Personvern
×
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Se retningslinjer
Jeg forstår
Startside
Personside
Etterkommere av marsk Peder Pedersen Vendelbo, til Korup
Skriv ut
Logg inn
Generasjoner
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
(current)
Kompakt
Vertikalt
Bare Tekst
Generasjon Format
Tabeller
PDF
NB: Du må kanskje dra eller bla ned for å se hele treet.
Niels Eriksen Gyldenstierne
-1484
Niels Eriksen Gyldenstierne
D:
1484
Mette Jensdatter Banner
Mette Jensdatter Banner
G:
før 26 Mar 1435
Anders Eriksen (Gyldenstierne)
-1463
Anders Eriksen (Gyldenstierne)
D:
1463
Peder Eriksen Gyldenstierne till Nybo
Dorthe Godslefsdatter Budde, til Rødslet og Voldstrup
-1638
Dorthe Godslefsdatter Budde, til Rødslet og Voldstrup
D:
etter 1638
Iver Friis av Haraldskær, til Ørbækgaard og Oxholm, kannik
1574-1623
Iver Friis av Haraldskær, til Ørbækgaard og Oxholm, kannik
F:
Ca. 1574
D:
17 Jun 1623
Godslef Friderichsen Budde
-1642
Godslef Friderichsen Budde
D:
etter 1642
Axel Friderichsen Budde
1615-1649
Axel Friderichsen Budde
F:
1615
D:
22 Mar 1649
København, Danmark
Helle Friderichsdatter Budde
1617-1684
Helle Friderichsdatter Budde
F:
1617
D:
Jun 1684
Vestnes, Romsdal
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
1614-1682
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
F:
12 Feb 1614
Livland (Estland/Latvia)
D:
21 Mai 1682
Vestnes, Romsdal
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
Ca 1620-1654
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
F:
ca 1620
D:
1654
Christian Diderich von Zernichow, friherre, oberst, felttøymester
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
Ca 1625-1693
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
F:
ca 1623/25
?Værløse, Furesø, Sjælland, Danmark
D:
22 Apr 1693
Meldal
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
ca. 1630?-1693
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
F:
ca. 1630?
?Skogn, Nord-Trøndelag
G:
1650?
?Trondheim
D:
Etter 1693
Kvam, Meldal, Sør-Trøndelag
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
Ca 1630-1675
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
F:
ca 1630
D:
1675
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
1627-1675
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
F:
Ca. 1627
Sønderjylland
D:
Etter 1675
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
1589-1650
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
F:
13 Feb 1589
Børglum Kloster, Hjørring, Nordjylland, Danmark
D:
Jun 1650
Trondheim
Anne Axelsdatter Urup
1595-1674
Anne Axelsdatter Urup
F:
1595
Vapnø Slot, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
18 Feb 1674
Trondheim
Sidsel Bjørnsdatter Bjørn, til Gunderupgaard og Strandbygaard
1568-1619
Sidsel Bjørnsdatter Bjørn, til Gunderupgaard og Strandbygaard
F:
30 Mar 1568
Stenalt Gods, Ørsted (ved Randers), Østjylland
D:
3 Feb 1619
?Nordjylland
Godslef Henningsen Budde, til Rødslet og Gunderup(gaard)
1550-1622
Godslef Henningsen Budde, til Rødslet og Gunderup(gaard)
F:
1550
Mecklenburg, Mecklenburg-Vorpommern, Tyskland
G:
25 Feb 1588 (1585?)
Haderslevhus Slot (Hansborg), Haderslev, østre Sønderjylland
D:
1622
Børglum Kloster, Hjørring, Nordjylland
Bjørn Andersen Bjørn, til Stenalt
1532-1583
Bjørn Andersen Bjørn, til Stenalt
F:
10 Jul 1532
D:
15 Okt 1583
Bjørnsholm, Vitskøl Kloster, Ranum, Nørrejylland
Karen Henriksdatter Friis af Hesselager
1541-1601
Karen Henriksdatter Friis af Hesselager
F:
21 Des 1541
Ørbæklunde Gods, Ørbæk, Vindinge, Svendborg, Fyn
D:
3 Jun 1601
Aalborg Købstad, Nørrejylland
Anne Gjordsdatter Drefeld (Trefeld)
1502-
Anne Gjordsdatter Drefeld (Trefeld)
F:
Etter 1502
Anders Bjørnsen Bjørn, til Stenalt
-1536
Anders Bjørnsen Bjørn, til Stenalt
D:
Etter 1536
Kirsten Eriksdatter Banner
-1509
Kirsten Eriksdatter Banner
D:
Etter 1509
Gjord Nielsen Drefeld, til Gersnæs, Ingelstad og Vinstrup, høvedsmann, lensmann Hindsgavl
1480-1520
Gjord Nielsen Drefeld, til Gersnæs, Ingelstad og Vinstrup, høvedsmann, lensmann Hindsgavl
F:
Ca. 1480
D:
1520
Erik Andersen Banner, til Asdal
1450-1490
Erik Andersen Banner, til Asdal
F:
1450
Vinstrup, Tystrup, Øster Flakkebjerg, Sorø, Sjælland
D:
Etter 1490
Nordjylland
Karine Steensdatter (Gøye)
1465-1527
Karine Steensdatter (Gøye)
F:
Ca. 1465
D:
Etter 1527
Eskjær Gods, Grinderslev, Nørre, Viborg, Nørrejylland
Kirstine Eriksdatter Gyldenstierne
Anders Nielsen Banner, til Vinstrup og Asdal
1422-1486
Anders Nielsen Banner, til Vinstrup og Asdal
F:
1422
G:
Før 1467
D:
1486
junker Nils Stensson Sture (Daljunkern)
1512-1528
junker Nils Stensson Sture (Daljunkern)
F:
1512
D:
1528
Eline Nielsdatter Gyldenløve
Ca 1504-1532
Eline Nielsdatter Gyldenløve
F:
ca 1504
G:
15 Nov 1527
Nidaros Domkirke (Nidarosdomen), Trondheim
D:
1532
Kristina Nielsdatter Gyldenstierne
Ca 1494-1559
Kristina Nielsdatter Gyldenstierne
F:
ca 1494
D:
5 Jan 1559
Hörningsholm slott
Sten Svantesson Sture
Ca 1493-1520
Sten Svantesson Sture
F:
ca Jan 1493
G:
16 Nov 1511
Stockholm, Sverige
D:
1520
Nils Eriksson Gyldenstierne
-1495
Nils Eriksson Gyldenstierne
D:
1495
Sigrid Eskilsdotter (Banér)
-1527
Sigrid Eskilsdotter (Banér)
G:
Okt 1487
D:
1527
Carl Knudsson (Tre Rosor) til Giske
-1520
Carl Knudsson (Tre Rosor) til Giske
D:
1520
Stockholm, Sverige
Erik Knutsson (Tre Rosor)
-1520
Erik Knutsson (Tre Rosor)
D:
1520
Stockholm, Sverige
Gørvel Fadersdatter Sparre, til Giske
Ca 1515-1605
Gørvel Fadersdatter Sparre, til Giske
F:
ca 1515
Hjulsta gods i Södermanland, Sverige
D:
20 Apr 1605
Börringekloster, Skåne
Peder Nilsson Grip
1507-1533
Peder Nilsson Grip
F:
1507
G:
1532
D:
26 Sep 1533
Truid Gregersen Ulfstand
1487-1545
Truid Gregersen Ulfstand
F:
1487
G:
1534
D:
1545
Lauge Axelssen Brahe
Ca 1500-1567
Lauge Axelssen Brahe
F:
ca 1500
G:
Etter 22 Okt 1546 og før 11 Jul 1547
D:
5 Mar 1567
Bodil Knutsdatter (Tre Rosor)
-Ca 1520
Bodil Knutsdatter (Tre Rosor)
D:
ca 1520
Fader Nilsson Sparre
-Ca 1520
Fader Nilsson Sparre
G:
etter 1509
D:
ca 1520
Görvel Erichsdatter Gyldenstierne
-Ca 1495
Görvel Erichsdatter Gyldenstierne
D:
ca 1495
Knut Alvsson (Tre Rosor)
-1502
Knut Alvsson (Tre Rosor)
G:
1488
D:
18 Aug 1502
Oslo
Erik Eriksen (Gyldenstierne)
1410-1478
Erik Eriksen (Gyldenstierne)
F:
1410
D:
18 Jan 1478
Kristina Karlsdotter (Bonde)
Ca 1432-Før 1500
Kristina Karlsdotter (Bonde)
F:
ca 1432
G:
29 Sep 1446
Svartsjo
D:
før 25 Jan 1500
Erik Nielsen (Gyldenstierne)
-Før 1455
Erik Nielsen (Gyldenstierne)
D:
før 13 Jun 1455
Gørvel Andersdatter Lunge
-1467
Gørvel Andersdatter Lunge
G:
før 1415
D:
1467
Erik Eriksen Løvenbalk
-1499
Erik Eriksen Løvenbalk
D:
etter 10 Jul 1499
Mette Lauridsdatter Ulfeldt
-1478
Mette Lauridsdatter Ulfeldt
G:
før 1455
D:
etter 19 Des 1478
Ellen Pedersdatter Løvenbalk
1444-
Ellen Pedersdatter Løvenbalk
F:
1444
Aunsbjerg, Sjørslev, Viborg
D:
Vinderslevgaard, Viborg
Peder Eriksen Løvenbalk
1405-
Peder Eriksen Løvenbalk
F:
1405
Aunsbjerg, Sjørslev, Viborg
Tale Eriksdatter Rotfeld
-1480
Tale Eriksdatter Rotfeld
G:
Ja, ukjent dato
D:
1480
Karen Pedersdatter Gyldenstierne
Erik Jensen Løvenbalk, til Aunsbjerg
-Før 1453
Erik Jensen Løvenbalk, til Aunsbjerg
G:
Ja, ukjent dato
D:
før 1453
Peder Nielsen Gyldenstierne
-Før 1412
Peder Nielsen Gyldenstierne
D:
før 1412
Anne Jepsdatter Lange (tre Roser)
Anne Jepsdatter Lange (tre Roser)
G:
Ja, ukjent dato
NN Nielsen Lykke
Ca 1533-Ca 1535
NN Nielsen Lykke
F:
ca 1533
D:
ca 1535
Niels Joachimsen Lykke
Ca 1492-1535
Niels Joachimsen Lykke
F:
ca 1492
Danmark
D:
24 Des 1535
Steinvikholmen, Trøndelag
Lucie Nielsdatter Gyldenløve
1512-1555
Lucie Nielsdatter Gyldenløve
F:
etter 1512
D:
1555
Rovdefjorden (Søvdefjorden), Sunnmøre
Helving Nielsdatter Lykke
Før 1530-1561
Helving Nielsdatter Lykke
F:
før 2 Jul 1530
D:
1561
Hvale, Norge
Jakob Corfitzsen Hardenberg
1518-1561
Jakob Corfitzsen Hardenberg
F:
etter 1518
G:
Ja, ukjent dato
D:
4 Nov 1561
Stavefjord (Staffurfjord), Norge
Niels Nielsen Lykke
Før 1532-1555
Niels Nielsen Lykke
F:
før 1532
D:
etter 1555
Lisbeth Mogensdatter Juel (luel)
-1555
Lisbeth Mogensdatter Juel (luel)
G:
Ja, ukjent dato
D:
etter 1555
Eline Nielsdatter Gyldenløve
Ca 1504-1532
Eline Nielsdatter Gyldenløve
F:
ca 1504
G:
1528
D:
1532
Maren Pedersdatter Bille
-Ca 1528
Maren Pedersdatter Bille
D:
ca 1528
Joachim Nielsen Lykke, til Østrup
Ca 1450-1541
Joachim Nielsen Lykke, til Østrup
F:
ca 1450
D:
1541
biskop Ove Pedersen Bille
Knud Pedersen Bille
Mogens Pedersen Bille
Hilleborg Clausdatter Daa
1618-1662
Hilleborg Clausdatter Daa
F:
21 Des 1618
Trondheim
D:
7 Feb 1662
Espe
Jacob Knudsen Grubbe, til Røgle og Aggersvold, kaptein / rittmester
1610-1687
Jacob Knudsen Grubbe, til Røgle og Aggersvold, kaptein / rittmester
F:
21 mai 1610
Rôgle, Ângelholm, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
1636
D:
28 Apr 1687
Aggersvold Gods, Hjembæk, Tuse, Holbæk, Sjælland
Claus Olsen Daa, til Ravnstrup, riksadmiral
1579-1640
Claus Olsen Daa, til Ravnstrup, riksadmiral
F:
1579
D:
1640
Ingeborg Waldemarsdatter Parsberg
1593-1641
Ingeborg Waldemarsdatter Parsberg
F:
1593
Lerkenfeldt Gods, Vesterbølle, Bonderup, Rinds, Viborg, Nørrejylland
D:
10 Apr 1641
Fraugdegaard, Aasum, Odense, Fyn
Ole Claussen Daa, til Ravnstrup
1547-1600
Ole Claussen Daa, til Ravnstrup
F:
9 Nov 1547
Ravnstrup Gods, Herlufsmagle, Tybjerg, Præstø, Sjælland
D:
21 Jan 1600
Tjele, Sønderlyng, Viborg, Nørrejylland
Dorthe Henriksdatter Friis af Hesselager
1543-1618
Dorthe Henriksdatter Friis af Hesselager
F:
1543
D:
1618
Hilleborg Lauridsdatter Tinhuus (Skinkel)
-1575
Hilleborg Lauridsdatter Tinhuus (Skinkel)
D:
Etter 1575
Lensmann, landsdommer Claus Olsen Daa, til Raunstrup og Holmegaard
Hilleborg Pedersdatter Bille
-1535
Hilleborg Pedersdatter Bille
D:
1 Sep 1535
Hr. Laurids Mortensen Tinhuus (Skinkel), til Egeskov
-1533
Hr. Laurids Mortensen Tinhuus (Skinkel), til Egeskov
D:
1533
Peder Eskesen Bille, til Svanholm
Eske Pedersen Bille
Ca 1480-1552
Eske Pedersen Bille
F:
ca 1480
Danmark
D:
11 Feb 1552
København, Danmark
Sophie Henrichsdatter Krummedige
Ca 1500-1539
Sophie Henrichsdatter Krummedige
F:
ca 1500
Norge
G:
ca 1517
D:
Mai 1539
Danmark
Anna Knudsdatter Gyldenstierne
Ridder Peder Torbernsen Bille, til Svanholm (og Kærsgaard)
Ca 1440-1508
Ridder Peder Torbernsen Bille, til Svanholm (og Kærsgaard)
F:
ca 1440
D:
25 mai 1508
Antvorskov, Slagelse, Sjælland, Danmark
Johann Friderichsen Budde
-Ca 1685
Johann Friderichsen Budde
F:
Tøllisgaard, Töllist (Tølluste), Saaremaa (Ösel), Estland
D:
ca 1685
Tøllisgaard, Töllist (Tølluste), Saaremaa (Ösel), Estland
Axel Friderichsen Budde
Helle Friderichsdatter Budde
Ursulla Friderichsdatter Budde
Ellen Friderichsdatter Budde
Sophia Friderichsdatter Budde
Matthias Friderichsen Budde, oberstløytnant
1613-1679
Matthias Friderichsen Budde, oberstløytnant
F:
10 Nov 1613
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
D:
5 Jun 1679
Hindsels, Hvidbjerg, Refs Herred, Thisted, Danmark
Berthe Margrethe Enevoldsdatter Kaas
Regitze Sophie Ovesdatter Giedde
Regitze Sophie Ovesdatter Giedde
G:
ca 1650
Elisabeth Caspersdatter von Gersdorff
Elisabeth Caspersdatter von Gersdorff
G:
ca 1654
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
1616-1679
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
F:
1616
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
D:
28 Apr 1679
Thorsø, Viken
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
1640-1667
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
F:
16 Sep 1640
G:
Før 1660
D:
13 Jun 1667
Anne Catherina Friderichsdatter Budde
1619-1665
Anne Catherina Friderichsdatter Budde
F:
8 Jan 1619
Tøllist, Saaremaa (dengang Øsel), Estland
D:
6 Aug 1665
København, Danmark
Peder Michelsen Wibe, lensherre
1596-1658
Peder Michelsen Wibe, lensherre
F:
1596
København, Danmark
G:
24 Okt 1641
København, Danmark
D:
7 Aug 1658
København, Danmark
Joachim Friderich Vind, baron
1634-1687
Joachim Friderich Vind, baron
F:
11 Mar 1634
G:
16 Des 1662
Sokkelund, København, Danmark
D:
3 Jun 1687
Trondheim
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
Ca 1624-1692
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
F:
ca 1624
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
D:
22 Jan 1692
Branstorp, Skjeberg, Norge
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
G:
Ja, ukjent dato
Joachim Friderichsen Budde, kavaleriløytnant
1626-1670
Joachim Friderichsen Budde, kavaleriløytnant
F:
1626
Tøllisgaard, Töllist (Tølluste), Saaremaa (Ösel), Estland
D:
1 Nov 1670
Moss, Østfold, Viken
Agnethe von Horgen
-1676
Agnethe von Horgen
G:
1652
D:
etter 1676
Norge?
Karen Axelsdatter Urup
1588-1656
Karen Axelsdatter Urup
F:
14 Jan 1588
D:
1656
Friderich Mathiasen Budde
-1648
Friderich Mathiasen Budde
G:
Ca 1613
D:
1648
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
1589-1656
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
F:
1589
D:
1656
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
1590-1656
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
F:
etter 1590
D:
1656
Godslef Friderichsen Budde
-1642
Godslef Friderichsen Budde
D:
etter 1642
Axel Friderichsen Budde
1615-1649
Axel Friderichsen Budde
F:
1615
D:
22 Mar 1649
København, Danmark
Helle Friderichsdatter Budde
1617-1684
Helle Friderichsdatter Budde
F:
1617
D:
Jun 1684
Vestnes, Romsdal
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
1614-1682
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
F:
12 Feb 1614
Livland (Estland/Latvia)
D:
21 Mai 1682
Vestnes, Romsdal
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
Ca 1620-1654
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
F:
ca 1620
D:
1654
Christian Diderich von Zernichow, friherre, oberst, felttøymester
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
Ca 1625-1693
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
F:
ca 1623/25
?Værløse, Furesø, Sjælland, Danmark
D:
22 Apr 1693
Meldal
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
ca. 1630?-1693
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
F:
ca. 1630?
?Skogn, Nord-Trøndelag
G:
1650?
?Trondheim
D:
Etter 1693
Kvam, Meldal, Sør-Trøndelag
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
Ca 1630-1675
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
F:
ca 1630
D:
1675
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
1627-1675
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
F:
Ca. 1627
Sønderjylland
D:
Etter 1675
Anne Axelsdatter Urup
1595-1674
Anne Axelsdatter Urup
F:
1595
Vapnø Slot, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
18 Feb 1674
Trondheim
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
1589-1650
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
F:
13 Feb 1589
Børglum Kloster, Hjørring, Nordjylland, Danmark
D:
Jun 1650
Trondheim
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
1596-1656
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
F:
ca. 1596
D:
1656
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
1592-Før 1624
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
F:
etter 1592
D:
før 6 Nov 1624
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
1630-1671
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
F:
1630
D:
4 mars 1671
Fredriksten festning, Halden, Østfold
Tønne Jacobsen Huitfeldt
1625-1677
Tønne Jacobsen Huitfeldt
F:
20 Nov 1625
Trondstad gård, Hurum, Buskerud
G:
1662
D:
12 Sep 1677
Fredriksten festning, Halden, Østfold
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
-1634
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
G:
25 Aug 1628
D:
1634
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
1601-1671
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
F:
13 Sep 1601
Vapnø, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
15 Mar 1671
København, Danmark
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
1612-1691
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
F:
23 Feb 1612
Klågerup (ved Malmö), Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
10 mai 1635
Skåne, Danmark (nå Sverige)
D:
19 Mar 1691
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
1566-1637
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
F:
14 Jul 1566
Helsingborg Slot, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
2 Mai 1637
herr Axel Henrichsen Urup
1564-1601
herr Axel Henrichsen Urup
F:
19 Mai 1564
Akershus slott, Oslo
G:
14 Jan 1588
Dybæk, Vemmenhøj, Malmøhus, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
21 Apr 1601
Johan Jacobsen Beck
1603-Ja, ukjent dato
Johan Jacobsen Beck
F:
etter 1603
D:
Ja, ukjent dato
Jochum Jacobsen Beck, til Gladsaxe
1604-1682
Jochum Jacobsen Beck, til Gladsaxe
F:
ca. 1604
D:
etter 5 mai 1682
Andrarum, Skåne, Sverige
Anne Jacobsdatter Beck, til Vapnö
1607-1664
Anne Jacobsdatter Beck, til Vapnö
F:
1 Nov 1607
Varberg, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
etter 1664
Engelstad, Ystad, Skåne, Sverige
Christian Joachimsen von Bülow av Wedendorf, til Engelstad og Smistrup, lensmann Laugholm (Laholm, Halmstad), rittmester (kaptein)
1607-1643
Christian Joachimsen von Bülow av Wedendorf, til Engelstad og Smistrup, lensmann Laugholm (Laholm, Halmstad), rittmester (kaptein)
F:
13 des 1607
Frederiksborg, Hillerød, Sjælland, Danmark
G:
25 Aug 1633
København, Danmark
D:
16 Sep 1643
Ingelstad, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
Jacob Lavesen Beck, til Gladsaxe, admiral
Før 1563-Før 1622
Jacob Lavesen Beck, til Gladsaxe, admiral
F:
før 24 Jul 1563
G:
28 Feb 1603
Varberg, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
før 22 Mar 1622
Mathias von der Recke, til Neuenburg, Talsen og Cabillen, hoffmester hos hertug von Kettler av Kurland
1565-1638
Mathias von der Recke, til Neuenburg, Talsen og Cabillen, hoffmester hos hertug von Kettler av Kurland
F:
1565
G:
1625
D:
1638
Kirsten Ludvigsdatter Munk
1598-1658
Kirsten Ludvigsdatter Munk
F:
6 Jul 1598
D:
19 Apr 1658
Christian IV Frederiksen, konge af Danmark-Norge
1577-1648
Christian IV Frederiksen, konge af Danmark-Norge
F:
12 Apr 1577
Frederiksborg slott, Danmark
G:
1615
D:
28 Feb 1648
Rosenborg Slot, København
Ellen Jørgensdatter Marsvin
1572-1649
Ellen Jørgensdatter Marsvin
F:
1 Feb 1572
Landskrona slott, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
11 Nov 1649
Holckenhavn slot (tidl. Ellensborg, før det Ulfeldtsholm)
greve Ludvig Ludvigsen Munk, til Nørlund Slot
1537-1602
greve Ludvig Ludvigsen Munk, til Nørlund Slot
F:
1537
Vejle
G:
ca 1589
D:
8 Apr 1602
Fyn
Karen Enevoldsdatter Kruse, til Svendstrup
1600-1661
Karen Enevoldsdatter Kruse, til Svendstrup
F:
16 Mar 1600
D:
28 Jun 1661
Oluf Christoffersen Parsberg, til Jernit og Palstrup, ridder, riksråd, lensherre Bergenhus, Trondheim, Båhus, Skanderborg og Vestervig, stor eiendomsbesitter
1589-1661
Oluf Christoffersen Parsberg, til Jernit og Palstrup, ridder, riksråd, lensherre Bergenhus, Trondheim, Båhus, Skanderborg og Vestervig, stor eiendomsbesitter
F:
1589
G:
16 Jun 1522
København, Danmark
D:
19 Jul 1661
Else Jørgensdatter Marsvin, til Aastrup og Stenalt
1575-1628
Else Jørgensdatter Marsvin, til Aastrup og Stenalt
F:
5 Jun 1575
København, Danmark
D:
22 Jan 1628
Stenalt Gods, Ørsted, Rougsø, Østjylland
Enevold Tygesen Kruse, til Hjermeslevgaard, Ryumgaard, Svendstrup, Kabbel og Stenalt, rentemester, riksråd, riksstattholder Norge, norsk øverstkommanderende, lensherre Akershus og Tranekjær
1554-1621
Enevold Tygesen Kruse, til Hjermeslevgaard, Ryumgaard, Svendstrup, Kabbel og Stenalt, rentemester, riksråd, riksstattholder Norge, norsk øverstkommanderende, lensherre Akershus og Tranekjær
F:
28 Sep 1554
Svenstrup, Onsild, Randers, Midtjylland
G:
15 Feb 1596
Koldinghus Slot, Brusk, Vejle, Østjylland
D:
8 Mar 1621
Aastrup Gods, Jyderup, Tuse, Holbæk, Sjælland
Karen Ottesdatter Gyldenstierne, til Aunsbjerg og Vraagaard
-1589
Karen Ottesdatter Gyldenstierne, til Aunsbjerg og Vraagaard
D:
1589
Jørgen Pedersen Marsvin, riksråd & lensherre
Ca 1527-1581
Jørgen Pedersen Marsvin, riksråd & lensherre
F:
ca 1527
G:
27 mai 1565
D:
2 Sep 1581
Dybæk, Gärdslövs, Vemmenhøj, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
Otte Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
1481-1551
Otte Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
F:
etter 1481
D:
25 Jun 1551
Bygholm Hovedgaard, Horsens, Nim, Skanderborg, Østjylland
fru Helvig Mogensdatter Gøye
-1597
fru Helvig Mogensdatter Gøye
D:
3 Apr 1597
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
1628-1685
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
F:
18 Apr 1628
Odense Købstad
D:
23 Aug 1685
Kristiansand, Agder
Karen Axelsdatter Mowat
-1675
Karen Axelsdatter Mowat
G:
Ca 1657
D:
1675
Oslo
Maximilian Holgersen Rosenkrantz
1630-1676
Maximilian Holgersen Rosenkrantz
F:
ca. 1630
D:
17 Aug 1676
Halmstad, Sverige
Holger Fredriksen Rosenkrantz
1599-1634
Holger Fredriksen Rosenkrantz
F:
24 Jul 1599
Lindved, Stenløse, Odense
D:
1634
Venlo, Limburg, Nederland
Justina Ursula Maximiliansdatter van der Lauwick
Frederik Holgersen Rosenkrantz
1571-1602
Frederik Holgersen Rosenkrantz
F:
1571
Skanderborg Slot
D:
18 Aug 1602
Veselí nad Moravou (Wessely), Czech Republic
Rigborg Lauridsdatter Brockenhuus
1579-1641
Rigborg Lauridsdatter Brockenhuus
F:
3 Jul 1579
Nyborg Slot, Vindinge, Svendborg
D:
16 Sep 1641
Karen Christophersdatter Gyldenstierne
1544-1613
Karen Christophersdatter Gyldenstierne
F:
18 Jul 1544
Wedellsborg Slot (Iversnæs), Odense
G:
20 Apr 1613
Horsens Kirke, Nim, Skanderborg
Holger Ottesen Rosenkrantz
1517-1575
Holger Ottesen Rosenkrantz
F:
1517
Tørning, Gram, Haderslev
G:
25 Apr 1568
D:
4 Mar 1575
Boller Gods, Vejle
Christopher Henriksen Gyldenstierne
1481-1562
Christopher Henriksen Gyldenstierne
F:
etter 1481
D:
19 Feb 1562
Wedellsborg Slot (Iversnæs), Odense
Anne Tønnesdatter Parsberg
Ca 1519-1587
Anne Tønnesdatter Parsberg
F:
ca 1519
G:
1543
D:
3 Sep 1587
Wedellsborg Slot, Odense
Henrik Knudsen (d.y.) Gyldenstierne
Ca 1450-1517
Henrik Knudsen (d.y.) Gyldenstierne
F:
ca 1450
Store Restrup Herregaard, Hornum, Aalborg
D:
14 Nov 1517
Wedellsborg Slot (Iversnæs), Husby, Vends, Odense
Karen Bentsdatter Bille
Ca 1470-1540
Karen Bentsdatter Bille
F:
ca 1470
G:
før 1481
D:
1540
Dansk tronkandidat Knud Henriksen Gyldenstierne
Ca 1420-1467
Dansk tronkandidat Knud Henriksen Gyldenstierne
F:
ca 1420
Sandager, Odense, Fyn
D:
2 Okt 1467
Odense, Fyn, Denmark
Hilleborg Ottesdatter Skinkel (Søblade)
-1468
Hilleborg Ottesdatter Skinkel (Søblade)
F:
Odense, Danmark
D:
1468
Sophie Mogensdatter Gøye
Albert Mogensen Gøye
1505-1558
Albert Mogensen Gøye
F:
1505
Radsted, Maribo
D:
24 Jun 1558
Skanderborg
Birgitte Mogensdatter Gøye
Ca 1511-1574
Birgitte Mogensdatter Gøye
F:
ca 1511
D:
26 Jul 1574
Næstved
Hr. Mogens Eskildsen Gøye, ridder, riksråd, rikshovmester, stattholder
Ca 1470-1544
Hr. Mogens Eskildsen Gøye, ridder, riksråd, rikshovmester, stattholder
F:
ca 1470
D:
6 Apr 1544
Skanderborg Købstad
Mette Albrechtsdatter Bydelsbak
-Ca 1512
Mette Albrechtsdatter Bydelsbak
D:
ca 1512
Karen Axelsdatter Urup
1588-1656
Karen Axelsdatter Urup
F:
14 Jan 1588
D:
1656
Friderich Mathiasen Budde
-1648
Friderich Mathiasen Budde
G:
Ca 1613
D:
1648
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
1589-1656
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
F:
1589
D:
1656
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
1590-1656
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
F:
etter 1590
D:
1656
Anne Axelsdatter Urup
1595-1674
Anne Axelsdatter Urup
F:
1595
Vapnø Slot, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
18 Feb 1674
Trondheim
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
1589-1650
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
F:
13 Feb 1589
Børglum Kloster, Hjørring, Nordjylland, Danmark
D:
Jun 1650
Trondheim
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
1596-1656
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
F:
ca. 1596
D:
1656
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
1592-Før 1624
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
F:
etter 1592
D:
før 6 Nov 1624
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
-1634
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
G:
25 Aug 1628
D:
1634
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
1601-1671
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
F:
13 Sep 1601
Vapnø, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
15 Mar 1671
København, Danmark
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
1612-1691
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
F:
23 Feb 1612
Klågerup (ved Malmö), Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
10 mai 1635
Skåne, Danmark (nå Sverige)
D:
19 Mar 1691
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
1566-1637
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
F:
14 Jul 1566
Helsingborg Slot, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
2 Mai 1637
herr Axel Henrichsen Urup
1564-1601
herr Axel Henrichsen Urup
F:
19 Mai 1564
Akershus slott, Oslo
G:
14 Jan 1588
Dybæk, Vemmenhøj, Malmøhus, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
21 Apr 1601
Johan Jacobsen Beck
1603-Ja, ukjent dato
Johan Jacobsen Beck
F:
etter 1603
D:
Ja, ukjent dato
Jochum Jacobsen Beck, til Gladsaxe
1604-1682
Jochum Jacobsen Beck, til Gladsaxe
F:
ca. 1604
D:
etter 5 mai 1682
Andrarum, Skåne, Sverige
Anne Jacobsdatter Beck, til Vapnö
1607-1664
Anne Jacobsdatter Beck, til Vapnö
F:
1 Nov 1607
Varberg, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
etter 1664
Engelstad, Ystad, Skåne, Sverige
Christian Joachimsen von Bülow av Wedendorf, til Engelstad og Smistrup, lensmann Laugholm (Laholm, Halmstad), rittmester (kaptein)
1607-1643
Christian Joachimsen von Bülow av Wedendorf, til Engelstad og Smistrup, lensmann Laugholm (Laholm, Halmstad), rittmester (kaptein)
F:
13 des 1607
Frederiksborg, Hillerød, Sjælland, Danmark
G:
25 Aug 1633
København, Danmark
D:
16 Sep 1643
Ingelstad, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
Jacob Lavesen Beck, til Gladsaxe, admiral
Før 1563-Før 1622
Jacob Lavesen Beck, til Gladsaxe, admiral
F:
før 24 Jul 1563
G:
28 Feb 1603
Varberg, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
før 22 Mar 1622
Mathias von der Recke, til Neuenburg, Talsen og Cabillen, hoffmester hos hertug von Kettler av Kurland
1565-1638
Mathias von der Recke, til Neuenburg, Talsen og Cabillen, hoffmester hos hertug von Kettler av Kurland
F:
1565
G:
1625
D:
1638
Kirsten Ludvigsdatter Munk
1598-1658
Kirsten Ludvigsdatter Munk
F:
6 Jul 1598
D:
19 Apr 1658
Christian IV Frederiksen, konge af Danmark-Norge
1577-1648
Christian IV Frederiksen, konge af Danmark-Norge
F:
12 Apr 1577
Frederiksborg slott, Danmark
G:
1615
D:
28 Feb 1648
Rosenborg Slot, København
Ellen Jørgensdatter Marsvin
1572-1649
Ellen Jørgensdatter Marsvin
F:
1 Feb 1572
Landskrona slott, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
11 Nov 1649
Holckenhavn slot (tidl. Ellensborg, før det Ulfeldtsholm)
greve Ludvig Ludvigsen Munk, til Nørlund Slot
1537-1602
greve Ludvig Ludvigsen Munk, til Nørlund Slot
F:
1537
Vejle
G:
ca 1589
D:
8 Apr 1602
Fyn
Karen Enevoldsdatter Kruse, til Svendstrup
1600-1661
Karen Enevoldsdatter Kruse, til Svendstrup
F:
16 Mar 1600
D:
28 Jun 1661
Oluf Christoffersen Parsberg, til Jernit og Palstrup, ridder, riksråd, lensherre Bergenhus, Trondheim, Båhus, Skanderborg og Vestervig, stor eiendomsbesitter
1589-1661
Oluf Christoffersen Parsberg, til Jernit og Palstrup, ridder, riksråd, lensherre Bergenhus, Trondheim, Båhus, Skanderborg og Vestervig, stor eiendomsbesitter
F:
1589
G:
16 Jun 1522
København, Danmark
D:
19 Jul 1661
Else Jørgensdatter Marsvin, til Aastrup og Stenalt
1575-1628
Else Jørgensdatter Marsvin, til Aastrup og Stenalt
F:
5 Jun 1575
København, Danmark
D:
22 Jan 1628
Stenalt Gods, Ørsted, Rougsø, Østjylland
Enevold Tygesen Kruse, til Hjermeslevgaard, Ryumgaard, Svendstrup, Kabbel og Stenalt, rentemester, riksråd, riksstattholder Norge, norsk øverstkommanderende, lensherre Akershus og Tranekjær
1554-1621
Enevold Tygesen Kruse, til Hjermeslevgaard, Ryumgaard, Svendstrup, Kabbel og Stenalt, rentemester, riksråd, riksstattholder Norge, norsk øverstkommanderende, lensherre Akershus og Tranekjær
F:
28 Sep 1554
Svenstrup, Onsild, Randers, Midtjylland
G:
15 Feb 1596
Koldinghus Slot, Brusk, Vejle, Østjylland
D:
8 Mar 1621
Aastrup Gods, Jyderup, Tuse, Holbæk, Sjælland
Karen Ottesdatter Gyldenstierne, til Aunsbjerg og Vraagaard
-1589
Karen Ottesdatter Gyldenstierne, til Aunsbjerg og Vraagaard
D:
1589
Jørgen Pedersen Marsvin, riksråd & lensherre
Ca 1527-1581
Jørgen Pedersen Marsvin, riksråd & lensherre
F:
ca 1527
G:
27 mai 1565
D:
2 Sep 1581
Dybæk, Gärdslövs, Vemmenhøj, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
fru Helvig Mogensdatter Gøye
-1597
fru Helvig Mogensdatter Gøye
D:
3 Apr 1597
Otte Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
1481-1551
Otte Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
F:
etter 1481
D:
25 Jun 1551
Bygholm Hovedgaard, Horsens, Nim, Skanderborg, Østjylland
Margrethe Clausdatter Sture, til Gammelgaard
-1528
Margrethe Clausdatter Sture, til Gammelgaard
G:
1515
D:
Des 1528
Mette Eriksdatter Rosenkrantz, til Skærsø
ca 1460 (1450?)-1503
Mette Eriksdatter Rosenkrantz, til Skærsø
F:
ca 1460 (1450?)
D:
1503
Eskild Mogensen Gøye
Ca 1425-1506
Eskild Mogensen Gøye
F:
ca 1425
D:
20 Apr 1506
Torsjö (Torsø), Vemmenhög, Skåne
Maren Bielke, godseier
1610-1678
Maren Bielke, godseier
F:
1610
D:
1678
Tingvoll, Nordmøre
Børge Holgersen Rosenkrantz, til Örup
1603-1672
Børge Holgersen Rosenkrantz, til Örup
F:
1603
Trondheim
G:
1635
D:
1672
Tingvoll, Nordmøre
Sophie Bielke
Ca 1610-1691
Sophie Bielke
F:
Ca 1610
D:
1691
Otte Christoffersen Skade, til Kjærbygaard, Vallund & Tanderup
Otte Christoffersen Skade, til Kjærbygaard, Vallund & Tanderup
G:
Ja, ukjent dato
Hans Schrøder von Løwenhielm
Hans Schrøder von Løwenhielm
G:
Ja, ukjent dato
Ove Bielke, rikskansler
1611-1674
Ove Bielke, rikskansler
F:
26 Okt 1611
Trondheim
G:
29 Mar 1674
Austrått, Ørland, Fosen
Maren Jensdatter Juel
1623-1644
Maren Jensdatter Juel
F:
23 Mai 1623
Oslo
G:
1642
D:
17 Apr 1644
Oslo
Regitze Ovesdatter Giedde
1629-1657
Regitze Ovesdatter Giedde
F:
27 Sep 1629
Sem, Tønsberg
G:
1647
D:
1 Mar 1657
Bergen, Vestland
Hedvig Henrichsdatter Lindenow
1635-1678
Hedvig Henrichsdatter Lindenow
F:
1635
G:
29 Nov 1660
D:
1678
Dorothea Jensdatter Bielke, godseier
1612-1674
Dorothea Jensdatter Bielke, godseier
F:
25 Nov 1612
Trondhjem
D:
24 Feb 1674
Morlanda, Bohuslän
Daniel Knudsen Bildt
1602-1651
Daniel Knudsen Bildt
F:
12 Apr 1602
Morlanda, Baahuslen, Norge (nå del av Sverige)
G:
5 Sep 1630
Elingård, Onsøy, Østfold, Norge
D:
22 Jun 1651
Gabriel Rosensköld
Gabriel Rosensköld
G:
før 11 Des 1666
Henrik Bielke, riksadmiral
1615-1683
Henrik Bielke, riksadmiral
F:
13 Jan 1615
Onsøy, Fredrikstad
D:
16 Mar 1683
København, Danmark
Edel Christoffersdatter Ulfeldt
1630-1676
Edel Christoffersdatter Ulfeldt
F:
1630
G:
20 Des 1649
D:
1676
Christian Bielke
1616-1642
Christian Bielke
F:
1616
D:
1642
Elisabeth Bielke
1616-1658
Elisabeth Bielke
F:
1616
D:
?1658
Chr. Fr. Gersdorff, generalmajor
Chr. Fr. Gersdorff, generalmajor
G:
Ja, ukjent dato
Birgitte Bielke
1620-1674
Birgitte Bielke
F:
1620
D:
1674
Daniel Ottesen Bildt, til Hafslund
-1664
Daniel Ottesen Bildt, til Hafslund
D:
1664
Fredrik von Offenberg, til Tøndel
Fredrik von Offenberg, til Tøndel
G:
Ja, ukjent dato
Jørgen Bielke, stattholder
1621-1696
Jørgen Bielke, stattholder
F:
2 Jun 1621
Elingård, Østfold
D:
17 Jun 1696
Kalundborg, Danmark
Magdalene Sibylle Gersdorff
1643-1685
Magdalene Sibylle Gersdorff
F:
1643
G:
18 Jun 1661
D:
1685
Margrethe Bielke, godseier
1622-1698
Margrethe Bielke, godseier
F:
24 Okt 1622
D:
11 Nov 1698
Johan Frederik Von Marschalck, rikskansler
1618-1679
Johan Frederik Von Marschalck, rikskansler
F:
26 Nov 1618
Bremervörde i Bremen, Tyskland
G:
19 Jul 1653
Københavns slott
D:
16 Mar 1679
Bergenhus slott, Bergen
Jens Ovesen Bielke, rikskansler
1580-1659
Jens Ovesen Bielke, rikskansler
F:
2 Jan 1580
Austrått, Ørlandet
D:
7 Nov 1659
Sande i Tune, Sarpsborg
Sophie Henrichsdatter Brockenhuus
1587-1656
Sophie Henrichsdatter Brockenhuus
F:
1587
G:
11 Feb 1610
D:
1656
Margrethe Gerlofsdatter Nettelhorst
-Ca 1680
Margrethe Gerlofsdatter Nettelhorst
D:
Ca 1680
Berby Setegård, Idd, Østfold, Norge
Peder Madsen Bagge af Holmegaard
-1665
Peder Madsen Bagge af Holmegaard
G:
8 Mai 1652
Holmegaard, Tune, Østfold
D:
1665
Anne Cathrine Gerlofsdatter Nettelhorst
Christian Gerlofsen Nettelhorst
Ca 1620-1653
Christian Gerlofsen Nettelhorst
F:
Ca 1620
D:
1653
Ove Gerlofsen Nettelhorst
Ca 1620-Før 1649
Ove Gerlofsen Nettelhorst
F:
Ca 1620
Herregården Ous, Halden, Østfold
D:
Før 29 Jun 1649
?Halden
?Elen
Hans Gerlofsen Nettelhorst
Ca 1620-1649
Hans Gerlofsen Nettelhorst
F:
Ca 1620
Idd, Østfold
D:
1649
Berby, Idd, Østfold
Viveke Ovesdatter Bielke
Ca 1590-1634
Viveke Ovesdatter Bielke
F:
ca 1590
Austrått, Ørlandet
D:
etter 1634
Gerlof Nettelhorst
-1643
Gerlof Nettelhorst
G:
Ca 1614
D:
1643
Ous hovedgård, Halden, Østfold, Viken
Margrethe Clausdatter Thott
Ca 1550-1640
Margrethe Clausdatter Thott
F:
ca 1550
D:
etter 1640
Ove (Åge) Jensen Bielke, til Austråt
1552-1603
Ove (Åge) Jensen Bielke, til Austråt
F:
1552
Austrått, Ørland, Trøndelag
G:
26 Apr 1579
D:
1603
Bjugnfjorden, Sørlandet, Trøndelag
Viveke Tygesdatter Krabbe, af Østergaard.
Claus Clausen Thott
Ca 1495-1585
Claus Clausen Thott
F:
ca 1495
Hjuleberg, Halland
D:
1585
Hjuleberg, Halland
Magdalene Tygesdatter Krabbe af Østergaard
Ca 1581-Før 1625
Magdalene Tygesdatter Krabbe af Østergaard
F:
ca 1581
D:
før 1625
Otte Kruse
-1628
Otte Kruse
D:
22 Jan 1628
København, Danmark
Sidsel Tygesdatter Krabbe af Østergaard
Ca 1581-Ca 1623
Sidsel Tygesdatter Krabbe af Østergaard
F:
ca 1581
D:
ca 1623
Otte Lauridsen Lunov, til Rekkergaard
-1660
Otte Lauridsen Lunov, til Rekkergaard
G:
Ja, ukjent dato
D:
etter 18 Okt 1660
Hans Tygensen Krabbe af Østergaard
1595-1647
Hans Tygensen Krabbe af Østergaard
F:
5 Sep 1595
Bustrup Hovedgaard, Ramsing, Viborg
D:
24 Nov 1647
Søgaard, Nysogn, Ringkøbing
Christence Nielsdatter Juul
1585-1655
Christence Nielsdatter Juul
F:
23 Des 1585
G:
Ja, ukjent dato
D:
etter 1655
Tyge Eriksen Krabbe af Østergaard
Ca 1548-Før 1613
Tyge Eriksen Krabbe af Østergaard
F:
ca 1548
D:
før 25 Jun 1613
Ingeborg Mogensdatter Juel
-1608
Ingeborg Mogensdatter Juel
G:
Ja, ukjent dato
D:
etter 1608
Erik Tygesen Krabbe af Østergaard
1510-1564
Erik Tygesen Krabbe af Østergaard
F:
9 Aug 1510
Helsingborg Slott, Skåne, Sverige
D:
6 Jan 1564
Aastrup Gods, Jyderup, Holbæk
Margrethe Andersdatter Reventlow, af Fyn
1525-1606
Margrethe Andersdatter Reventlow, af Fyn
F:
10 Feb 1525
Søbo Gods, Jordløse, Sallinge, Svendborg
G:
10 Nov 1542
Brahetrolleborg Slot, Svendborg
D:
25 Mar 1606
Mogens Krabbe, til Vegholm
1513-1564
Mogens Krabbe, til Vegholm
F:
1513
D:
1564
Willum Gerlofsen Nettelhorst, til Hoel
-Ett 1655
Willum Gerlofsen Nettelhorst, til Hoel
D:
Ett 1655
Evert Gerlofsen Nettelhorst
-Ett 1649
Evert Gerlofsen Nettelhorst
D:
Ett 29 Apr 1649
Øllegaard Gerlofsdatter Nettelhorst
-1647
Øllegaard Gerlofsdatter Nettelhorst
D:
1647
Sigvard Gabrielsen Akeleye
1584-1659
Sigvard Gabrielsen Akeleye
F:
25 Mar 1584
Torkildstrup (Falster), ?Fyn, Danmark
G:
Ca 1637
D:
5 Aug 1659
Oslo
Olive Gerlofsdatter Nettelhorst
Knud von Paselich
-1670
Knud von Paselich
G:
Ja, ukjent dato
D:
1670
Anna Catharina Johansdatter Due (Taube)
-Før 1614
Anna Catharina Johansdatter Due (Taube)
D:
før 1614
Gerlof Nettelhorst
-1643
Gerlof Nettelhorst
G:
Ca 1606
D:
1643
Ous hovedgård, Halden, Østfold, Viken
Olive Pedersdatter Skram
-1602
Olive Pedersdatter Skram
D:
1602
Johann Ottesen Taube Due, lensherre
1535-Før 1612
Johann Ottesen Taube Due, lensherre
F:
1535
G:
25 Feb 1582
København slott
D:
Før 1612
Elsebet Tygesdatter Krabbe
1514-1578
Elsebet Tygesdatter Krabbe
F:
12 Apr 1514
Helsingborg Slott
D:
8 Mar 1578
Laholm Slott
Peder Christiernsen Skram
1503-1581
Peder Christiernsen Skram
F:
Jul 1503
Urup
D:
11 Jul 1581
Urup, Østbirk Sogn, Horsens
Anne Nielsdatter Rosenkrantz
1495-1550
Anne Nielsdatter Rosenkrantz
F:
1495
Bjornholm, Randers, Tirstrup, Denmark
D:
22 Apr 1550
Randers, Århus, Denmark
Tyge Mogensen Krabbe
1474-1541
Tyge Mogensen Krabbe
F:
1474
G:
1505
D:
23 Jun 1541
Niels Erichsen Rosenkrantz
1457-1516
Niels Erichsen Rosenkrantz
F:
1457
Randers
D:
2 Nov 1516
Vallø Slot (Bjæverskov H., Præstø), Sjælland, Danmark
Birgitte Olufsdatter d.y. Thott
Peder Eskesen Bille, til Svanholm
Sophie Henrichsdatter Krummedige
Ca 1500-1539
Sophie Henrichsdatter Krummedige
F:
ca 1500
Norge
D:
Mai 1539
Danmark
Eske Pedersen Bille
Ca 1480-1552
Eske Pedersen Bille
F:
ca 1480
Danmark
G:
ca 1517
D:
11 Feb 1552
København, Danmark
Anne Jørgensdatter Rud
-Før 1533
Anne Jørgensdatter Rud
D:
før 10 Mar 1533
Mogenstrup, Skåne
Henrik Hartvigsen Krummedige
Ca 1465-1530
Henrik Hartvigsen Krummedige
F:
ca 1465
Norge
D:
1 Apr 1530
Tyge Ottesen Brahe
1546-1601
Tyge Ottesen Brahe
F:
14 Des 1546
Knudstrup
D:
24 Okt 1601
Praha, Kongeriket Böhmen (dagens Tsjekkia)
Kirsten Fredriksdatter Reedtz
1610-1646
Kirsten Fredriksdatter Reedtz
F:
26 Sep 1610
Tygestrup, Danmark
D:
30 Aug 1646
Slot, Antvorskov, Slagelse, Sjælland, Danmark
Wenzel Rothkirck, generalmarskal
1597-1655
Wenzel Rothkirck, generalmarskal
F:
24 Jun 1597
Jäschkendorf i Schlesien
G:
23 Jun 1633
København, Danmark
D:
5 Mar 1655
Antvorskov, Slagelse, Sjælland, Danmark
Peder Reedtz
1614-1674
Peder Reedtz
F:
17 Nov 1614
Tygestrup
D:
10 Jul 1674
København, Danmark
Birgitte Steensdatter Brahe
1591-1627
Birgitte Steensdatter Brahe
F:
1591
D:
1627
Frederik Pedersen Reedtz
1586-1659
Frederik Pedersen Reedtz
F:
1586
Antvorskov, Slagelse, Sjælland, Danmark
G:
9 Jul 1609
København, Danmark
D:
8 Jun 1659
København, Danmark
Steen Ottesen Brahe
1547-1620
Steen Ottesen Brahe
F:
21 Des 1547
Gladsaxe, Skåne
D:
11 Apr 1620
Kalundborg slott
Kirsten Hansdatter Holck
1558-1599
Kirsten Hansdatter Holck
F:
10 Apr 1558
Barritskov, Barrit sogn, Bjerre herred, Vejle amt
G:
1590
D:
10 Feb 1599
Kalundborg slott
Axel Ottesen Brahe
1550-1616
Axel Ottesen Brahe
F:
28. Mai 1550
Knudstrup, Skåne
D:
14 Aug 1616
Jørgen Ottesen Brahe, til Tostrup og Gundestrup
1554-1601
Jørgen Ottesen Brahe, til Tostrup og Gundestrup
F:
19 Feb 1554
Knudstrup i Skåne
D:
4 Feb 1601
Gundestrup i Skåne
Ingeborg Nielsdatter Parsberg, til Gundestrup
Ingeborg Nielsdatter Parsberg, til Gundestrup
G:
1580
Knud Ottesen Brahe
1555-1615
Knud Ottesen Brahe
F:
24 Aug 1555
Aalborghus
D:
3 Feb 1615
Margrethe Eriksdatter Lange til Engelsholm
Margrethe Eriksdatter Lange til Engelsholm
G:
før 1584
Tage Ottesen Thott til Eriksholm
1580-1658
Tage Ottesen Thott til Eriksholm
F:
27 Mai 1580
D:
Feb 1658
Sophie Ottesdatter Brahe
Ca 1558-1643
Sophie Ottesdatter Brahe
F:
ca 1558
Knutstorp, Skåne
D:
1643
Helsingør
Otte Andersen Thott
Otte Andersen Thott
G:
Ja, ukjent dato
Erik Nielsen Munk Lange
1553-1613
Erik Nielsen Munk Lange
F:
27 Mai 1553
Engelsholm, Nørup
D:
1613
Prag
Otte Tygesen Brahe
1518-1571
Otte Tygesen Brahe
F:
02 Okt 1518
Tostrup Slot
D:
09 Mai 1571
Helsingborg slott
Beate Clausdatter Bille
1526-1605
Beate Clausdatter Bille
F:
29 Apr 1526
Skarholt
G:
23 Nov 1544
Knudstrup, Onsø herred, Skåne
D:
18 Okt 1605
Lundegaard
Sophie Jørgensdatter Rud
Ca 1488-1555
Sophie Jørgensdatter Rud
F:
ca 1488
D:
13 Feb 1555
Tyge Axelson Brahe
-1523
Tyge Axelson Brahe
F:
Tostrup
D:
7 Sep 1523
Malmö, Skåne, Sverige
Kirstine Eriksdatter Rosenkrantz
Ca 1460-1509
Kirstine Eriksdatter Rosenkrantz
F:
ca 1460
D:
5 Apr 1509
Danmark
Jørgen Mikkelsen Rud, til Vedby
1440-1505
Jørgen Mikkelsen Rud, til Vedby
F:
1440
D:
31 Mar 1505
Holger Ottesen Rosenkrantz
1517-1575
Holger Ottesen Rosenkrantz
F:
1517
Tørning, Gram, Haderslev
D:
4 Mar 1575
Boller Gods, Vejle
Mette Mouridsdatter Krognos
-1558
Mette Mouridsdatter Krognos
G:
1549
D:
26 Sep 1558
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
1628-1685
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
F:
18 Apr 1628
Odense Købstad
D:
23 Aug 1685
Kristiansand, Agder
Karen Axelsdatter Mowat
-1675
Karen Axelsdatter Mowat
G:
Ca 1657
D:
1675
Oslo
Maximilian Holgersen Rosenkrantz
1630-1676
Maximilian Holgersen Rosenkrantz
F:
ca. 1630
D:
17 Aug 1676
Halmstad, Sverige
Holger Fredriksen Rosenkrantz
1599-1634
Holger Fredriksen Rosenkrantz
F:
24 Jul 1599
Lindved, Stenløse, Odense
D:
1634
Venlo, Limburg, Nederland
Justina Ursula Maximiliansdatter van der Lauwick
Frederik Holgersen Rosenkrantz
1571-1602
Frederik Holgersen Rosenkrantz
F:
1571
Skanderborg Slot
D:
18 Aug 1602
Veselí nad Moravou (Wessely), Czech Republic
Rigborg Lauridsdatter Brockenhuus
1579-1641
Rigborg Lauridsdatter Brockenhuus
F:
3 Jul 1579
Nyborg Slot, Vindinge, Svendborg
D:
16 Sep 1641
Karen Christophersdatter Gyldenstierne
1544-1613
Karen Christophersdatter Gyldenstierne
F:
18 Jul 1544
Wedellsborg Slot (Iversnæs), Odense
G:
25 Apr 1568
G:
20 Apr 1613
Horsens Kirke, Nim, Skanderborg
Margrethe Ottesdatter Rosenkrantz
1518-1592
Margrethe Ottesdatter Rosenkrantz
F:
1518
D:
etter 1592
Wittenberg - Lutherstadt, Sachsen-Anhalt, Tyskland
Jacob Erichsen Rosenkrantz
1567-1616
Jacob Erichsen Rosenkrantz
F:
1567
Bergenhus, Bergen, Vestland
D:
1616
Bergen, Vestland
Erik Ottesen Rosenkrantz
1520-1575
Erik Ottesen Rosenkrantz
F:
1520
Tørning, Gram, Haderslev
D:
8 Nov 1575
Arreskov Slot, Svendborg
Helvig Jakobsdatter Hardenberg
1540-1599
Helvig Jakobsdatter Hardenberg
F:
1540
G:
Ja, ukjent dato
D:
1599
Anne Ottesdatter Rosenkrantz
1522-1589
Anne Ottesdatter Rosenkrantz
F:
2 Feb 1522
Tørning, Gram, Haderslev
D:
27 Okt 1589
Torbenfeldt Gods, Mørkøv, Frydendal, Holbæk
Beate Jørgensdatter Rosenkrantz
1648-1729
Beate Jørgensdatter Rosenkrantz
A:
15 Des 1648
G:
17 Jun 1729
Kasted Kirke, Hasle, Aarhus, Danmark
Otte Hansen Bielke til Saxlund, lensherre
Ett 1650-1711
Otte Hansen Bielke til Saxlund, lensherre
F:
Ett 1650
G:
Ja, ukjent dato
D:
1711
Jørgen Holgersen Rosenkrantz
1607-1675
Jørgen Holgersen Rosenkrantz
F:
11 Jul 1607
Rosenholm Slot, Hornslet, Øster Lisbjerg, Randers, Danmark
D:
8 Jan 1675
Sorø Købstad, Alsted, Sorø, Danmark
Christence Jensdatter Juel
1612-1680
Christence Jensdatter Juel
F:
26 Aug 1612
København, Danmark
G:
12 Aug 1637
Kjeldgaard, Salling, Nørre, Viborg, Danmark
D:
11 Nov 1680
Sorø Købstad, Alsted, Sorø, Danmark
Holger (den lærde) Rosenkrantz
1574-1642
Holger (den lærde) Rosenkrantz
F:
14 Des 1574
Kalø Slot, Bregnet, Øster Lisbjerg, Randers, Danmark
D:
28 Okt 1642
København, Danmark
Sophie Ottesdatter Brahe
1578-1646
Sophie Ottesdatter Brahe
F:
11 Mai 1578
Elvedgaard Herregård, Veflinge, Skovby, Odense, Danmark
G:
13 Aug 1598
Malmö, Skåne, Sverige
D:
21 Des 1646
København, Danmark
Jørgen Ottesen Rosenkrantz
1523-1596
Jørgen Ottesen Rosenkrantz
F:
14 Mai 1523
Tørning, Gram, Haderslev
D:
9 Apr 1596
Rosenholm Slot, Randers
Dorthe Gundesdatter Lange
Dorthe Gundesdatter Lange
G:
5 Feb 1559
Høneborg, Taulov, Elbo, Vejle, Danmark
Otte Ottesen Rosenkrantz
1524-1557
Otte Ottesen Rosenkrantz
F:
etter 1524
D:
27 Sep 1557
Næsbyholm Slot, Præstø
Ide Mogensdatter Gøye, til Skærvad,
-1563
Ide Mogensdatter Gøye, til Skærvad,
G:
ca 1550
D:
Feb 1563
Næsbyholm Slot, Præstø
Otte Holgersen Rosenkrantz
Ca 1488-1525
Otte Holgersen Rosenkrantz
F:
ca 1488
D:
6 Okt 1525
Lübeck, Schleswig-Holstein
Margrethe Ganz
-1525
Margrethe Ganz
D:
29 Sep 1525
Lübeck
Holger Erichsen Rosenkrantz
1464-1496
Holger Erichsen Rosenkrantz
F:
1464
Turstrup, Renders, Danmark
D:
1496
Boller, Danmark
Magdalena Bosdatter Flemming
Ca 1460-1491
Magdalena Bosdatter Flemming
F:
ca 1460
D:
1491
Krogholm slott, Ystad, Sverige
Sophie Henriksdatter Gyldenstierne, til Boller
1430-1477
Sophie Henriksdatter Gyldenstierne, til Boller
F:
1430
D:
1477
Erik Ottesen Rosenkrantz, til Bjørnholm
Ca 1427-1503
Erik Ottesen Rosenkrantz, til Bjørnholm
F:
ca 1427
D:
7 Jan 1503
Gamle Henrik Knudsen Gyldenstierne
-1456
Gamle Henrik Knudsen Gyldenstierne
D:
1456
Anne Mogensdatter Munk (Bjelke), til Boller
Ca 1395-Ca 1462
Anne Mogensdatter Munk (Bjelke), til Boller
F:
ca 1395
D:
ca 1462
Knud Nielsen Gyldenstierne, til Bostrup
1370-Før 1401
Knud Nielsen Gyldenstierne, til Bostrup
F:
1370
D:
før 1401
Anne Christensdatter Vendelbo
Niels Erikssen (Gyldenstierne) den höge
-Før 1388
Niels Erikssen (Gyldenstierne) den höge
D:
før 1388
Christina af Aagaard
-1388
Christina af Aagaard
G:
Ja, ukjent dato
D:
etter 1388
Cecilie Eriksdatter (Gyldenstierne)
Cecilia Pedersdotter Vendelbo
marsk. Erik Nielssen (Gyldenstierne)
marsk. Erik Nielssen (Gyldenstierne)
G:
Ja, ukjent dato
Jens Pedersen Vendelbo
-1397
Jens Pedersen Vendelbo
D:
1397
NN Nielsen Lykke
Ca 1533-Ca 1535
NN Nielsen Lykke
F:
ca 1533
D:
ca 1535
Niels Joachimsen Lykke
Ca 1492-1535
Niels Joachimsen Lykke
F:
ca 1492
Danmark
D:
24 Des 1535
Steinvikholmen, Trøndelag
Lucie Nielsdatter Gyldenløve
1512-1555
Lucie Nielsdatter Gyldenløve
F:
etter 1512
D:
1555
Rovdefjorden (Søvdefjorden), Sunnmøre
Helving Nielsdatter Lykke
Før 1530-1561
Helving Nielsdatter Lykke
F:
før 2 Jul 1530
D:
1561
Hvale, Norge
Jakob Corfitzsen Hardenberg
1518-1561
Jakob Corfitzsen Hardenberg
F:
etter 1518
G:
Ja, ukjent dato
D:
4 Nov 1561
Stavefjord (Staffurfjord), Norge
Niels Nielsen Lykke
Før 1532-1555
Niels Nielsen Lykke
F:
før 1532
D:
etter 1555
Lisbeth Mogensdatter Juel (luel)
-1555
Lisbeth Mogensdatter Juel (luel)
G:
Ja, ukjent dato
D:
etter 1555
Eline Nielsdatter Gyldenløve
Ca 1504-1532
Eline Nielsdatter Gyldenløve
F:
ca 1504
G:
1528
D:
1532
Maren Pedersdatter Bille
-Ca 1528
Maren Pedersdatter Bille
D:
ca 1528
Joachim Nielsen Lykke, til Østrup
Ca 1450-1541
Joachim Nielsen Lykke, til Østrup
F:
ca 1450
D:
1541
biskop Ove Pedersen Bille
Knud Pedersen Bille
Mogens Pedersen Bille
Sidsel Jacobsdatter Grubbe
1648-1716
Sidsel Jacobsdatter Grubbe
F:
6 Apr 1648
Rögle, Ângelholm, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
2 mai 1716
Østrupgaard Gods, Østrup, Lunde, Odense, Fyn
Oberst Johan Diderich von Wetterberg (Wettberg)
-1695
Oberst Johan Diderich von Wetterberg (Wettberg)
D:
1695
Østrup, Nordfyn, Danmark
Hilleborg Clausdatter Daa
1618-1662
Hilleborg Clausdatter Daa
F:
21 Des 1618
Trondheim
D:
7 Feb 1662
Espe
Jacob Knudsen Grubbe, til Røgle og Aggersvold, kaptein / rittmester
1610-1687
Jacob Knudsen Grubbe, til Røgle og Aggersvold, kaptein / rittmester
F:
21 mai 1610
Rôgle, Ângelholm, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
1636
D:
28 Apr 1687
Aggersvold Gods, Hjembæk, Tuse, Holbæk, Sjælland
Claus Olsen Daa, til Ravnstrup, riksadmiral
1579-1640
Claus Olsen Daa, til Ravnstrup, riksadmiral
F:
1579
D:
1640
Ingeborg Waldemarsdatter Parsberg
1593-1641
Ingeborg Waldemarsdatter Parsberg
F:
1593
Lerkenfeldt Gods, Vesterbølle, Bonderup, Rinds, Viborg, Nørrejylland
D:
10 Apr 1641
Fraugdegaard, Aasum, Odense, Fyn
Ole Claussen Daa, til Ravnstrup
1547-1600
Ole Claussen Daa, til Ravnstrup
F:
9 Nov 1547
Ravnstrup Gods, Herlufsmagle, Tybjerg, Præstø, Sjælland
D:
21 Jan 1600
Tjele, Sønderlyng, Viborg, Nørrejylland
Dorthe Henriksdatter Friis af Hesselager
1543-1618
Dorthe Henriksdatter Friis af Hesselager
F:
1543
D:
1618
Hilleborg Lauridsdatter Tinhuus (Skinkel)
-1575
Hilleborg Lauridsdatter Tinhuus (Skinkel)
D:
Etter 1575
Lensmann, landsdommer Claus Olsen Daa, til Raunstrup og Holmegaard
Hilleborg Pedersdatter Bille
-1535
Hilleborg Pedersdatter Bille
D:
1 Sep 1535
Hr. Laurids Mortensen Tinhuus (Skinkel), til Egeskov
-1533
Hr. Laurids Mortensen Tinhuus (Skinkel), til Egeskov
D:
1533
Peder Eskesen Bille, til Svanholm
Eske Pedersen Bille
Ca 1480-1552
Eske Pedersen Bille
F:
ca 1480
Danmark
D:
11 Feb 1552
København, Danmark
Sophie Henrichsdatter Krummedige
Ca 1500-1539
Sophie Henrichsdatter Krummedige
F:
ca 1500
Norge
G:
ca 1517
D:
Mai 1539
Danmark
Anna Knudsdatter Gyldenstierne
Ridder Peder Torbernsen Bille, til Svanholm (og Kærsgaard)
Ca 1440-1508
Ridder Peder Torbernsen Bille, til Svanholm (og Kærsgaard)
F:
ca 1440
D:
25 mai 1508
Antvorskov, Slagelse, Sjælland, Danmark
Johann Friderichsen Budde
-Ca 1685
Johann Friderichsen Budde
F:
Tøllisgaard, Töllist (Tølluste), Saaremaa (Ösel), Estland
D:
ca 1685
Tøllisgaard, Töllist (Tølluste), Saaremaa (Ösel), Estland
Axel Friderichsen Budde
Helle Friderichsdatter Budde
Ursulla Friderichsdatter Budde
Ellen Friderichsdatter Budde
Sophia Friderichsdatter Budde
Matthias Friderichsen Budde, oberstløytnant
1613-1679
Matthias Friderichsen Budde, oberstløytnant
F:
10 Nov 1613
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
D:
5 Jun 1679
Hindsels, Hvidbjerg, Refs Herred, Thisted, Danmark
Berthe Margrethe Enevoldsdatter Kaas
Regitze Sophie Ovesdatter Giedde
Regitze Sophie Ovesdatter Giedde
G:
ca 1650
Elisabeth Caspersdatter von Gersdorff
Elisabeth Caspersdatter von Gersdorff
G:
ca 1654
Axel Georg Jørgen Friderichsen Budde
Ide Sophie Friederichsdatter Budde
Melchior Friederich Friederichsen Budde
-1725
Melchior Friederich Friederichsen Budde
G:
30 Jun 1725
Vincents Friederichsen Budde
1660-1729
Vincents Friederichsen Budde
F:
31 Des 1660
Halden
D:
13 Apr 1729
Østre oktogonkapell, Nidarosdomen, Trondheim
Armegaard Margrethe von Gabel
1677-1734
Armegaard Margrethe von Gabel
F:
10 Nov 1677
Pskov, Russland
G:
16 Apr 1718
D:
1734
Trondheim
Frederik Otto Friedrichsen Budde
1666-Før 1725
Frederik Otto Friedrichsen Budde
F:
1666
D:
før 30 Jun 1725
Anna Sophie Henriksdatter Juel
1669-Ett 1740
Anna Sophie Henriksdatter Juel
F:
16 Mai 1669
Lindbjerg, Jylland
G:
1709
D:
Ett 1740
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
1616-1679
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
F:
1616
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
D:
28 Apr 1679
Thorsø, Viken
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
1640-1667
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
F:
16 Sep 1640
G:
Før 1660
D:
13 Jun 1667
Magdalene Sibylle Wibe
1645-1648
Magdalene Sibylle Wibe
F:
22 Jun 1645
København, Danmark
D:
12 Mar 1648
Oslo
Christian Pedersen Wibe, kaptein
1647-1697
Christian Pedersen Wibe, kaptein
F:
1647
Danmark
D:
24 Nov 1697
Skogn
Alette Pedersdatter
Alette Pedersdatter
G:
Ja, ukjent dato
Sophie Amalie Wibe
1651-1655
Sophie Amalie Wibe
F:
15 Mar 1651
København, Danmark
D:
3 Jan 1655
Gerdrup, Eggeslevmagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, Danmark
Anne Catherina Friderichsdatter Budde
1619-1665
Anne Catherina Friderichsdatter Budde
F:
8 Jan 1619
Tøllist, Saaremaa (dengang Øsel), Estland
D:
6 Aug 1665
København, Danmark
Peder Michelsen Wibe, lensherre
1596-1658
Peder Michelsen Wibe, lensherre
F:
1596
København, Danmark
G:
24 Okt 1641
København, Danmark
D:
7 Aug 1658
København, Danmark
Joachim Friderich Vind, baron
1634-1687
Joachim Friderich Vind, baron
F:
11 Mar 1634
G:
16 Des 1662
Sokkelund, København, Danmark
D:
3 Jun 1687
Trondheim
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
Ca 1624-1692
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
F:
ca 1624
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
D:
22 Jan 1692
Branstorp, Skjeberg, Norge
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
G:
Ja, ukjent dato
Mathias Jochumsøn Budde, kapteinløytnant
Ca 1655-1711
Mathias Jochumsøn Budde, kapteinløytnant
F:
ca 1655
Øsel (Estland) eller Danmark
D:
19 Nov 1711
Trondheim
Magdalene Olufsdatter
Ca 1665-1718
Magdalene Olufsdatter
F:
ca 1665
G:
3 Sep 1706
Vår Frue kirke, Trondheim
D:
e. 1718
Trondheim
Reinholdt Friderich Jochumsøn Budde
Ca 1655-1685
Reinholdt Friderich Jochumsøn Budde
F:
ca 1655
Øsel (Estland) eller Danmark
D:
30 Sep 1685
?Ryfylke
Dorothea Joachimsdatter Budde
1655-1696
Dorothea Joachimsdatter Budde
F:
ca. 1655
Sokkelund, København, Danmark
D:
1696
Enevold Torbensen Skaktavl
1627-1702
Enevold Torbensen Skaktavl
F:
27 Jul 1627
Nordvigaard, Stange, Hedmark
G:
1672
D:
28 Jan 1702
Nordvigaard, Stange, Hedmark
Anne Margrete Budde
Ca 1655-
Anne Margrete Budde
F:
ca 1655
?Danmark
Elen Joachimsdatter Budde
Ca 1658-Ett 1694
Elen Joachimsdatter Budde
F:
ca 1658
Øsel (Estland) eller Danmark
D:
Ett 1694
Arent Michelsen von Kampen, godseier
Ca 1614-1693
Arent Michelsen von Kampen, godseier
F:
Ca 1614
G:
ca 1684
D:
Feb 1693
Bragernes, Drammen
Agnete Sofie Joachimsdatter Budde
1660-1678
Agnete Sofie Joachimsdatter Budde
F:
1660
Øsel (Estland) eller Danmark
D:
6 Sep 1678
Slotspladsen, København
Joachim Friderichsen Budde, kavaleriløytnant
1626-1670
Joachim Friderichsen Budde, kavaleriløytnant
F:
1626
Tøllisgaard, Töllist (Tølluste), Saaremaa (Ösel), Estland
D:
1 Nov 1670
Moss, Østfold, Viken
Agnethe von Horgen
-1676
Agnethe von Horgen
G:
1652
D:
etter 1676
Norge?
Karen Axelsdatter Urup
1588-1656
Karen Axelsdatter Urup
F:
14 Jan 1588
D:
1656
Friderich Mathiasen Budde
-1648
Friderich Mathiasen Budde
G:
Ca 1613
D:
1648
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
1589-1656
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
F:
1589
D:
1656
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
1590-1656
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
F:
etter 1590
D:
1656
Godslef Friderichsen Budde
-1642
Godslef Friderichsen Budde
D:
etter 1642
Axel Friderichsen Budde
1615-1649
Axel Friderichsen Budde
F:
1615
D:
22 Mar 1649
København, Danmark
Anna Sophie Reinholtsdatter von Hoven
1646-1707
Anna Sophie Reinholtsdatter von Hoven
F:
20 Apr 1646
D:
6 Nov 1707
Værnes gård, Stjørdal, Trøndelag
Georg Christian von Schultz, general
1631-1715
Georg Christian von Schultz, general
F:
26 Aug 1631
Hochen, Braunsweig i Tyskland
G:
1665
D:
9 Apr 1715
Værnes hovedgård i Stjørdal, Trøndelag
Helle Friderichsdatter Budde
1617-1684
Helle Friderichsdatter Budde
F:
1617
D:
Jun 1684
Vestnes, Romsdal
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
1614-1682
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
F:
12 Feb 1614
Livland (Estland/Latvia)
D:
21 Mai 1682
Vestnes, Romsdal
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
Ca 1620-1654
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
F:
ca 1620
D:
1654
Christian Diderich von Zernichow, friherre, oberst, felttøymester
Friderich Jacobsen Tostrup, klokker (kapellan?)
1655 (ca 1664?)-Ca 1736
Friderich Jacobsen Tostrup, klokker (kapellan?)
F:
1655 (ca 1664?)
?Snåsa (e. ?Romsdal)
D:
ca 1736
Øyestad, Arendal, Aust-Agder
Alhed Nielsdatter Koch
Ja, ukjent dato-Ja, ukjent dato
Alhed Nielsdatter Koch
F:
Ja, ukjent dato
?Øyestad, Arendal, Aust-Agder
G:
10 Aug 1695
Øyestad, Arendal, Aust-Agder
D:
Ja, ukjent dato
Øyestad, Arendal, Aust-Agder
Christopher Jacobsen Tostrup, student (1676)
1655 (ca 1662?)-før 1687?
Christopher Jacobsen Tostrup, student (1676)
F:
1655 (ca 1662?)
?Snåsa e. ?Romsdal
D:
før 1687?
?Danmark
Marcus Jacobsen "Nøhring" (Tostrup), capitaine des armes (øverste underoffiser)
1651-1707
Marcus Jacobsen "Nøhring" (Tostrup), capitaine des armes (øverste underoffiser)
F:
1651
?Trondheim
D:
Ca. 1707
Gjemnes (ved Averøy), Nordmøre
NN
Hans Jacobsen Tostrup, premierløytnant
1659-1710
Hans Jacobsen Tostrup, premierløytnant
F:
1659
?Trondheim
D:
ca. 1710
Frisvoll, Eid, Grytten, Romsdal
Marta (Marit) Eriksdatter Løken
Ja, ukjent dato-Ja, ukjent dato
Marta (Marit) Eriksdatter Løken
F:
Ja, ukjent dato
Sunndal, Nordmøre
D:
Ja, ukjent dato
Frisvoll, Eid, Grytten, Romsdal
Eilerich Jacobsen Tostrup, tiendeinnkrever (?)
1659-1697
Eilerich Jacobsen Tostrup, tiendeinnkrever (?)
F:
Etter 1. Feb 1659
Meldal, Sør-Trøndelag
D:
Apr 1697
Klokkergården, Kjørsvik, Averøy, Nordmøre
Hr. Nicolai (Niels) Jacobsen Tostrup, res. kapellan Grip og Kvernes
1660-1719
Hr. Nicolai (Niels) Jacobsen Tostrup, res. kapellan Grip og Kvernes
F:
1660
Meldal, Sør-Trøndelag
D:
1719
Engvik, Bremsnes, Averøy, Nordmøre
Mette Susanne Eilersdatter Schøller
1671-Før 1703
Mette Susanne Eilersdatter Schøller
F:
11 Aug 1671
G:
1694
Meldal
D:
Før 1703
Sophie Christiansdatter Holberg
1674-1743
Sophie Christiansdatter Holberg
F:
8 Feb 1674
Bergen, Vestland
G:
Ca. 1703
D:
1743
Inger Jacobsdatter Tostrup
1666-1745
Inger Jacobsdatter Tostrup
F:
1666
Meldal, Sør.Trøndelag
D:
1745
Meldal, Sør-Trøndelag
Jørgen Jørgensen Schaar
1671-1742
Jørgen Jørgensen Schaar
F:
1671
?Meldal
G:
24 Mar 1742
Meldal
Hr. Reinholdt Jacobsen Tostrup, sokneprest Rødøy
1669-1729
Hr. Reinholdt Jacobsen Tostrup, sokneprest Rødøy
F:
1669
Meldal, Sør-Trøndelag
D:
1729
Rødøy, Nordland
Birgitte Pedersdatter Strømer
Birgitte Pedersdatter Strømer
G:
ca 1701
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
Ca 1625-1693
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
F:
ca 1623/25
?Værløse, Furesø, Sjælland, Danmark
D:
22 Apr 1693
Meldal
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
ca. 1630?-1693
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
F:
ca. 1630?
?Skogn, Nord-Trøndelag
G:
1650?
?Trondheim
D:
Etter 1693
Kvam, Meldal, Sør-Trøndelag
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
Ca 1630-1675
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
F:
ca 1630
D:
1675
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
1627-1675
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
F:
Ca. 1627
Sønderjylland
D:
Etter 1675
Anne Axelsdatter Urup
1595-1674
Anne Axelsdatter Urup
F:
1595
Vapnø Slot, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
18 Feb 1674
Trondheim
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
1589-1650
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
F:
13 Feb 1589
Børglum Kloster, Hjørring, Nordjylland, Danmark
D:
Jun 1650
Trondheim
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
1596-1656
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
F:
ca. 1596
D:
1656
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
1592-Før 1624
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
F:
etter 1592
D:
før 6 Nov 1624
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
1630-1671
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
F:
1630
D:
4 mars 1671
Fredriksten festning, Halden, Østfold
Tønne Jacobsen Huitfeldt
1625-1677
Tønne Jacobsen Huitfeldt
F:
20 Nov 1625
Trondstad gård, Hurum, Buskerud
G:
1662
D:
12 Sep 1677
Fredriksten festning, Halden, Østfold
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
-1634
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
G:
25 Aug 1628
D:
1634
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
1601-1671
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
F:
13 Sep 1601
Vapnø, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
15 Mar 1671
København, Danmark
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
1612-1691
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
F:
23 Feb 1612
Klågerup (ved Malmö), Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
10 mai 1635
Skåne, Danmark (nå Sverige)
D:
19 Mar 1691
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
1566-1637
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
F:
14 Jul 1566
Helsingborg Slot, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
2 Mai 1637
herr Axel Henrichsen Urup
1564-1601
herr Axel Henrichsen Urup
F:
19 Mai 1564
Akershus slott, Oslo
G:
14 Jan 1588
Dybæk, Vemmenhøj, Malmøhus, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
21 Apr 1601
Johan Jacobsen Beck
1603-Ja, ukjent dato
Johan Jacobsen Beck
F:
etter 1603
D:
Ja, ukjent dato
Jochum Jacobsen Beck, til Gladsaxe
1604-1682
Jochum Jacobsen Beck, til Gladsaxe
F:
ca. 1604
D:
etter 5 mai 1682
Andrarum, Skåne, Sverige
Anne Jacobsdatter Beck, til Vapnö
1607-1664
Anne Jacobsdatter Beck, til Vapnö
F:
1 Nov 1607
Varberg, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
etter 1664
Engelstad, Ystad, Skåne, Sverige
Christian Joachimsen von Bülow av Wedendorf, til Engelstad og Smistrup, lensmann Laugholm (Laholm, Halmstad), rittmester (kaptein)
1607-1643
Christian Joachimsen von Bülow av Wedendorf, til Engelstad og Smistrup, lensmann Laugholm (Laholm, Halmstad), rittmester (kaptein)
F:
13 des 1607
Frederiksborg, Hillerød, Sjælland, Danmark
G:
25 Aug 1633
København, Danmark
D:
16 Sep 1643
Ingelstad, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
Jacob Lavesen Beck, til Gladsaxe, admiral
Før 1563-Før 1622
Jacob Lavesen Beck, til Gladsaxe, admiral
F:
før 24 Jul 1563
G:
28 Feb 1603
Varberg, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
før 22 Mar 1622
Mathias von der Recke, til Neuenburg, Talsen og Cabillen, hoffmester hos hertug von Kettler av Kurland
1565-1638
Mathias von der Recke, til Neuenburg, Talsen og Cabillen, hoffmester hos hertug von Kettler av Kurland
F:
1565
G:
1625
D:
1638
Kirsten Ludvigsdatter Munk
1598-1658
Kirsten Ludvigsdatter Munk
F:
6 Jul 1598
D:
19 Apr 1658
Christian IV Frederiksen, konge af Danmark-Norge
1577-1648
Christian IV Frederiksen, konge af Danmark-Norge
F:
12 Apr 1577
Frederiksborg slott, Danmark
G:
1615
D:
28 Feb 1648
Rosenborg Slot, København
Ellen Jørgensdatter Marsvin
1572-1649
Ellen Jørgensdatter Marsvin
F:
1 Feb 1572
Landskrona slott, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
11 Nov 1649
Holckenhavn slot (tidl. Ellensborg, før det Ulfeldtsholm)
greve Ludvig Ludvigsen Munk, til Nørlund Slot
1537-1602
greve Ludvig Ludvigsen Munk, til Nørlund Slot
F:
1537
Vejle
G:
ca 1589
D:
8 Apr 1602
Fyn
Karen Enevoldsdatter Kruse, til Svendstrup
1600-1661
Karen Enevoldsdatter Kruse, til Svendstrup
F:
16 Mar 1600
D:
28 Jun 1661
Oluf Christoffersen Parsberg, til Jernit og Palstrup, ridder, riksråd, lensherre Bergenhus, Trondheim, Båhus, Skanderborg og Vestervig, stor eiendomsbesitter
1589-1661
Oluf Christoffersen Parsberg, til Jernit og Palstrup, ridder, riksråd, lensherre Bergenhus, Trondheim, Båhus, Skanderborg og Vestervig, stor eiendomsbesitter
F:
1589
G:
16 Jun 1522
København, Danmark
D:
19 Jul 1661
Else Jørgensdatter Marsvin, til Aastrup og Stenalt
1575-1628
Else Jørgensdatter Marsvin, til Aastrup og Stenalt
F:
5 Jun 1575
København, Danmark
D:
22 Jan 1628
Stenalt Gods, Ørsted, Rougsø, Østjylland
Enevold Tygesen Kruse, til Hjermeslevgaard, Ryumgaard, Svendstrup, Kabbel og Stenalt, rentemester, riksråd, riksstattholder Norge, norsk øverstkommanderende, lensherre Akershus og Tranekjær
1554-1621
Enevold Tygesen Kruse, til Hjermeslevgaard, Ryumgaard, Svendstrup, Kabbel og Stenalt, rentemester, riksråd, riksstattholder Norge, norsk øverstkommanderende, lensherre Akershus og Tranekjær
F:
28 Sep 1554
Svenstrup, Onsild, Randers, Midtjylland
G:
15 Feb 1596
Koldinghus Slot, Brusk, Vejle, Østjylland
D:
8 Mar 1621
Aastrup Gods, Jyderup, Tuse, Holbæk, Sjælland
Karen Ottesdatter Gyldenstierne, til Aunsbjerg og Vraagaard
-1589
Karen Ottesdatter Gyldenstierne, til Aunsbjerg og Vraagaard
D:
1589
Jørgen Pedersen Marsvin, riksråd & lensherre
Ca 1527-1581
Jørgen Pedersen Marsvin, riksråd & lensherre
F:
ca 1527
G:
27 mai 1565
D:
2 Sep 1581
Dybæk, Gärdslövs, Vemmenhøj, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
Otte Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
1481-1551
Otte Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
F:
etter 1481
D:
25 Jun 1551
Bygholm Hovedgaard, Horsens, Nim, Skanderborg, Østjylland
fru Helvig Mogensdatter Gøye
-1597
fru Helvig Mogensdatter Gøye
D:
3 Apr 1597
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
1628-1685
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
F:
18 Apr 1628
Odense Købstad
D:
23 Aug 1685
Kristiansand, Agder
Karen Axelsdatter Mowat
-1675
Karen Axelsdatter Mowat
G:
Ca 1657
D:
1675
Oslo
Maximilian Holgersen Rosenkrantz
1630-1676
Maximilian Holgersen Rosenkrantz
F:
ca. 1630
D:
17 Aug 1676
Halmstad, Sverige
Holger Fredriksen Rosenkrantz
1599-1634
Holger Fredriksen Rosenkrantz
F:
24 Jul 1599
Lindved, Stenløse, Odense
D:
1634
Venlo, Limburg, Nederland
Justina Ursula Maximiliansdatter van der Lauwick
Frederik Holgersen Rosenkrantz
1571-1602
Frederik Holgersen Rosenkrantz
F:
1571
Skanderborg Slot
D:
18 Aug 1602
Veselí nad Moravou (Wessely), Czech Republic
Rigborg Lauridsdatter Brockenhuus
1579-1641
Rigborg Lauridsdatter Brockenhuus
F:
3 Jul 1579
Nyborg Slot, Vindinge, Svendborg
D:
16 Sep 1641
Karen Christophersdatter Gyldenstierne
1544-1613
Karen Christophersdatter Gyldenstierne
F:
18 Jul 1544
Wedellsborg Slot (Iversnæs), Odense
G:
20 Apr 1613
Horsens Kirke, Nim, Skanderborg
Holger Ottesen Rosenkrantz
1517-1575
Holger Ottesen Rosenkrantz
F:
1517
Tørning, Gram, Haderslev
G:
25 Apr 1568
D:
4 Mar 1575
Boller Gods, Vejle
Christopher Henriksen Gyldenstierne
1481-1562
Christopher Henriksen Gyldenstierne
F:
etter 1481
D:
19 Feb 1562
Wedellsborg Slot (Iversnæs), Odense
Anne Tønnesdatter Parsberg
Ca 1519-1587
Anne Tønnesdatter Parsberg
F:
ca 1519
G:
1543
D:
3 Sep 1587
Wedellsborg Slot, Odense
Henrik Knudsen (d.y.) Gyldenstierne
Ca 1450-1517
Henrik Knudsen (d.y.) Gyldenstierne
F:
ca 1450
Store Restrup Herregaard, Hornum, Aalborg
D:
14 Nov 1517
Wedellsborg Slot (Iversnæs), Husby, Vends, Odense
Karen Bentsdatter Bille
Ca 1470-1540
Karen Bentsdatter Bille
F:
ca 1470
G:
før 1481
D:
1540
Dansk tronkandidat Knud Henriksen Gyldenstierne
Ca 1420-1467
Dansk tronkandidat Knud Henriksen Gyldenstierne
F:
ca 1420
Sandager, Odense, Fyn
D:
2 Okt 1467
Odense, Fyn, Denmark
Hilleborg Ottesdatter Skinkel (Søblade)
-1468
Hilleborg Ottesdatter Skinkel (Søblade)
F:
Odense, Danmark
D:
1468
Sophie Mogensdatter Gøye
Albert Mogensen Gøye
1505-1558
Albert Mogensen Gøye
F:
1505
Radsted, Maribo
D:
24 Jun 1558
Skanderborg
Birgitte Mogensdatter Gøye
Ca 1511-1574
Birgitte Mogensdatter Gøye
F:
ca 1511
D:
26 Jul 1574
Næstved
Hr. Mogens Eskildsen Gøye, ridder, riksråd, rikshovmester, stattholder
Ca 1470-1544
Hr. Mogens Eskildsen Gøye, ridder, riksråd, rikshovmester, stattholder
F:
ca 1470
D:
6 Apr 1544
Skanderborg Købstad
Mette Albrechtsdatter Bydelsbak
-Ca 1512
Mette Albrechtsdatter Bydelsbak
D:
ca 1512
Johann Friderichsen Budde
-Ca 1685
Johann Friderichsen Budde
F:
Tøllisgaard, Töllist (Tølluste), Saaremaa (Ösel), Estland
D:
ca 1685
Tøllisgaard, Töllist (Tølluste), Saaremaa (Ösel), Estland
Axel Friderichsen Budde
Helle Friderichsdatter Budde
Ursulla Friderichsdatter Budde
Ellen Friderichsdatter Budde
Sophia Friderichsdatter Budde
Matthias Friderichsen Budde, oberstløytnant
1613-1679
Matthias Friderichsen Budde, oberstløytnant
F:
10 Nov 1613
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
D:
5 Jun 1679
Hindsels, Hvidbjerg, Refs Herred, Thisted, Danmark
Berthe Margrethe Enevoldsdatter Kaas
Regitze Sophie Ovesdatter Giedde
Regitze Sophie Ovesdatter Giedde
G:
ca 1650
Elisabeth Caspersdatter von Gersdorff
Elisabeth Caspersdatter von Gersdorff
G:
ca 1654
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
1616-1679
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
F:
1616
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
D:
28 Apr 1679
Thorsø, Viken
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
1640-1667
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
F:
16 Sep 1640
G:
Før 1660
D:
13 Jun 1667
Anne Catherina Friderichsdatter Budde
1619-1665
Anne Catherina Friderichsdatter Budde
F:
8 Jan 1619
Tøllist, Saaremaa (dengang Øsel), Estland
D:
6 Aug 1665
København, Danmark
Peder Michelsen Wibe, lensherre
1596-1658
Peder Michelsen Wibe, lensherre
F:
1596
København, Danmark
G:
24 Okt 1641
København, Danmark
D:
7 Aug 1658
København, Danmark
Joachim Friderich Vind, baron
1634-1687
Joachim Friderich Vind, baron
F:
11 Mar 1634
G:
16 Des 1662
Sokkelund, København, Danmark
D:
3 Jun 1687
Trondheim
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
Ca 1624-1692
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
F:
ca 1624
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
D:
22 Jan 1692
Branstorp, Skjeberg, Norge
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
G:
Ja, ukjent dato
Joachim Friderichsen Budde, kavaleriløytnant
1626-1670
Joachim Friderichsen Budde, kavaleriløytnant
F:
1626
Tøllisgaard, Töllist (Tølluste), Saaremaa (Ösel), Estland
D:
1 Nov 1670
Moss, Østfold, Viken
Agnethe von Horgen
-1676
Agnethe von Horgen
G:
1652
D:
etter 1676
Norge?
Karen Axelsdatter Urup
1588-1656
Karen Axelsdatter Urup
F:
14 Jan 1588
D:
1656
Friderich Mathiasen Budde
-1648
Friderich Mathiasen Budde
G:
Ca 1613
D:
1648
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
1589-1656
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
F:
1589
D:
1656
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
1590-1656
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
F:
etter 1590
D:
1656
Godslef Friderichsen Budde
-1642
Godslef Friderichsen Budde
D:
etter 1642
Axel Friderichsen Budde
1615-1649
Axel Friderichsen Budde
F:
1615
D:
22 Mar 1649
København, Danmark
Helle Friderichsdatter Budde
1617-1684
Helle Friderichsdatter Budde
F:
1617
D:
Jun 1684
Vestnes, Romsdal
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
1614-1682
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
F:
12 Feb 1614
Livland (Estland/Latvia)
D:
21 Mai 1682
Vestnes, Romsdal
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
Ca 1620-1654
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
F:
ca 1620
D:
1654
Christian Diderich von Zernichow, friherre, oberst, felttøymester
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
Ca 1625-1693
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
F:
ca 1623/25
?Værløse, Furesø, Sjælland, Danmark
D:
22 Apr 1693
Meldal
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
ca. 1630?-1693
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
F:
ca. 1630?
?Skogn, Nord-Trøndelag
G:
1650?
?Trondheim
D:
Etter 1693
Kvam, Meldal, Sør-Trøndelag
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
Ca 1630-1675
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
F:
ca 1630
D:
1675
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
1627-1675
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
F:
Ca. 1627
Sønderjylland
D:
Etter 1675
Anne Axelsdatter Urup
1595-1674
Anne Axelsdatter Urup
F:
1595
Vapnø Slot, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
18 Feb 1674
Trondheim
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
1589-1650
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
F:
13 Feb 1589
Børglum Kloster, Hjørring, Nordjylland, Danmark
D:
Jun 1650
Trondheim
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
1596-1656
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
F:
ca. 1596
D:
1656
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
1592-Før 1624
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
F:
etter 1592
D:
før 6 Nov 1624
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
1630-1671
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
F:
1630
D:
4 mars 1671
Fredriksten festning, Halden, Østfold
Tønne Jacobsen Huitfeldt
1625-1677
Tønne Jacobsen Huitfeldt
F:
20 Nov 1625
Trondstad gård, Hurum, Buskerud
G:
1662
D:
12 Sep 1677
Fredriksten festning, Halden, Østfold
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
-1634
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
G:
25 Aug 1628
D:
1634
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
1601-1671
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
F:
13 Sep 1601
Vapnø, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
15 Mar 1671
København, Danmark
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
1612-1691
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
F:
23 Feb 1612
Klågerup (ved Malmö), Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
10 mai 1635
Skåne, Danmark (nå Sverige)
D:
19 Mar 1691
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
1566-1637
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
F:
14 Jul 1566
Helsingborg Slot, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
2 Mai 1637
herr Axel Henrichsen Urup
1564-1601
herr Axel Henrichsen Urup
F:
19 Mai 1564
Akershus slott, Oslo
G:
14 Jan 1588
Dybæk, Vemmenhøj, Malmøhus, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
21 Apr 1601
Johan Jacobsen Beck
1603-Ja, ukjent dato
Johan Jacobsen Beck
F:
etter 1603
D:
Ja, ukjent dato
Jochum Jacobsen Beck, til Gladsaxe
1604-1682
Jochum Jacobsen Beck, til Gladsaxe
F:
ca. 1604
D:
etter 5 mai 1682
Andrarum, Skåne, Sverige
Anne Jacobsdatter Beck, til Vapnö
1607-1664
Anne Jacobsdatter Beck, til Vapnö
F:
1 Nov 1607
Varberg, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
etter 1664
Engelstad, Ystad, Skåne, Sverige
Christian Joachimsen von Bülow av Wedendorf, til Engelstad og Smistrup, lensmann Laugholm (Laholm, Halmstad), rittmester (kaptein)
1607-1643
Christian Joachimsen von Bülow av Wedendorf, til Engelstad og Smistrup, lensmann Laugholm (Laholm, Halmstad), rittmester (kaptein)
F:
13 des 1607
Frederiksborg, Hillerød, Sjælland, Danmark
G:
25 Aug 1633
København, Danmark
D:
16 Sep 1643
Ingelstad, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
Jacob Lavesen Beck, til Gladsaxe, admiral
Før 1563-Før 1622
Jacob Lavesen Beck, til Gladsaxe, admiral
F:
før 24 Jul 1563
G:
28 Feb 1603
Varberg, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
før 22 Mar 1622
Mathias von der Recke, til Neuenburg, Talsen og Cabillen, hoffmester hos hertug von Kettler av Kurland
1565-1638
Mathias von der Recke, til Neuenburg, Talsen og Cabillen, hoffmester hos hertug von Kettler av Kurland
F:
1565
G:
1625
D:
1638
Kirsten Ludvigsdatter Munk
1598-1658
Kirsten Ludvigsdatter Munk
F:
6 Jul 1598
D:
19 Apr 1658
Christian IV Frederiksen, konge af Danmark-Norge
1577-1648
Christian IV Frederiksen, konge af Danmark-Norge
F:
12 Apr 1577
Frederiksborg slott, Danmark
G:
1615
D:
28 Feb 1648
Rosenborg Slot, København
Ellen Jørgensdatter Marsvin
1572-1649
Ellen Jørgensdatter Marsvin
F:
1 Feb 1572
Landskrona slott, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
11 Nov 1649
Holckenhavn slot (tidl. Ellensborg, før det Ulfeldtsholm)
greve Ludvig Ludvigsen Munk, til Nørlund Slot
1537-1602
greve Ludvig Ludvigsen Munk, til Nørlund Slot
F:
1537
Vejle
G:
ca 1589
D:
8 Apr 1602
Fyn
Karen Enevoldsdatter Kruse, til Svendstrup
1600-1661
Karen Enevoldsdatter Kruse, til Svendstrup
F:
16 Mar 1600
D:
28 Jun 1661
Oluf Christoffersen Parsberg, til Jernit og Palstrup, ridder, riksråd, lensherre Bergenhus, Trondheim, Båhus, Skanderborg og Vestervig, stor eiendomsbesitter
1589-1661
Oluf Christoffersen Parsberg, til Jernit og Palstrup, ridder, riksråd, lensherre Bergenhus, Trondheim, Båhus, Skanderborg og Vestervig, stor eiendomsbesitter
F:
1589
G:
16 Jun 1522
København, Danmark
D:
19 Jul 1661
Else Jørgensdatter Marsvin, til Aastrup og Stenalt
1575-1628
Else Jørgensdatter Marsvin, til Aastrup og Stenalt
F:
5 Jun 1575
København, Danmark
D:
22 Jan 1628
Stenalt Gods, Ørsted, Rougsø, Østjylland
Enevold Tygesen Kruse, til Hjermeslevgaard, Ryumgaard, Svendstrup, Kabbel og Stenalt, rentemester, riksråd, riksstattholder Norge, norsk øverstkommanderende, lensherre Akershus og Tranekjær
1554-1621
Enevold Tygesen Kruse, til Hjermeslevgaard, Ryumgaard, Svendstrup, Kabbel og Stenalt, rentemester, riksråd, riksstattholder Norge, norsk øverstkommanderende, lensherre Akershus og Tranekjær
F:
28 Sep 1554
Svenstrup, Onsild, Randers, Midtjylland
G:
15 Feb 1596
Koldinghus Slot, Brusk, Vejle, Østjylland
D:
8 Mar 1621
Aastrup Gods, Jyderup, Tuse, Holbæk, Sjælland
Karen Ottesdatter Gyldenstierne, til Aunsbjerg og Vraagaard
-1589
Karen Ottesdatter Gyldenstierne, til Aunsbjerg og Vraagaard
D:
1589
Jørgen Pedersen Marsvin, riksråd & lensherre
Ca 1527-1581
Jørgen Pedersen Marsvin, riksråd & lensherre
F:
ca 1527
G:
27 mai 1565
D:
2 Sep 1581
Dybæk, Gärdslövs, Vemmenhøj, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
fru Helvig Mogensdatter Gøye
-1597
fru Helvig Mogensdatter Gøye
D:
3 Apr 1597
Otte Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
1481-1551
Otte Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
F:
etter 1481
D:
25 Jun 1551
Bygholm Hovedgaard, Horsens, Nim, Skanderborg, Østjylland
Margrethe Clausdatter Sture, til Gammelgaard
-1528
Margrethe Clausdatter Sture, til Gammelgaard
G:
1515
D:
Des 1528
Mette Eriksdatter Rosenkrantz, til Skærsø
ca 1460 (1450?)-1503
Mette Eriksdatter Rosenkrantz, til Skærsø
F:
ca 1460 (1450?)
D:
1503
Eskild Mogensen Gøye
Ca 1425-1506
Eskild Mogensen Gøye
F:
ca 1425
D:
20 Apr 1506
Torsjö (Torsø), Vemmenhög, Skåne
Sophie Amalie Rosenkrantz
1649-1711
Sophie Amalie Rosenkrantz
F:
1649
Tune, Østfold
D:
1711
Tønne Jacobsen Huitfeldt
1625-1677
Tønne Jacobsen Huitfeldt
F:
20 Nov 1625
Trondstad gård, Hurum, Buskerud
G:
1673
D:
12 Sep 1677
Fredriksten festning, Halden, Østfold
Axel Børgesen Rosenkrantz til Örup, oberstløytnant
1650-1712
Axel Børgesen Rosenkrantz til Örup, oberstløytnant
F:
1650
D:
1712
Elsebe Helvig Huitfeldt
1666-
Elsebe Helvig Huitfeldt
F:
1666
G:
1681
Maren Bielke, godseier
1610-1678
Maren Bielke, godseier
F:
1610
D:
1678
Tingvoll, Nordmøre
Børge Holgersen Rosenkrantz, til Örup
1603-1672
Børge Holgersen Rosenkrantz, til Örup
F:
1603
Trondheim
G:
1635
D:
1672
Tingvoll, Nordmøre
Jens Ottesen Skade
Mette Sophie Ottesdatter Skade
Sophie Bielke
Ca 1610-1691
Sophie Bielke
F:
Ca 1610
D:
1691
Otte Christoffersen Skade, til Kjærbygaard, Vallund & Tanderup
Otte Christoffersen Skade, til Kjærbygaard, Vallund & Tanderup
G:
Ja, ukjent dato
Hans Schrøder von Løwenhielm
Hans Schrøder von Løwenhielm
G:
Ja, ukjent dato
Ide Sophie Ovesdatter Bielke
Ove Bielke, rikskansler
1611-1674
Ove Bielke, rikskansler
F:
26 Okt 1611
Trondheim
G:
29 Mar 1674
Austrått, Ørland, Fosen
Maren Jensdatter Juel
1623-1644
Maren Jensdatter Juel
F:
23 Mai 1623
Oslo
G:
1642
D:
17 Apr 1644
Oslo
Maren Ovesdatter Bielke
Dorothea Bielke
Regitze Ovesdatter Giedde
1629-1657
Regitze Ovesdatter Giedde
F:
27 Sep 1629
Sem, Tønsberg
G:
1647
D:
1 Mar 1657
Bergen, Vestland
Hedvig Henrichsdatter Lindenow
1635-1678
Hedvig Henrichsdatter Lindenow
F:
1635
G:
29 Nov 1660
D:
1678
Christian Danielsen Bildt till Vrem i Kville
Jöns Danielsen Bildt, till Kåröd
Knud Danielsen Bildt, til Morland
1631-1689
Knud Danielsen Bildt, til Morland
F:
1631
D:
1689
Dorothea Jensdatter Bielke, godseier
1612-1674
Dorothea Jensdatter Bielke, godseier
F:
25 Nov 1612
Trondhjem
D:
24 Feb 1674
Morlanda, Bohuslän
Daniel Knudsen Bildt
1602-1651
Daniel Knudsen Bildt
F:
12 Apr 1602
Morlanda, Baahuslen, Norge (nå del av Sverige)
G:
5 Sep 1630
Elingård, Onsøy, Østfold, Norge
D:
22 Jun 1651
Gabriel Rosensköld
Gabriel Rosensköld
G:
før 11 Des 1666
Sophie Amalie Henriksdatter Bielke
Ca 1650-1703
Sophie Amalie Henriksdatter Bielke
F:
ca 1650
Elingaard, Norge
D:
16 Jun 1703
Jacob Gottfried Beckers gaard, Odense, Fyn
Hans Jørgensen Kaas (mur)
1640-1700
Hans Jørgensen Kaas (mur)
F:
ca. 1640
Damsbo på Fyn
G:
20 des 1649
København, Danmark
D:
19 Okt 1700
København, Danmark
Henrik Bielke, riksadmiral
1615-1683
Henrik Bielke, riksadmiral
F:
13 Jan 1615
Onsøy, Fredrikstad
D:
16 Mar 1683
København, Danmark
Edel Christoffersdatter Ulfeldt
1630-1676
Edel Christoffersdatter Ulfeldt
F:
1630
G:
20 Des 1649
D:
1676
Christian Bielke
1616-1642
Christian Bielke
F:
1616
D:
1642
Elisabeth Bielke
1616-1658
Elisabeth Bielke
F:
1616
D:
?1658
Chr. Fr. Gersdorff, generalmajor
Chr. Fr. Gersdorff, generalmajor
G:
Ja, ukjent dato
Birgitte Bielke
1620-1674
Birgitte Bielke
F:
1620
D:
1674
Daniel Ottesen Bildt, til Hafslund
-1664
Daniel Ottesen Bildt, til Hafslund
D:
1664
Jens Daniel von Offenberg
Fredrik von Offenberg, til Tøndel
Fredrik von Offenberg, til Tøndel
G:
Ja, ukjent dato
Sophie Amalie Jørgensdatter Bielke, til Birkendegd
Jørgen Bielke, stattholder
1621-1696
Jørgen Bielke, stattholder
F:
2 Jun 1621
Elingård, Østfold
D:
17 Jun 1696
Kalundborg, Danmark
Magdalene Sibylle Gersdorff
1643-1685
Magdalene Sibylle Gersdorff
F:
1643
G:
18 Jun 1661
D:
1685
Christian Frederik Von Marschalck, godseier og kavallerioffiser
1668-1738
Christian Frederik Von Marschalck, godseier og kavallerioffiser
F:
1668
Norge
D:
1738
Danmark
Margrethe Bielke, godseier
1622-1698
Margrethe Bielke, godseier
F:
24 Okt 1622
D:
11 Nov 1698
Johan Frederik Von Marschalck, rikskansler
1618-1679
Johan Frederik Von Marschalck, rikskansler
F:
26 Nov 1618
Bremervörde i Bremen, Tyskland
G:
19 Jul 1653
Københavns slott
D:
16 Mar 1679
Bergenhus slott, Bergen
Jens Ovesen Bielke, rikskansler
1580-1659
Jens Ovesen Bielke, rikskansler
F:
2 Jan 1580
Austrått, Ørlandet
D:
7 Nov 1659
Sande i Tune, Sarpsborg
Sophie Henrichsdatter Brockenhuus
1587-1656
Sophie Henrichsdatter Brockenhuus
F:
1587
G:
11 Feb 1610
D:
1656
Mads Pedersen Bagge, til Holmegård
Wibeche Beate Bagge, til Holmegaard
-1692
Wibeche Beate Bagge, til Holmegaard
G:
18 Jan 1692
Oslo
Margrethe Gerlofsdatter Nettelhorst
-Ca 1680
Margrethe Gerlofsdatter Nettelhorst
D:
Ca 1680
Berby Setegård, Idd, Østfold, Norge
Peder Madsen Bagge af Holmegaard
-1665
Peder Madsen Bagge af Holmegaard
G:
8 Mai 1652
Holmegaard, Tune, Østfold
D:
1665
Anne Cathrine Gerlofsdatter Nettelhorst
Christian Gerlofsen Nettelhorst
Ca 1620-1653
Christian Gerlofsen Nettelhorst
F:
Ca 1620
D:
1653
Gerlof Ovesen Nettelhorst
Ca 1642-1698
Gerlof Ovesen Nettelhorst
F:
Ca 1642
D:
1698
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Mille Hansdatter Bernhoft
Ca 1635-Ca 1710
Mille Hansdatter Bernhoft
F:
ca 1635
Hitra
G:
Ja, ukjent dato
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
D:
ca 1710
Honnes, Barmfjorden, Hitra
Ove Gerlofsen Nettelhorst
Ca 1620-Før 1649
Ove Gerlofsen Nettelhorst
F:
Ca 1620
Herregården Ous, Halden, Østfold
D:
Før 29 Jun 1649
?Halden
?Elen
Hans Gerlofsen Nettelhorst
Ca 1620-1649
Hans Gerlofsen Nettelhorst
F:
Ca 1620
Idd, Østfold
D:
1649
Berby, Idd, Østfold
Viveke Ovesdatter Bielke
Ca 1590-1634
Viveke Ovesdatter Bielke
F:
ca 1590
Austrått, Ørlandet
D:
etter 1634
Gerlof Nettelhorst
-1643
Gerlof Nettelhorst
G:
Ca 1614
D:
1643
Ous hovedgård, Halden, Østfold, Viken
Margrethe Clausdatter Thott
Ca 1550-1640
Margrethe Clausdatter Thott
F:
ca 1550
D:
etter 1640
Ove (Åge) Jensen Bielke, til Austråt
1552-1603
Ove (Åge) Jensen Bielke, til Austråt
F:
1552
Austrått, Ørland, Trøndelag
G:
26 Apr 1579
D:
1603
Bjugnfjorden, Sørlandet, Trøndelag
Viveke Tygesdatter Krabbe, af Østergaard.
Claus Clausen Thott
Ca 1495-1585
Claus Clausen Thott
F:
ca 1495
Hjuleberg, Halland
D:
1585
Hjuleberg, Halland
Magdalene Tygesdatter Krabbe af Østergaard
Ca 1581-Før 1625
Magdalene Tygesdatter Krabbe af Østergaard
F:
ca 1581
D:
før 1625
Otte Kruse
-1628
Otte Kruse
D:
22 Jan 1628
København, Danmark
Sidsel Tygesdatter Krabbe af Østergaard
Ca 1581-Ca 1623
Sidsel Tygesdatter Krabbe af Østergaard
F:
ca 1581
D:
ca 1623
Otte Lauridsen Lunov, til Rekkergaard
-1660
Otte Lauridsen Lunov, til Rekkergaard
G:
Ja, ukjent dato
D:
etter 18 Okt 1660
Hans Tygensen Krabbe af Østergaard
1595-1647
Hans Tygensen Krabbe af Østergaard
F:
5 Sep 1595
Bustrup Hovedgaard, Ramsing, Viborg
D:
24 Nov 1647
Søgaard, Nysogn, Ringkøbing
Christence Nielsdatter Juul
1585-1655
Christence Nielsdatter Juul
F:
23 Des 1585
G:
Ja, ukjent dato
D:
etter 1655
Tyge Eriksen Krabbe af Østergaard
Ca 1548-Før 1613
Tyge Eriksen Krabbe af Østergaard
F:
ca 1548
D:
før 25 Jun 1613
Ingeborg Mogensdatter Juel
-1608
Ingeborg Mogensdatter Juel
G:
Ja, ukjent dato
D:
etter 1608
Erik Tygesen Krabbe af Østergaard
1510-1564
Erik Tygesen Krabbe af Østergaard
F:
9 Aug 1510
Helsingborg Slott, Skåne, Sverige
D:
6 Jan 1564
Aastrup Gods, Jyderup, Holbæk
Margrethe Andersdatter Reventlow, af Fyn
1525-1606
Margrethe Andersdatter Reventlow, af Fyn
F:
10 Feb 1525
Søbo Gods, Jordløse, Sallinge, Svendborg
G:
10 Nov 1542
Brahetrolleborg Slot, Svendborg
D:
25 Mar 1606
Mogens Krabbe, til Vegholm
1513-1564
Mogens Krabbe, til Vegholm
F:
1513
D:
1564
Willum Gerlofsen Nettelhorst, til Hoel
-Ett 1655
Willum Gerlofsen Nettelhorst, til Hoel
D:
Ett 1655
Evert Gerlofsen Nettelhorst
-Ett 1649
Evert Gerlofsen Nettelhorst
D:
Ett 29 Apr 1649
Anne Catrine Sigvardsdatter Akeleye
Vibeke Sigvardsdatter Akeleye
-1682
Vibeke Sigvardsdatter Akeleye
D:
1682
Johan Urne
Johan Urne
G:
Ja, ukjent dato
Gabriel Sigvardsen Akeleye, til Kambo
Ca 1638-1677
Gabriel Sigvardsen Akeleye, til Kambo
F:
ca 1638
D:
9 Feb 1677
Kambo (Rygge), Østfold, Norge
Barbara Maria Rockling
1636-1716
Barbara Maria Rockling
F:
1636
G:
Ja, ukjent dato
G:
18 Nov 1716
Skibstedt
Else Sigvardsdatter Akeleye
1638-1666
Else Sigvardsdatter Akeleye
F:
26 Apr 1638
Vernø kloster, Norge
D:
19 Mar 1666
Nandrup, Danmark
Øllegaard Gerlofsdatter Nettelhorst
-1647
Øllegaard Gerlofsdatter Nettelhorst
D:
1647
Sigvard Gabrielsen Akeleye
1584-1659
Sigvard Gabrielsen Akeleye
F:
25 Mar 1584
Torkildstrup (Falster), ?Fyn, Danmark
G:
Ca 1637
D:
5 Aug 1659
Oslo
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
Ca 1624-1692
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
F:
ca 1624
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
G:
Ja, ukjent dato
D:
22 Jan 1692
Branstorp, Skjeberg, Norge
Frederich von Paselich
1645-1698
Frederich von Paselich
F:
1645
Rønnebæksholm, Næstved, Danmark
D:
4 Mar 1698
Sarpsborg, Østfold
Olive Gerlofsdatter Nettelhorst
Knud von Paselich
-1670
Knud von Paselich
G:
Ja, ukjent dato
D:
1670
Anna Catharina Johansdatter Due (Taube)
-Før 1614
Anna Catharina Johansdatter Due (Taube)
D:
før 1614
Gerlof Nettelhorst
-1643
Gerlof Nettelhorst
G:
Ca 1606
D:
1643
Ous hovedgård, Halden, Østfold, Viken
Olive Pedersdatter Skram
-1602
Olive Pedersdatter Skram
D:
1602
Johann Ottesen Taube Due, lensherre
1535-Før 1612
Johann Ottesen Taube Due, lensherre
F:
1535
G:
25 Feb 1582
København slott
D:
Før 1612
Elsebet Tygesdatter Krabbe
1514-1578
Elsebet Tygesdatter Krabbe
F:
12 Apr 1514
Helsingborg Slott
D:
8 Mar 1578
Laholm Slott
Peder Christiernsen Skram
1503-1581
Peder Christiernsen Skram
F:
Jul 1503
Urup
D:
11 Jul 1581
Urup, Østbirk Sogn, Horsens
Anne Nielsdatter Rosenkrantz
1495-1550
Anne Nielsdatter Rosenkrantz
F:
1495
Bjornholm, Randers, Tirstrup, Denmark
D:
22 Apr 1550
Randers, Århus, Denmark
Tyge Mogensen Krabbe
1474-1541
Tyge Mogensen Krabbe
F:
1474
G:
1505
D:
23 Jun 1541
Niels Erichsen Rosenkrantz
1457-1516
Niels Erichsen Rosenkrantz
F:
1457
Randers
D:
2 Nov 1516
Vallø Slot (Bjæverskov H., Præstø), Sjælland, Danmark
Birgitte Olufsdatter d.y. Thott
Peder Eskesen Bille, til Svanholm
Sophie Henrichsdatter Krummedige
Ca 1500-1539
Sophie Henrichsdatter Krummedige
F:
ca 1500
Norge
D:
Mai 1539
Danmark
Eske Pedersen Bille
Ca 1480-1552
Eske Pedersen Bille
F:
ca 1480
Danmark
G:
ca 1517
D:
11 Feb 1552
København, Danmark
Anne Jørgensdatter Rud
-Før 1533
Anne Jørgensdatter Rud
D:
før 10 Mar 1533
Mogenstrup, Skåne
Henrik Hartvigsen Krummedige
Ca 1465-1530
Henrik Hartvigsen Krummedige
F:
ca 1465
Norge
D:
1 Apr 1530
Tyge Ottesen Brahe
1546-1601
Tyge Ottesen Brahe
F:
14 Des 1546
Knudstrup
D:
24 Okt 1601
Praha, Kongeriket Böhmen (dagens Tsjekkia)
Sophia Wenzelsdatter Rothkirch
1644-Før 1719
Sophia Wenzelsdatter Rothkirch
F:
Mar 1644
D:
før 20 Jan 1719
Faddersbøl, Hundborg herred, Thisted amt
Hartvig Ifversen Kaas (mur)
1635-1704
Hartvig Ifversen Kaas (mur)
F:
1635
Ulstrup, Hundborg, Thisted
G:
1668
D:
28 Mai 1704
Kirsten Fredriksdatter Reedtz
1610-1646
Kirsten Fredriksdatter Reedtz
F:
26 Sep 1610
Tygestrup, Danmark
D:
30 Aug 1646
Slot, Antvorskov, Slagelse, Sjælland, Danmark
Wenzel Rothkirck, generalmarskal
1597-1655
Wenzel Rothkirck, generalmarskal
F:
24 Jun 1597
Jäschkendorf i Schlesien
G:
23 Jun 1633
København, Danmark
D:
5 Mar 1655
Antvorskov, Slagelse, Sjælland, Danmark
Peder Reedtz
1614-1674
Peder Reedtz
F:
17 Nov 1614
Tygestrup
D:
10 Jul 1674
København, Danmark
Birgitte Steensdatter Brahe
1591-1627
Birgitte Steensdatter Brahe
F:
1591
D:
1627
Frederik Pedersen Reedtz
1586-1659
Frederik Pedersen Reedtz
F:
1586
Antvorskov, Slagelse, Sjælland, Danmark
G:
9 Jul 1609
København, Danmark
D:
8 Jun 1659
København, Danmark
Steen Ottesen Brahe
1547-1620
Steen Ottesen Brahe
F:
21 Des 1547
Gladsaxe, Skåne
D:
11 Apr 1620
Kalundborg slott
Kirsten Hansdatter Holck
1558-1599
Kirsten Hansdatter Holck
F:
10 Apr 1558
Barritskov, Barrit sogn, Bjerre herred, Vejle amt
G:
1590
D:
10 Feb 1599
Kalundborg slott
Axel Ottesen Brahe
1550-1616
Axel Ottesen Brahe
F:
28. Mai 1550
Knudstrup, Skåne
D:
14 Aug 1616
Jørgen Ottesen Brahe, til Tostrup og Gundestrup
1554-1601
Jørgen Ottesen Brahe, til Tostrup og Gundestrup
F:
19 Feb 1554
Knudstrup i Skåne
D:
4 Feb 1601
Gundestrup i Skåne
Ingeborg Nielsdatter Parsberg, til Gundestrup
Ingeborg Nielsdatter Parsberg, til Gundestrup
G:
1580
Knud Ottesen Brahe
1555-1615
Knud Ottesen Brahe
F:
24 Aug 1555
Aalborghus
D:
3 Feb 1615
Margrethe Eriksdatter Lange til Engelsholm
Margrethe Eriksdatter Lange til Engelsholm
G:
før 1584
Tage Ottesen Thott til Eriksholm
1580-1658
Tage Ottesen Thott til Eriksholm
F:
27 Mai 1580
D:
Feb 1658
Sophie Ottesdatter Brahe
Ca 1558-1643
Sophie Ottesdatter Brahe
F:
ca 1558
Knutstorp, Skåne
D:
1643
Helsingør
Otte Andersen Thott
Otte Andersen Thott
G:
Ja, ukjent dato
Erik Nielsen Munk Lange
1553-1613
Erik Nielsen Munk Lange
F:
27 Mai 1553
Engelsholm, Nørup
D:
1613
Prag
Otte Tygesen Brahe
1518-1571
Otte Tygesen Brahe
F:
02 Okt 1518
Tostrup Slot
D:
09 Mai 1571
Helsingborg slott
Beate Clausdatter Bille
1526-1605
Beate Clausdatter Bille
F:
29 Apr 1526
Skarholt
G:
23 Nov 1544
Knudstrup, Onsø herred, Skåne
D:
18 Okt 1605
Lundegaard
Sophie Jørgensdatter Rud
Ca 1488-1555
Sophie Jørgensdatter Rud
F:
ca 1488
D:
13 Feb 1555
Tyge Axelson Brahe
-1523
Tyge Axelson Brahe
F:
Tostrup
D:
7 Sep 1523
Malmö, Skåne, Sverige
Kirstine Eriksdatter Rosenkrantz
Ca 1460-1509
Kirstine Eriksdatter Rosenkrantz
F:
ca 1460
D:
5 Apr 1509
Danmark
Jørgen Mikkelsen Rud, til Vedby
1440-1505
Jørgen Mikkelsen Rud, til Vedby
F:
1440
D:
31 Mar 1505
Holger Ottesen Rosenkrantz
1517-1575
Holger Ottesen Rosenkrantz
F:
1517
Tørning, Gram, Haderslev
D:
4 Mar 1575
Boller Gods, Vejle
Mette Mouridsdatter Krognos
-1558
Mette Mouridsdatter Krognos
G:
1549
D:
26 Sep 1558
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
1628-1685
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
F:
18 Apr 1628
Odense Købstad
D:
23 Aug 1685
Kristiansand, Agder
Karen Axelsdatter Mowat
-1675
Karen Axelsdatter Mowat
G:
Ca 1657
D:
1675
Oslo
Maximilian Holgersen Rosenkrantz
1630-1676
Maximilian Holgersen Rosenkrantz
F:
ca. 1630
D:
17 Aug 1676
Halmstad, Sverige
Holger Fredriksen Rosenkrantz
1599-1634
Holger Fredriksen Rosenkrantz
F:
24 Jul 1599
Lindved, Stenløse, Odense
D:
1634
Venlo, Limburg, Nederland
Justina Ursula Maximiliansdatter van der Lauwick
Frederik Holgersen Rosenkrantz
1571-1602
Frederik Holgersen Rosenkrantz
F:
1571
Skanderborg Slot
D:
18 Aug 1602
Veselí nad Moravou (Wessely), Czech Republic
Rigborg Lauridsdatter Brockenhuus
1579-1641
Rigborg Lauridsdatter Brockenhuus
F:
3 Jul 1579
Nyborg Slot, Vindinge, Svendborg
D:
16 Sep 1641
Karen Christophersdatter Gyldenstierne
1544-1613
Karen Christophersdatter Gyldenstierne
F:
18 Jul 1544
Wedellsborg Slot (Iversnæs), Odense
G:
25 Apr 1568
G:
20 Apr 1613
Horsens Kirke, Nim, Skanderborg
Margrethe Ottesdatter Rosenkrantz
1518-1592
Margrethe Ottesdatter Rosenkrantz
F:
1518
D:
etter 1592
Wittenberg - Lutherstadt, Sachsen-Anhalt, Tyskland
Jacob Erichsen Rosenkrantz
1567-1616
Jacob Erichsen Rosenkrantz
F:
1567
Bergenhus, Bergen, Vestland
D:
1616
Bergen, Vestland
Erik Ottesen Rosenkrantz
1520-1575
Erik Ottesen Rosenkrantz
F:
1520
Tørning, Gram, Haderslev
D:
8 Nov 1575
Arreskov Slot, Svendborg
Helvig Jakobsdatter Hardenberg
1540-1599
Helvig Jakobsdatter Hardenberg
F:
1540
G:
Ja, ukjent dato
D:
1599
Anne Ottesdatter Rosenkrantz
1522-1589
Anne Ottesdatter Rosenkrantz
F:
2 Feb 1522
Tørning, Gram, Haderslev
D:
27 Okt 1589
Torbenfeldt Gods, Mørkøv, Frydendal, Holbæk
Jørgen Ottesen Bielke til Kærbygaard, major
Ca 1670-1724
Jørgen Ottesen Bielke til Kærbygaard, major
F:
ca 1670
D:
6 Feb 1724
Ide Dorothea Rosenkrantz
-1733
Ide Dorothea Rosenkrantz
G:
24 Sep 1697
Sahl Kirke, Houlbjerg, Viborg, Danmark
D:
2 Jun 1733
Beate Jørgensdatter Rosenkrantz
1648-1729
Beate Jørgensdatter Rosenkrantz
A:
15 Des 1648
G:
17 Jun 1729
Kasted Kirke, Hasle, Aarhus, Danmark
Otte Hansen Bielke til Saxlund, lensherre
Ett 1650-1711
Otte Hansen Bielke til Saxlund, lensherre
F:
Ett 1650
G:
Ja, ukjent dato
D:
1711
Jørgen Holgersen Rosenkrantz
1607-1675
Jørgen Holgersen Rosenkrantz
F:
11 Jul 1607
Rosenholm Slot, Hornslet, Øster Lisbjerg, Randers, Danmark
D:
8 Jan 1675
Sorø Købstad, Alsted, Sorø, Danmark
Christence Jensdatter Juel
1612-1680
Christence Jensdatter Juel
F:
26 Aug 1612
København, Danmark
G:
12 Aug 1637
Kjeldgaard, Salling, Nørre, Viborg, Danmark
D:
11 Nov 1680
Sorø Købstad, Alsted, Sorø, Danmark
Holger (den lærde) Rosenkrantz
1574-1642
Holger (den lærde) Rosenkrantz
F:
14 Des 1574
Kalø Slot, Bregnet, Øster Lisbjerg, Randers, Danmark
D:
28 Okt 1642
København, Danmark
Sophie Ottesdatter Brahe
1578-1646
Sophie Ottesdatter Brahe
F:
11 Mai 1578
Elvedgaard Herregård, Veflinge, Skovby, Odense, Danmark
G:
13 Aug 1598
Malmö, Skåne, Sverige
D:
21 Des 1646
København, Danmark
Jørgen Ottesen Rosenkrantz
1523-1596
Jørgen Ottesen Rosenkrantz
F:
14 Mai 1523
Tørning, Gram, Haderslev
D:
9 Apr 1596
Rosenholm Slot, Randers
Dorthe Gundesdatter Lange
Dorthe Gundesdatter Lange
G:
5 Feb 1559
Høneborg, Taulov, Elbo, Vejle, Danmark
Otte Ottesen Rosenkrantz
1524-1557
Otte Ottesen Rosenkrantz
F:
etter 1524
D:
27 Sep 1557
Næsbyholm Slot, Præstø
Ide Mogensdatter Gøye, til Skærvad,
-1563
Ide Mogensdatter Gøye, til Skærvad,
G:
ca 1550
D:
Feb 1563
Næsbyholm Slot, Præstø
Otte Holgersen Rosenkrantz
Ca 1488-1525
Otte Holgersen Rosenkrantz
F:
ca 1488
D:
6 Okt 1525
Lübeck, Schleswig-Holstein
Margrethe Ganz
-1525
Margrethe Ganz
D:
29 Sep 1525
Lübeck
Holger Erichsen Rosenkrantz
1464-1496
Holger Erichsen Rosenkrantz
F:
1464
Turstrup, Renders, Danmark
D:
1496
Boller, Danmark
Magdalena Bosdatter Flemming
Ca 1460-1491
Magdalena Bosdatter Flemming
F:
ca 1460
D:
1491
Krogholm slott, Ystad, Sverige
Sophie Henriksdatter Gyldenstierne, til Boller
1430-1477
Sophie Henriksdatter Gyldenstierne, til Boller
F:
1430
D:
1477
Erik Ottesen Rosenkrantz, til Bjørnholm
Ca 1427-1503
Erik Ottesen Rosenkrantz, til Bjørnholm
F:
ca 1427
D:
7 Jan 1503
Gamle Henrik Knudsen Gyldenstierne
-1456
Gamle Henrik Knudsen Gyldenstierne
D:
1456
Anne Mogensdatter Munk (Bjelke), til Boller
Ca 1395-Ca 1462
Anne Mogensdatter Munk (Bjelke), til Boller
F:
ca 1395
D:
ca 1462
Anne Christensdatter Vendelbo
Knud Nielsen Gyldenstierne, til Bostrup
1370-Før 1401
Knud Nielsen Gyldenstierne, til Bostrup
F:
1370
D:
før 1401
Mikkel Due, til Torp
-1455
Mikkel Due, til Torp
D:
etter 1455
N.N. Bondesdatter Due, til Torp
Grevinne Johanne Andersdatter Panter (Sappi), af Asdal
1400-1479
Grevinne Johanne Andersdatter Panter (Sappi), af Asdal
F:
omtrent 1400
Kærsgaard, Jelstrup, Vennebjerg, Hjørring, Nordjylland
D:
1479
Bonde Due, til Torp
-Før 1421
Bonde Due, til Torp
G:
Ja, ukjent dato
D:
før 20 Des 1421
Henrik Jørgensen Lykke
1555-1611
Henrik Jørgensen Lykke
F:
1555
D:
1611
Hilleborg Clausdatter Daa
1618-1662
Hilleborg Clausdatter Daa
F:
21 Des 1618
Trondheim
D:
7 Feb 1662
Espe
Jacob Knudsen Grubbe, til Røgle og Aggersvold, kaptein / rittmester
1610-1687
Jacob Knudsen Grubbe, til Røgle og Aggersvold, kaptein / rittmester
F:
21 mai 1610
Rôgle, Ângelholm, Skåne, Øst-Danmark (nå Sverige)
G:
1636
D:
28 Apr 1687
Aggersvold Gods, Hjembæk, Tuse, Holbæk, Sjælland
Ingeborg Waldemarsdatter Parsberg
1593-1641
Ingeborg Waldemarsdatter Parsberg
F:
1593
Lerkenfeldt Gods, Vesterbølle, Bonderup, Rinds, Viborg, Nørrejylland
D:
10 Apr 1641
Fraugdegaard, Aasum, Odense, Fyn
Claus Olsen Daa, til Ravnstrup, riksadmiral
1579-1640
Claus Olsen Daa, til Ravnstrup, riksadmiral
F:
1579
D:
1640
Ide Jørgensdatter Lykke
1560-1618
Ide Jørgensdatter Lykke
F:
1560
D:
10 des 1618
Waldemar Vernersen Parsberg, til Jernit, lensmann Ribberhus
1557-1607
Waldemar Vernersen Parsberg, til Jernit, lensmann Ribberhus
F:
1557
D:
6 mai 1607
Beate Aagesdatter Brahe
1525-1602
Beate Aagesdatter Brahe
F:
Ca. 1524/25
D:
24 Jul 1602
Jørgen Pedersen Lykke, til Hverringe og Overgaard, riksråd, lensherre Skanderborg
Før 1515-1583
Jørgen Pedersen Lykke, til Hverringe og Overgaard, riksråd, lensherre Skanderborg
F:
Før 1515
Havnø Hovedgaard, Visborg, Hindsted, Aalborg, Nørrejylland
D:
2 des1583
Johanne Henriksdatter Sparre (Skåne)
-1568
Johanne Henriksdatter Sparre (Skåne)
D:
20 Mar 1568
Ridder Aage Axelsen Brahe, til Tostrup
1461-1525
Ridder Aage Axelsen Brahe, til Tostrup
F:
Etter 1461
D:
1525
Riksråd, høvedsmann Henrik Aagesen Sparre (Skåne), til Klogerup
-1532
Riksråd, høvedsmann Henrik Aagesen Sparre (Skåne), til Klogerup
D:
1531/32
Kirsten Knudsdatter Has
Mette Nielsdatter Banner
Aage Tullesen Sparre (Skåne), til Hageløs
-1459
Aage Tullesen Sparre (Skåne), til Hageløs
D:
Etter 1459
Dorthe Godslefsdatter Budde, til Rødslet og Voldstrup
-1638
Dorthe Godslefsdatter Budde, til Rødslet og Voldstrup
D:
etter 1638
Iver Friis av Haraldskær, til Ørbækgaard og Oxholm, kannik
1574-1623
Iver Friis av Haraldskær, til Ørbækgaard og Oxholm, kannik
F:
Ca. 1574
D:
17 Jun 1623
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
1589-1650
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
F:
13 Feb 1589
Børglum Kloster, Hjørring, Nordjylland, Danmark
D:
Jun 1650
Trondheim
Anne Axelsdatter Urup
1595-1674
Anne Axelsdatter Urup
F:
1595
Vapnø Slot, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
18 Feb 1674
Trondheim
Sidsel Bjørnsdatter Bjørn, til Gunderupgaard og Strandbygaard
1568-1619
Sidsel Bjørnsdatter Bjørn, til Gunderupgaard og Strandbygaard
F:
30 Mar 1568
Stenalt Gods, Ørsted (ved Randers), Østjylland
D:
3 Feb 1619
?Nordjylland
Godslef Henningsen Budde, til Rødslet og Gunderup(gaard)
1550-1622
Godslef Henningsen Budde, til Rødslet og Gunderup(gaard)
F:
1550
Mecklenburg, Mecklenburg-Vorpommern, Tyskland
G:
25 Feb 1588 (1585?)
Haderslevhus Slot (Hansborg), Haderslev, østre Sønderjylland
D:
1622
Børglum Kloster, Hjørring, Nordjylland
Bjørn Andersen Bjørn, til Stenalt
1532-1583
Bjørn Andersen Bjørn, til Stenalt
F:
10 Jul 1532
D:
15 Okt 1583
Bjørnsholm, Vitskøl Kloster, Ranum, Nørrejylland
Karen Henriksdatter Friis af Hesselager
1541-1601
Karen Henriksdatter Friis af Hesselager
F:
21 Des 1541
Ørbæklunde Gods, Ørbæk, Vindinge, Svendborg, Fyn
D:
3 Jun 1601
Aalborg Købstad, Nørrejylland
Anne Gjordsdatter Drefeld (Trefeld)
1502-
Anne Gjordsdatter Drefeld (Trefeld)
F:
Etter 1502
Anders Bjørnsen Bjørn, til Stenalt
-1536
Anders Bjørnsen Bjørn, til Stenalt
D:
Etter 1536
Kirsten Eriksdatter Banner
-1509
Kirsten Eriksdatter Banner
D:
Etter 1509
Gjord Nielsen Drefeld, til Gersnæs, Ingelstad og Vinstrup, høvedsmann, lensmann Hindsgavl
1480-1520
Gjord Nielsen Drefeld, til Gersnæs, Ingelstad og Vinstrup, høvedsmann, lensmann Hindsgavl
F:
Ca. 1480
D:
1520
Erik Andersen Banner, til Asdal
1450-1490
Erik Andersen Banner, til Asdal
F:
1450
Vinstrup, Tystrup, Øster Flakkebjerg, Sorø, Sjælland
D:
Etter 1490
Nordjylland
Karine Steensdatter (Gøye)
1465-1527
Karine Steensdatter (Gøye)
F:
Ca. 1465
D:
Etter 1527
Eskjær Gods, Grinderslev, Nørre, Viborg, Nørrejylland
Anders Nielsen Banner, til Vinstrup og Asdal
1422-1486
Anders Nielsen Banner, til Vinstrup og Asdal
F:
1422
D:
1486
Kirstine Eriksdatter Gyldenstierne
Kirstine Eriksdatter Gyldenstierne
G:
Før 1467
Henrik Jørgensen Lykke
1555-1611
Henrik Jørgensen Lykke
F:
1555
D:
1611
Ingeborg Waldemarsdatter Parsberg
1593-1641
Ingeborg Waldemarsdatter Parsberg
F:
1593
Lerkenfeldt Gods, Vesterbølle, Bonderup, Rinds, Viborg, Nørrejylland
D:
10 Apr 1641
Fraugdegaard, Aasum, Odense, Fyn
Claus Olsen Daa, til Ravnstrup, riksadmiral
1579-1640
Claus Olsen Daa, til Ravnstrup, riksadmiral
F:
1579
D:
1640
Ide Jørgensdatter Lykke
1560-1618
Ide Jørgensdatter Lykke
F:
1560
D:
10 des 1618
Waldemar Vernersen Parsberg, til Jernit, lensmann Ribberhus
1557-1607
Waldemar Vernersen Parsberg, til Jernit, lensmann Ribberhus
F:
1557
D:
6 mai 1607
Jørgen Pedersen Lykke, til Hverringe og Overgaard, riksråd, lensherre Skanderborg
Før 1515-1583
Jørgen Pedersen Lykke, til Hverringe og Overgaard, riksråd, lensherre Skanderborg
F:
Før 1515
Havnø Hovedgaard, Visborg, Hindsted, Aalborg, Nørrejylland
D:
2 des1583
Beate Aagesdatter Brahe
1525-1602
Beate Aagesdatter Brahe
F:
Ca. 1524/25
D:
24 Jul 1602
Peder Hansen Lykke, til Nørlund og Fannerup (Hverringe og Havnø), riksråd, lensherre Varberg
1486-1535
Peder Hansen Lykke, til Nørlund og Fannerup (Hverringe og Havnø), riksråd, lensherre Varberg
F:
Ca. 1486
D:
3 Feb 1535
Søholm Gods, Magleby, Stevns, Præstø, Sjælland
Kirstine Pedersdatter Høeg (Banner)
-1542
Kirstine Pedersdatter Høeg (Banner)
D:
1542
Ellen (Eline) Jensdatter Munk (Vinranke)
1455-1511
Ellen (Eline) Jensdatter Munk (Vinranke)
F:
1455
D:
1511
Hans Pedersen Lykke, til Hverringe og Rugaard
1440-1510
Hans Pedersen Lykke, til Hverringe og Rugaard
F:
1440
D:
1510
Anna Jensdatter Seefeld
1440-1467
Anna Jensdatter Seefeld
F:
Ca. 1440
D:
1467
Jens Madsen Munk (Vinranke), til Visborg
1415-Før 1501
Jens Madsen Munk (Vinranke), til Visborg
F:
Ca. 1415
D:
Før 2 Aug 1501
Birthe (Birgithe) Nielsdatter Banner
Ca 1425-
Birthe (Birgithe) Nielsdatter Banner
F:
ca 1425
Danmark
Fogd, lensmann Jens Mortensen Seefeld, til Refsnæs
Ca 1415-Før 1499
Fogd, lensmann Jens Mortensen Seefeld, til Refsnæs
F:
ca 1415
D:
Før 1499
Lisbet Nielsdatter Kaas (sparre)
Niels Mogensen Kaas (sparre)
-Før 1584
Niels Mogensen Kaas (sparre)
D:
før 1584
Kirsten Mogensdatter Kaas (sparre)
Før 1527-
Kirsten Mogensdatter Kaas (sparre)
F:
før 1527
Sophia Mogensdatter Krag af Jylland
Ca 1596-1648
Sophia Mogensdatter Krag af Jylland
F:
ca 1596
Glomstrup, Hvidbjerg, Thisted
D:
14 Okt 1648
Ulstrup, Hundborg
Iver Hermansen Kaas (mur)
1586-1662
Iver Hermansen Kaas (mur)
F:
1586
G:
1616
Viborg, Danmark
D:
19 Jul 1662
Ingeborg Ericksdatter Kaas (sparre)
Ca 1565-1622
Ingeborg Ericksdatter Kaas (sparre)
F:
ca 1565
D:
1 Mar 1622
Mogens Nielsen Krag af Jylland
1544-1622
Mogens Nielsen Krag af Jylland
F:
1544
G:
etter 1583
D:
18 Feb 1622
Glomstrup
Erik Mogensen Kaas (sparre)
Før 1527-Før 1625
Erik Mogensen Kaas (sparre)
F:
før 1527
D:
før 1625
Ellen Mogensdatter Juel
Ellen Mogensdatter Juel
G:
Ja, ukjent dato
Mogens Nielsen Kaas (sparre)
-1565
Mogens Nielsen Kaas (sparre)
D:
etter 24 Jul 1565
Mette Godskesdatter Friis af Vadskærgaard
Ca 1470-Før 1527
Mette Godskesdatter Friis af Vadskærgaard
F:
ca 1470
G:
1515
D:
før 1527
Jens Nielsen Kaas (sparre)
-Før 1537
Jens Nielsen Kaas (sparre)
D:
før 1537
Niels Nielsen Kaas (sparre)
-Før 1515
Niels Nielsen Kaas (sparre)
D:
før 4 Sep 1515
Ørndrup Gods, Vester Hornum, Aalborg
Abel Pedersdatter Høeg (Banner)
1455-1505
Abel Pedersdatter Høeg (Banner)
F:
1455
G:
Ja, ukjent dato
D:
1505
Ørndrup Gods, Vester Hornum, Aalborg
Sofie Nielsdatter Kaas (sparre)
1507-1564
Sofie Nielsdatter Kaas (sparre)
F:
etter 1507
D:
etter 7 Aug 1564
Jørgen Kaas (mur)
1617-1700
Jørgen Kaas (mur)
F:
1617
Ulstrup, Hundborg, Thisted amt
G:
Jan 1700
Anna Maria de Wetter
-1660
Anna Maria de Wetter
F:
Nederland
G:
ca 1643
Geldern
D:
etter 1660
Hartvig Ifversen Kaas (mur)
1635-1704
Hartvig Ifversen Kaas (mur)
F:
1635
Ulstrup, Hundborg, Thisted
D:
28 Mai 1704
Sophia Wenzelsdatter Rothkirch
1644-Før 1719
Sophia Wenzelsdatter Rothkirch
F:
Mar 1644
G:
1668
D:
før 20 Jan 1719
Faddersbøl, Hundborg herred, Thisted amt
Iver Hermansen Kaas (mur)
1586-1662
Iver Hermansen Kaas (mur)
F:
1586
D:
19 Jul 1662
Sophia Mogensdatter Krag af Jylland
Ca 1596-1648
Sophia Mogensdatter Krag af Jylland
F:
ca 1596
Glomstrup, Hvidbjerg, Thisted
G:
1616
Viborg, Danmark
D:
14 Okt 1648
Ulstrup, Hundborg
Stalder Hermansen Kaas (mur)
1587-1656
Stalder Hermansen Kaas (mur)
F:
28 Sep 1587
G:
1 Feb 1656
Regitze Clausdatter Bille
1609-1672
Regitze Clausdatter Bille
F:
18 Des 1609
Vandaas
G:
1636
D:
13 Apr 1672
Faddersbøl
Birte Nielsdatter Kaas (sparre)
Ca 1546-1613
Birte Nielsdatter Kaas (sparre)
F:
ca 1546
Olby, Ringkøbing
D:
etter 1613
Herman Erichsen Kaas (mur)
Ca 1545-Før 1614
Herman Erichsen Kaas (mur)
F:
ca 1545
Gelskov, Hillerslev sogn, Sallinge herred
G:
Ja, ukjent dato
D:
før Feb 1614
Skovgaard, Tapdrup sogn, Nørlyng herred
Niels Nielsen Kaas (sparre)
Ca 1510-1582
Niels Nielsen Kaas (sparre)
F:
ca 1510
D:
Etter 1582
Maren Iversdatter Dyre
Ca 1500-
Maren Iversdatter Dyre
F:
ca 1500
Sø, Morsø, Thisted
G:
1535
Ringkøbing
Anne Hermansdatter Flemming
Anne Hermansdatter Flemming
G:
Ja, ukjent dato
Christen Nielsen Kaas (sparre)
-1496
Christen Nielsen Kaas (sparre)
D:
eft. 1496
Kirsten Fredriksdatter Reedtz
1610-1646
Kirsten Fredriksdatter Reedtz
F:
26 Sep 1610
Tygestrup, Danmark
D:
30 Aug 1646
Slot, Antvorskov, Slagelse, Sjælland, Danmark
Wenzel Rothkirck, generalmarskal
1597-1655
Wenzel Rothkirck, generalmarskal
F:
24 Jun 1597
Jäschkendorf i Schlesien
G:
23 Jun 1633
København, Danmark
D:
5 Mar 1655
Antvorskov, Slagelse, Sjælland, Danmark
Peder Reedtz
1614-1674
Peder Reedtz
F:
17 Nov 1614
Tygestrup
D:
10 Jul 1674
København, Danmark
Frederik Pedersen Reedtz
1586-1659
Frederik Pedersen Reedtz
F:
1586
Antvorskov, Slagelse, Sjælland, Danmark
D:
8 Jun 1659
København, Danmark
Birgitte Steensdatter Brahe
1591-1627
Birgitte Steensdatter Brahe
F:
1591
G:
9 Jul 1609
København, Danmark
D:
1627
Karen Jørgensdatter Rostrup
-1636
Karen Jørgensdatter Rostrup
D:
1636
Saltø i Sjælland
Peder Reedtz
1531-1607
Peder Reedtz
F:
1531
Schulzendorf, Mark Brandenburg
G:
25 Feb 1582
København, Danmark
D:
21 Sep 1607
Tygestrup
Jørgen Lauridsen Rostrup, til Sjelleskovgård
Ca 1510-Før 1563
Jørgen Lauridsen Rostrup, til Sjelleskovgård
F:
ca 1510
Jylland
D:
før 6 Nov 1563
Viborg Købstad
Margrethe Andersdatter Skeel
-1568
Margrethe Andersdatter Skeel
G:
Ja, ukjent dato
D:
etter 1568
Wedelslund (Sjelleskovgaard), Aarhus
Ellen Nielsdatter Kaas (sparre)
-Før 1518
Ellen Nielsdatter Kaas (sparre)
D:
før 1518
Laurids Hansen Rostrup, til Sjelleskovsgaard
-Før 1518
Laurids Hansen Rostrup, til Sjelleskovsgaard
G:
Ja, ukjent dato
D:
før 1518
Jylland
Jens Nielsen Kaas (sparre)
1449-1519
Jens Nielsen Kaas (sparre)
F:
eft. 1449
Kaas, Lihme, Rødding, Viborg
D:
1519
Taarupgaard, Taarup, Viborg
Ellen (Else) Pedersdatter Skram
-Før 1459
Ellen (Else) Pedersdatter Skram
D:
før 1459
Niels Jensen Kaas (sparre)
1420-1471
Niels Jensen Kaas (sparre)
F:
ca. 1420
Kaas, Lihme, Rødding, Viborg
G:
1449
D:
etter 1471
Kaas, Lihme, Rødding, Viborg
Willum Gerlofsen Nettelhorst, til Hoel
-Ett 1655
Willum Gerlofsen Nettelhorst, til Hoel
D:
Ett 1655
Evert Gerlofsen Nettelhorst
-Ett 1649
Evert Gerlofsen Nettelhorst
D:
Ett 29 Apr 1649
Anne Catrine Sigvardsdatter Akeleye
Vibeke Sigvardsdatter Akeleye
-1682
Vibeke Sigvardsdatter Akeleye
D:
1682
Johan Urne
Johan Urne
G:
Ja, ukjent dato
Gabriel Sigvardsen Akeleye, til Kambo
Ca 1638-1677
Gabriel Sigvardsen Akeleye, til Kambo
F:
ca 1638
D:
9 Feb 1677
Kambo (Rygge), Østfold, Norge
Barbara Maria Rockling
1636-1716
Barbara Maria Rockling
F:
1636
G:
Ja, ukjent dato
G:
18 Nov 1716
Skibstedt
Else Sigvardsdatter Akeleye
1638-1666
Else Sigvardsdatter Akeleye
F:
26 Apr 1638
Vernø kloster, Norge
D:
19 Mar 1666
Nandrup, Danmark
Øllegaard Gerlofsdatter Nettelhorst
-1647
Øllegaard Gerlofsdatter Nettelhorst
D:
1647
Sigvard Gabrielsen Akeleye
1584-1659
Sigvard Gabrielsen Akeleye
F:
25 Mar 1584
Torkildstrup (Falster), ?Fyn, Danmark
G:
Ca 1637
D:
5 Aug 1659
Oslo
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
Ca 1624-1692
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
F:
ca 1624
Tøllist, Øsel, øya Saaremaa, Estland
G:
Ja, ukjent dato
D:
22 Jan 1692
Branstorp, Skjeberg, Norge
Frederich von Paselich
1645-1698
Frederich von Paselich
F:
1645
Rønnebæksholm, Næstved, Danmark
D:
4 Mar 1698
Sarpsborg, Østfold
Olive Gerlofsdatter Nettelhorst
Knud von Paselich
-1670
Knud von Paselich
G:
Ja, ukjent dato
D:
1670
Anna Catharina Johansdatter Due (Taube)
-Før 1614
Anna Catharina Johansdatter Due (Taube)
D:
før 1614
Gerlof Nettelhorst
-1643
Gerlof Nettelhorst
G:
Ca 1606
D:
1643
Ous hovedgård, Halden, Østfold, Viken
Olive Pedersdatter Skram
-1602
Olive Pedersdatter Skram
D:
1602
Johann Ottesen Taube Due, lensherre
1535-Før 1612
Johann Ottesen Taube Due, lensherre
F:
1535
G:
25 Feb 1582
København slott
D:
Før 1612
Peder Christiernsen Skram
1503-1581
Peder Christiernsen Skram
F:
Jul 1503
Urup
D:
11 Jul 1581
Urup, Østbirk Sogn, Horsens
Elsebet Tygesdatter Krabbe
1514-1578
Elsebet Tygesdatter Krabbe
F:
12 Apr 1514
Helsingborg Slott
D:
8 Mar 1578
Laholm Slott
Christiern Pedersen Skram
-1519
Christiern Pedersen Skram
D:
etter 24 Mar 1519
Anne Knudsdatter Reventlow
-1505
Anne Knudsdatter Reventlow
G:
Ja, ukjent dato
D:
etter 1505
Anne Nielsdatter Banner
1424-1473
Anne Nielsdatter Banner
F:
etter 1424
D:
etter 1473
Rigsmarsk Peder Christiernsen Skram
Ca 1400-Før 1473
Rigsmarsk Peder Christiernsen Skram
F:
ca 1400
G:
Ja, ukjent dato
D:
før 1473
Urup
Dorthe Godslefsdatter Budde, til Rødslet og Voldstrup
-1638
Dorthe Godslefsdatter Budde, til Rødslet og Voldstrup
D:
etter 1638
Iver Friis av Haraldskær, til Ørbækgaard og Oxholm, kannik
1574-1623
Iver Friis av Haraldskær, til Ørbækgaard og Oxholm, kannik
F:
Ca. 1574
D:
17 Jun 1623
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
1589-1650
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
F:
13 Feb 1589
Børglum Kloster, Hjørring, Nordjylland, Danmark
D:
Jun 1650
Trondheim
Anne Axelsdatter Urup
1595-1674
Anne Axelsdatter Urup
F:
1595
Vapnø Slot, Halland, Øst-Danmark (nå Sverige)
D:
18 Feb 1674
Trondheim
Sidsel Bjørnsdatter Bjørn, til Gunderupgaard og Strandbygaard
1568-1619
Sidsel Bjørnsdatter Bjørn, til Gunderupgaard og Strandbygaard
F:
30 Mar 1568
Stenalt Gods, Ørsted (ved Randers), Østjylland
D:
3 Feb 1619
?Nordjylland
Godslef Henningsen Budde, til Rødslet og Gunderup(gaard)
1550-1622
Godslef Henningsen Budde, til Rødslet og Gunderup(gaard)
F:
1550
Mecklenburg, Mecklenburg-Vorpommern, Tyskland
G:
25 Feb 1588 (1585?)
Haderslevhus Slot (Hansborg), Haderslev, østre Sønderjylland
D:
1622
Børglum Kloster, Hjørring, Nordjylland
Bjørn Andersen Bjørn, til Stenalt
1532-1583
Bjørn Andersen Bjørn, til Stenalt
F:
10 Jul 1532
D:
15 Okt 1583
Bjørnsholm, Vitskøl Kloster, Ranum, Nørrejylland
Karen Henriksdatter Friis af Hesselager
1541-1601
Karen Henriksdatter Friis af Hesselager
F:
21 Des 1541
Ørbæklunde Gods, Ørbæk, Vindinge, Svendborg, Fyn
D:
3 Jun 1601
Aalborg Købstad, Nørrejylland
Anders Bjørnsen Bjørn, til Stenalt
-1536
Anders Bjørnsen Bjørn, til Stenalt
D:
Etter 1536
Anne Gjordsdatter Drefeld (Trefeld)
1502-
Anne Gjordsdatter Drefeld (Trefeld)
F:
Etter 1502
Anne Henriksdatter Friis af Haraldskær
Før 1470-1542
Anne Henriksdatter Friis af Haraldskær
F:
før 1470
Stollig ved Aabenraa
D:
1542
Tirsbæk ved Vejle
Lensmann Bjørn Andersen Bjørn, til Stenalt
-1507
Lensmann Bjørn Andersen Bjørn, til Stenalt
G:
Ja, ukjent dato
D:
1507
Maren Bielke, godseier
1610-1678
Maren Bielke, godseier
F:
1610
D:
1678
Tingvoll, Nordmøre
Børge Holgersen Rosenkrantz, til Örup
1603-1672
Børge Holgersen Rosenkrantz, til Örup
F:
1603
Trondheim
G:
1635
D:
1672
Tingvoll, Nordmøre
Sophie Bielke
Ca 1610-1691
Sophie Bielke
F:
Ca 1610
D:
1691
Otte Christoffersen Skade, til Kjærbygaard, Vallund & Tanderup
Otte Christoffersen Skade, til Kjærbygaard, Vallund & Tanderup
G:
Ja, ukjent dato
Hans Schrøder von Løwenhielm
Hans Schrøder von Løwenhielm
G:
Ja, ukjent dato
Ove Bielke, rikskansler
1611-1674
Ove Bielke, rikskansler
F:
26 Okt 1611
Trondheim
G:
29 Mar 1674
Austrått, Ørland, Fosen
Maren Jensdatter Juel
1623-1644
Maren Jensdatter Juel
F:
23 Mai 1623
Oslo
G:
1642
D:
17 Apr 1644
Oslo
Regitze Ovesdatter Giedde
1629-1657
Regitze Ovesdatter Giedde
F:
27 Sep 1629
Sem, Tønsberg
G:
1647
D:
1 Mar 1657
Bergen, Vestland
Hedvig Henrichsdatter Lindenow
1635-1678
Hedvig Henrichsdatter Lindenow
F:
1635
G:
29 Nov 1660
D:
1678
Dorothea Jensdatter Bielke, godseier
1612-1674
Dorothea Jensdatter Bielke, godseier
F:
25 Nov 1612
Trondhjem
D:
24 Feb 1674
Morlanda, Bohuslän
Daniel Knudsen Bildt
1602-1651
Daniel Knudsen Bildt
F:
12 Apr 1602
Morlanda, Baahuslen, Norge (nå del av Sverige)
G:
5 Sep 1630
Elingård, Onsøy, Østfold, Norge
D:
22 Jun 1651
Gabriel Rosensköld
Gabriel Rosensköld
G:
før 11 Des 1666
Henrik Bielke, riksadmiral
1615-1683
Henrik Bielke, riksadmiral
F:
13 Jan 1615
Onsøy, Fredrikstad
D:
16 Mar 1683
København, Danmark
Edel Christoffersdatter Ulfeldt
1630-1676
Edel Christoffersdatter Ulfeldt
F:
1630
G:
20 Des 1649
D:
1676
Christian Bielke
1616-1642
Christian Bielke
F:
1616
D:
1642
Elisabeth Bielke
1616-1658
Elisabeth Bielke
F:
1616
D:
?1658
Chr. Fr. Gersdorff, generalmajor
Chr. Fr. Gersdorff, generalmajor
G:
Ja, ukjent dato
Birgitte Bielke
1620-1674
Birgitte Bielke
F:
1620
D:
1674
Daniel Ottesen Bildt, til Hafslund
-1664
Daniel Ottesen Bildt, til Hafslund
D:
1664
Fredrik von Offenberg, til Tøndel
Fredrik von Offenberg, til Tøndel
G:
Ja, ukjent dato
Jørgen Bielke, stattholder
1621-1696
Jørgen Bielke, stattholder
F:
2 Jun 1621
Elingård, Østfold
D:
17 Jun 1696
Kalundborg, Danmark
Magdalene Sibylle Gersdorff
1643-1685
Magdalene Sibylle Gersdorff
F:
1643
G:
18 Jun 1661
D:
1685
Margrethe Bielke, godseier
1622-1698
Margrethe Bielke, godseier
F:
24 Okt 1622
D:
11 Nov 1698
Johan Frederik Von Marschalck, rikskansler
1618-1679
Johan Frederik Von Marschalck, rikskansler
F:
26 Nov 1618
Bremervörde i Bremen, Tyskland
G:
19 Jul 1653
Københavns slott
D:
16 Mar 1679
Bergenhus slott, Bergen
Sophie Henrichsdatter Brockenhuus
1587-1656
Sophie Henrichsdatter Brockenhuus
F:
1587
D:
1656
Jens Ovesen Bielke, rikskansler
1580-1659
Jens Ovesen Bielke, rikskansler
F:
2 Jan 1580
Austrått, Ørlandet
G:
11 Feb 1610
D:
7 Nov 1659
Sande i Tune, Sarpsborg
Dorte Nielsdatter Juel
Ca 1545-
Dorte Nielsdatter Juel
F:
ca 1545
Henrik Eilersøn Brockenhuus
1542-1588
Henrik Eilersøn Brockenhuus
F:
1542
D:
1588
Christence Ovesdatter Lunge (Dyre)
Niels Enevoldsen Juel, til Aabjerg og Kjeldgaard
1514-1572
Niels Enevoldsen Juel, til Aabjerg og Kjeldgaard
F:
1514
D:
1572
Ove Vincentsen Lunge (Dyre)
1479-1540
Ove Vincentsen Lunge (Dyre)
F:
etter 1479
Tirsbæk Gods, Vejle, Østjylland
D:
22 Feb 1540
Tirsbæk Gods, Vejle, Østjylland
Anne Olufsdatter Lunge, til Odden
-1470
Anne Olufsdatter Lunge, til Odden
D:
1470
Henrik Jørgensen Friis af Haraldskær
1421-1500
Henrik Jørgensen Friis af Haraldskær
F:
1421
D:
1500
Kirsten Fredriksdatter Reedtz
1610-1646
Kirsten Fredriksdatter Reedtz
F:
26 Sep 1610
Tygestrup, Danmark
D:
30 Aug 1646
Slot, Antvorskov, Slagelse, Sjælland, Danmark
Wenzel Rothkirck, generalmarskal
1597-1655
Wenzel Rothkirck, generalmarskal
F:
24 Jun 1597
Jäschkendorf i Schlesien
G:
23 Jun 1633
København, Danmark
D:
5 Mar 1655
Antvorskov, Slagelse, Sjælland, Danmark
Peder Reedtz
1614-1674
Peder Reedtz
F:
17 Nov 1614
Tygestrup
D:
10 Jul 1674
København, Danmark
Birgitte Steensdatter Brahe
1591-1627
Birgitte Steensdatter Brahe
F:
1591
D:
1627
Frederik Pedersen Reedtz
1586-1659
Frederik Pedersen Reedtz
F:
1586
Antvorskov, Slagelse, Sjælland, Danmark
G:
9 Jul 1609
København, Danmark
D:
8 Jun 1659
København, Danmark
Kirsten Hansdatter Holck
1558-1599
Kirsten Hansdatter Holck
F:
10 Apr 1558
Barritskov, Barrit sogn, Bjerre herred, Vejle amt
D:
10 Feb 1599
Kalundborg slott
Steen Ottesen Brahe
1547-1620
Steen Ottesen Brahe
F:
21 Des 1547
Gladsaxe, Skåne
G:
1590
D:
11 Apr 1620
Kalundborg slott
Margrethe Nielsdatter Rotfeld
-1575
Margrethe Nielsdatter Rotfeld
D:
1575
Hans Manderupsen Holck
1511-Før 1565
Hans Manderupsen Holck
F:
etter 1511
G:
Ja, ukjent dato
D:
før 20 Des 1565
Varberg, Halland, Sverige
Niels Jensen Rotfeld, til Bratskov
-1551
Niels Jensen Rotfeld, til Bratskov
D:
etter 1551
Anne Nielsdatter Høeg (Banner)
1490-1553
Anne Nielsdatter Høeg (Banner)
F:
etter 1490
G:
Ja, ukjent dato
D:
etter 1553
Christence Olufsdatter Lunge
Jens Nielsen Rotfeld
-1504
Jens Nielsen Rotfeld
G:
Ja, ukjent dato
D:
etter 23 Sep 1504
Bratskov Gods, Brovst, Hjørring
Karen Nielsdatter Banner
-1507
Karen Nielsdatter Banner
D:
etter 1507
Oluf Olufsen Lunge, til Odden
-1474
Oluf Olufsen Lunge, til Odden
G:
Ja, ukjent dato
D:
13 Jun 1474
Hr. Niels Eriksen Banner, til Vinstrup og Asdal
Ca 1380-1447
Hr. Niels Eriksen Banner, til Vinstrup og Asdal
F:
ca 1380
Vinstrup, Danmark
G:
Ca. 1422
D:
1447
Vinstrup, Tystrup, Øster Flakkebjerg, Sørø, Sjælland
Ide Lydersdatter Holck, til Støvring
-1426
Ide Lydersdatter Holck, til Støvring
D:
etter 1426
Anders Nielsen Panter, til Asdal og Knivholt
Ca 1360-Før 1406
Anders Nielsen Panter, til Asdal og Knivholt
F:
ca 1360
G:
før 1402
D:
før 15 Mai 1406
Else Christiansdatter Vendelbo
1359-1440
Else Christiansdatter Vendelbo
F:
1359
Støvring (Støvringgaard), Sørup, Skåne
D:
1440
Lyder Johannessen Holck, til Støvringgaard Kloster
Ca 1360-1440
Lyder Johannessen Holck, til Støvringgaard Kloster
F:
ca 1360
Udbyneder, Randers
G:
Ja, ukjent dato
D:
1440
Kristian (Christiern) Pedersen Vendelbo
-Før 1401
Kristian (Christiern) Pedersen Vendelbo
D:
før 16 Jul 1401
Ellen Nielsdatter (Bugge)
-1402
Ellen Nielsdatter (Bugge)
D:
etter 1402
NN Pedersdatter Vendelbo
Niels Eriksen Saltensee af Linde
-1360
Niels Eriksen Saltensee af Linde
D:
etter 1360
Foreldre
Peder Saxesen (Vendelbo)
Før 1279-
Sophie Andersdatter Hvide
Ca 1287-
marsk Peder Pedersen Vendelbo, til Korup
Ca 1313-Før 1346
marsk Peder Pedersen Vendelbo, til Korup
F:
ca 1313
Karæthorp, Hellum Herred
D:
før 24 Apr 1346
Arine (?Saltensee af Linde)
Ca 1287-1347
Arine (?Saltensee af Linde)
F:
ca 1287
D:
etter 25 Mar 1347