeslevgaard, Ryumgaard, Svendstrup, Kabbel og Stenalt, rentemester, riksråd, riksstattholder Norge, norsk øverstkommanderende, lensherre Akershus og Tranekjær
1554-1621
Enevold Tygesen Kruse, til Hjermeslevgaard, Ryumgaard, Svendstrup, Kabbel og Stenalt, rentemester, riksråd, riksstattholder Norge, norsk øverstkommanderende, lensherre Akershus og Tranekjær
F:
28 Sep 1554
Svenstrup, Onsild, Randers, Midtjylland
G:
15 Feb 1596
Koldinghus Slot, Brusk, Vejle, Østjylland
D:
8 Mar 1621
Aastrup Gods, Jyderup, Tuse, Holbæk, Sjælland
Karen Ottesdatter Gyldenstierne, til Aunsbjerg og Vraagaard
-1589
Karen Ottesdatter Gyldenstierne, til Aunsbjerg og Vraagaard
D:
1589
Jørgen Pedersen Marsvin, riksråd & lensherre
Ca 1527-1581
Jørgen Pedersen Marsvin, riksråd & lensherre
F:
ca 1527
G:
27 mai 1565
D:
2 Sep 1581
Dybæk, Gärdslövs, Vemmenhøj, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
Otte Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
1481-1551
Otte Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
F:
etter 1481
D:
25 Jun 1551
Bygholm Hovedgaard, Horsens, Nim, Skanderborg, Østjylland
fru Helvig Mogensdatter Gøye
-1597
fru Helvig Mogensdatter Gøye
D:
3 Apr 1597
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
1628-1685
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
F:
18 Apr 1628
Odense Købstad
D:
23 Aug 1685
Kristiansand, Agder
Karen Axelsdatter Mowat
-1675
Karen Axelsdatter Mowat
G:
Ca 1657
D:
1675
Oslo
Maximilian Holgersen Rosenkrantz
1630-1676
Maximilian Holgersen Rosenkrantz
F:
ca. 1630
D:
17 Aug 1676
Halmstad, Sverige
Holger Fredriksen Rosenkrantz
1599-1634
Holger Fredriksen Rosenkrantz
F:
24 Jul 1599
Lindved, Stenløse, Odense
D:
1634
Venlo, Limburg, Nederland
Justina Ursula Maximiliansdatter van der Lauwick
Frederik Holgersen Rosenkrantz
1571-1602
Frederik Holgersen Rosenkrantz
F:
1571
Skanderborg Slot
D:
18 Aug 1602
Veselí nad Moravou (Wessely), Czech Republic
Rigborg Lauridsdatter Brockenhuus
1579-1641
Rigborg Lauridsdatter Brockenhuus
F:
3 Jul 1579
Nyborg Slot, Vindinge, Svendborg
D:
16 Sep 1641
Karen Christophersdatter Gyldenstierne
1544-1613
Karen Christophersdatter Gyldenstierne
F:
18 Jul 1544
Wedellsborg Slot (Iversnæs), Odense
G:
20 Apr 1613
Horsens Kirke, Nim, Skanderborg
Holger Ottesen Rosenkrantz
1517-1575
Holger Ottesen Rosenkrantz
F:
1517
Tørning, Gram, Haderslev
G:
25 Apr 1568
D:
4 Mar 1575
Boller Gods, Vejle
Christopher Henriksen Gyldenstierne
1481-1562
Christopher Henriksen Gyldenstierne
F:
etter 1481
D:
19 Feb 1562
Wedellsborg Slot (Iversnæs), Odense
Anne Tønnesdatter Parsberg
Ca 1519-1587
Anne Tønnesdatter Parsberg
F:
ca 1519
G:
1543
D:
3 Sep 1587
Wedellsborg Slot, Odense
Karen Bentsdatter Bille
Ca 1470-1540
Karen Bentsdatter Bille
F:
ca 1470
D:
1540
Henrik Knudsen (d.y.) Gyldenstierne
Ca 1450-1517
Henrik Knudsen (d.y.) Gyldenstierne
F:
ca 1450
Store Restrup Herregaard, Hornum, Aalborg
G:
før 1481
D:
14 Nov 1517
Wedellsborg Slot (Iversnæs), Husby, Vends, Odense
Sidsel Jacobsdatter Grubbe
1648-1716
Sidsel Jacobsdatter Grubbe
F:
6 Apr 1648
Rögle, Ângelholm, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
2 mai 1716
Østrupgaard Gods, Østrup, Lunde, Odense, Fyn
Oberst Johan Diderich von Wetterberg (Wettberg)
-1695
Oberst Johan Diderich von Wetterberg (Wettberg)
D:
1695
Østrup, Nordfyn, Danmark
Jacob Knudsen Grubbe, til Røgle og Aggersvold, kaptein / rittmester
1610-1687
Jacob Knudsen Grubbe, til Røgle og Aggersvold, kaptein / rittmester
F:
21 mai 1610
Rôgle, Ângelholm, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
28 Apr 1687
Aggersvold Gods, Hjembæk, Tuse, Holbæk, Sjælland
Hilleborg Clausdatter Daa
1618-1662
Hilleborg Clausdatter Daa
F:
21 Des 1618
Trondheim
G:
1636
D:
7 Feb 1662
Espe
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
1612-1691
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
F:
23 Feb 1612
Klågerup (ved Malmö), Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
19 Mar 1691
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
1601-1671
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
F:
13 Sep 1601
Vapnø, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
10 mai 1635
Skåne, Danmark (nå Sverige)
D:
15 Mar 1671
København, Danmark
Sidsel Hansdatter Sparre (Skåne)
-1613
Sidsel Hansdatter Sparre (Skåne)
D:
4 Jan 1613
Knud Jakobsen Grubbe, til Røgle
1575-1632
Knud Jakobsen Grubbe, til Røgle
F:
28 Mai 1575
Rögle, Ângelholm, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
18 Sep 1632
Rögle, Ângelholm, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
Hans Knudsen Sparre (Skåne), til Klågerup
1532-1587
Hans Knudsen Sparre (Skåne), til Klågerup
F:
Etter 1532
D:
1587
Dorothea von Ahlefeldt
-1605
Dorothea von Ahlefeldt
D:
Etter 1605
Anne Andersdatter Bille
1509-1551
Anne Andersdatter Bille
F:
Etter 1509
D:
1551
Klågerup, Svedala, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
Lensmann, proviantmester Knud Henriksen Sparre (Skåne), til Klågerup
-Før 1658
Lensmann, proviantmester Knud Henriksen Sparre (Skåne), til Klågerup
G:
1538
D:
Før 16 mai 1658
Klågerup, Svedala, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
Ridder, riksråd, lensmann Anders Bentsen Bille, til Søholm
1477-1555
Ridder, riksråd, lensmann Anders Bentsen Bille, til Søholm
F:
14 Apr 1477
Søholm Gods, Magleby, Stevns, Præstø, Sjælland
D:
23 okt 1555
Stege by
Pernille Olsdatter Krognos
1480-1533
Pernille Olsdatter Krognos
F:
Ca. 1480
Krapperup Gods, Luggude, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
3 des 1508
D:
26 Apr 1533
Svenstrup Gods, Borup, Ramsø, Røskilde, Sjælland
Ermegård Eggertsdatter Frille, til Sandholt
1433-Før 1504
Ermegård Eggertsdatter Frille, til Sandholt
F:
1433
Sandholt, Fyn
D:
Før 23 Jun 1504
Helsingborg, Skåne, Sverige
Bent Torbensen Bille, til Egede-Søholm
Ca. 1440 (1424)-1494
Bent Torbensen Bille, til Egede-Søholm
F:
Ca. 1440 (1424)
D:
1494
Anne Iversdatter Jul av Sønderjylland
1395-1465
Anne Iversdatter Jul av Sønderjylland
F:
Ca. 1395
D:
1465
Brøns, Hviding (ved Ribe), Sønderjylland
Eggert Christiernsen Frille, til Sandholt, riksråd
1382-1470
Eggert Christiernsen Frille, til Sandholt, riksråd
F:
1382
Ribe, Sønderjylland
D:
5 Feb 1470
Iver Pedersen Jul
1365-1420
Iver Pedersen Jul
F:
Ca. 1365
Flensburg, Schleswig-Holstein
D:
Ca. 1420
Tønder, Sønderjylland
Berte Timmesdatter Limbek
Før 1366-1388
Berte Timmesdatter Limbek
F:
Før 1366
D:
Etter 1388
Mette Segebodsdatter Krummedige
1340-1399
Mette Segebodsdatter Krummedige
F:
1340
?Rundtoft, Schleswig-Holstein
D:
Ca. 1399
Løgismose, Odense, Fyn
Peder Iversen Jul, til Hjemdrup
1330-1388
Peder Iversen Jul, til Hjemdrup
F:
Ca. 1330
Hjemdrupgård, Haderslev, Østjylland
D:
Etter 1388
Flensburg, Schleswig-Holstein
Cecilie Pedersdatter Skram til Rundtofte
1320-1392
Cecilie Pedersdatter Skram til Rundtofte
F:
Ca. 1320
Rundtoft, Angeln, Schleswig-Holstein
D:
1392
Segebod Johansen Krummedige
1310-1395
Segebod Johansen Krummedige
F:
Ca. 1310
Krummendiek, Itzehoe, Schleswig-Holstein
G:
Ja, ukjent dato
D:
1395
Løgismose, Odense, Fyn
Peder Jacobsen Skram
-1315
Peder Jacobsen Skram
D:
etter 1315
Slesvig, Schleswig-Holstein, Tyskland
Edel Pedersdatter Saltensee
Edel Pedersdatter Saltensee
G:
Ja, ukjent dato